Nou nog een klein baalverhaal als leerzame toevoeging aan het topic.
Gisteren zou de overdracht van mijn nieuwe huis plaatsvinden bij de notaris. Wij hadden alles keurig optijd geregeld, hadden daar dan ook ongeveer 3 maanden de tijd voor gehad dus geen centje pijn. Overal achteraan gebeld, alles gecontroleerd, keurig aan alle gestelde voorwaarden voor de hypotheek voldaan. Half uurtje eerder de schouw van de woning gedaan, alles in orde.
Dus wij (vriendin en ik), de verkopers (man en vrouw) en de verkoopmakelaar zitten gezellig te kletsen. Niks om ons zorgen over te maken. Komt de notaris binnen: "we hebben een vrij groot probleem. De hypotheekverstrekker van de kopers heeft het geld niet overgemaakt". WTF!!!
Uiteraard is er vervolgens direct veel telefonisch contact geweest tussen de notaris, Aegon, en onze financieel adviseur. Het bleek dat Aegon simpelweg verzuimd heeft, papiertje op de verkeerde stapel ofzo. Verkopers uiteraard pissig, wij ook, en de notaris zat ook goed te balen. De overdracht is nu uitgesteld tot na het weekend. Dus wij konden ons hele leger hulptroepen afzeggen, hebben een weekend minder om te klussen, zowel de verkopers als wij moeten een extra dag vrij nemen, etc.
Het schijnt dat het tegenwoordig doodnormaal is dat hypotheekverstrekkers pas op het allerlaatste moment geld overmaken naar de notaris, omdat ze het geld zo lang mogelijk in de knip willen houden ivm rente en risico. Dus je kunt er eigenlijk ook niks aan controleren. Wij hadden aan alle voorwaarden voldaan, Aegon is akkoord gegaan, de notaris heeft keurig een fax gestuurd met wanneer hij het geld wilde hebben, maar Aegon is gewoon nalatig geweest op het laatste cruciale moment.
Zo eens een briefje schrijven waarin ik ze aansprakelijk stel voor alle onkosten die ze bij ons en de verkopers hebben veroorzaakt, stelletje prutsers :-|
Voorlopig heb ik al genoteerd:
- extra vrije dagen van ons
- extra vrije dagen van de verkopers
- reiskosten van de verkopers (moeten uit de buurt van Den Haag komen)
- Dagrente die wij aan de verkopers zouden moeten gaan vergoeden als de overdracht later plaatsvindt dan a.s. maandag
- ....
Iemand nog suggesties wat ik nog kan verwachten? Volgens een (overigens erg prettig) gesprek met de notaris kan de overdracht zelf niet in gevaar komen, en zodra het geld op de rekening van de notaris staat kunnen de verkopers ons ook niet meer in gebreke stellen. Het zal dus neerkomen op een vergoeding van extra kosten aan de verkopers.
Mooie desilussie, dit weekend
[
Voor 17% gewijzigd door
Elwood Blues op 22-11-2008 09:18
]