Wellicht eens bij insomniac games op de site gaan kijken in de R&D sectie? Dan zie je dat ze veel presentaties online hebben staan en als je de teksten leest ernaast zie je dat er veel meetings zijn tussen SPU programmers die bij verschillende bedrijven werken en/of bij sony.Armada schreef op vrijdag 22 februari 2008 @ 17:28:
[...]
Het lijkt me niet dat Insomniac hiermee begint vanuit een liefdadigheidsprincipe. Ze hebben veel geïnvesteerd om op dit niveau te komen. Waarom zouden ze die informatie delen? Hun produkt werkt goed en wordt goed verkocht. Ik zie dit als een initiatief om steun te geven aan de minder goede development huizen, om het platform als geheel een duw te geven. Met andere woorden, een door Sony aangedreven initiatief. En waar optimalisatie niet nodig is, zal zulk soort initiatieven slecht van de grond komen. Vooral om hele delen broncode af te geven.
Begrijp me niet verkeerd, ik vind het een prachtig initiatief, maar laten we elkaar niet voor de gek houden over de achterliggende motivaties.
Jij redeneert vanuit het idee dat de engine die insomniac heeft gemaakt hun product is. Maar dat is niet zo, dat is slechts een tool. Het product is de game die ermee gemaakt wordt. Als je nou connecties aangaat met mede programmeurs dan deel jij kennis met hen en zij met jou. De engines worden beter, maar dat zegt niets over de games. Dat is aan de studio's zelf. Als meer ps3 studio's betere engines hebben, krijgen de studios meer kans een betere game te maken en dus dat er meer ps3s worden verkocht en dus meer kans op hogere omzet van insomniac.
Creator of: LLBLGen Pro | Camera mods for games
Photography portfolio: https://fransbouma.com