Omdat je voor nauwelijks meer geld een Fluke kunt kopen in Nederland en daarmee wél betrouwbare meetresultaten hebt. Het is niet zozeer dat Fluke ideaal en geweldig is (hoewel ze vergeleken met de concurrentie best heel goed zijn), maar ze zijn het enige a-merk dat wijdverbreid in NL verkocht wordt. In andere landen kun je goed aan Agilent, Gossen Metrawatt, ABB, etc. komen, en daar is de prijsconcurrentie dan ook wat beter. Nieuwe flukes in nederland zijn flink aan de prijs, zeker de populairste modellen (179, 87V).
Goedkopere meters zijn gewoon zodanig veel minder goed gebouwd en hebben zodanig brakkere specs dat het de moeite niet is. Je betaalt voor een Fluke, met zn fatsoenlijke ingangsbeveiliging, betrouwbare meetresultaten, bouwkwaliteit die het minstens 10 jaar uithoudt met heftig gebruik, 60 à 100 euro. De goedkoopste alternatieve multimeters die enigszins functioneel in de buurt komen kosten 30-40 euro. Why bother? Als je de nieuwprijs niet wil betalen (zoals ik) koop je er een tweedehands. Afgezien van de niche-producten kun je elke full-featured Fluke voor minder dan 125 euro krijgen op marktplaats.
De multimeter is het enige apparaat dat iedere elektrotechnicus, hobbyist of professional, dag in dag uit bezig of af en toe, zijn hele leven nodig zal blijven hebben. Het heeft geen zin om erop te besparen, en het gaat maar om een paar euro prijsverschil. Met een fluke haal je meteen iets binnen dat veel beter is dan de rest. Het is geen kwestie van religie of persoonlijke voorkeur, het is gewoon een ontzettend obvious keuze.
Je kunt een goed idee krijgen van het verschil in bouw door de teardowns van EEVBlog te bekijken.
btw: ik heb in totaal voor mijn Fluke 73, 111, 183 en 187 minder betaald dan voor één nieuwe 80-serie fluke

Marktplaats is redelijk verzadigd met deze modelletjes, dus je kunt er redelijk goedkoop aan komen.
[
Voor 6% gewijzigd door
mux op 23-06-2012 17:42
]