Het is ook wel echt weer zo'n bericht dat vooral gericht is op Henk en Ingrid, die samen met veel pijn en moeite 34k bij elkaar werken. Die gaan er inderdaad fiks op achteruit. Voor veel tweakers is dat gewoon niet een realistische situatie, want die werken vaak op HBO- of WO-niveau al zelf fulltime en trekken dan zeker al ze al een paar jaar bezig zijn wel 40-45k. Tel daarbij een vriendin op die, als ze een beetje bijdehand is, toch ook al snel zo'n 20-25k kan bijdragen, en je zit op 60-70k inkomen waarop je een hypotheek kunt nemen. Als je dan niet per sé middenin de grachtengordel wilt zitten maar het wat breder trekt kun je toch een heel mooi koophuis kopen?Baldertt schreef op donderdag 02 december 2010 @ 09:44:
[...]
Als je even verder zoekt ipv blind afgaat op een artikel in de telegraaf dan zie je dat het vooral voor de (gezamelijke) inkomens rond de 34.000 effect heeft. Als je samen 50K verdient zal het zoiets worden (bron Eigen Huis):
Tweepersoonshuishouden
inkomen 1 - 25.000
inkomen 2 - 25.000
maximale hypotheek 2010 - 241.806
maximale hypotheek 2011 - 230.814
Verschil - 10.922
Dat maakt het al wat minder dramatisch dat de telegraaf je voorspiegelt (het is nogal een sensatietijdschrift).
Deze ontwikkeling is vooral vervelend voor mensen die op zich wel veel salarispotentie hebben maar net beginnen, en voor mensen die gewoon altijd weinig zullen verdienen. Die eerste categorie moet gewoon wachten tot er meer verdiend wordt, dus niet per sé op je eerste salaris een huis willen kopen. Die tweede categorie moet wellicht geen koophuis willen kopen en de overheid moet deze groep zeker tegemoet komen met het betaalbaar houden van de huurmarkt in dat segment.
[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 02-12-2010 10:28 ]
