Ik ben gisteren met het mooie weer een toertje gaan maken en eens langs het oefen terrein gegaan om de manoeuvres voor het examen te gaan oefenen.
Alles gaat eigenlijk redelijk vlot, behalve de 8. De eerste keer links en rechts tik ik steevast mijn voetje een keer tegen de grond. Daarna gaat het vlot, maar het is juist die eerste keren he. Net of ik niet echt zeker ben of ik de bocht wel ga halen.
Wel heb ik mezelf gisteren een betere techniek aangeleerd om de 8 te doen. Eerst deed ik het in 1e versnelling zonder gas tegeven, en zonder rem. Dit ging et de cb500 van de rijschool perfect, maar met mijn gsx ging dat een pak moeilijker. Ik had al een paar keer geprobeerd met koppeling en achterrem, maar dat wou maar niet lukken.
Maar gisteren dact ik het nog eens te proberen en blijkbaar heb ik wat feeling bijgekregen op de weg. Wat misschien wel helpt is dat ik probeer de manoeuvers van het examen ook zoveel mogelijk op de weg toe te passen. Dus bv de laatste meters naar het roodlicht zo traag mogelijk afleggen. Of als ik verkeerd ben gereden, in 1 keer proberen te keren op de weg zonder voet op de grond. Terwijl mijn toerbuddy zich dan gewoon dwars op de weg zet, en dan achteruit duwt.
Resultaat is nu wel dat ik de 8 kan in 2e met koppeling en achterrem! Dat geeft nogal meer vertrouwen dan mjin eerste methode! Dan kan je fijn met je achterrem spelen om iets meer snelheid te maken, of intrappen om je bocht korter te maken.
Waar ik in het begin nog wat problemen mee had wat de hindernis ontwijken, maar ik denk dat het nu beter gaat. Probleem is dat ik nu moet oefenen met stippen ipv met kegels, wat het een beetje moeilijker maakt om in te schatten of ik die kegel nu geraakt heb of niet...
En omdat mijn gsx voor de meeste noobs op een racemachien lijkt, moest ik ook wat aan mijn stijl werken natuurlijk. Gisteren toen ik richting voeren aan't touren was, even mijn "hand in de zij" techniek wat verbeterd!

Wat kwam ik daar veel motards tegen!