Inmiddels al 1.5 dag aan het plasti-dippen. Bij het verwijderen van de zebra-stickers kwam een deel van de witte verf (zelf aangebracht) mee. Ik dank dat de lijm van de stickers dat op zijn geweten heeft, want ik kan 'm niet helemaal afpellen; het is beperkt tot het gedeelte waar de stickers zaten. Maar dat betekende wel dat ik even moest schuren om geen randen te gaan zien straks.
Die intro had ik even nodig, want het geeft me een klein probleem: de witte dip dit ik heb gemaakt (ik meng zelf met pigment in clear plasti-dip) dekt niet zo lekker op zwart. Achteraf (en misschien dat een erkend spuiter dit me ook wel had kunnen vertellen) had ik misschien beter eerst een grijze laag kunnen aanbrengen, dat dekt veel beter. Evengoed....het lukt wel, maar het vraagt wat meer dip.
De delen die gewoon wit zijn gaan prima. Ik denk dat ik morgen het witte kan afronden.
Het wordt two-tone, dus deels wit, deels blauw. Beiden pearl effect, dus er komt over de witte dip nog een pearl laag. De blauwe delen krijgen een kant en klare blauwe pearl dip opgespritzt.
Ik meng zelf omdat de kant en klaar gekleurde dip a)bijna nergens meer te krijgen is en b)nóg slechter dekt omdat je 'm zelf nog moet aanlengen 1:1. De pigment verdunt dan ook, dus dekt ie minder. Op het
dipyourcar forum hebben ze een aparte topic over zelf mengen en dat is erg leuk, want er zijn talloze kleuren te krijgen. Ook pearl, kameleon, metallic en andere funky effecten voor als je een echte pimp-mobile wilt maken.
Als ik morgen de laatste delen wit heb gemaakt, kan ik beginnen met een paar laagjes pearl op de kuipdelen. Ben erg benieuwd of dat eruit gaat zien hoe ik het in gedachten heb.
Overigens erg leuk hoe dat werkt, dat dip: je hoeft nl niet alles af te plakken. In het voorste deel van mijn kuip zit bv nog steeds mijn koplamp. Doordat er een naadje tussen de kuip en de lamp zit, is er een scheiding en kan ik later gewoon een velletje van de lamp afpulken. Sleutelgat lijkt me dan weer wel handig om af te plakken, maar je hoeft dus niet persé alles eraf te halen. En sowieso sla je het schuren, plamuren en gronden over. En het trekt redelijk mooi glad, hoewel dip nooit zo mooi glad/strak wordt als echt lak. Het kan gladder worden als je het afwerkt met zgn glossifier. Dat is een glanslaag. Normaal gesproken is dip mattig. Het voelt ook rubberachtig aan (duh! het ís rubber). Afhankelijk van je skills krijg je een minimale sinaasappelhuid. Ik heb gemerkt dat als je een laag lekker nat spuit (niet tè) dat ie mooier glad trekt. Als je net gespoten hebt, lijkt het heel rommelig, maar het trekt mooi glad. Het krimpt ook iets, waardoor ie zichzelf aan het materiaal lijkt te klampen. Vandaar dat ze het ook wel eens vloeibare wrap noemen.
Helaas is mijn mobiel zonder prik komen te staan, dus morgen maak ik foto's.
A good way to test the effectiveness and strength of a strategy is to look at whether it contains a strong and authentic tagline.