YoshiBignose schreef op dinsdag 20 mei 2008 @ 10:47:
Mijne staat op 162.000. Hoop ook dat hij nog lang meegaat

Merk nu wel dat achterwielen beetje raar doen, als ik bijvoorbeeld over een hobbel rijd en een beetje stuurt dan lijkt het alsof hij weg glijdt. Wat kan dit zijn?
Het kunnen een paar dingen zijn. Het makkelijkst te controleren zijn je achterbanden. Hebben deze nog genoeg profiel, is de spanning in orde, zijn ze niet te oud (na een jaar of 6 moet je ze eigenlijk sowieso vervangen). Als dat allemaal in orde is, dan kunnen het nog de achterdempers zijn (als je de auto omlaag duwt achter, dempt hij dan binnen 2 slagen de beweging? zo nee, dan kan een schokdemper test de moeite waard zijn) of het zijn de rubbers, ook niet raar gezien de leeftijd.
Ik denk dat banden en rubbers de voornaamste veroorzakers kunnen zijn in jou geval.
Naboo schreef op woensdag 21 mei 2008 @ 08:47:
[...]
Die van mij staat op 310dkm
Ok, nu beginnen de reparaties ook wel te komen

en in tegenstelling tot eerder bericht wordt ie TOCH gemaakt.
Heb een goedkoop adresje gevonden dus is het wel de moeite waard, aangezien het comfort van mijn E36 uit 1994 NIKS, maar dan ook echt NIKS onderdoet voor het comfort van een E46 uit 2004.
Reparaties waar je aan moet denken: kleine dingen als rubbertje hier, rubbertje daar, fuseekogel, spoorstangen... dat soort werk. Niet echt duur, je moet het alleen niet zoals ik allemaal tegelijk krijgen

Kijk, goed nieuws. Het allemaal tegelijk krijgen ken ik... Het komt voornamelijk doordat reparaties op een gegeven moment uitgesteld gaan worden (omdat de auto toch bijna verkocht gaat worden, of omdat hij al oud is).
Hem weg doen om reparaties van €1000/€1500 is altijd een lastig punt. Je gaat waarschijnlijk geen nieuwe auto kopen, dus dan krijg je een auto terug waarvan je ook niet precies weet wat je te wachten staat... Je huidige auto ken je, daarvan weet je dat je met dat bedrag voorlopig weer kunt rijden, maar bij een andere auto, weet je met een investering van waarschijnlijk meer, minder goed hoe de staat van de auto is...
Voor mij geldt eigenlijk dat pas bij een motor of een bak die gaar is, of roestgaten, er genoeg reden is dat investeren in die auto niet meer de moeite waard is. Zolang het om relatief kleine slijtage en ouderdoms reparaties gaat blijft mijn wagen nog even in mijn bezit tot ik of een promotie maak waardoor ik een huis selectie kan kopen of een leasebak krijg.
En wat betreft comfort, ik ben het helemaal met je eens, de E36 met z'n standaard onderstel is gewoon een heerlijke auto om in te rijden. Mijn Compact is de eerste auto waarvan ik kan zeggen dat ik echt ontspannen rij en ik nog rustig na een lange dag achter het stuur kruip op half Nederland door te rijden.
Waarschuwing, opperprutser aan het werk... en als je een opmerking van mij niet snapt, klik dan hier