Het plan is om binnen een 240 top te doen en voor een 360. En de pomp horizontaal op de onderkant, onder de videokaart dus... Die gele achterin als exhaust is wel een goeie, ook minder stof in de pc.CMT schreef op zaterdag 12 juni 2021 @ 17:59:
@MrVegeta
Persoonlijk zou ik de geel gemarkeerde fans juist weglaten en die plekken afplakken (eigenlijk alle openingen waar geen fan op zit).
Je wilt namelijk een luchtstroming creëren, maar zoals het nu opgesteld is zullen deze 2 extra fan's de luchtstroom verstoren door tegendruk te leveren. Omgekeerd zal ook niet helpen, want met onderdruk werk je het bovenste rad tegen.
Het is best ideaal om 3 intake en 2 outtake te hebben. Het frontfilter (of een dikke frontrad vs dunne toprad) kent meestal wat stromingsweerstand en dat kan dan mooi door de extra fan gecompenseerd worden.
Het is een aardig karweitje, maar het loon de moeite om de intake & outtake op elkaar af te stellen, zodat er maar een hele licht overdruk in de kast overblijft.
Dan werken alle fan's optimaal en is het systeem zo stil mogelijk.
Luchtcirculatie daarbij voorkomen is cruciaal en kan behoorlijk impact hebben.
Ik heb zelf bijvoorbeeld de front openingen naast de rad helemaal afgeplakt en alle openingen in de top, waar 'valse' lucht naar binnen in de kast geblaast kan worden.
Dat heeft meer effect dan fan's erbij plaatsen om alles te 'bruteforcen'.
Edit:
Even een vraagje; aan welke rad setup zit je nu te denken?
Ik zie dat het frontrad helemaal is doorgetekend tot de top van de kast, maar als dat een 420 rad moet voorstellen dan zal het niet passen jammer genoeg. De tank waar de fittingen in zitten moet altijd bij de lengte gerekend worden. Voor een 420 is de totaallengte dan meer dan de interne hoogte van de kast.
In het front past maximaal een 280 of 360 rad en in de top een smalle 420/280 rad of dikkere 360 rad.
Met 140mm breedte is het wel flink passen en meten i.v.m het moederbord en de hoogte/plaats van het werkgeheugen. Ook 2x 360 zal passen en meten worden.
Als het moeilijk blijkt te zijn om daar een ruimtelijke voorstelling van te maken, dan is het handig om een paar blokken van karton te vouwen/knippen. Dan is snel genoeg te zien waar de knelpunten zijn en hoeveel ruimte er nog voor de fittingen overblijft.
Geeft steekhoudelijke argumenten terwijl hij niet weet waar het over gaat. BlizzBoys, HD casts van StarCraft II gemaakt door Tweakers! Het begint, Zombiepocalyps