Vandaag weer een nieuwe doelstelling; heb nieuwe grips, bar-ends en frame bobbins binnengekregen. Verveling; keuze uit slapen op de bank, of even de semi monteur uithangen.
Ja ach, slapen kan altijd nog
Alle spullen; de nieuwe grips, bar-ends en de frame bobbins/sliders
Originele grips
Als eerste maar de grips vervangen. Op internet kreeg ik te zien dat je deze met luchtdruk kon verwijderen. Aangezien ik geen luchtdruk machine zo uit m'n binnenzak kon toveren, gekozen om ze er met een stanleymes vanaf te snijden. En dat ging makkelijk. Uiteraard eerst de originele bar-ends eraf gehaald met een imbus sleutel - die er, eerlijk gezegd, verdomd strak op zaten

-
Hendels zonder grips
Even de houders flink schoongemaakt met thinner. Heel veel werk hoefde ik niet te doen, aangezien er niet heel veel residue was achtergebleven van de vorige rubberen grips. Dat scheelde in elk geval veel werk.
Hierna de hendels ingespoten met haarspray; de een heeft het over speciale grip lijm, ander zweert bij haarspray. Ik heb voor haarspray gekozen. Ze zitten stevig vast. Wellicht dat ze over een half jaar ineens er slap bijhangen, maar dat zien we dan wel weer (en hopelijk heb ik dan ergens een luchtdruk machine vandaan getoverd)
Nieuwe grips en bar-ends gemonteerd
De nieuwe grips gingen er in het begin met wat draaibewegingen aardig op. Daarna met een hamer + wat rubber de rest vastgeramd. Daarachteraan de bar ends met een imbus vastgeschroefd.
Done. Nu de Frame Sliders.
O boy.
Ik dacht dat dit juist het makkelijkste zou worden. No way. Ahum. Ten eerste had ik niet het goede formaat moersleutel bij de hand, 13mm (op de foto wel de juiste) maar gelukkig ben ik iemand die altijd een hoop gereedschap spaart, ook al lijken ze niet nuttig. Kwam dit even mooi uit
Bouten zaten wel onwijs strak vast na 14 jaar nooit los geweest te zijn, dus heb wat lichtjes moeten aantrappen met m'n voet, waardoor bijna de motor op z'n zij viel
Even wat rustiger aan gedaan dus.
Eerste bout los, Bobbin erop
Eerste Bobbin gemonteerd
Helaas, beschik ik OOK NIET over een brug, anders was dit een stuk makkelijker geweest. Toch even vaker in m'n binnenzak kijken.
Ik moest dus op m'n rug onder de motor kruipen om de eindschroef vast te maken voor de Bobbin; dit moest tussen vier stalen pijpen gebeuren, die besmeurd zijn met olie en roest. Needless to say, mijn gezicht zat ermee onder. Dit was de makkelijke Bobbin..
VUILE .. VIEZE ...
En toen kwam het. Waar de ene Bobbin zo makkelijk losging, wilde deze niet los. In het begin wist ik niet waarom, maar door flink onder de motor te kruipen, wrikken en wat dingen uitproberen kwam ik erachter; er zit een soort hydraulisch mechanisme in die de schroef tegenhoud, samen met een ring. Niet belangrijk, maar het zat in de weg. Beetje trekken, draaien, agressief worden en hij kwam los. Pleuresding.
Vindingrijk
Nog een probleem. Waar de Bobbin aan de rechterkant goed uitstak - verder dan het motorblok, wat hoort, i.v.m. een crash of omvallen - stak de Bobbin aan deze kant niet helemaal goed uit. Met een beetje gok en nadenkwerk kwam ik op het volgende. Ik vond ergens in mijn gereedschapskist een soort van, brede ijzeren ring (ik spaar vrijwel alle soort rommel die ik ooit zou kunnen gebruiken in mijn kist..) die eerst VOOR de Bobbin kwam, zodat hij meer zou uitsteken. En voila, het werkte. Great.
Nu nog wat meer aandraaien.
Aandraaien met dit, omdat ik er anders niet meer bijkwam
Laatste gedeelte heel professioneel aandraaien met een schroevedraaier..
Front-view
Zij-view
Finished. Voor nu. Morgen verder met de motor omvormen naar zilver-blauw-rood patroon door middel van nieuwe stickers. Ik was het even zat met -8 graden in de garage
🇳🇱 A Youtube channel about gaming: customizing consoles, mini documentaries and tech videos | www.fistbumpbros.com