#team_UTC+1
An investment in knowledge always pays the best interest - Benjamin Franklin
You can call me McOverloper Mini '12 i7/16/256 Air '13 i5/8/256 iPad mini 5 64GB iPhone SE 128GB
I wouldn't give his troubles to a monkey on a rock
Hoe wil je de hoeken van de foto beoordelen op scherpte? Volgens mij ligt de focus op het gebouw aan het einde v/d straat, dat lijkt iig logisch. De gebouwen op de voorgrond zijn dan uit focus. Een donkere foto is heel makkelijk lichter te maken
/edit: weer te laat...
[ Voor 21% gewijzigd door zonoskar op 29-06-2008 17:28 ]
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
Hey, het is nu ineens een f3.5-5.6 lens geworden, hebben ze het toch aangepast.vandijk schreef op zondag 29 juni 2008 @ 14:28:
Ik zie net op de site van Konijn dat Canon met een EF-s 18-200 IS komt in september
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
- Optisch gestabiliseerd Nee
- Standaard Fabrieksgarantie NL/BE 12 maand (NL) / 24 maand (BE)
o << Your asshole before prison.
O << Your asshole after prison.
Dan doe je toch iets niet goed in Lightroom. Vignetting is vrij gemakkelijk te corrigeren, vind ik. Je hebt behoorlijk veel controle met de vignetting correctie. Als je de hoeken weer te licht worden, de 'midpoint' instelling bijstellen (nogal vage benaming voor het verloop van het effect naar het middelpunt toe).Ethirty schreef op zondag 29 juni 2008 @ 15:54:
Laatst heb ik wat foto's gemaakt met mijn nieuwe camera en tijdens het bekijken/bewerken vandaag, merk ik dat de 17-85IS behoorlijk last heeft van vignetting op 17-24mm
[...]
In Lightroom zit een functie om het te beperken, maar die slaat vrij snel om en maakt het nog erger door de hoeken te overbelichten. Als ik het allemaal dus goed begrijp betekendt dit dat er weinig aan te doen is en ik hier tijdens het fotograferen rekening mee moet houden?
Er zit een Marumi UV filter op, maar daar heb ik nog niet veel positiefs over kunnen vinden. Kan die het effect versterken?
Dat Marumi filter zal op je 17-85 geen (extra) vignettering teweegbrengen maar alleen wat contrastverlaging/evt. ghosting omdat de coatings niet zo goed zijn als de duurdere B&W of Hoya filters.
- Die 2x converter is trouwens niet echt ideaal om een aantal redenen:
- autofocus is duidelijk minder snel en precies dan met 1,4x of zonder converter. (vooral omdat op mijn camera de cross-type sensoren alleen op f/2.8 werken (en op f/4 de middelste) Zelfs relatief trage vogels voor een drukke achtergrond daar heeft ie moeite mee.
- de achtergrondonscherpte wordt echt onrustig. Zelfs bij relatief rustige achtergronden zie je dat 't toch wel erg druk wordt allemaal. Iets wat bij de 300/2.8IS zonder converters dus echt niet gebeurt.
twee 100% cropjes met de default ACR sharpening (amount:25, radius:1.0,detail:25,mask:0):


't kan zijn dat je kartelrandjes ziet, dit komt dus door het zwakke AA filter van de 1d, zijn dus geen sharpening artifacts.
Edit: en even om te laten zien dattie toch wel erg groot is voor normaal gebruik:

[ Voor 5% gewijzigd door abrakadaver op 29-06-2008 21:12 ]
Fujifilm X100F, Olympus OM, Rolleiflex, Canon EOS
De zonnekap is inderdaad erg grootabrakadaver schreef op zondag 29 juni 2008 @ 21:05:Edit: en even om te laten zien dattie toch wel erg groot is voor normaal gebruik:
[afbeelding]
This footer is intentionally left blank
Dus dit weekend toch ook wel weer nieuwsgierig om die canon 50mm lens wat langer te testen.
Bah, wat een onding, bereik is nog steeds gruwelijk net niets, maar optisch is dat ding ook nog eens gaar. Ja, scherp is die wel ja, maar amper contrast, rare highlights, vreemde bokeh en geen lekkere kleuren.
Iedereen die zegt dat deze lens bij iedereen in de tas zou moeten zitten
Getest terwijl ik de andere helft van de tijd een 10-22 gebruikte. Wat een verschil in kleuren/contrast etc, ook afgestopt.
het enige dat echt minder is op f/1.8 is het contrast en dat verbetert ook snel. Bij f/2.2 is 't al een stuk beter en vanaf f/2.5 wordt 't niet meer beter bij nog meer afstoppen. Bokeh kan in sommige situaties erg lelijk zijn, maar in de praktijk komen die situaties (bij mij iig gelukkig) niet zo vaak voor...
Dat gedoe over bereik snap ik niet zo, 85mm op FF vind ik persoonlijk heerlijk als korte telelens voor portretjes en om onderwerpen te isoleren in hun omgeving (en velen met mij), dus waarom dat met 50x1,6 ineens niet meer is snap ik niet.
Als walk-around lensje op crop is 't inderdaad te lang, maar dat lijkt me logisch. (op FF gaat dat dan weer aardig i.m.o. hoewel 50mm FF wel een beetje een braaf, safe, middle-of-the-road brandpuntsafstand is..)
Niet dat ik vind dat ie bij iedereen in de tas moet zitten, maar als je een 18-55 en een 55-200 hebt dan is dit wel een heel goedkope weg naar wat lichtsterkte. Met name die prijs is erg aantrekkelijk. Soms wordt ie aangeraden als een do-it-all lensje, maar dat is 't inderdaad niet.
Als je al een paar 2.8 zooms of andere goede lenzen hebt dan is de 50/1.8 ook niet zo speciaal meer.
Fujifilm X100F, Olympus OM, Rolleiflex, Canon EOS
Die 50mm is gewoon populair vanwege z'n prijs en lichtsterkte, al die andere dingen vergeten mensen daardoor nogal snel.
This too shall pass
In het 1.8-2.8 bereik vind ik hem futloos. En dan vind ik een 17-50 van 330 euro een betere weg naar lichtsterkte dan een 50 1.8, tenzij 330 euro voor iemand echt een vermogen is en dat nooit kan kopen.
Mijn mening is dat doorsparen van 100 euro naar 300 euro best een goed idee kan zijn
50mm op een 1D viel me wat betreft bereik trouwens helemaal niet tegen, al is een 35/2 wel mooierSharky schreef op maandag 30 juni 2008 @ 16:33:
Ik ben ook totaal niet geinteresseerd in die 50mm om precies de redenen die Nomad noemt. Eventjes doorsparen en je hebt een 85mm of een 35 f2 of een 28 f1.8. Die doen het op vrijwel alle vlakken beter.
Die 50mm is gewoon populair vanwege z'n prijs en lichtsterkte, al die andere dingen vergeten mensen daardoor nogal snel.
Dat bereik probleem wist ik al, maar die canon produceert echt minder contrast dan de nikon 1.8
Briljant issie zeker neit, verre van zelf maar een goed alternatief voor mensen die gewoon geen zin hebben om 300+ euro uit te geven en een simpel lichtsterk lensje willen naast bv. hun kitlens.
Ik heb hem ook btw. dus als je wat testshots wilt...u roept...wij draaien
Na thuiskomst geheugenkaart in de pc, en een reactie als "

Hieronder een voorbeeldfoto, downscaled, maar goed genoeg te zien:
klik voor 1066*1600 die ik zelf niet nog eens wilde resizen, dus moest een modje er maar een linkje van maken, want da's handig
Het is het beste te zien op het pad, en nou realiseer ik me dat die niet exact in het midden ligt en dat de randen wat softer zijn bij de meeste wide-angle lenzen maar dit is wel heel extreem.. Wat gegevens over deze foto:
10mm
f/4.0
1/50 sec
Nou staat me er iets van bij dat sommige Sigma lenzen van dit type een defect hebben waardoor ze extreem soft zijn.. heb ik een dergelijk exemplaar, en wordt een dergelijk defect zondermeer vervangen in de winkel?
[ Voor 8% gewijzigd door Floor-is op 01-07-2008 00:29 . Reden: niet cool zo groot dude ]
Welkom bij sigma
Hij stond op autofocus (en op inf.), en ik heb dit tot nu toe bij vrijwel alle foto's die ik gemaakt heb.. Terug naar de winkel dan maarNomad schreef op maandag 30 juni 2008 @ 23:50:
Ziet er niet best uit. Tenzij je per ongeluk maximaal dichtbij gefocust hebt is dit exemplaar zo gaar als wat.
Welkom bij sigma
Als een groot deel van je foto's mislukt is, dan moet je de lens gewoon direct ruilen.
[PRIMA FOCUS ] | [ flickr]
Dus je hebt op oneidig scherpgestelt en je vind het vreemd dat ie dichtbij onscherp isIntrepidity schreef op maandag 30 juni 2008 @ 23:51:
Hij stond op autofocus (en op inf.), en ik heb dit tot nu toe bij vrijwel alle foto's die ik gemaakt heb.. Terug naar de winkel dan maar
CA in de omstandigheid waarin je geschoten hebt ga je trouwens met elke lens krijgen.
Als een grootdeel van je foto's mislukt maar de lens optisch wel oke is en goed focust dan zou ik ook eens me mannier van schieten onder de loep nemen. (optisch oke en goed scherpstellen zie je beide terug met die muur, probeer ook op verschillende afstanden scherp te stellen: het gebeurt ook wel eens dat een lens infinity voorbij schiet voor onderwerpen die ver weg staan)BBE schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 07:32:
^^ Goede testfoto's maak je ook door een paar uurtjes foto's te gaan schieten in een normale omgeving. Ik had een Sigma 10-20 die een bakstenen muur prima vastlegde, maar bij het normale fotowerk hartstikke gaar bleek te zijn (de diagnose van Sigma volgt spoedig).
Als een groot deel van je foto's mislukt is, dan moet je de lens gewoon direct ruilen.
- Probeer eens MF (hyperfocaal) bij landschaps fotografie (hoe presteerd je lens dan? sluit misfocus uit, hou alleen optiek over)
- Als je AF gebruikt bedenk dan wel dat UWA moeilijk scherp te stelen is (door je body, de scherptediepte is lang maar je body heeft het er ook moeilijker mee als met een normalere beeldhoek)
- Als je AF gebruikt zorg dat het detail waarop je scherp stelt groter is als de gebruikte AF sensor
- Als je AF gebruikt probeer vooral niet te recomposen (recomposen = backfocus introduceren)
Sony A6600 + Sigma 16 f/1.4, Tamron 17-70 f/2.8, Sigma 30 f/1.4, Sigma 56 f/1.4, Tamron 70-180 f/2.8 en Meike Mk320
Nou ben ik een beginner en was het de eerste dag dat ik met deze lens schoot, maar nogmaals, het resultaat was 200% bagger..
In de verte is hij ook onscherp, en verder is DoF met een UWA op f/3.5 als je op infinity focust ook niet echt een issue, deze lens is gewoon gaar. Natuurlijk zou ik wat extra shots maken, maar zelfs als ik een shot maak op 40/4 op infinity in die situatie heb je nog weinig DoF-problemen.martijn_tje schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 08:28:
[...]
Dus je hebt op oneidig scherpgestelt en je vind het vreemd dat ie dichtbij onscherp is? Wat je veel beter had kunnen doen is het diafragma dichtdraaien tot f8-f/11 en hyperfocaal scherpstellen (scherptediepte maximaliseren).
Welkom bij Sigma.
Ik wil niet lullig over komen, maar als een camera of lens zo presteert in AF dan is hij het gebruik niet waardig. Als deze foto niet scherp is in AF dan is de lens gewoon niet goed, geneuzel met hyperfocale afstanden is wel leuk, maar dat is niet van toepassing hier.martijn_tje schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 08:28:
- Probeer eens MF (hyperfocaal) bij landschaps fotografie (hoe presteerd je lens dan? sluit misfocus uit, hou alleen optiek over)
- Als je AF gebruikt bedenk dan wel dat UWA moeilijk scherp te stelen is (door je body, de scherptediepte is lang maar je body heeft het er ook moeilijker mee als met een normalere beeldhoek)
- Als je AF gebruikt zorg dat het detail waarop je scherp stelt groter is als de gebruikte AF sensor
- Als je AF gebruikt probeer vooral niet te recomposen (recomposen = backfocus introduceren)
Probeer anders eens een Canon, want volgens mij weet je niet hoe (goed) die werken.
Ja, afknijpen maakt een lens scherper, maar als je deze prestatie wijd open hebt dan zal het afgeknepen nooit scherp worden.
Intrepidity; Breng die sigma terug en haal een Canon 10-22, daar ga je veel gelukkiger mee zijn. Of je wilt het risico lopen nog een aantal Sigma's te proberen voor je een redelijke hebt. En die zal nooit zo goed zijn als de Canon.
[ Voor 3% gewijzigd door Oxi op 01-07-2008 09:57 ]
I wouldn't give his troubles to a monkey on a rock
Ik wilde in eerste instantie ook voor de Canon gaan inderdaad, maar ik ga over een klein weekje op vakantie, en mijn stamwinkel had de Canon niet, alleen de Sigma.. ga morgen even terug, kijken of ze een goede sigma of een canon kunnen regelen binnen een week, en anders is het geld terugvragen en op internet bestellen, hoewel ik daar met glas geen fan van ben..Oxi schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 09:56:
[...]
Ik wil niet lullig over komen, maar als een camera of lens zo presteert in AF dan is hij het gebruik niet waardig. Als deze foto niet scherp is in AF dan is de lens gewoon niet goed, geneuzel met hyperfocale afstanden is wel leuk, maar dat is niet van toepassing hier.
Probeer anders eens een Canon, want volgens mij weet je niet hoe (goed) die werken.
Ja, afknijpen maakt een lens scherper, maar als je deze prestatie wijd open hebt dan zal het afgeknepen nooit scherp worden.
Intrepidity; Breng die sigma terug en haal een Canon 10-22, daar ga je veel gelukkiger mee zijn. Of je wilt het risico lopen nog een aantal Sigma's te proberen voor je een redelijke hebt. En die zal nooit zo goed zijn als de Canon.
Op internet bestellen gaat prima, zolang je maar een fatsoenlijke fotozaak pakt. Ik zou fotokonijnenberg of kamera-express pakken, al naar gelang welke het snelste levert (met oog op je vakantie) en goedkoopst isIntrepidity schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 10:00:
[...]
Ik wilde in eerste instantie ook voor de Canon gaan inderdaad, maar ik ga over een klein weekje op vakantie, en mijn stamwinkel had de Canon niet, alleen de Sigma.. ga morgen even terug, kijken of ze een goede sigma of een canon kunnen regelen binnen een week, en anders is het geld terugvragen en op internet bestellen, hoewel ik daar met glas geen fan van ben..
I wouldn't give his troubles to a monkey on a rock
Dit kun je bijna letterlijk nemen... het vinden van een goeie sigma is bíjna net zoiets als het winnen van een willekeurige loterij...Oxi schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 10:28:
Daarbij komt dat het met bijna elke Sigma een lot uit de loterij is,
Het is wel echt erg dat dit bij sigma de fabriek verlaat. Ram er even wat lasertjes door heen op bepaalde instellingen en kijk hoe dat er uit komt e.d., volgens mij moet dat met een automatisch proces goed moeten kunnen.
Ik heb shots op 18mm f/11 die mislukt zijn door misfocus (had t verkeerde AFpuntHenk schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 09:55:
maar zelfs als ik een shot maak op 40/4 op infinity in die situatie heb je nog weinig DoF-problemen.

Wat ik alleen aandraag zijn dingen om te kijken of die lemon werkelijk een lemon is (een SLR is complexer en er kan meer mee fout gaan als de meeste mensen denken). Heeft die camera voorbij ininity scherpgestelt (veel lenzen gaan ruim voorbij infinity) omdat de Af unit het moeilijk heeft met een UWA er op (en dat is ook echt zo) dan wordt je foto er echt niet scherper op.Oxi schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 09:56:
Ik wil niet lullig over komen, maar als een camera of lens zo presteert in AF dan is hij het gebruik niet waardig.
Maar is het een lemon dan is het met een testshotje van een muur ook een lemon. Shots gemaakt in een gecontroleerde omgeving zijn ook meteen een stuk practischer voor het overtuigen van de winkel. (eigenlijk zou iedereen meteen bij aanschaf even moeten testen.. laptop mee, focus test shots, muur en nog een paar shots op grotere afstanden en je zou de meeste defecten er wel uit moeten kunnen pikken)
Sigma heeft wel meer problemen bijvoorbeeld op Amount AF overbrengingen van o.a. 70-300's en 50-500's waarvan de plastic tandwieltjes het begeven. (van beide minstens 5 exemplaren terug te vinden)Henk schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 10:32:
Dit kun je bijna letterlijk nemen... het vinden van een goeie sigma is bíjna net zoiets als het winnen van een willekeurige loterij...Ik dacht eerst dat het exemplarisch was bij bepaalde lenzen (de 70-200 en de 30/1.4), maar kennelijk doet ook die 10-22 vrolijk mee
[ Voor 11% gewijzigd door martijn_tje op 01-07-2008 10:50 ]
Sony A6600 + Sigma 16 f/1.4, Tamron 17-70 f/2.8, Sigma 30 f/1.4, Sigma 56 f/1.4, Tamron 70-180 f/2.8 en Meike Mk320
true....Nomad schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 10:40:
2 exemplaren geeft geen reden tot veralgemenisering natuurlijk, maar dit exemplaar is wel echt behoorlijk kloten.
Het is wel echt erg dat dit bij sigma de fabriek verlaat. Ram er even wat lasertjes door heen op bepaalde instellingen en kijk hoe dat er uit komt e.d., volgens mij moet dat met een automatisch proces goed moeten kunnen.
Maar voor ik de m'n 10-22 aangeschaft had heb ik ook de Sigma overwogen maar daar was ik snel vanaf na de werkelijk tig verhalen over softe exemplaren.
Dus ja eht is wel over eht algemeen zo zou ik zeggen.....

Hele foto

Crop van volle resolutie (uit het midden)
Instellingen waren als volgt:
f/22
Autofocus op infinity (niet voorbij infinity)
1/60 sec
Het is nu wel duidelijk voor me, dit is gewoon een brak exemplaar, en morgen sta ik weer fijn bij de winkel op de stoep, eens kijken of ze een mooie Canon hebben
Want ik ben dolblij met mijn Tokina 12-24mm f/4 rectilinear (behoorlijk scherp plus goeie build, Intredipity!
De shop had aan 1 berichtje overigens genoeg om me niet de versie met de 52mm- maar die met de 58mm-schroefdraad op te sturen. Geen convertertje nodig dus
Hij 's vanmiddag binnengekomen, en hij doet precies wat ik verwachtte - niet gewoon onscherp aan de randen, maar echt pure bagger, in het midden is 'ie trouwens amper beter en ik heb nog geen serieuze bokeh gezien; CA waar je van gaat huilen; de meest debiele flare die ik ooit ben tegengekomen en je de onderkant van de cirkel @18mm (of moet ik zeggen: @4,5mm?) valt net buiten beeld (al is dat denkelijk de schuld van de kitlens. @55 is 'ie natuurlijk volbeeld, overigens). Beetje tegen de onderkant duwen verkleint dat laatste probleem overigens aanzienlijk


Clickable - 3,nogwat MB. Mèn! Die balustrade! Die is niet rood en niet blauw! Echt niet!

De zon staat trouwens vol in het beeld, dat zal ook niet geholpen hebben

100% crop. Zo mag een flare er toch niet uitzien

...maar kan iemand mij even uitleggen waarom ik dan toch met een grijns van oor tot oor op m'n smoel zit?
Het heeft er iig mee te maken dat ik een beeldhoek van (ik schat) een dikke 170 graden heb, het 'echte' fisheyebeeld dat (nou ja: bijna) op de sensor past (ipv al die ellende fullframe-fishes die op een cropcamera alleen maar vier zwarte hoekjes laten zien), en de barrel distortion that funny pictures are made of. I tell you: dit is de laatste fish die ik ooit koop, en de kwaliteit heeft daar niets mee te maken: feature-complete, heet dat.
Money well spent
Journalism is printing what someone else does not want printed; everything else is public relations.
Dat lijkt er inderdaad wat meer op..-DG- schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 19:45:
Op F/22 heb je sowieso niet zoveel scherpte meer door diffraction. Rond F/8 zou die echter wel optimaal moeten presteren.
Uit het midden:

Aan de zijkant:

Maar ben ik nou zo'n zeikerd dat ik dit nog steeds redelijk onscherp vind voor een lens van 450 euro?
Mijn Tamron 18-200mm levert plaatjes met veel hogere resolutie (en dat is nog wel een superzoom, die doorgaans niet erg geweldig zijn).. Nou snap ik dat een UWA veel vaker vervormde beelden oplevert, maar het is niet helemaal wat ik er van verwacht had..
Vooral dat ik (blijkbaar) maar beter niet kan schieten op f/4, terwijl ik dat vanwege een leuk scherptediepte effect wel prettig vind.. maar als ik f/4 gebruik zijn de foto's gewoon totaal bagger..
Als ie op f/4 (met goede techniek) echt vele malen slechter is zou ik 'm terug brengen. Trouwens is dit niet echt een bekend probleem bij deze lens. Niet dat er geen problemen mee zijn, maar dat is meestal dat de ene kant van 't beeld stukken minder scherp is dan de andere. (dan zit er een stuk glas een beetje scheef)
[ Voor 4% gewijzigd door abrakadaver op 01-07-2008 21:45 ]
Fujifilm X100F, Olympus OM, Rolleiflex, Canon EOS
Of het wel of niet een goed exemplaar is weet ik niet, ik ken die lens uberhaupt niet, maar ik weet wel dat de Tokina 12-24/4 die ik wel vaker gebruik wideopen gelijk of beter dan dat ding op F/8 presteert.Intrepidity schreef op dinsdag 01 juli 2008 @ 20:45:
[...]
Dat lijkt er inderdaad wat meer op..
Uit het midden:
[afbeelding]
Aan de zijkant:
[afbeelding]
Maar ben ik nou zo'n zeikerd dat ik dit nog steeds redelijk onscherp vind voor een lens van 450 euro?
Mijn Tamron 18-200mm levert plaatjes met veel hogere resolutie (en dat is nog wel een superzoom, die doorgaans niet erg geweldig zijn).. Nou snap ik dat een UWA veel vaker vervormde beelden oplevert, maar het is niet helemaal wat ik er van verwacht had..
Vooral dat ik (blijkbaar) maar beter niet kan schieten op f/4, terwijl ik dat vanwege een leuk scherptediepte effect wel prettig vind.. maar als ik f/4 gebruik zijn de foto's gewoon totaal bagger..
Maar ik ben ontzettend benieuwd naar de Tamron 10 - 24 die in ontwikkeling is. Maar ik hoor bijna niemand over de Tamron 11 - 17 lens ?
Is Tamron dan zo slecht op groothoek. De 11 - 17 kost rond de 400 euro. De prijs is goedkoper dan de concurrentie
hubsand op fredmiranda.com heeft er eentje en heeft 'm wat testjes laten ondergaan.
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/661966
Hij is trouwens ook de eigenaar van 16-9.net dus niet echt een prutser qua lenstests.
Ik denk dat m'n nieuwe statiefje maar even moet wachten, eerst eens zo'n ding proberenIn summary:
Strengths:
--------------
• Exceptionally sharp from f1.4 – f2; maybe the best resolving 50mm ever at wide apertures.
• Great coatings: superb flare resistance and internal reflection control.
• Unusually smooth and well behaved bokeh: think Minolta STF.
• Responsive and silent HSM autofocus.
• Neutral colour.
• Excellent geometry.
Weaknesses:
-------------------
• Strong field curvature: not suitable for copy work.
• At sub-2m range, not as impressive as you might expect from f4-f11; not significantly sharper than a 24-105L. Field curvature makes it hard to obtain consistently good results in this range.
• AF movement quick but somewhat indecisive. Not specially fast in real terms.
• Surprisingly prominent CA from f2.8-f11 – though well controlled at wider apertures.
So what we have is a specialised tool, precisely optimised for wide aperture performance. As a general purpose 50mm, it's nothing special – any properly sorted zoom will match or best it's resolving ability from f4-f11 – and it is convincingly bettered by most primes in this aperture range, but it sings at very wide apertures: the combination of brilliant coatings, scalpel-sharp f1.4 performance and peach-soft bokeh make this the perfect companion to a 50 Macro and might make my CZ50 and Minolta 58/1.2 redundant. Test v 50L coming . . .
Fujifilm X100F, Olympus OM, Rolleiflex, Canon EOS
Bokeh is rustiger en netter dan de 3 andere waar de Sig mee vergeleken word, i like it
Het ziet er naar uit dat Sigma correct bedacht heeft dat er wel ruimte was voor nog een 50mm.
Tis jammer van de weaknesses, maar het is stiekem best wel wat ik gehoopt had....
Smaken verschillen geloof ik
Sony A6600 + Sigma 16 f/1.4, Tamron 17-70 f/2.8, Sigma 30 f/1.4, Sigma 56 f/1.4, Tamron 70-180 f/2.8 en Meike Mk320
@hieronder: wel een hele andere prijsklasse. Niet voor iedereen interessant, maar toch niet onbelangrijk
[ Voor 25% gewijzigd door Nomad op 03-07-2008 19:53 ]
Fujifilm X100F, Olympus OM, Rolleiflex, Canon EOS
Verwijderd
Hele plaatje (verkleind):

100% crop midden:

100% crop linksonder:

Ben zelf redelijk tevreden, behalve de CA, die is vaak redelijk goed zichtbaar, hoewel dat op deze foto meevalt. Maar oordeel zelf. Diafragama was 10 trouwens, stond in P. 10mm
[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 03-07-2008 21:22 ]
Er zijn genoeg mensen die lenzen erop uitzoeken dat de bokeh niet zo vaag en zacht is als deze Sigma, maar juist duidelijkere patronen laten zien. Het gaat dan meestal wel om MF lenzen. Smaken verschillen inderdaad.martijn_tje schreef op donderdag 03 juli 2008 @ 19:30:
Het meest geniale zijn nog de posts dat ze het bokeh "terrible" vinden![]()
Smaken verschillen geloof ik
Ik zou deze Sigma best willen hebben, maar ik vind de Minolta Rokkor 58mm f/1.2 ook een erg mooie bokeh hebben (heel anders dan de Sigma).
Waarop had je scherpgesteld? Het kan aan het tegenlicht liggen, maar ik zie nergens iets echt scherp?Verwijderd schreef op donderdag 03 juli 2008 @ 21:20:
Ik heb zelf net een Canon 10-22 binnengekregen, gelijk maar wat testplaatjes geschoten, kun je het ook mooi vergelijken met de hierboven geposte Sigma 10-20.
Ben zelf redelijk tevreden, behalve de CA, die is vaak redelijk goed zichtbaar, hoewel dat op deze foto meevalt. Maar oordeel zelf. Diafragama was 10 trouwens, stond in P. 10mm
nou snap ik dat dat allemaal afhangt van wat jij als fotograaf no0dig hebt etc, maar als je puur naar de lens zou kijken... wat is bang for the buck?
heb nu n sigma 17-70 maar zoek eigenlijk een lens die net wat scherper focust in low-light situaties. qua beeldkwaliteit een diafragma issie echter heerlijk...
Canon 6D, canon 50mm 1.8 II,canon 70-200L f4, canon 28-135IS, canon 100mm 2.8L macro IS, speedlite 550EX
WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini
Verwijderd
Hier ongeveer, Die crop uit het midden vond ik ook verrassend onscherp, dit is iet beter misschien.Toff schreef op vrijdag 04 juli 2008 @ 01:21:
[...]
Waarop had je scherpgesteld? Het kan aan het tegenlicht liggen, maar ik zie nergens iets echt scherp?

Ik vind het sowieso altijd erg lastig om scherpte te beoordelen, vandaar dat ik hier wat samples post. Vanavond zal ik nog wat andere plaatjes posten.
Verwijderd
http://i28.tinypic.com/1zpk7ig.jpg
Edit: O toch niet zo full res, gedownsised door tinypic. Focus ligt op plant op voorgrond dus is ook niet zo gelukkig. Later betere foto's!
[ Voor 49% gewijzigd door Verwijderd op 04-07-2008 08:25 ]
hmm. was ik al n beetje bang voor. ben destijds voor de 17-70 gegaan vanwege betere IQ tov de 17-85, maar dacht wel dat de 24-85 en 28-105 USM hadden, zou toch beter moeten zijn eigenlijk?breinonline schreef op vrijdag 04 juli 2008 @ 07:36:
Qua focus ben ik bang dat alleen de 17-85 IS wat beter zal zijn. Qua optiek ga je er in geen van de gevallen op vooruit.
Het bereik zal ik wel missen met die budget lensjes, misschien toch eens proberen of die 1785 niks voor mij is. wel weer n stukkie duurder.
Canon 6D, canon 50mm 1.8 II,canon 70-200L f4, canon 28-135IS, canon 100mm 2.8L macro IS, speedlite 550EX
Puur naar beeldkwaliteit gekeken vind ik die rokkor ook nog steeds interessant, je ziet ze echter maar minimaal in nederland te koop en er zijn ook wel wat verhalen over mindere exemplaren, (niet zo gek met zo'n oude lens met deze specs, kan in die jaren heel wat mee gebeurd zijn) dus of ebayen zo slim is weet ik niet.Aham brahmasmi schreef op donderdag 03 juli 2008 @ 23:27:
[...]Ik zou deze Sigma best willen hebben, maar ik vind de Minolta Rokkor 58mm f/1.2 ook een erg mooie bokeh hebben (heel anders dan de Sigma).
Als je een goede te pakken hebt is ie inderdaad wel heel speciaal voor 't geld... aparte bokeh en contrastrijk, wat toch al snel dat '3d-effect' geeft bij 't juiste licht.
Toch denk ik dat deze sigma wat meer in mijn straatje past, autofocus met ftm vind ik toch wel lekker en in het gebied waar ik deze zou gebruiken presteert ie ook nog eens uitzonderlijk goed. (1.4~2.8)
Mooi ding om mee te nemen als enige lens op de 5d lijkt me.
Fujifilm X100F, Olympus OM, Rolleiflex, Canon EOS
Ik heb beide lenzen vrij veel gebruikt. Als het een uitbreiding op je set is, zou ik de 28-105 pakken, dit heeft wat meer bereik, de 24-85 is allround wat prettiger, 28 is dan echt te lang.knuppelhout schreef op vrijdag 04 juli 2008 @ 09:36:
[...]
hmm. was ik al n beetje bang voor. ben destijds voor de 17-70 gegaan vanwege betere IQ tov de 17-85, maar dacht wel dat de 24-85 en 28-105 USM hadden, zou toch beter moeten zijn eigenlijk?
Het bereik zal ik wel missen met die budget lensjes, misschien toch eens proberen of die 1785 niks voor mij is. wel weer n stukkie duurder.
Ze zijn allebei wel erg goed in staat tot lowlight focussing, beter dan de 17-85 denk ik, die heeft een kleiner diafragma. De laatste is wel een tikje scherper.
Nu heb ik een tamron 17 - 50 . Geen USM of IS
Canon heeft een heel mooi 17-55/2.8IS USM alternatief enzo he?4POX schreef op vrijdag 04 juli 2008 @ 11:50:
De 17-85 zou ik laten liggen. Ik heb de 17 - 85 gekocht in november en enkele maanden weer verkocht. In gebruik is het voor die prijs een ontzettend fijne lens door de USM en IS. Maar ik miste iets in de scherpte. Op 17 mm was er te veel afwijkingen.
Nu heb ik een tamron 17 - 50 . Geen USM of ISMaar wat een fijn beeld voor die prijs.
Niet voor dat budget uiteraard.Henk schreef op vrijdag 04 juli 2008 @ 12:08:
[...]
Canon heeft een heel mooi 17-55/2.8IS USM alternatief enzo he?
Ik wilde hem eigenlijk verkopen na aanschaf van m'n 40D met 17-50 Tamron maar daar ik besloot hem te houden toen ik laatst reportage heb geschoten van een festival op straat. Ik had geen enorme groothoek of lichtgevoeligheid nodig en dan is het bereik gewoon heerlijk. Qua stelscherpen is 'ie sowieso wel snel, stil en hunt hij nooit.
Succes met de keuze!
C2D E6300, Scythe Ninja fanless, ASRock ConroeXfire, 2GBDDR2, GeForce 7600GS, M-audio Delta1010LT, Antec Solo, 2x Samsung Spinpoint 250GB, 2x PVR 150MCE, Dell 2007WFP, Win7 Ultimate
Verwijderd
In lowlight is die 17-85 bepaald niet optimaal qua lichtsterkte, focussnelheid is wel goedbreinonline schreef op vrijdag 04 juli 2008 @ 07:36:
Qua focus ben ik bang dat alleen de 17-85 IS wat beter zal zijn. Qua optiek ga je er in geen van de gevallen op vooruit.
Een externe flitser gebruiken, desnoods soms puur enkel voor AF assist beam een optie? Als je body dat kan icm de flitser.knuppelhout schreef op vrijdag 04 juli 2008 @ 07:26:
heb nu n sigma 17-70 maar zoek eigenlijk een lens die net wat scherper focust in low-light situaties. qua beeldkwaliteit een diafragma issie echter heerlijk...
This footer is intentionally left blank
Canon EF 70-300mm F/4.0-5.6 iS USM
en de
Canon EF 70-200mm F/4.0 L USM
Nu heeft die eerste iS en is een stuk goedkoper, maar de tweede is een L lens, maar wel een stukje duurder en geen iS. Ik ga de lens voornamelijk gebruiken vanuit de hand. Daarom gaat mijn voorkeur uit naar de 70-300 omdat die iS heeft. Of kan ik toch beter de 70-200 nemen omdat de kwaliteit daar een stuk beter van is?
Ik ga hem gebruiken met een EOS 450D
Jammer van de IS, maar het is wél echte USM, en L-bouw. Dat zorgt ervoor dat de lens een stuk langer in je tas zal blijven dan de 70-300. Ook is een vast diafragma over de hele range van de lens erg prettig.
En kwa optiek rent de F/4L gewoon rondjes om de 70-300IS. niet zozeer kwa scherpte, maar des te meer kwa kleurtjes en contrast
Hangt van jou, je situatie en je onderwerp af.weebl schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 01:02:
Hij mist alleen wel iS, ga ik dat heel erg missen bij het schieten vanuit de hand? Of is het gewoon een kwestie van goed stil houden bij het maken van foto's op 200mm?
Ik kan een tele stilhouden op 200*1.6 @1/40e terwijl ik op een hossend podium sta, anderen zweren bij hun IS in die situaties of krijgen het zelfs dan niet voor elkaar
ergo: wat ga je met de lens doen?
Dingen als sport-fotografie of feesten was ik niet van plan, meer landschaps-fotografie (in de breedste zin van het woord), portretten, vakantie-kiekjes. Dingen die in principe redelijk stil blijven zittenHenk schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 01:07:
[...]
Hangt van jou, je situatie en je onderwerp af.
Ik kan een tele stilhouden op 200*1.6 @1/40e terwijl ik op een hossend podium sta, anderen zweren bij hun IS in die situaties of krijgen het zelfs dan niet voor elkaar
ergo: wat ga je met de lens doen?
Ik ben echt net begonnen met fotograferen, en ik vind het echt heel erg leuk. Maar lenzen van meer dan €1000 bijvoorbeeld vallen nog echt ruim buiten m'n budget. Die 70-200 is echt net de limiet vind ik. Ook daarom neig ik nog steeds naar de 70-300, en dan voornamelijk in verband met het extra bereik, en de iS. Beeldkwaliteit vind ik belangrijk, maar ik ben bang dat ik zelf nu nog steeds de beperkende factor daar in ben. Mocht ik na verloop van tijd merken dat ik beter glas nodig heb, kan ik altijd de 70-300 verkopen en een 70-200 F2.8 iS kopen ofzo
Maar zijn er echt zwaar negatieve kanten aan de 70-300 waardoor ik toch de 70-200 zou moeten nemen?
Verwijderd
Een paar pagina's terugbladeren kan je lezen waarom.
o << Your asshole before prison.
O << Your asshole after prison.
Tja, en nu je dit zo zegt denk ik ook bij mezelf:Verwijderd schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 02:43:
Ik heb de 70-300 IS, haarscherp maar voelt wel goedkoop aan. Of het contrast minder is weet ik niet, maar de IS en 100mm meer zijn natuurlijk wel grote voordelen. Ik moet eerlijk bekennen dat ik achteraf wel eens twijfel of ik niet beter de 70-200 F4 had moeten nemen voor bijna hetzelfde geld. Waarom? Een L lens is gewoon nooit een verkeerde keuze, oerdegelijk, waardevast, en top optiek, Die 100mm zou ik niet echt missen denk ik, de IS af en toe wel. De degelijkheid is aan de andere kant niet echt een issue als je hem niet dagelijks in moeilijke omstandigheden gebruitk. Moeilijke keuze, succes.
Een 70-200/4L had nooit weggegaan toen ik een 70-200/2.8IS kocht, puur omdat de /4 compacter en handzamer is. Een 70-300 had echt speelgoed geweest naast die /2.8IS en direct weggegaan....
Ik ben inmiddels aan telelens nummer 6 bezig en van alle voorgaande lenzen is alleen de 70-200 f/4L er nog, dat zegt al genoeg lijkt me. Ik vind het zo ongeveer de perfecte lens: haarscherp, focust razendsnel, en lekker licht om mee rond te lopen. Ga naar een fotozaak, houd ze allebei eens beet, maak een paar testfoto's en gegarandeerd dat je met de 70-200 naar huis gaat.weebl schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 00:49:
Ik twijfel tussen de Canon EF 70-300mm F/4.0-5.6 iS USM en de Canon EF 70-200mm F/4.0 L USM.
Ik ga hem gebruiken met een EOS 450D
Foto's Take only pictures, leave only footprints, kill only time
Verwijderd
Hier een voorbeeld: een crop helemaal links op de foto:

Best wat CA vind ik. Photozone heeft het over 1,25 pixels, maar dit is wel een stuk meer, of komt dat doordat het object out of focus is?
Nog wel een grappig detail: iedereen heeft het altijd over de hevige CA die de Sigma 18-50 2.8 EC macro zou hebben maar deze Canon 10-22 heeft ruimschoots meer last van CA dan mijn Sigma.

Dat is idd wel veel CA. Overigens staat de Sigma 18-50 (zonder Macro) bekend om zijn CA. De Macro heeft daar nauwelijks last van.Verwijderd schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 16:36:
Ik heb nog wat verder getest met de Canon 10-22, en de scherpte is toch wel goed in orde. Wat me wel een beetje tegenvalt is de chromatische aberatie. Kan CA per exemplaar verschillen, nee toch lijkt me? Dat zit gewoon in het soort glas, niet in een fabricagefoutje lijkt me.
Hier een voorbeeld: een crop helemaal links op de foto:
[afbeelding]
Best wat CA vind ik. Photozone heeft het over 1,25 pixels, maar dit is wel een stuk meer, of komt dat doordat het object out of focus is?
Nog wel een grappig detail: iedereen heeft het altijd over de hevige CA die de Sigma 18-50 2.8 EC macro zou hebben maar deze Canon 10-22 heeft ruimschoots meer last van CA dan mijn Sigma.
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Verwijderd
Klopt, maar helaas weten niet veel mensen dat. Jammer ook dat Photozone zijn review hierover niet update..universal creations schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 16:39:
[...]
Dat is idd wel veel CA. Overigens staat de Sigma 18-50 (zonder Macro) bekend om zijn CA. De Macro heeft daar nauwelijks last van.
Maar verder iemand commentaar op de ca van de 10-22, normaal of niet?
Terugsturen en deze foto mee sturen zou ik zeggen. Dit is niet wat je van die lens mag verwachtenVerwijderd schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 16:36:
Ik heb nog wat verder getest met de Canon 10-22, en de scherpte is toch wel goed in orde. Wat me wel een beetje tegenvalt is de chromatische aberatie. Kan CA per exemplaar verschillen, nee toch lijkt me? Dat zit gewoon in het soort glas, niet in een fabricagefoutje lijkt me.
Sony A6600 + Sigma 16 f/1.4, Tamron 17-70 f/2.8, Sigma 30 f/1.4, Sigma 56 f/1.4, Tamron 70-180 f/2.8 en Meike Mk320
Ik denk dat CA kan variëren, zowel door fouten in de uitlijning van de lenzen bij assemblage, als afwijkingen in de slijpvorm van de lens. Het lijkt me dat dat laatste het strengst gecontroleerd zal worden.Verwijderd schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 16:36:
Ik heb nog wat verder getest met de Canon 10-22, en de scherpte is toch wel goed in orde. Wat me wel een beetje tegenvalt is de chromatische aberatie. Kan CA per exemplaar verschillen, nee toch lijkt me? Dat zit gewoon in het soort glas, niet in een fabricagefoutje lijkt me.
Absoluut. In onscherpte kan CA wel tientallen pixels beslaan (afhankelijk van focusafstand, diafragma en afstand van het voorwerp met CA), alleen is dat stukje van je voorbeeldfoto nauwelijks OOF.Hier een voorbeeld: een crop helemaal links op de foto:
[afbeelding]
Best wat CA vind ik. Photozone heeft het over 1,25 pixels, maar dit is wel een stuk meer, of komt dat doordat het object out of focus is?
Heb je geprobeerd hoe gemakkelijk de CA te corrigeren is (in Lightroom alt inhouden als je de twee sliders voor CA gebruikt)? Bij groothoeklenzen is dit volgens mij meestal gemakkelijker dan bij tele, omdat de meeste CA zich binnen de grote scherptediepte bevindt. CA in onscherpe gebieden is soms helemaal niet te corrigeren met de bestaande middelen.
Het probleem met lenzentests zoals van photozone is dat er totaal geen statistische onderbouwing is. Vaak is slechts een enkel exemplaar getest, waardoor de test niet per se representatief is voor de gemiddelde lens die in de winkelschappen ligt.
Tja, je kan moeilijk 10 of 15 lenzen van ieder type gaan testen natuurlijk.. maar je hebt wel gelijk inderdaad.Aham brahmasmi schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 19:04:
[...]
Het probleem met lenzentests zoals van photozone is dat er totaal geen statistische onderbouwing is. Vaak is slechts een enkel exemplaar getest, waardoor de test niet per se representatief is voor de gemiddelde lens die in de winkelschappen ligt.
WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini
(Was te lang aan het typen.
Verwijderd
Het klinkt mij niet logisch dat CA per exemplaar kan variëren. CA wordt immers veroorzaakt doordat in glas de brekingsindex voor verschillende kleuren verschillend is. Als er een slijpfout in een lens zit uit zich dat in onscherpte, de brekingsindex voor de verschillende kleuren wordt daar niet door beïnvloed lijkt mij. Maar misschien zit ik er naast hoor.Aham brahmasmi schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 19:04:
[...]
Ik denk dat CA kan variëren, zowel door fouten in de uitlijning van de lenzen bij assemblage, als afwijkingen in de slijpvorm van de lens. Het lijkt me dat dat laatste het strengst gecontroleerd zal worden.
[...]
Absoluut. In onscherpte kan CA wel tientallen pixels beslaan (afhankelijk van focusafstand, diafragma en afstand van het voorwerp met CA), alleen is dat stukje van je voorbeeldfoto nauwelijks OOF.
Heb je geprobeerd hoe gemakkelijk de CA te corrigeren is (in Lightroom alt inhouden als je de twee sliders voor CA gebruikt)? Bij groothoeklenzen is dit volgens mij meestal gemakkelijker dan bij tele, omdat de meeste CA zich binnen de grote scherptediepte bevindt. CA in onscherpe gebieden is soms helemaal niet te corrigeren met de bestaande middelen.
Het probleem met lenzentests zoals van photozone is dat er totaal geen statistische onderbouwing is. Vaak is slechts een enkel exemplaar getest, waardoor de test niet per se representatief is voor de gemiddelde lens die in de winkelschappen ligt.
Ik heb de CA nog niet softwarematig geprobeerd te corrigeren, maar dat zal inderdaad redelijk goed gaan verwacht ik. Heb alleen geen zin dat voor elke foto te doen.
Het voorbeeld in mijn eerdere post was trouwens wel het meest extreme geval van CA dat ik tot nu toe tegenkwam, meestal is er niets of weinig te zien op 100% crops. In de praktijk zie je het niet echt, maar ik je krijgt toch zo'n knagend gevoel dat je misschien een slecht exemplaar te pakken hebt.
Terugsturen lijkt me vooralsnog wat overdreven, maar het knagende gevoel is er nog wel.
Hier nog een voorbeeldfoto:

Met een crop linksonder:

Ik ben het in princiepe met je eens.... komt ie, maar.... ik denk ook dat de QC die een fabrikant uitvoert op een onderdeel wat ter review aangeboden wordt wel een stuk hoger/intensiever is dan diegen die in de winkel komen liggen.Het probleem met lenzentests zoals van photozone is dat er totaal geen statistische onderbouwing is. Vaak is slechts een enkel exemplaar getest, waardoor de test niet per se representatief is voor de gemiddelde lens die in de winkelschappen ligt.
(tenzij de reviewer er een uit de winkel koopt, dan heb ik niets gezegd).
Ook ben ik van mening dat het aantal produkten wat goed is veel hoger is dan produkten die niet 100% zijn (mensen laten zich horen als er iets niet goed is).
Powermac G5 casemod. Mijn PV live output. | Ioniq 6 Style 77kWh Ultimate Metallic Red 18" RWD
Heb zelf ook een 10-22 en dit ziet er wel herkenbaar uit. Meestal bij iets agressiever tegenlicht, maar het aantal pixels is wel herkenbaar. In LR of ACR kan ik het vaak aardig wegwerken door onder Lens Corrections Red/Cyan op -27 en Blue/Yellow op +15 te zetten (vraag me af wat andere mensen bij deze lens gebruiken).Verwijderd schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 17:38:
[...]
Maar verder iemand commentaar op de ca van de 10-22, normaal of niet?
Zie dat je voor je eerste crop CS2 hebt gebruikt. Weet niet zeker of de Lens Corrections al in de bijbehorende ACR zitten, maar mocht dat zo zijn, dan kan je vanuit Bridge de CA-correctie op je eerste foto toepassen en deze setting dan met de rest syncen, zodat ze allemaal in een keer goed zijn. Of je pikt alleen de de platen eruit die CA (zouden kunnen) hebben en synct die.
Verwijderd
Bedankt voor de tip. Ben niet zo bedreven met PS dat ik dit zo allemaal fftjes doe maar ik kom er vast wel uit.Kheldar schreef op zondag 06 juli 2008 @ 01:45:
[...]
Heb zelf ook een 10-22 en dit ziet er wel herkenbaar uit. Meestal bij iets agressiever tegenlicht, maar het aantal pixels is wel herkenbaar. In LR of ACR kan ik het vaak aardig wegwerken door onder Lens Corrections Red/Cyan op -27 en Blue/Yellow op +15 te zetten (vraag me af wat andere mensen bij deze lens gebruiken).
Zie dat je voor je eerste crop CS2 hebt gebruikt. Weet niet zeker of de Lens Corrections al in de bijbehorende ACR zitten, maar mocht dat zo zijn, dan kan je vanuit Bridge de CA-correctie op je eerste foto toepassen en deze setting dan met de rest syncen, zodat ze allemaal in een keer goed zijn. Of je pikt alleen de de platen eruit die CA (zouden kunnen) hebben en synct die.
Zou ik graag willen lezen (ik sta voor ongeveer dezelfde keuze als weebl) maar ik kan het niet vinden. Staat dit in dit Topic of een vorige versie? Ik weet niet hoe ik al jouw posts in dit Topic op een rijtje krijg, misschien kan dat wel maar ik weet niet hoe. Linkje?GoT schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 07:02:
Ik heb hiervoor de 70-300 gehad, deze is inmiddels vervangen voor een 70-200 F4 IS.
Een paar pagina's terugbladeren kan je lezen waarom.
C2D E6300, Scythe Ninja fanless, ASRock ConroeXfire, 2GBDDR2, GeForce 7600GS, M-audio Delta1010LT, Antec Solo, 2x Samsung Spinpoint 250GB, 2x PVR 150MCE, Dell 2007WFP, Win7 Ultimate
Rechtsboven op de pagina zit een knopje quicksearch en daar kan je Dit topic (poster) selecterenLenNerd schreef op zondag 06 juli 2008 @ 11:15:
[...]
Zou ik graag willen lezen (ik sta voor ongeveer dezelfde keuze als weebl) maar ik kan het niet vinden. Staat dit in dit Topic of een vorige versie? Ik weet niet hoe ik al jouw posts in dit Topic op een rijtje krijg, misschien kan dat wel maar ik weet niet hoe. Linkje?
WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini
http://fileshare.neofoto.nl/10-22-wideopen-LR-default.zip
[ Voor 8% gewijzigd door neographikal op 06-07-2008 15:34 ]
Bij Photozone zijn de geteste lenzen allemaal geleend van particulieren, vziw.philippevk schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 23:37:
[...]
Ik ben het in princiepe met je eens.... komt ie, maar.... ik denk ook dat de QC die een fabrikant uitvoert op een onderdeel wat ter review aangeboden wordt wel een stuk hoger/intensiever is dan diegen die in de winkel komen liggen.
(tenzij de reviewer er een uit de winkel koopt, dan heb ik niets gezegd).
Scherpe foto'tjes zonder noemenswaardige CA. Ik zie alleen een heel klein beetje CA bij die "vergaderfoto", maar dat is niet meer dan 1 pixel ofzo en alleen maar te zien als ik bewust 1:1 zoek naar CA.neographikal schreef op zondag 06 juli 2008 @ 15:32:
Ter referentie: wat shots van de 10-22, allemaal wideopen, LR default conversie (conservatieve sharpening en kleuren dus) samen met wat shots met flink wat tegenlicht. In de submap zitten de foto's met wat bewerking:
http://fileshare.neofoto.nl/10-22-wideopen-LR-default.zip
Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II
Ik heb zelf een 70-300 IS USM, maar ik heb ook veel gefotografeerd met een 70-200 F4 en 70-200 F2.8 IS. Die laatste twee zijn inderdaad een stuk degelijker, maar "speelgoed" is zwaar overtrokken. Persoonlijk vind ik de 70-300 degelijk genoeg voor normaal gebruik. Ik heb het ding meegenomen naar de woestijn en delta's in Botswana en de jungle in Sumatra en geen centje pijn. Ik heb ook een 10-22 en die vind ik een stuk goedkoper aanvoelen. Kleuren en contast van de 70-200 F4 zijn wellicht iets beter, maar "rondjes rennen om de optiek van de 70-300" is zwaar overtrokken.Henk schreef op zaterdag 05 juli 2008 @ 12:34:
Een 70-300 had echt speelgoed geweest naast die /2.8IS en direct weggegaan....
Oke, de lens schuift uit en dat ziet er plastic uit. Lijkt goedkoop, maar het blijft echt wel heel als je er niet onbenullig mee omspringt. Verder is de 70-300 een stuk compacter in je tas en dat is mij ook wat waard. Een 70-300 IS en een 70-200 F2.8 IS vind ik logischer dan een 70-200 F4 en een 70-200 F2.8 IS (in beide gevallen zou ik de goedkoopste verpatsen, maar dat terzijde).
Verder is IS gewoon handig (vooral als je veel stilstaande objecten fotografeert). Ik geloof weinig van consistente snaarstrakke 200mm shots op 1/25s zonder IS. Maar stel dat je dat kunt, dan kun je met IS hetzelfde shot maken op 1/5s.
Zou ik weer een 70-300 kopen? Nee, dat niet. Ik zou nu een 70-200 F2.8 IS kopen. De reden ervoor is simpel. In de jungle of safari kom je al gauw licht tekort. Flitsen is meestal geen optie, dus ISO opschroeven en lichtsterke lenzen zijn de enige opties. Verder gebruik ik graag een polarizer overdag en dat werkt erg onhandig op een 70-300 door het roterende frontelement.
The miracle isn't that I finished. The miracle is that I had the courage to start.
Daarom zaten die shots er ook tussen, gewoon wideopen met een bak tegenlicht: geen schijntje pijnuniversal creations schreef op zondag 06 juli 2008 @ 16:14:
[...]
Scherpe foto'tjes zonder noemenswaardige CA. Ik zie alleen een heel klein beetje CA bij die "vergaderfoto", maar dat is niet meer dan 1 pixel ofzo en alleen maar te zien als ik bewust 1:1 zoek naar CA.
Verwijderd
Hmm, ja dat ziet er volgens mij wel beter uit. Ik wil hem helemaal niet terugsturen maar is dit reden om het toch te doen, en voldoende afwijking dat ze hem om wíllen ruilen denken jullie?neographikal schreef op zondag 06 juli 2008 @ 15:32:
Ter referentie: wat shots van de 10-22, allemaal wideopen, LR default conversie (conservatieve sharpening en kleuren dus) samen met wat shots met flink wat tegenlicht. In de submap zitten de foto's met wat bewerking:
http://fileshare.neofoto.nl/10-22-wideopen-LR-default.zip
Ik denk dat ie deze bedoelt:LenNerd schreef op zondag 06 juli 2008 @ 11:15:
[...]
Zou ik graag willen lezen (ik sta voor ongeveer dezelfde keuze als weebl) maar ik kan het niet vinden. Staat dit in dit Topic of een vorige versie? Ik weet niet hoe ik al jouw posts in dit Topic op een rijtje krijg, misschien kan dat wel maar ik weet niet hoe. Linkje?
GoT in "Het grote Canonmount-objectieven-topic v..."
Ik ga nu sowieso een EF 70-200 F4 nemen, ik twijfel nu nog (jaja, ik ben niet echt besluitvaardig
Is iS het die paar honderd euro extra waard?
Ik zou mijn keuze niet echt af laten hangen of een lens lastiger te krijgen is. Dan maar wat langer wachten. Het verschil tussen deze lenzen is zo'n 300 euro. Daarvoor krijg je natuurlijk IS, maar ook weathersealing. Vraag is of die weathersealing zin heeft op een niet ge-weathersealede body, maargoed.weebl schreef op zondag 06 juli 2008 @ 21:03:
[...]
Ik denk dat ie deze bedoelt:
GoT in "Het grote Canonmount-objectieven-topic v..."
Ik ga nu sowieso een EF 70-200 F4 nemen, ik twijfel nu nog (jaja, ik ben niet echt besluitvaardig) of ik degene zonder iS pak (heb ik in principe genoeg €€€ voor, echter wel lastig te krijgen), of dat ik doorspaar voor eentje met iS (is veel beter te krijgen, wel flink duurder). Dilemma's, dilemma's...
Is iS het die paar honderd euro extra waard?
Ik zou wel degene met IS halen, maar dat heeft te maken met wat ik fotografeer. Dat moet je helemaal voor jezelf uitzoeken. Met IS stop je in ieder geval niet de beweging van je onderwerp
Qua lastig te krijgen; is de F4 zonder IS niet leverbaar bij camera4all.nl? Geen ervaring mee, maar hij staat op binnen 2 dagen te leveren.
Ben benieuwd wat je kiest maar €400 neerleggen voor IS, da's een smak geld!
C2D E6300, Scythe Ninja fanless, ASRock ConroeXfire, 2GBDDR2, GeForce 7600GS, M-audio Delta1010LT, Antec Solo, 2x Samsung Spinpoint 250GB, 2x PVR 150MCE, Dell 2007WFP, Win7 Ultimate
En dan komen beide lenzen in een totaal ander prijscategory terecht.
De 70-300 is in zijn prijscategory zeker geen slechte lens. Er waren een aantal punten waar ik mij aan irriteerde (vooral micro USM). Maar als je daarmee kan leven is het zeker een aanrader.
- IQ is heel goed
- bouw iets minder, maar het is zeker geen speelgoed.
De 70-300 wordt iets teveel afgekraakt naar mijn mening. De 70-200 F4 IS is uiteraard een stuk beter, maar je betaalt er wel 2x meer voor.
Over wel/geen IS: test het uit in de winkel
Je kan om een IS versie vragen en dan IS in/uitschakelen via de knop aan de zijkant.
Probeer het wel uit aan het lange eind (200/300 mm) met zo groot mogelijke afstand, dan merk je het verschil heel goed.
Ik vind IS een geweldige innovatie en het geld zeker waard (vooral bij tele), maar dat dient iedereen voorzichzelf te bepalen. Ik schiet vaak uit de losse hand, statief gaat nooit mee.
o << Your asshole before prison.
O << Your asshole after prison.

That's not me
Die is, als je mijn spieren hebt, echt totaal ongeschikt om mee op vakantie te nemen. Dan blijft er eigenlijk maar 1 lens over: de 70-300IS USM. De nadelen (roterend frontelement, snelheid en af-switch

[ Voor 12% gewijzigd door Rataplan op 07-07-2008 10:33 ]
Journalism is printing what someone else does not want printed; everything else is public relations.
Die micro usm is heel merkbaar, echt snel is die niet. En die L 70-200's zijn gewoon heel erg snel, dus daar zit goed merkbaar verschil.
IS nodig boven 100mm, het is echt heel persoonlijk. Ik heb geen IS op mijn 70-200 en ik mis het eigenlijk heel zelden. Voorbij 300mm vind ik het belangrijk worden. Kortom, dat IS moet je zelf proberen en kijken of je het het geld waard vind.
Verwijderd
Ik heb trouwens besloten de 10-22 niet terug te sturen, ik vind de CA acceptabel, hoewel het jammer is dat het kennelijk beter kan. Moet toegeven dat het ook een beetje te maken heeft met het feit dat ik hem bij een webshop heb gekocht, teveel rompslomp in verhouding tot het 'defect', als je het al zo kan noemen. Iedereen erg bedankt voor de input!
Dit topic is gesloten.