MVG, Frank
Gapless in lossless music filesAdded the typist feature that is a notepad with a keyboard.
Improved receiving quality, compatibility, and performance of Bluetooth.
Support gapless playback in lossless music files (WAV, FLAC, APE, and LOSSLESS WMA) and OGG files.
Support M3U.
Support AVI files that are damaged.
Fixed the error that frame color wasn’t changed in document mode.
Fixed some minus operation error in calculator.
Support Thai.
support M3U
Functionality that recognizes M3U files that are created in PC.
M3U folder will be created in 'playlist' from the top menu of browser when you copy .m3u files in COWON S9.
COWON S9 recognizes up to 400 M3U files.
COWON S9 recognizes up to 400 lists in M3U.
ONLY support extended M3U.
Verwijderd
Ik heb de Cowon s9 32GB Black Titanium besteld bij bestekeus.nl , met een beetje
geluk volgende week binnen.
Je loopt een beetje achter vriend
Recumbo schreef op vrijdag 26 juni 2009 @ 23:45:
Ik heb sinds vandaag ook een s9. Heel fijn. Firmware geupdate naar 2.30b. En na nog wat googelen kwam ik er achter dat er een nog nieuwere firmware is.
http://www.iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=29172
Hier wordt doorgelinkt naar cowon. Hier zijn vast wel ervaringsdeskundigen die weten wat ze doen. Ik durf dat (nog) niet aan.
frankK800i schreef op zaterdag 27 juni 2009 @ 16:42:
Edit: Firmware 2.31b ook internationaal gereleased! Kijk op Cowonglobal.com. Typist werkt (nu nog) alleen in de standaard thema's.
MVG, Frank
Heb je inderdaad gelijk in.
[ Voor 39% gewijzigd door frankK800i op 04-07-2009 14:14 ]
MVG, Frank
Verwijderd
Ik vind de S9 trouwens geweldig, alleen twee enorme minpunten: Ik vind het ontbreken van een speaker een enorm gemis. Ik weet dat ze vaak crappy zijn, maar bij podcasts maakt het niet echt uit hoe het klinkt, en zeker 's avonds vind ik gewoon op de bank liggen met niks in mijn oren. Ook voor in bed zou het fijn zijn als er een speaker in zou zitten. Nu heb ik er een unknown merk speakerset bij gekocht, maar omdat de draad daarvan nogal kort is maakt dat het besturen van het apparaatje nogal moeilijk.
Een ander punt is de Flash: Ik vind het geweldig dat het ondersteund wordt, maar krijg het niet voor elkaar om muziek af te spelen als ik flash gebruikt. Iemand een idee of dat op een of andere manier kan of gepatched zal worden?
Verwijderd
[ Voor 90% gewijzigd door RoD op 07-07-2009 17:53 ]
Cowon is heel goed bezig qua muziekformaten op de S9, nu maar hopen dat ze hem nog wat meer videoformaten kunnen laten ondersteunen (such as mp4, iig AVC oid)
één is geen, twee is één
Verwijderd
alvast dank
Ik zal mezelf even quoten:
Je kon voor deze vraag uiteraard ook makkelijk de zoek functie gebruiken.WhiteRaver schreef op donderdag 16 april 2009 @ 20:56:
<knip> Video's/films converteer ik altijd met de bijgeleverde converter tool van Cowon, JetAudio en dan het Convert Video onderdeel. Als het programma draait werkt het uitstekend, maar hij loopt wel eens vast als ik sommmige dingen ernaast doe of als ik sommige extra functies gebruik (dus lang niet altijd). Je kunt hier heel makkelijk .mkv's mee omzetten naar goed tot perfect beeld en geluid voor de S9. Je stelt in welk Cowon apparaat je hebt, welke kwaliteit je de video en audio wilt en je wacht totdat ie klaar is, ideaal. Veel beter dan het programma SUPER, IMO.
Het programma iLove wat ik gebruikte voor mijn Cowon D2 werkte heel goed voor de D2 maar iLove heeft geen ondersteuning voor de S9 jammer genoeg.
Met JetAudio kan je ook makkelijk ondertiteling inbakken bij je video, alhoewel dat niet nodig is bij de S9 (omdat hij ook aparte .srt bestanden kan uitlezen). 1080p HD films in .mkv formaat convert ik met mijn 3,6 GHz geclockte Intel Core 2 Duo E6600 (stock 2,4 GHz) met een factor 1,1 (dus voor 1 uur film 54 minuten nodig om te converteren). DVD rips doet ie meestal met een factor 5 als ik het goed heb.
Output format bij het converteren staat op "COWON O2/S9: Auto High Quality" wat voor mij voldoende kwaliteit is. Het verschilt dan wel hoeveel MB je video wordt. Zo heb ik een complete film van 1,5 uur in 640MB maar ook eentje van 1,5 uur in 600MB. <knip>
Jij was scheelWackoz schreef op dinsdag 07 juli 2009 @ 17:50:
Mijn bevindingen, dusver, met de 2.31b firmware is erg goedDe verschillen die ik tot nu toe gemerkt heb is de quicklist die er nu ook is bij video (of ik was scheel). Vind ik zozeer niet echt een pluspunt want het zit met mijn grote vingers alleen maar in de weg. <knip>
Als je trouwens nieuwe firmware download van cowonglobal en erop zet, wordt dan de EU/Non-EU instellingen weer hersteld? Ik heb het gevoel dat sinds update van firmware 2.30 naar 2.31b het volume zachter is. Ik zal hem nog weer eens herstellen naar Non-EU, kijken wat het doet. Heeft het ook nut om de firmware van cowonamerica te downloaden zodat de S9 standaard op Non-EU staat?
De laatste tijd heb ik soms last van iets raars. Als ik de S9 ontgrendel en direct het scherm wil laten oplichten door even snel (< 0,1 seconden) de aan/uit/hold switch naar links te schuiven gaat hij direct uit (in sleep mode in mijn geval), dit gebeurt alleen als ik het heel snel doe en dan nog niet altijd. Zal dit een hardware of software probleem zijn? Iemand anders hier ook last van/ervaring mee?
Graag gedaan.
Ik heb hem pas geupgrade dan naar 2.31b en daarvoor nog van 2.09 naar 2.30 en hij is nooit van de non-EU stand af gegaan.
Over dat sleep-mode probleem:
Misschien kun je bij instellingen>systeem kijken of sleep mode aanstaat? M'n S9 heb ik nu even niet voor handen maar ik heb die optie wel uitstaan en kan nogsteeds de sleep mode gebruiken via de software aan-uit knop (ook door het schuifje 'lang' naar links te houden). Als ik het scherm even laat oplichten dan gaat hij niet direct naar sleep-mode, dus misschien een optie?
één is geen, twee is één
Verwijderd
Ontopic:
Ik heb hem gisteren binnen gekregen.
Toen ik de doos opende schrok ik toch wel ff..wat is tie klein. (Zal wel aan mij liggen ben mijn kolos gewend, Archos Gmini500)
Meteen opgeladen en nieuwste FW erop gezet, makkelijker dan makkelijk. Ik heb ergere dingen gezien.
Tuurlijk al verschillende dingen uitgeprobeerd, radio, video (40 minuten zitten copieren
De radio is gewoon perfect, geluid fantastisch, video vloeiend en de kleuren spatten werkelijk uit het scherm,
pictures (veel klachten gehoord over het zoomen jagging edges etc) maar de jpg's die ik er op zetten werden mooi ingezoomd en nog snel ook.
Over het algemeen zeer tevreden. Toch zijn er nog wat min punten.
1) Muziek, pictures en video werken niet met mappen. Je kunt wel browser kiezen en zo navigeren maar is toch omslachtig.
2) Zelfs met mijn slanke fingertjes toets ik wel eens verkeerd
Zoals vele voor mij al hebben verteld, de menu is wel wennen maar zal wel snel wennen, ik kon al snel met het apparaat over weg op een aantal mini icoontjes na.
Ik zal een meer detaileerder reviewplaatsen namate ik meer met de Cowon heb gewerkt.
[ Voor 13% gewijzigd door RoD op 09-07-2009 16:05 ]
Verwijderd
1) Op het hoogste niveau van de library heb je een map "folders".Verwijderd schreef op donderdag 09 juli 2009 @ 15:46:
1) Muziek, pictures en video werken niet met mappen. Je kunt wel browser kiezen en zo navigeren maar is toch omslachtig.
2) Zelfs met mijn slanke fingertjes toets ik wel eens verkeerd
2) In de library rechts onder op "Flip" duwen en dan krijg je een zoombalkje. Zo kan je de idd kleine lijntjes vorgroten.
Misschien heb ik mijzelf niet helemaal duidelijk gemaakt. Het is niet iets wat zo hoort te werken, ik kan het probleem ook bijna nooit reproduceren. De S9 staat ingesteld dat hij op standby moet gaan i.p.v. helemaal uit, maar dat is niet het probleem. Het probleem is dat wanneer ik de hardware matige aan/uit/hold switch voor <0,1 seconde naar links schuif de S9 al op standby gaat i.p.v. >2 seconden de switch in te houden... Dit terwijl ik alleen maar het scherm wil laten oplichten. Dit heb ik misschien nog maar 10x gehad maar ik vraag me toch af of andere mensen dit hebben meegemaakt. Oké, 'probleem' is een groot woord als ik er nu zo weer over nadenk.Wackoz schreef op donderdag 09 juli 2009 @ 06:37:
<knip> Over dat sleep-mode probleem:
Misschien kun je bij instellingen>systeem kijken of sleep mode aanstaat? M'n S9 heb ik nu even niet voor handen maar ik heb die optie wel uitstaan en kan nogsteeds de sleep mode gebruiken via de software aan-uit knop (ook door het schuifje 'lang' naar links te houden). Als ik het scherm even laat oplichten dan gaat hij niet direct naar sleep-mode, dus misschien een optie?
Ik gok erop dat de reacties die je hierop hebt gekregen de goede antwoorden zijn en daarmee beantwoord je je goed aangegeven punt. Het menu/de GUI is niet helemaal logisch, oftewel even wennen.Verwijderd schreef op donderdag 09 juli 2009 @ 15:46:
<knip> 1) Muziek, pictures en video werken niet met mappen. Je kunt wel browser kiezen en zo navigeren maar is toch omslachtig.
2) Zelfs met mijn slanke fingertjes toets ik wel eens verkeerd![]()
Zoals vele voor mij al hebben verteld, de menu is wel wennen maar zal wel snel wennen, ik kon al snel met het apparaat over weg op een aantal mini icoontjes na. <knip>
[ Voor 4% gewijzigd door WhiteRaver op 09-07-2009 23:19 . Reden: <knip> <knip> [url] [url] ]
Graag gedaan.
Verwijderd
Zullen vast meer dingen zijn die ik niet weet.
Moet nog veel uitzoeken, covers, playlists.
Oja m3u files tot 400 titles, laat ik nu net 498 titles in de mijne hebben.
@ sompie1Verwijderd schreef op donderdag 09 juli 2009 @ 19:22:
[...]
1) Op het hoogste niveau van de library heb je een map "folders".
2) In de library rechts onder op "Flip" duwen en dan krijg je een zoombalkje. Zo kan je de idd kleine lijntjes vorgroten.
I stand corrected, je hebt groot gelijk. Weer wat erbij geleerd
@WhiteRaver
Je hebt gelijk het menu was niet direct duidelijk, maar daat het ik tweakers voor
[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 10-07-2009 14:21 ]
Verwijderd
Verwijderd
één is geen, twee is één
Verwijderd
en als ik het vergeet terug te zetten en gebruik mijn dopjes moet ik als de bliksem de dopjes van mijn oren rukken..zo luid/hard is het dan. Ik vermoed dus dat het ook aan de koptelefoon/dopjes kan liggen.
Op het werk sluit ik hem ook weleens aan een externe 2way box set (wel met interne versterker) geen problemen met HARD.
IK vermoed dat mensen die klagen dat de volume niet hoog genoeg is, al een gehoor beschadiging hebben.
@amem
Je zult geen spijt hebben van je aankoop van de s9.
[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 10-07-2009 19:46 ]
Verwijderd
Ik heb helaas alleen een oude M3l, maar misschien zijn er mensen die er wel voordeel van kunnen krijgen? (Het lijkt me trouwens alleen interessant als je een kapotte x5 hebt liggen..)
/me heeft eindelijk ook een icoontje.. woef.. boeien..
Verwijderd
Heb mijn fotos geresized en gecropped naar 272x480 , jpg kwaliteit op 100% en op mijn pc zien ze er perfect uit.
Als ik ze dan op de S9 bekijk , dan valt me op, als je heel goed kijkt, dat er op het scherm op sommige delen van de foto heel lichte blokvorming is. Hebben anderen ook deze ervaring?
Verwijderd
Ik zet mijn foto's/plaatjes altijd onbewerkt op de Cowon en geen last van blokjes/vervormingen.Ze bljven dan ook mooi als je gaat inzoomen. Alleen oppassen voor progressive jpg's.Verwijderd schreef op zondag 12 juli 2009 @ 20:54:
Heb even een vraagje over de kwaliteit van de fotos
Heb mijn fotos geresized en gecropped naar 272x480 , jpg kwaliteit op 100% en op mijn pc zien ze er perfect uit.
Als ik ze dan op de S9 bekijk , dan valt me op, als je heel goed kijkt, dat er op het scherm op sommige delen van de foto heel lichte blokvorming is. Hebben anderen ook deze ervaring?
Verwijderd
1. Wat zijn "progressive jpg's" ?Ik zet mijn foto's/plaatjes altijd onbewerkt op de Cowon en geen last van blokjes/vervormingen.
Ze bljven dan ook mooi als je gaat inzoomen. Alleen oppassen voor progressive jpg's.
2. Heb de foto's rechtstreeks van mijn Canon spiegelreflex gekopieerd naar de S9... blokjes en pixels als een malle.
Kijk hier eens: Wikipedia: JPEG
Probeer ze eens te converteren naar een "simpele" jpg met een kleine resolutie om te zien of het dan wel werkt.2. Heb de foto's rechtstreeks van mijn Canon spiegelreflex gekopieerd naar de S9... blokjes en pixels als een malle.
Verwijderd
1 Plaatjes die in delen word opgebouwd en niet in een keer. Bij een snelle pc zie je het verschil bijna niet.Verwijderd schreef op dinsdag 14 juli 2009 @ 00:42:
[...]
1. Wat zijn "progressive jpg's" ?
2. Heb de foto's rechtstreeks van mijn Canon spiegelreflex gekopieerd naar de S9... blokjes en pixels als een malle.
2 Ik het geen probleem hier, zijn ze soms in enorme resoluties?
Verwijderd
In een eerdere post kon je lezen dat hij her eerst " een kleine resolutie" had gebruikt de exacte Cowon scherm resolutie. En dat was het kijken niet waard.RoD schreef op dinsdag 14 juli 2009 @ 00:45:
[...]
Kijk hier eens: Wikipedia: JPEG
[...]
Probeer ze eens te converteren naar een "simpele" jpg met om te zien of het dan wel werkt.
Hoe is de orginele case van Cowon qua gebruik?
Weet er ook iemand of er tasjes met een riemclip zijn voor de s9; ik kan ze namelijk niet vinden op internet.
- Touchdomex
- Registratie: April 2005
- Nu online
Poke of the QueenSlow
Noreve heeft altijd mooie cases vind ik. Opzich bij de D2 is de standaard case ook prima te doen. Maar bij de S9 weet ik niet. Maar bij zo'n duur apparaat hoort stiekem ook een goed hoesje icm een invisible shield(aangezien er altijd wel zand ergens zit.... tussen je hoesje en het apparaat en dan bekrast hij zo sneljenk schreef op donderdag 16 juli 2009 @ 23:24:
Heeft er ook iemand ervaringen met cases/tasjes voor de s9?
Hoe is de orginele case van Cowon qua gebruik?
Weet er ook iemand of er tasjes met een riemclip zijn voor de s9; ik kan ze namelijk niet vinden op internet.
_@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' Bombus Flavifrons adoratie _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/'? '\@_ || Let's Play: Paradox-billiards-vostroyan-roulette-fourth dimensional-hypercube-chess-strip-poker
Dit lijkt me niet handig.
Eigenlijk zoek ik een hoesje of tasje voor de S9 die ik aan mijn broek of riem kan vastmaken, zoals je ze ook voor de gsm hebt. (weet namelijk niet waar ik hem moet laten als ik zonder jas op de fiets zit)
Verder vraag ik me af of een invincible shield nodig is omdat het scherm toch krasbestendig is? (als je de filmpjes op youtube ziet wel)
[ Voor 11% gewijzigd door jenk op 16-07-2009 23:55 ]
- Touchdomex
- Registratie: April 2005
- Nu online
Poke of the QueenSlow
Dat krasbestendigheid gaat alleen voor het scherm ja, maar rondom kan het ook nog krassen of slijten. Houd daar ook rekening mee. Kost je maar 25 dollar zonder verzendkosten. Om je hele apparaat extreem goed te beschermen vind ik dat geen geldjenk schreef op donderdag 16 juli 2009 @ 23:53:
als ik foto's van de noreve voor de s9 bekijk, lijkt het dat bepaalde knoppen niet meer toegankelijk zijn als het klepje dicht zit.
Dit lijkt me niet handig.
Eigenlijk zoek ik een hoesje of tasje voor de S9 die ik aan mijn broek of riem kan vastmaken, zoals je ze ook voor de gsm hebt. (weet namelijk niet waar ik hem moet laten als ik zonder jas op de fiets zit)
Verder vraag ik me af of een invincible shield nodig is omdat het scherm toch krasbestendig is? (als je de filmpjes op youtube ziet wel)
_@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' Bombus Flavifrons adoratie _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/'? '\@_ || Let's Play: Paradox-billiards-vostroyan-roulette-fourth dimensional-hypercube-chess-strip-poker
Of bedoel je een hoesje om de S9 en dan nog in een tasje?
Ik weet niet of je de Titanium black of de chrome editie hebt? Bij de Chrome is het zeer aan te raden een full cover hoesje te nemen (oid), aangezien die randen slijten als hell. De Titanium black is vrij stevig moet ik zeggen. Doffe randen en zelfs na flink wrijven over m'n vloer, 2 weken lang als een votje mee in m'n broekzak is er nogsteeds geen krasje te bekennen op de zijkant/achterkant
één is geen, twee is één
Verwijderd
Ik had ook liefst eentje die je aan je riem kon hangen, als ik een rok draag heb ik geen zakken.
Ik was heel te vrede met de archo's tasje/hoesje hoe je het wilt noemen, het had een voetje achter zodat tie op de tafel kan staan onder een hoek. Ik gebruikte altijd dat klepje/voet om hem in mijn riem te steken. En zoiets zoek ik nu ook voor de S9. Alleen op de meeste foto's staat nooit de achterkant op en beschrijvingen zijn erg sumier.Touchdomex schreef op donderdag 16 juli 2009 @ 23:40:
Noreve heeft altijd mooie cases vind ik. Opzich bij de D2 is de standaard case ook prima te doen. Maar bij de S9 weet ik niet. Maar bij zo'n duur apparaat hoort stiekem ook een goed hoesje icm een invisible shield(aangezien er altijd wel zand ergens zit.... tussen je hoesje en het apparaat en dan bekrast hij zo snel
Verwijderd
Zelfs een PMD discrimineert
Misschien kan je op een site van gsmhoesjes eens rondkijken. Er bestaan vast wel al gsm's die ongeveer die vorm hebben en die een clip hebben.
Ik hou er nog steeds het origineel plakkertje op en gaat nu toch al 2 maand in m'n zak mee. Als het ooit eens loskomt, plak ik er wel een nieuwe screen protector op
Verwijderd
Ik heb een hoesje van javoedge. De flip leather case. Die kun je aan je riem hangen, of gewoon aan je broek of rok.Verwijderd schreef op vrijdag 17 juli 2009 @ 15:26:
LOL Ik heb nog steeds de scherm folie er opzitten, en die blijft ook tot ik kan besluiten welke tasje ik neem.
Ik had ook liefst eentje die je aan je riem kon hangen, als ik een rok draag heb ik geen zakken.![]()
[...]
Ik was heel te vrede met de archo's tasje/hoesje hoe je het wilt noemen, het had een voetje achter zodat tie op de tafel kan staan onder een hoek. Ik gebruikte altijd dat klepje/voet om hem in mijn riem te steken. En zoiets zoek ik nu ook voor de S9. Alleen op de meeste foto's staat nooit de achterkant op en beschrijvingen zijn erg sumier.
Verwijderd
ik zoek namelijk een vervanger voor mijn g3, al vraag ik me af of cowon de hogere prijs nog wel rechtvaardigt.
ik neig nu meer naar samsung p3 oid.
Verwijderd
Ook dit scherm is even slecht als alle andere schermen in de felle zon. Ik kan hem vergelijken met de Archos gmini 500 met een "normale" tft scherm, als de zon echt schijnt is het ook amper te zien.
RoD schreef op zaterdag 18 juli 2009 @ 00:12:
Het scherm is zeker een stuk mooier. Sowieso geldt voor AMOLED dat het een stuk beter is dan traditioneel LCD. Het schijnt echter wel een stuk slechter te lezen zijn in vol zonlicht. Het is denk ik persoonlijk of je daar last van gaat hebben.
[ Voor 79% gewijzigd door RoD op 18-07-2009 20:53 ]
Verwijderd
Bediening gaat prima met het klepje dicht. De middelste toets kun je goed voelen als je met je vinger over de bovenkant voelt, dus als je daar iets naast druk dan kun je je volume harder zetten of achteruit gaan. Als je op de uiterste uiteinden drukt, dan kun je het volume zachter of vooruit gaan.jenk schreef op vrijdag 17 juli 2009 @ 22:51:
Die javoedge zit er wel mooi uit, alleen vraag ik me af of je nog bij de toetsen voor harder , zachter, pauze en voor of achteruit kunt als het klepje dicht zit of moet je dan steeds het klepje openen?
Je haalt mijn reactie weg omdat die in een ander forum onderdeel hoort maar ik wil een persoonlijke vraag stellen aan tomaatje dus mijn vraag in een ander forum zetten geeft me niet de garantie dat tomaatje het dan leest.
Verder weet ik ook niet hoe ik de vraag direct aan tomaatje kan stellen, anders had ik dat wel gedaan.
Direct aan RoD stellen kan doorhem een Direct message (
Verwijderd
Ik denk erover een cowon S9 32gb aan te schaffen, heb de laatste jaren alleen iPods gebruikt, en ben gewend aan het gebruik van afspeellijsten.
Nu zou ik willen weten van iemand die er ervaring mee heeft of ik de S9 kan synchroniseren met bijvoorbeeld Winamp? Gebruik nu nog iTunes, maar wil overstappen op een programma waar ik zelf afspeellijsten in kan maken, en wil deze dan ook toegankelijk hebben op de S9.
Lijkt me voor een mp3speler vrij logisch dat dit kan, maar heb gelezen dat de S9 uberhaupt geen afspeellijsten ondersteunt en alleen een favorites lijst heeft?
Als dit zo is zou het toch een enorm minpunt voor me zijn.
Hoop dat jullie me duidelijkheid kunnen verschaffen, alvast bedankt,
Bart
Verwijderd
Ik weet hoe ik m3u lijsten maak in winamp, maar ben er nieuw mee, ik krijg dan dus een los m3u bestand?
is er dan een speciale plek waar ik die op de S9 moet laten zodat ze in een onderdeel 'playlists' (als zoiets op de S9 zit, ik heb hem nog niet) komen te staan?
wederom alvast bedankt
Wat betreft de playlists zelf.. m3u's zijn eigenlijk simpelweg textfiles. Je selecteert de nummers die je in de playlist wilt (dus je selecteert de nummers die op je S9 staan met Winamp), dan laat je de playlist maken, en krijg je een m3u-file, wat eigenlijk een soort tekstfile is. Die zet je dan op de speler, denk ik zo. En dan is het een kwestie van afspelen.
Verwijderd
Ga ik nu maar is met winamp aan de slag, en denk dat ik mezelf binnenkort zo'n S9 cadeau doe. Lijkt me toch wel een erg leuk dingetje
Is vast het overstappen van iPod/iTunes waard
Ik gebruik de m3u functionaliteit totaal niet. Heb maar 1 playlist met hooguit 30 nummers omdat ik zo'n rare ben die meestal een nummer toch maar half afluistert en dus 9/10 keer bezig ben met scrollen door de browser (wat met de 2.31b firmware toch echt veel beter werkt dan voorheen).
Wel heb ik vanochtend iets vreemds gemerkt. De speelstand staat altijd gewoon op alles herhalen en ik merkte dat hij er na een nummer gewoon stopte ipv doorging. Gaf hem nog even de tijd (30 seconde) en keek toen op het display. Was dus gewoon gestopt met spelen, terwijl er nog ~400 nummers na kwamen. Zal dit in de loop van de week vaker uitproberen, aangezien het niet aan het nummer ligt (speelde voorheen gewoon door).
één is geen, twee is één
In ieder geval, de S9 is er tegenwoordig ook in het wit. Mooi
Ziet er inderdaad mooi uit. Op het advanced mp3 players forum zegt men dat ze de witte niet gaan leveren.RoD schreef op dinsdag 21 juli 2009 @ 10:47:
De iPod is wmb geen concurrent voor de S9. De S9 blaast de iPod op alle mogelijke vlakken weg. Maar dat is dan weer slechts mijn mening.
In ieder geval, de S9 is er tegenwoordig ook in het wit. Mooi
Ben benieuwd wat andere Europese leveranciers gaan doen.
Gapless playback voor mp3!* Support gapless playback in MP3 files.
* Improved DivX3 playback performance and hours of continuous playback.
* Fixed the error that audio synchronization was not working properly when some AVI 2.0 files are searched in 0 second.
* Fixed the error that some files display frame rate incorrectly.
* Fixed the error that audio plays faster than video in some video files.
* Fixed date created of DMB, DAB, and recording files.
Download hier.
Heb gelijk de 2.31b2 firmware geïnstalleerd en even de gapless mp3 toevoeging getest... Dit vind ik niet gapless, je hoort toch net die fractie van een seconde dat hij switch naar het volgende nummer. In Windows Media Player 11 heb ik dit niet en daar wordt wel gapless naar het volgende nummer geswitched. Doe/heb ik nu iets fout of werkt het gewoon (nog) niet goed? Gapless betekend toch dat de overgang tussen nummers niet te horen is qua pauze/stilte?
Nog weer even terugkomen op iets wat ik al eerder vroeg.
Het probleem is dat de S9 soms ineens uitgaat in plaats van dat alleen het scherm oplicht nadat ik de hold knop snel naar links schuif. Dat is wanneer ik heel snel net tegen links aantik en dan de schuif loslaat, dan gaat hij uit, wat ik dus niet wil en ook niet zo hoort (denk ik).
Heeft nog iemand anders dit probleem of kan het nabootsen? Nu wordt het een beetje irritant dat hij dat doet.
Graag gedaan.
[ Voor 5% gewijzigd door RoD op 25-07-2009 02:53 ]
Misschien is dit ook wat er bij jou speelt? Kortom : hoe heb je de mp3's gemaakt? en wat voor gapless ondersteunt de S9?Does Rockbox support gapless playback?
The answer to this question is a qualified "Yes."
MP3s were not designed to be played back gaplessly; this is a limitation inherent in the MP3 format. MP3 stores data in frames that contain 1152 samples (48/44.1/32 kHz sample frequency) or 576 samples (24/22.05/16/12/11.025/8 kHz sample frequency). Since the length of a song rarely corresponds exactly to a whole number of frames, MP3 encoders "pad" the end of the final frame in the song with additional samples. Unfortunately, most MP3 encoders do not store any information indicating what is padding and what is supposed to be part of the song. Thus, it is impossible for an MP3 decoder to play back an MP3 file gaplessly with two exceptions: (1) LAME 3.90.1 and higher stores information about the exact file length in the header (the LAME tag), thus allowing us to calculate which parts of the final frame are padding and to disregard those samples on playback. (2) LAME and maybe other encoders allow to encode an album in a way that the song ends are slightly shifted to end up exactly on frame boundaries (the LAME -nogap method; the shift is max. 1/2 frame length, i.e. usually not noticeable). These files can be played gapless regardless whether the player handles the LAME tag or not.
Note that some MP3 players implement a pseudo-gapless playback using one of a couple of methods of cheating. Some players which claim to be gapless will actually do a very short crossfade between the end of one song and the beginning of the next. Other players cut off any zero data (or near zero data) in the final frame of an MP3. This method, which is sometimes referred to as "gap detect" or "gap delete," is not truly gapless, because (1) is it not accurate, and (2) it will cut off silence that is supposed to be at the end of a track. "Gapless" will play back MP3s of a CD the way the mastering engineer intended it to be; "gap detect" or "gap delete" will not. For example, if the mastering engineer decided to put a 2-second gap between one song and another on a CD, true gapless playback will retain that 2-second gap, whereas gap detect or gap delete will not. Rockbox uses gapless playback, not gap detect or gap delete.
What does all this mean? Basically, Rockbox will play back LAME-encoded MP3s either gaplessly or very nearly gaplessly. However, MP3s encoded with other encoders will play back with a small but noticeable gap.
/me heeft eindelijk ook een icoontje.. woef.. boeien..
Om nog even terug te komen op het scherm:
Ik heb de afgelopen weken aardig wat uurtjes buiten gezeten en film gekeken. In de zon maar ook in de schaduw. Meestal kun je het beeld nog goed volgen, als de scènes maar helder/licht genoeg zijn. Zodra de film zich in het donker/nacht afspeelt word het een heel ander verhaal. Zelfs met mijn hand er boven in de schaduw is het gewoon bar slecht te doen. Ook binnen (overdag that is) vind ik het maar mager. 'S nachts is het dan weer wel goed en duidelijk te zien, maar het lijkt me niet te bedoeling dat je overdag geen films zou kunnen kijken ofzo
Voor de rest een prima schermpje, alleen dus echt slecht als het om donkere scènes gaat. Het scherm glanst ook iets teveel om echt goed film te gaan kijken naast een raam ofzo. Dan is het net een spiegel. Zeker met al die vette poten erop niet echt prettig. Het is dus maar waar je hem voornamelijk voor gebruikt. Voor muziek/foto's is het schermpje echt mooi, hier zal de AMOLED technologie ook wel een hand in hebben. Met films, ongeacht de helderheid, is het gewoon zonde dat dat zo magertjes is.
één is geen, twee is één
In het begin moest ik wennen aan de bediening maar kan dat nu met mijn ogen dicht.
Nu ben ik bezig om hem naar mijn voorkeuren in te stellen en dat valt nog niet mee.
De achtergrond heb ik kunnen veranderen evenals de iconen; alleen heb ik nog het volgende probleem:
Als ik naar muziek ga zie ik de mp3 liedjes met hun cover (plaatje) en zie ze eveneens in de quicklist; maar zodra ik de S9 een kwartslag draai, zie ik meestal maar 1 cover terwijl ik ze van alle liedjes wil zien.
In het begin was dit ook zo, totdat ik met mp3tag aan de gang ging om de covers in de tags te zetten; hierna werkte het niet meer? ( ik had eerst losse jpg's met dezelfde naam als de liedjes, maar las ergens dat dat niet hoefde)
Ook dit weer terugdraaien helpt niet.
Ik heb al gekeken op iaudiophile.net en er waren er meer met problemen met covers, maar een duidelijk antwoord stond er niet bij.
Overigens heb ik hier nog niemand erover gehoord dat H264 wel degelijk mogelijk is op deze player, je moet alleen een beetje oppassen met je encoder settings. Er lopen wat threads over op iAudiophile.
H264 heb ik nog niet werkend gekregen. Sowieso moet ik die video formaten nog is nazoeken want ik meen ergens gelezen te hebben dat mpegjes ook zou moeten kunnen, is me nog niet gelukt.
één is geen, twee is één
Ik zit alleen nog even te twijfelen of ik gelijk al een case moet aanschaffen. Het scherm schijnt stofdeeltjes en zand erg irritant te vinden terwijl de grotere objecten weinig zorgen wekken.
Persoonlijk vind ik dat:
- EQ ook mogelijk had moeten zijn op de FM-radio
- Het hold knopje had anders opgelost kunnen worden
- meer ondersteunde videoformaten, such as mp4
- Betere album-art ondersteuning in 'landscape' mode
- Een diashow kunnen bekijken van 'liggende' plaatjes ipv dat ze gewoon rechtop getoond worden
Maargoed, het zijn allemaal kleine dingetjes. Het gros kan ook veranderd worden met bijvoorbeeld een nieuwe firmware dus wie weet wat er nog komt.
@ Lukin:
Als je hem in je broekzak gaat doen (eigenlijk best logisch) dan kan je beter iets van een bescherming voor het schermpje nemen. Mijn S9 begint een kras(jes) festijn te worden op het display. Het scherm mag dan nog zo sterk zijn, tegen stof kan het erg slecht. Voor zover ik weet heb ik ook geen middagen in de zandbak doorgebracht dus zand zit er niet in mijn zakken, hooguit dan onzichtbare stofdeeltjes die mini-krasjes veroorzaken ofzo
één is geen, twee is één
[ Voor 5% gewijzigd door Lukin op 28-07-2009 09:31 ]
- Interface is niet zo gebruiksvriendelijk/logisch als een iPod.pimpimmers schreef op dinsdag 28 juli 2009 @ 06:08:
Wat zijn eigenlijk nog de nadelen / slechte dingen van de Cowon S9?
- Albumart word slecht geresized (pixelated bij vergrotingen, geen bilinear/bicubic downsizing bij verkleining)
- Foto's worden slecht geresized (zelfde probleem als bij album art)
- Scherm is prachtig bij gebruik binnen en in het donker, maar minder fijn buiten
- Knopjes voelen wat gammel aan.
Ik ben vrij kritisch op m'n MP3 spelers, maar al m'n kritiekpunten op de S9 vind ik eigenlijk onbelangrijk. Zeker gezien de pluspunten t.o.v. m'n vorige speler, een iPod Nano 4th gen.
+ Geluidskwaliteit
+ Ondersteunde audioformaten
+ Ondersteunde videoformaten
+ Ingebouwde radio ipv met een extra radio-remote accessoire
+ Fatsoenlijke headphone output voor full-size headphones
+ Ingebouwde recorder voor opname van radio of mic
We're trapped in the belly of this horrible machine. And the machine is bleeding to death.
Dat kan deels worden afgevangen door het gebruik van custom UI's zoals de Ipod Touch Music UIC variant toch? Maar goed standaard hoor ik dat het best wel wennen is, vooral het dubbelklik gebeuren lijkt me wenen.- Interface is niet zo gebruiksvriendelijk/logisch als een iPod.
Die iPod music UI is inderdaad wel mooi/fijn, maar die verergert weer het resize probleem van album art.Lukin schreef op dinsdag 28 juli 2009 @ 11:41:
[...]
Dat kan deels worden afgevangen door het gebruik van custom UI's zoals de Ipod Touch Music UIC variant toch? Maar goed standaard hoor ik dat het best wel wennen is, vooral het dubbelklik gebeuren lijkt me wenen.
We're trapped in the belly of this horrible machine. And the machine is bleeding to death.
Mijn vraag hierop is daarom wanneer ik de keuze maar om Cowon aan te schaffen is het dan verantwoorde keuze om gelijk een screenprotector aan te schaffen (vaak via USA moet), of is enkel opslaan in je rugtas voldoende om niet irritante krasjes te krijgen, die het kijkgenot in de middag storen?
zie: http://www.mp3spelers.nl/index/product?id=539
voor een aardige leren omhulsel voor een leuke prijs.
Laat maar. (Review, heeft idd openingen.)
[ Voor 23% gewijzigd door frankK800i op 31-07-2009 20:41 ]
MVG, Frank
De achterkant van zo'n ding boeit me ook totaal niet, moet je voor de gein is kijken naar een ipod touch ofzo, is na een tijdje gebruiken niks meer van over
Bij de Chrome editie kan ik me er iets bij voorstellen, die zijkanten kunnen wel lekker krassen.
één is geen, twee is één
Verwijderd
Verder enorm tevreden met dit ding, de batterij is echt geweldig, alleen zijn de video's buiten niet echt te zien. Dat is jammer, want binnen zitten met het weer dat het in zuid -Frankrijk was is ook niks.
Verder heerlijk dat ik niet iTunes hoef te starten maar gewoon mn mappen-structuur kan syncen zonder moeilijk doen...
Damn, dat zijn top doppen, 400 euro (of import?) voor een setje vindt ik nogal wat aan de prijzige kant. Leveren ze echt gigantisch veel kwaliteit op t.o.v. de "cheap" setjes zoals de CX500?Finwe schreef op dinsdag 04 augustus 2009 @ 16:49:
Heb de S9 nu een goede week en verbaas me nog steeds over de geluidskwaliteit, heb er Shure SE530 doppen op.
Mmmm gekocht in de US toen de koers heel goed stond (juli 2008), kwam neer op ongeveer 290 euro, daarvoor kon ik ze niet laten liggenLukin schreef op dinsdag 04 augustus 2009 @ 16:53:
[...]
Damn, dat zijn top doppen, 400 euro (of import?) voor een setje vindt ik nogal wat aan de prijzige kant. Leveren ze echt gigantisch veel kwaliteit op t.o.v. de "cheap" setjes zoals de CX500?
Nu heb ik ook zo het idee dat ze pas echt tot hun recht komen op de Cowon S9, ik zal mijn CX400 er weer eens instoppen
Verwijderd
Heb net de cowon S9 gekocht, en wil heel graag films kijken op mijn S9, kan iemand mij
vertellen hoe ik dat stap voor stap moet doen ?
Sleur en pleur.Verwijderd schreef op zaterdag 08 augustus 2009 @ 11:30:
Hoi,
Heb net de cowon S9 gekocht, en wil heel graag films kijken op mijn S9, kan iemand mij
vertellen hoe ik dat stap voor stap moet doen ?
De S9 kan niet alle formaten aan, maar xvid en mp3 geluid is bijv. geen probleem.
We're trapped in the belly of this horrible machine. And the machine is bleeding to death.
Wat heb je al geprobeerd en gevonden?Verwijderd schreef op zaterdag 08 augustus 2009 @ 11:30:
Heb net de cowon S9 gekocht, en wil heel graag films kijken op mijn S9, kan iemand mij
vertellen hoe ik dat stap voor stap moet doen ?
In de TS staat er een link naar o.a. dit: Video coderen voor je PMD: Tips en trucs.
Nog makkelijker is om dit topic door te lezen: Video coderen voor de Cowon iAudio S9.
Graag gedaan.
Verwijderd
Verwijderd
Nu begin ik toch wel een klein een beetje te twijfelen of ik niet beter voor de 16 GB versie had kunnen gaan, maar ik vond de 16 GB toch wel net iets te duur, maar ik wil uiteraard ook niet in ruimtegebrek komen.
Wat ik wel een beetje vervelend vind is dat hij pas morgen binnen komt, aangezien bij Mp3shop stond dat wanneer een product voor 22:00 besteld werd hij morgen afgeleverd word.
Nu maar hopen dat hij daadwerkelijk morgen binnenkomt aangezien ik zondag op vakantie ga en hem dan absoluut wel wil hebben.
Als ik om wat voor reden morgen niet het pakket aan kan nemen, dan kan je hem toch gewoon ophalen bij het postkantoor?
En dan niet van die fratsen dat ze hem pas maandag weer komen brengen?
TNT biedt een pakketje eerst twee keer aan. Als je beide keren (dus in jouw geval zaterdag en maandag) niet thuis bent, kun je het pakketje vanaf dinsdag om 13:00 ophalen bij het postkantoor. Morgen zelf ophalen gaat je niet lukken, dus als je zeker wilt weten dat je nieuwe S9 mee kan op vakantie, kun je 't beste morgen de hele dag op de stoep voor de deur gaan zitten wachten tot het busje van TNT voorrijdt.Wazza schreef op vrijdag 14 augustus 2009 @ 19:37:
Als ik om wat voor reden morgen niet het pakket aan kan nemen, dan kan je hem toch gewoon ophalen bij het postkantoor?
En dan niet van die fratsen dat ze hem pas maandag weer komen brengen?
Als je nu denkt dat je beter binnen kunt wachten, lees dan dit topic even door.
Ik zelf heb ook de 8Gb versie en je moet gewoon kijken wat je ermee gaat doen. Als je het ding alleen als film device gaat gebruiken (wat door de grootte en de helderheid van het scherm goed te doen is) dan vind ik persoonlijk de 32Gb versie zelfs nog wat te klein, echter gebruik je hem zoals ik (gemengd muziek en film) dan is het goed te doen. Ik kijk er vooral series op en daar heb ik zo'n ~2Gb ruimte voor aangezien ik al tegen de 6Gb aan muziek erop heb staan. Momenteel kijk ik een serie (Oz) waarvan 1 aflevering 350mb groot is. Dat valt voor een aflevering van bijna een uur per stuk reuze mee. Het ligt er ook heel erg aan met wat voor resolutie je download. Ik probeer altijd direct gewoon middel/lage kwaliteit te downloaden (als in resoluties dichtbij die van de S9) en in AVI files waardoor afleveringen van willekeurige series schommellen tussen de 175 en 350Mb.Wazza schreef op vrijdag 14 augustus 2009 @ 19:37:
Na een poosje rondkijken naar mp3 spelers heb ik nu zelf ook gisteren de S9 besteld, de 8 GB versie.
Nu begin ik toch wel een klein een beetje te twijfelen of ik niet beter voor de 16 GB versie had kunnen gaan, maar ik vond de 16 GB toch wel net iets te duur, maar ik wil uiteraard ook niet in ruimtegebrek komen.
Dat is uiteraard goed te doen. Mocht je er toch meer 2-3 grote films op willen zetten dan ben je genoodzaakt de boel te gaan converten. Dus een strakke bitrate aanhouden, kleine goede codec kiezen (such as H264) enz enz. Echter is hier een heel topic over: Video coderen voor de Cowon iAudio S9
OT: met de 8Gb kom ik nog nèt geen ruimte tekort. Stiekem had ik ook liever de 16Gb gehaald uiteindelijk (future proof) maar dit is met kleine videobestanden gewoon goed te doen
één is geen, twee is één
http://sourceforge.net/projects/megui/
Het is gratis en zeer gevanceerd(niet geschikt voor beginners dus).
Verwijderd
JetEffect 3.0 * Added Reverb sound effects: Reverb effect gives you feeling of real circumstance.
* Added 9 presets: total 39 presets.
Maestro
Feel the Wind
Mild Shore
Crystal Clear
Reverb Room
Reverb Club
Reverb Stage
Reverb Hall
Reverb Stadium
* It is possible to apply EQ filter, BBE, Stereo Enhance, and Reverb at the same time.
- Improved touch sensitivity
- Improved MP3 gapless playback
- Fixed the error of gapless playback in some OGG files
- Improved playback of OGG files
- Fixed the error of tags in some FLAC files
- Fixed the displaying error in some video files
- Support video files that contains PCM audio codec.
Gaan we weer met de rare manier van tellen bij Cowon. Zoveel is er niet veranderd tussen 2.31b2 en 2.41.
Ik heb gelijk firmware 2.41 geïnstalleerd en uitgeprobeerd. De toevoegingen hebben voor mij geen toegevoegde waarde, behalve "Improved touch sensitivity". Maar hier merk ik geen verschil mee vergeleken met vorige firmwares, dit kan ook komen omdat ik de laatste tijd de S9 minder gebruik en er niet zoveel op let.
Die nieuwe presets zijn ook wel weer leuk maar ik houd het op de "Normal" preset.
"Improved MP3 gapless playback", iets wat ikzelf niet belangrijk vind (luister bijna alleen maar 'nummers' van 1 uur). Maar zoals ik eerder dat al had aangegeven is het nog steeds niet perfect gapless. Het komt er wel heel dicht in de buurt, dat zeker, maar nog niet helemaal. Als ik het vergelijk met mijn Cowon D2 en HTC Hero is de overgang tussen nummers bij de S9 zeker goed, maar nog niet zo smooth/gapless als in Windows Media Player 12.
Och ja, just my 2 cents...
Graag gedaan.