Ok jongonz terug met nog een covertje en ik heb een paar vragen:
1. Bij het refrein komt de stem er eigenlijk niet meer zo heel goed bovenuit, ik gebruik een instrumental cover die volgens mij gewoon de officiele audio is van LP die opzich helemaal goed gemastered is alleen heb ik bij het couplet geen probleem met mixen maar bij het refrein heb ik het -3.9db gegeven en alsnog kom ik er niet echt bovenuit (track clipped al hier en daar door vocals)
Wat kan ik dan het beste doen? Het geheel nogmeer verlagen kwa sound (wat voor mij wel wat bombastiteit weghaald want ik kan zelf niet masteren) of proberen de andere dingen nogmeer naar voren te gooien?
Refreintje was dus lastig, zowel kwa zang als kwa mixing het komt er niet helemaal uit zoals het zou moeten (vergeleken het origineel). Nu snap ik dat ik niet dezelfde kwaliteit ga krijgen als die gasten in een ultra dure studio maar toch, ben ik benieuwd wat jullie doen in zo'n geval.
2. Hoe is de algemene stemmix ? Opzich doe ik niet heel veel fancy's gebruik een lichte dub die op -12db zit. Gewoon een lead met een beetje distortion, Harde compressor (-25db) en fabfilter pro Q met een dipje bij het nazale gebied en een boost bij 2khz volgens mij.
3. Rapvocals wat doen jullie daarmee, ik heb het gevoel dat die mix van mike shinoda echt best bizar goed is altijd om te krijgen wat zij willen. Ik ga niet zeggen dat ik hetzelfde kan als die gast bij lange na niet. Maar ik heb wel het gevoel dat er veel te gainen is met juiste EQ en dergelijke bij zulke vocalen.
Alvast bedankt! x
(EDIT: ROFL die screencapture miniatuur thx youtube

)