DJ Henk schreef op dinsdag 04 augustus 2009 @ 08:05:
Dynamo stuk klinkt voor mijn lekenoren wel aannemelijk. Ik geloof niet dat het losse problemen zijn. Dan zou ik eerst 12.000 km probleemloos hebben gereden en opeens in enkele weken allemaal problemen erbij hebben gekregen. Dat kan natuurlijk wel, maar het is toch erg toevallig.
Wat ik dan wel raar vind is dat het me op die ene keer na toch altijd lukt om te starten. Als er te weinig prik in de accu zit, en je gaat wat zitten proberen met bijvoorbeeld een airco die iedere keer aanslaat en dergelijke, dan wordt de situatie toch iedere keer slechter in plaats van beter. Blijkbaar balanceert het systeem de hele tijd net op het randje.
Misschien toch beter om even wat daagjes thuiswerken te regelen..
Ik ga ook voor de dynamo, en dan met name de spanningsregelaars. Blijkbaar laad de accu wel bij, maar niet meer tot hij helemaal vol is. Als je een multimeter hebt, zou je eens de spanning kunnen meten voor je de auto start (het liefst na een paar uur stilstaan), en als de motor loopt. Voor het starten moet de spanning boven de 12v zitten (12,5 à 12,6 is een mooie rustspanning voor een loodaccu) en na het starten moet de spanning tussen de 13,5 en 14v zitten. Ik vermoed dat de rustspanning eerder tegen de 12v zit, of er misschien zelfs iets onder en dat de laadspanning ergens rond de 12,5 zal zitten.
-Thunder- schreef op dinsdag 04 augustus 2009 @ 00:03:
1e probleem/defect is vandaag ontstaan bij mijn E39, 1 van de achterveren is gewoon af gebroken
Gelukkig wil een vriend wel de boel vervangen voor me, alleen moet ik even en veren spanner ergens kopen en 2 veren want dan vervang ik gelijk beiden kanten even.
Hopelijk heeft Brezan of de BMW dealer de veren op voorraad, zon spanner kan ik vast op veel plaatsen wel vinden.
Dat is niet zo'n raar defect aan een BMW hoor (of voor welk merk auto ook, zolang hij spiraalveren heeft). Bij heel veel modellen breken de achterste veren vrij makkelijk, en het is altijd de eerste winding van de veer. Ik heb bij mijn Compact in 1 jaar tijd beide veren mogen vervangen. Je merkt er onder het rijden helemaal niks van, want dit stukje zit eigenlijk altijd ingedrukt, alleen bestaat het risico (heel klein, maar toch) dat de veer losschiet als de wielen om wat voor reden ook helemaal uitveren. Wees maar blij dat je geen Punto hebt bijv. Als daar de achterste veer van breekt, schiet hij vaak over de veerschotel en staat je achterkant ineens 10cm lager...
Met een verenspanner bij de hand zal het vervangen misschien een kwartiertje kosten. Je moet je schokdemper los maken, zodat het wiel ver genoeg kan zakken. Ondersteun de ophanging wel met en krik, zodat de hangende ophanging niet aan je as of rubbers trekt (het geheel zakt iets verder omlaag zodra je de schokdemper los maakt).
De veer zou ik gewoon bij een groothandel halen zoals Brezan (al ben ik geen fan van deze jongens) en kost een paar tientjes. Kijk of je een Spidan veer kan krijgen, dat zijn dezelfde als BMW zelf monteert.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier