Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog
After the first glass you see things as you wish they were. After the second you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world...
Oscar Wilde
Verwijderd
Ohwjah, ik dacht dat daar de USB in voor zou zijn, tis maar hoe je het bekijkt.bartgrefte schreef op vrijdag 06 juli 2007 @ 00:03:
info zenden naar pc mischien?
De ene USB poort gaat van de PC naar de scope om de scope aan te sturen en gegevens uit te lezen. Of dat nu de USB in of USB out is, waar is die andere poort voor?
Of is dat een en dezelfde poort?
[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 06-07-2007 00:18 ]
En pics: geen zin om mijn cam te pakken, maar hij ziet er ongeveer zo uit:

[ Voor 37% gewijzigd door Sprite_tm op 06-07-2007 00:28 ]
Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog
Ik had ergens nog een kapot Laptop LCD liggen en heb deze even uit elkaar gehaalt/gesloopt. Tot mijn grotere verwondering zat er maar een CCFL in (boven in het scherm) en was achter het LCD zelf alleen:timcooijmans schreef op dinsdag 03 juli 2007 @ 15:00:
Zat even het filmpje van nieuws: Microsoft Research toont laptop met multitouchscherm te bekijken. Van welke optische IR sensors zullen ze hier gebruik maken? Het lijkt me namelijk dat zo'n je sensors nodig hebt die
- Aardig klein zijn (je wilt immers een hoge resolutie)
- Gevoellig zijn voor alleen IR licht (dat is op te lossen met een simpel filtertje)
Dit zou op te lossen zijn door IR led's te gebruiken als transceiver met een IR-passthru filter. Een andere optie zou zijn om FITR te gebruiken en dan alleen sensors te gebruiken met IR filter. Maar dan nog steeds vraag ik me af welke sensors ze hier gebruiken om een beetje resolutie op te bouwen.
Daarnaast moet je ook nog witte leds gebruiken om de backlight te behouden. Iemand enig idee wat voor LED's of andere optisch materiaal ze in het filmpje hebben gebruikt?
-Een stukje plexiglas met diffuserende puntjes.
-4 verschillende velletjes plastic (een diffusor, uv filter, en 2 vellen waarvan ik de functie zosnel niet kon ontdekken: Ze gaven een regenboog effect als je er doorheen keek, er zitten kleine streepjes op die net anders zijn gepolariseerd)
Echter zat er niks achter het LCD dat IR zou kunnen blokkeren (op een witte reflector na maar misschien is er wel IR transparant wit plastic te krijgen of het witte velletje niet perse nodig) Zoals ik het nu bekijk moet het redelijk eenvoudig zijn om een plat multitouchscreen te maken.
Nu alleen nog zeer kleine lichtsensors zoeken. Iemand een idee? Je moet ongeveer 640x480 ofzo halen op 29 bij 21,5cm dat is dus 22 sensors per cm = 2,2 sensors per mm. Op het moment zou ik met een beetje geluk op 145 bij 107 px komen. Waarvan ik geen idee heb of het genoeg resolutie is om een vinger te volgen zonder dat je het idee hebt dat het stapsgewijs gaat. (Je vinger is natuurlijk ook +/-1cm in diameter)
Heel iets anders:
Heb een opdracht, PWM van 24 groepen LED's gestuurd via RS485 (DMX om precies te zijn) LED's mogen zichtbaar zowel via het oog als via een camera niet knipperen. Ik zou een PIC kunnen gebruiken met software PWM (trekt ie dat op 24 kanalen?) of 3 van de nieuwe PWM AVR's met hardware matige PWM (hogere refreshrate en de PWM wordt niet belast door PWM)
[ Voor 8% gewijzigd door 0fbe op 06-07-2007 16:37 ]
Plus, komt IR uberhaupt wel door een tft(het scherm dus) heen?
Door geen CCFL maar LED's te gebruiken. Maar hiermee wel van boven aan te lichten (zoals de CCFL het ook deed dus en niet zoals ik verwachte van achter het scherm). Hierdoor heb je de achterkant vrij voor sensors. Het scherm bij microsoft is wel IR translucent en volgens mij is die van mij dat ook maar dat zal ik dadelijk even kijken.SA007 schreef op vrijdag 06 juli 2007 @ 17:41:
Als je het met IR wil doen, hoe voorkom je dan dat de CCFL verschikkelijk gaat storen?
Plus, komt IR uberhaupt wel door een tft(het scherm dus) heen?
Edit: Yup er komt gewoon IR door. Welliswaar niet de volledige 100% maar het is goed waarneembaar (met een webcam gekeken)
[ Voor 13% gewijzigd door 0fbe op 06-07-2007 18:15 ]
Je begint achteraan met een of meer lichtbronnen (CCFL of soms al eens LED's), die door een diffuser netjes gespreid overal licht geven (die PMMA plaat met de bolletjes zal het licht vanaf de zijkant gelijkmatig spreiden over het hele oppervlak, daarna komt nog een dunne diffuser die het licht nog eens extra egaliseert). Dan zit je met een lichtvlak, maar dat licht gaat nog overal in het rond, meestal zal met 2 filters gebruiken om het licht netjes voorwaarts uit het scherm te sturen (een voor horizontaal, en een voor verticaal, deze geven dat regenboogeffect).
Ten slotte heb je nog een polarizer nodig, die samen met de vloeibare kristallen het beeld vormen, beide zitten doorgaans in de glasplaat van de LCD panel.
Dit volledig ter info
Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.
Wat kost zoiets als ik vragen mag?
Join the dark side, we have cookies :)
You need only two tools. WD-40 and duct tape. If it doesn't move and it should, use WD-40. If it moves and shouldn't, use the tape.
Om maar even voor Sprite te reageren: 850 euro heeft het gekost (IA op CO) Als je ze alleen moet bestellen zijn ze een stuk duurder!
Dankje, ik had al zo'n vermoeden bij beide filters met regenboog effect. Polarizer zat inderdaad in het LCD.naftebakje schreef op vrijdag 06 juli 2007 @ 22:27:
Die velletjes in je LCD zijn filters, diffusers en polarizers.
Je begint achteraan met een of meer lichtbronnen (CCFL of soms al eens LED's), die door een diffuser netjes gespreid overal licht geven (die PMMA plaat met de bolletjes zal het licht vanaf de zijkant gelijkmatig spreiden over het hele oppervlak, daarna komt nog een dunne diffuser die het licht nog eens extra egaliseert). Dan zit je met een lichtvlak, maar dat licht gaat nog overal in het rond, meestal zal met 2 filters gebruiken om het licht netjes voorwaarts uit het scherm te sturen (een voor horizontaal, en een voor verticaal, deze geven dat regenboogeffect).
Ten slotte heb je nog een polarizer nodig, die samen met de vloeibare kristallen het beeld vormen, beide zitten doorgaans in de glasplaat van de LCD panel.
Dit volledig ter info.
[ Voor 4% gewijzigd door Atlas op 06-07-2007 22:42 ]
Join the dark side, we have cookies :)
You need only two tools. WD-40 and duct tape. If it doesn't move and it should, use WD-40. If it moves and shouldn't, use the tape.
Verwijderd
wil je je wijn of whiskey alcoholvrij?
zet t even in de magnetron, minuutje of 2
af laten koelen, en de percentages zijn weg.
ik heb t uitgeprobeert met amarretto.
t word gewoon limonade
met bier weet ik niet of dat werkt.
volgens mij gaan dan de bubbels dr uit.
krijg je alcohol vrije lager
Verwijderd
Het alcohol gas kan gemakkelijk ontbranden in de magnetron met alle gevolgen van dien, daarnaast kan de warmte allerlei chemische processen in gang zetten waardoor niet alleen de smaak verpest kan worden maar je er ook nog eens ziek van kunt worden.
Een slecht idee dus, bij sterke drank kun je ook even het drankje in de fik zetten, binnen enkele seconde is dan de alcohol eruit. Laat het niet te lang branden, dan wordt het warm en krijg je weer dat de smaak er minder van wordt.
Het beste is om ofwel gewoon alcohol vrije drank te kopen of om het gewoon met alcohol te drinken.
Crodino bijvoorbeeld is een erg lekkere non alcoholisch aperitief.
Eerst de dure accijns betalen voor de alcohol die erin zit.
En daarna enorm je best doen om dat weer kwijt te raken
MSI K7T266 Pro2|AMD Athlon XP 1800+|512 MB DDR|Leadtek Geforce 2 Ti 64 MB DDR|LG 16x DVD|IBM 60 GB 7200 rpm HD|Creative soundworks DTT3500 speakers|IIyama A902MT|Wacom Graphire 2|Logitech Mouseman Dual optical & MX500|Creative soundbl. Audigy|Trust sp
Als iemand toevallig Studio4 heeft van atmel, zou die persoon dan eens de def.inc file voor de ATmega8535 willen posten? Ik denk dat dit legaal is daar Studio4 gewoon gratis ter beschikking staat. 't Is dat ik Studio4 niet aan de praat krijg onder Linux, maar dat ik deze include wel graag zou hebben
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
http://www.mme-berlin.de/avr/m8535def.inc (rechtermuisknop -> 'opslaan als' zeker)
Ik heb trouwens 2 bestanden die die naam dragen telkens in een andere map, waarvoor zou dat zijn?
Niet geheel dezelfde als die ik op mijn schijf heb, KDiff3 geeft hier en daar een verschil. Af en toe een regel van embedded pascal. Als je mijn file wil kan je eens een mailtje sturen of je mail adres hier tijdelijk plaatsen. Als je echt wil kan ik em wel eens online plaatsen.
[ Voor 75% gewijzigd door kluyze op 10-07-2007 17:05 ]
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
AutoCAD is een optie, maar voor die toepassing op zijn minst wat aan de grote kant.
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Het is Dassault Systèmes CATIA, evt. SolidWorks, maar dat zijn allebei eigenlijk luchtvaart-ontwerpprogramma's. Werkelijk alles zit erin - plaatmetaalontwerpen, plastic, freesbaar, spuitgietspul, werkelijk alles. Ik heb hem op studentenlicentie, ik denk dat het vrijwel onbetaalbaar is voor iemand anders, maar je kunt het alsnog proberen.
Ik vind CATIA gebruiken om een paar frontplaatjes te ontwerpen wat voor een groot deel 2D is op zijn minst een klein beetje overkill. Ik kan wel met Illustrator aan de slag maar ik weet niet hoever dat gaat met precisie (ik moet minstens 0,1mm precisie hebben sinds alles straks CNC-gefreesd gaat worden) en als ik echt niks anders kan vinden kan ik altijd nog wel aan dat soort programma's komen. Desnoods teken ik dan alles op school...ssj3gohan schreef op zaterdag 07 juli 2007 @ 22:21:
Oei, ik weet wel een programma dat ideaal is voor industrieel ontwerp maar... die is... DUUR...
Het is Dassault Systèmes CATIA, evt. SolidWorks, maar dat zijn allebei eigenlijk luchtvaart-ontwerpprogramma's. Werkelijk alles zit erin - plaatmetaalontwerpen, plastic, freesbaar, spuitgietspul, werkelijk alles. Ik heb hem op studentenlicentie, ik denk dat het vrijwel onbetaalbaar is voor iemand anders, maar je kunt het alsnog proberen.
Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud
Echt zo frustrerend
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
Gaat lekker trouwens

Vanmiddag eens zien hoe ik mijn nieuwe grafische scherm ga aansluiten op mijn breadboard. 22 pennetjes die in een blok van 2x11 zijn gerangschikt. Draadjes solderen is zo storingsgevoelig


[ Voor 23% gewijzigd door Ibex op 09-07-2007 11:49 ]
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
Over je draadjesprobleem, pak een oude floppykabel en ruk die uit elkaar.
[ Voor 13% gewijzigd door SA007 op 09-07-2007 11:52 ]
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
Wat is CO , ik ken alleen samenkopen en inkoopactie
[LTS][MTS][HTS]
Verwijderd
Ga je schamen
dit is toch ook niet got.tweakers.net alleen omdat het redirect naar gathering.tweakers.net.
Net als dat het niet [url]http://0xd5ef9a23/[/url] is maar http://www.tweakers.net/
Stukje relevente code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
| while (1) { tempa++; tempb++; if (tempa == 5) { tempa = 0; } if (tempb == 10 ) { tempb = 5; } if (rx_counter0!=0) { karakter = getchar(); if (karakter == 0x41) { putchar(tempa); } if (karakter == 0x42) { putchar(tempb); } } }; } |
Dit geeft als output:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
| 41 04 41 04 41 02 41 02 41 01 41 01 41 02 41 01 41 01 41 00 41 03 41 03 41 03 41 03 41 00 41 03 41 03 41 00 41 02 41 03 41 00 41 04 41 00 41 00 41 00 41 03 41 01 41 03 41 03 41 02 41 03 41 00 41 01 41 01 41 03 41 03 41 01 41 04 41 04 41 03 41 03 41 00 41 00 41 04 41 02 41 01 41 04 41 00 41 04 41 04 41 04 41 01 41 01 41 01 41 02 41 01 41 02 41 00 41 03 41 01 41 02 41 01 41 02 41 03 41 03 41 00 41 01 41 03 41 02 41 00 41 02 41 00 41 04 41 02 41 04 41 02 41 04 41 02 41 03 41 01 41 04 41 04 41 04 41 03 41 04 41 03 41 00 41 00 41 00 41 00 41 03 41 03 41 00 41 00 41 01 41 00 41 03 41 04 41 03 41 02 41 81 41 04 41 02 41 04 41 00 41 03 41 02 41 01 41 04 41 00 41 01 41 01 41 03 41 04 41 00 41 04 41 03 41 03 41 02 41 03 41 02 41 00 41 00 41 00 41 01 41 01 41 02 41 01 41 00 41 03 41 00 41 00 41 03 41 03 41 80 41 01 41 01 41 00 41 01 41 00 41 01 41 01 41 03 41 02 |
41 is wat ik heen stuur, het getal erachter wat ik terug krijg.
Het vage is nu dat ik soms een hexwaarde tussen de 80-89 terug krijg, welke overeenkomt met het getal 0-9
Kortom: de atmel162 gooit de chars en ints door elkaar (tempa en tempb zijn ints).
Bug?
Join the dark side, we have cookies :)
You need only two tools. WD-40 and duct tape. If it doesn't move and it should, use WD-40. If it moves and shouldn't, use the tape.

Ik ben overigens bezig met timers. Het lukt me dus niet om een of andere timer zo in te stellen dat ik elke seconde een interrupt krijg. Ofwel gaat het veel te snel, ofwel veel te traag. Hoogst irritant
Mocht iemand nog een duidelijke handleiding weten met betrekking tot timers en de atmega8535 behalve avrbeginners.net of mikrocontroller.net zou ik me aanbevolen
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
Want ook een int is gewoon een 0-255 getalletje, dus putchar((char)tempa) geeft niet opeens 80 ipv 0.
Ibex: lees de datasheet, staat in hoe je interrupts kan berekenen.
Hou je er wel rekening mee dat als je ECHT een seconde moet hebben (klok oid) je niet met de interne oscilator kan werken (afwijking enzo).
Dan moet je echt een extern kristal eraan hangen.
[ Voor 31% gewijzigd door SA007 op 10-07-2007 17:37 ]
Het is misschien wel een goed idee om eens het hele stuk van timers door te lezen in de datasheet. Ik heb wel al zitten rondbladeren in de datasheet om bijvoorbeeld de betekening van bepaalde bits in een register m.b.t. de timer gelezen, maar nog niet echt het hele stuk van timers
Edit: Na de datasheet even gelezen te hebben lukte het vrijwel direct
Bijna 700 regels assembler, mijn persoonlijk record

[ Voor 20% gewijzigd door Ibex op 10-07-2007 20:19 ]
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
De leds moeten gematched zijn om goeie kleuren te krijgen, tot daar geen problemen (er zou bijgehouden worden welke led's op welke prints gaan, om de juiste batch te kunnen gebruiken bij herstelling), maar het hersolderen van de led's is bijna niet te doen.
De led's zitten op een aluminium print, dus je moet flink heet stoken om een led los te krijgen, en ze zijn nogal hittegevoelig, het komt echt op 5 graden aan om ze drastisch in levendsduur te verminderen...en dat voor een print van meer dan 280€ (slechtste geval moeten er 2 zo'n prints vervangen worden...)
Wat wel grappig was, is dat de led's een extra rood ledje ingebouwd hebben, dat oplicht als je ze invers aansluit (bij diodetest met multimeter lichten rode en groene led's netjes op, blauwe minder, invers aansluiten is een rood ledje)
Waarom?
Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.

Alles loopt lekker, zegt de compiler opeens het volgende:
1
2
3
| [kenneth@polyot graph]$ tavrasm lcd.asm -o lcd.hex lcd.asm:244: Error : Branch out of range by 8 words (forward) lcd.asm:244: ' breq movedown |
Boehoehoe, nu mag ik weer hopeloos op zoek naar een manier om dit in orde te brengen

Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
Tussensprong maken
Please leave a message after the beep.
*beeeeep*
Dan maar een nieuwe kopen maar daarvoor heb ik de mening van de EL-kroeg-gasten nodig:
Ik twijfel namelijk tussen:
Lood-vrij soldeerstation 215 EUR
Lood-houdend soldeerstation 110 EUR
Met de lood-vrije kan trouwens ook lood-houdend gesoldeerd worden. Vraag me sowieso af wat een soldeerstation lood-houdend maakt? Wat zouden jullie doen?
Edit:
Het vermogen maakt een soldeerstation dus lood-vrij soldeerbaar. Lood-vrij solderen vergt blijkbaar meer warmte.
[ Voor 9% gewijzigd door 0fbe op 12-07-2007 15:26 ]
Ik zie dat je kiest voor een station met hetelucht. Waarvoor gebruik je zoiets in feite?
Owja, valt me net in: de puntjes koop je beter ook specifiek voor al dan niet loodvrij solderen lees ik hier en daar. Een punt voor loodhoudend soldeertin gebruik je beter niet voor loodvrij soldeertin en vice versa. Schijnt aan onderandere het temperatuurverschil en het verschil in flux te liggen
Bij mijn projectje krijg ik onderhande het schijt aan mijn software rng. Na een hele tijd knutselen met bewerkingen van de huidige stand van twee verschillende tellers, lukt het me ondertussen om redelijk random nummers te verkrijgen
[ Voor 57% gewijzigd door Ibex op 12-07-2007 16:18 ]
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
Het scheel natuurlijk dik €100. Ik zou voor de goedkoopste gaan eerlijk gezegd. Ik zie trouwens ook dat er loodvrije punten beschikbaar zijn, niet of die er ook bij zitten, is dus nog een extra kost zou je loodvrij gaan.
Hete lucht is voor smd die niet met een bout te solderen zijn, ik denk dan aan bga's waar de meeste aansluitingen niet te bereiken zijn met een bout. Of hij dat ook echt gaat gebruiken is een andere zaak.
[ Voor 17% gewijzigd door kluyze op 12-07-2007 16:28 ]
Hetelucht omdat het vreselijk handig is met het solderen van SMD's (ook niet-BGA's). Verder kan je met beide loodvrij en loodhoudend solderen. Een punt is een punt. Volgens de RoHS specificaties mag je echter geen punt voor beide gebruiken.Ibex schreef op donderdag 12 juli 2007 @ 16:14:
Goh, ik heb eerlijkgezegd geen ervaring met loodvrij solderen. Ik heb wel ervaring met het Aoyue-merk, en dat bevalt me tot nu toe zeer goed.
Ik zie dat je kiest voor een station met hetelucht. Waarvoor gebruik je zoiets in feite?
Owja, valt me net in: de puntjes koop je beter ook specifiek voor al dan niet loodvrij solderen lees ik hier en daar. Een punt voor loodhoudend soldeertin gebruik je beter niet voor loodvrij soldeertin en vice versa. Schijnt aan onderandere het temperatuurverschil en het verschil in flux te liggen.
Bij mijn projectje krijg ik onderhande het schijt aan mijn software rng. Na een hele tijd knutselen met bewerkingen van de huidige stand van twee verschillende tellers, lukt het me ondertussen om redelijk random nummers te verkrijgen.
We gaan voor de loodhoudende versie!
Overigens vraag ik me af waarom ik me in feite niet had ingeschreven in de El-contest
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
Kan nog! Er was volgens mij geen inschrijf termijn.Ibex schreef op donderdag 12 juli 2007 @ 20:05:
Dan zou ik die ook genomen hebben. Het wattage verschilt wel veel, maar ik denk dat 35W wel voldoende zal zijn voor loodvrij. Zolang je geen supergrote oppervlakten wil verhitten ten minste
.
Overigens vraag ik me af waarom ik me in feite niet had ingeschreven in de El-contest. Ik heb de hele week geknutseld aan een spel
.
Over het solderen: Je kan grote oppervlakken altijd nog pre-heaten met je hetelucht!
[ Voor 12% gewijzigd door 0fbe op 12-07-2007 21:02 ]
Laatst las ik dat een of andere halve zool een DVD-brander uit elkaar had gehaald, om van de laser-diode een echte laserbrander te maken. Nu heb ik niet zo 1-2-3 een DVD-brander liggen, maar wel een boel oude CD-branders. Denken jullie dat de diode van een CD-brander ook dingen kan laten fikken? (ballonnen laten ploffen, plastic verbranden.. kleine dingetjes)
Lijkt me namelijk wel leuk om eens te maken, maar ik heb geen zin om een CD-brander te slopen als het niet blijkt te werken.
edit: hier dus een link naar het project: http://www.felesmagus.com/pages/lasers-howto.html
[ Voor 7% gewijzigd door link0007 op 12-07-2007 21:25 ]
IF IF = THEN THEN THEN = ELSE ELSE ELSE = IF;
Tenzij je zoveel stroom door de laserdiode duwd dat deze zelf gaat branden
Als hij door cd kan branden, zou hij ook wel door een stukje ballon kunnen branden imoh.SA007 schreef op donderdag 12 juli 2007 @ 21:23:
Het lijkt mij heel sterk dat je met een cat 1 laser device (zoals een dvd brander) iets kan laten branden.
Tenzij je zoveel stroom door de laserdiode duwd dat deze zelf gaat branden
Niet echt leuk om te maken dus, je moet er eerst eens flink op studeren voor je in staat bent er veilig mee om te gaan.
Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.
High Powered Madness
Zover ik weet levert laser van dvd brander voldoende vermogen om een ballon te laten knappen. (uit mijn hoofd zit er ergens tussen honderd en paar honderd mW laser in, meer dan ik eerst dacht).SA007 schreef op donderdag 12 juli 2007 @ 21:23:
Het lijkt mij heel sterk dat je met een cat 1 laser device (zoals een dvd brander) iets kan laten branden.
Tenzij je zoveel stroom door de laserdiode duwd dat deze zelf gaat branden
En daar zit dus ook het gevaar. Gelukkig is het wel rood licht, dus kan je zien waar je op mikt. Maar als die in je oog komt is elke plek waar dit licht komt permanent dood. Als je snel bent ben je in het midden van je oog blind. Als je wat gaat ronddraaien me je ogen ben je compleet blind.
En dan zijn die lasers nog relatief veilig. IR lasers kan je niet zien maar die mollen je oog net zo hard.
EDIT: dalus was me voor. Inderdaad meer dan 100mW wat eruit komt.
[ Voor 3% gewijzigd door Sissors op 12-07-2007 22:41 ]
Maargoed, eigenlijk heel simpel, P-channel fets aansturen met het signaaltje wat naar de N channels toegaat.
Maar wat ik ook probeerde en meette, de led's wilde niet dimmen.
Bleek het dus simpelweg door de capaciteit/lekstroom te komen, pulldown eraan en werken natuurlijk

Maargoed, het resultaat tot nu toe:

(klikbaar)
Wordt een verlichtte plank voor op mijn kamer, met 16RGB led's en 0,1x165x35cm plexi.
Nee cd branders zijn meestal 1mw
High Powered Madness
Hoezo door een cd branden? Een cd-schrijver gaat volgens mij gewoon met een gebundelde straal de structuur van het oppervlak veranderen. Waardoor je dus niet de putjes krijgt maar een verschil in kristalstructuur, wat in de ene structuur het licht mooi weerkaats en in de andere structuur het licht naar alle richtingen uit laat stralen.timcooijmans schreef op donderdag 12 juli 2007 @ 21:59:
[...]
Als hij door cd kan branden, zou hij ook wel door een stukje ballon kunnen branden imoh.
Als je dit ziet: [url=ttp://www.youtube.com/watch?v=qHlpIDlhvk0&mode=related&search=]Klik[/url] Dan denk ik dat je met een 100mW Rood of 150mw IR echt wel door zo'n balon heen komt als het met 55mW Groen ook lukt... Een CD draait namelijk om een behoorlijke snelheid rond waardoor het verwarmen voor kristalisatie snel moet gebeuren (waarbij dus behoorlijk wat warmte nodig is) Richt je al die warmte op 1 punt dan kan je wel een ballonnetje laten ploppen.kluyze schreef op vrijdag 13 juli 2007 @ 00:00:
[...]
Hoezo door een cd branden? Een cd-schrijver gaat volgens mij gewoon met een gebundelde straal de structuur van het oppervlak veranderen. Waardoor je dus niet de putjes krijgt maar een verschil in kristalstructuur, wat in de ene structuur het licht mooi weerkaats en in de andere structuur het licht naar alle richtingen uit laat stralen.
Edit: het bewijs: Klik
[ Voor 20% gewijzigd door 0fbe op 13-07-2007 10:53 ]
Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog
Edit: Hmm, het lijkt er zelfs op dat de chip een 16-bittert is; ik krijg iig wel de indruk dat de rom zoveel datapinnen heeft.
[ Voor 11% gewijzigd door Sprite_tm op 13-07-2007 14:12 ]
Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog
Sinds waneer hebbenb bob's btw een pinout? die baantje geven niet altijd netjes een pinout.
Sebastius: Mja, daar zat ik ook aan te denken... ik heb nog geen idee wat voor proc erinzit tho'.
[ Voor 25% gewijzigd door Sprite_tm op 13-07-2007 14:37 ]
Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog

Een week en een 2412 regels lang .asm bestand later heb ik volledig snake werkend op een 128x128 display
Het was meer dan anderhalf jaar geleden dat ik nog met een microcontroller had gewerkt, dus ik moest nagenoeg van 0 terug opnieuw beginnen
Hoe noemt men een dergelijke blob in feite met een mooie term?
[ Voor 10% gewijzigd door Ibex op 13-07-2007 15:36 ]
Archlinux - Rode gronddingetjes zijn lekker - Komt uit .be
glob top volgens mijIbex schreef op vrijdag 13 juli 2007 @ 15:35:Hoe noemt men een dergelijke blob in feite met een mooie term?
[ Voor 35% gewijzigd door 0fbe op 13-07-2007 16:17 ]
Zie je aan de soort games, maak es een foto van een spel?Sprite_tm schreef op vrijdag 13 juli 2007 @ 14:33:
SA007:Wat ik al zei: De tweede blob zit op een plek waar ook een TQFP had kunnen zitten, en de pads waar de TQFP op gesoldeerd zou worden zijn nog wel aanwezig.
Sebastius: Mja, daar zat ik ook aan te denken... ik heb nog geen idee wat voor proc erinzit tho'.
Geluk is een weerloos oud vrouwtje, alleen op straat met een bom geld

Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog
Kan echt _nergens_ vinden hoe dat moet... terwijl hij toch op 20mhz kan draaien, en de interne oscilator kan max 9.6mhz.
In de datasheet staat leuk dat hij een externe oscilator kan, maar kan neiet vinden hoe, bij de attiny2313 wel...
Lijkt er bijna op dat het niet kan, waarom is er dan een niet -V versie?? die tot 20mhz kan...
Mijn Atmega's kwamen ook aan.Sprite_tm schreef op vrijdag 13 juli 2007 @ 21:52:
Net toch maar es een stel AVR32-units lopen te samplen. Tis een heel jonge core, maar ik heb er al Linux op zien draaien (de grotere varianten van de core dan) dus het moet iig gedeeltelijk ondersteund zijn door yer olde tools. Verder is het feit dat alle uCs ook vrolijk een hardware USB1-core aan boord hebben best fijn. Ik ben iig zeer benieuwd naar de prestaties en usability van het geheel (en het feit of de samples geadresseerd aan Jeroens Freelance Bedrijfje wel aankomen... bij nader inzien had ik daar misschien wat officielers neer moeten knallen)
Oftewel, je zal zelf een kristal oscilator in elkaar moeten flansen.
Dat is eeniedergeval wat ik uit de datasheet begrijp, voor duidelijkheid, heb zelf geen ervaring ermee en zit maar wat gefundeerd te gokken
Heb je iets van foto's, aantal aansluitdraden, specifieke zaken op de controllerprint,... dat je nog kan meegeven, dat kan in een bepaalde richting wijzen.
In hyperterminal experimenteren is idd een goed id, érg veel kans dat het gewoon 9800baud, geen pariteit, 7 databits en 1 stopbit, geen handshaking is. Als het een foute baudrate is zal een druk op de touchscreen niet steeds evenveel karakters geven, op de goeie baudrate moet je als je een aantal keren op dezelfde plaats drukt ongeveer dezelfde karakters zien telkens je drukt.
Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.
ADmetro drivers werkennaftebakje schreef op vrijdag 13 juli 2007 @ 22:42:
@ touchscreen drivers: probeer eens de drivers van Elo (meest bekende fabrikant van touchscreens) en van ADmetro (gebruiken we op het werk ook erg veel).
Heb je iets van foto's, aantal aansluitdraden, specifieke zaken op de controllerprint,... dat je nog kan meegeven, dat kan in een bepaalde richting wijzen.
In hyperterminal experimenteren is idd een goed id, érg veel kans dat het gewoon 9800baud, geen pariteit, 7 databits en 1 stopbit, geen handshaking is. Als het een foute baudrate is zal een druk op de touchscreen niet steeds evenveel karakters geven, op de goeie baudrate moet je als je een aantal keren op dezelfde plaats drukt ongeveer dezelfde karakters zien telkens je drukt.
Deze zal ik voor de volgende keer onthouden.SA007 schreef op vrijdag 13 juli 2007 @ 20:10:
zet gewoon 's hyperterm open op die poort en klooi wat met het scherm, wat krijg je dan voor info?
Geluk is een weerloos oud vrouwtje, alleen op straat met een bom geld
Verwijderd
Ik heb ook die lcd game gekocht,Sprite_tm schreef op vrijdag 13 juli 2007 @ 13:52:
De ROM lijkt alleen niet aan een standaard te voldoen: pin 11, 12 en 36 hangen aan de VCC, pin 46&45 hangen aan de gnd, pin 36-44 lijken de datapinnen te wezen. Iemand enig idee welke rom of flash-chip dat kan wezen?
Edit: Hmm, het lijkt er zelfs op dat de chip een 16-bittert is; ik krijg iig wel de indruk dat de rom zoveel datapinnen heeft.
bekijk deze datasheet eens http://www.alldatasheet.c...55495/AMD/AM29LV640D.html
pin 1 zit linksonder op de printplaat,
pin 11, 12, 14, 37 en 47 zouden dan vcc zijn en
27, 28 en 46 gnd.
heb toevallig een am29lv800 liggen een 8 Megabit chippie.
[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 15-07-2007 03:40 ]
[ Voor 18% gewijzigd door Sprite_tm op 15-07-2007 11:13 ]
Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog
Verwijderd
Normaal gesproken had ik wat geprutst met een spanningsdelertje, maar deze atmega1280 is een bga en hij zit op een bordje van 2500 euro

Wat is de meest veilige manier? Ik kan eigenlijk alleen maar exotische chipjes vinden, 't moet wel redelijk snel leverbaar zijn.
Eventueel kan ik bij Farnell bestellen, maar dat is niet wenselijk, het duurt nogal lang voordat pakjes door de ambtenarenmolen zijn hier.
Bestaat wat ik zoek? Ik heb wel eens bij Conrad zitten kijken, maar daar kan ik niets vinden. Een compleet circuit is vaak erg ingewikkeld met spoelen etc.
-edit-
@naftebakje: bedankt! Dat was een goede tip. Dit lijkt te zijn wat ik nodig heb: chipje. Nog even uitzoeken hoe ik er aan één kom.
[ Voor 20% gewijzigd door JeroenH op 17-07-2007 16:54 ]
Xtool D1 10w laser cutter - IoT moet nooit op internet - 3x HomeWizard plug-in batterij, totaal 8,1 kWh / 2400 watt / 2400 watt, aansturing met Home Assistant
[ Voor 54% gewijzigd door naftebakje op 17-07-2007 16:34 ]
Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.
www.ti.com ?
[ Voor 4% gewijzigd door kluyze op 17-07-2007 17:07 ]
Ik wil echter een betere geluidskwaliteit, hiervoor moet ik analoge audio omzetten na een digitaal signaal waarvan de puls breedte gelijk is aan het volume en de frequentie gelijk is aan de frequentie van het analoog singnaal. Weet iemand misschien hier een kant en klare oplossing voor?
Hier een kort filmje van de coil op laag vormogen met audio: (Ram jam Black Betty)
High Powered Madness
Voor die betere geluids kwaliteit wil je dus een soort van PWM signaal waarbij de frequentie de frequentie is (

Geluk is een weerloos oud vrouwtje, alleen op straat met een bom geld
Verwijderd
Je had vroeger namelijk de PC speaker, deze kon alleen aangestuurd worden via een digitaal aan of uit signaal, waarbij de speaker dan naar voren ging of juist weer naar achter. Via een PWM kon je dan tonen erover sturen met verschillende frequenties.
Echter was er ook een trucje waarmee je geluid kon omzetten zodat je er PCM geluid overheen kon sturen, de geluidskwaliteit was echter om te janken (8000 hz en dan lekker veel kraken).
Dit trucje maakte echter ook gebruik van de fysieke eigenschappen van de speaker (de tijd dat ie ervoor nodig had volledig naar voren te komen etc), dus ik weet niet of dat ook gaat werken voor jouw vonk.
De PIT techniek was dat, Programmable Interval Timer. Valt genoeg over te vinden denk ik.
Als je op elke piek in het signaal een puls genereert met de puls breedte van het volume kan het, of zit ik hier compleet fout mee? Maar het probleem is om de pieken te detecteren.
Anders zou je ook de gemiddelde frequentie en amplitude over een periode kunnen samplen. En daaruit het pwm signaal genereren.
Btw op am-radio kun je me ontvangen @ 261 Khz
[ Voor 7% gewijzigd door dalus op 18-07-2007 16:55 ]
High Powered Madness
Verwijderd
Heb je het alleen over amplitude of over de frequentie?
Lijkt me namelijk dat je beide erin moet houden wil je er nog geluid uit krijgen.
Op zo'n coil geldt dus hoe langer de puls hoe harder het geluid.
High Powered Madness
Verwijderd
Gewoon de delta bijhouden sinds de vorige sample, wanneer deze delta ineens van positief naar negatief gaat dan heb je de top te pakken, andersom heb je de dip te pakken. Amplitude is gewoon de waarde vanaf de nullijn op dat moment.
High Powered Madness
Verwijderd
Hoe snel ie moet zijn? Reken 100 instructies per datapunt (extreem ruim genomen) dan zit je aan 2200000 instructies per sec die ie moet afhandelen oftewel 2.2 MIPS. Pak een 5+ MIPS microcontroller en je zit goed, zelfs als je stereo moet afhandelen.
Een 5 MIPS microcontroller kost je amper iets, een gemiddelde Atmel of Pic doet dat met gemak.
[ Voor 17% gewijzigd door Verwijderd op 18-07-2007 21:38 ]
Denk er wel aan dat je op minimaal de dubbelle snelheid moet samplen, anders heb je niets aan het signaal.Verwijderd schreef op woensdag 18 juli 2007 @ 21:37:
Een 22khz audio signaal is digitaal lijkt me? Anders zou je ook geen 22k datapunten per sec hebben maar oneindig veel datapunten.
Hoe snel ie moet zijn? Reken 100 instructies per datapunt (extreem ruim genomen) dan zit je aan 2200000 instructies per sec die ie moet afhandelen oftewel 2.2 MIPS. Pak een 5+ MIPS microcontroller en je zit goed, zelfs als je stereo moet afhandelen.
Een 5 MIPS microcontroller kost je amper iets, een gemiddelde Atmel of Pic doet dat met gemak.
Verwijderd
En ik zou niet samplen maar gewoon het digitale signaal doorgeven.
[ Voor 17% gewijzigd door Verwijderd op 18-07-2007 22:14 ]
Zie ook: http://nl.wikipedia.org/wiki/Nyquist-frequentie
edit. Humm iemand was me net voor.
[ Voor 7% gewijzigd door kippy op 18-07-2007 22:27 ]
Verwijderd
Het is hier geen analoog signaal wat je in probeert te lezen maar al een digitaal signaal (de 22khz geeft al aan dat het al digitaal is, gesampled met een frequentie van 22khz).
Je zou natuurlijk het digitale signaal kunnen omzetten naar analoog (afspelen dus), vervolgens weer omzetten naar digitaal in je microcontroller, dan hoef je nog maar 22k samples per sec te verwerken omdat er niet meer samples zaten in het beginsignaal.
Het verschil is echter dat je AD converter wel op 44khz moet samplen om de invoer betrouwbaar te krijgen, maar je hoeft natuurlijk niet op 44khz te verwerken, dat kan gewoon weer op 22khz, namelijk het originele signaal wat je dan weer betrouwbaar hebt opgevangen. Meer verwerken = dubbele gegevens verwerken.
Over die 22 Khz dat is gewoon een analoog singnaal dat ik tot die frequentie wil gebruiken, om dit echt goed te sampelen (zoals de meeste geluidskaarten doen) moet je samplen op 196 Khz.
Het gaat hier dus om een analoog digitaal convertor. Met een uitgangs frequentie die gelijk is aan dat van het analoog singnaal en een pulsbreedte afhangtvan de amplitude.
Wel een moeilijk begin om zo een beetje basic te leren.
High Powered Madness
Verwijderd
Eventueel kun je later nog naar 16-bit gaan, maar de winst zal prolly minimaal zijn terwijl het wel iets ingewikkelder is om te verwerken. Op je PC is het natuurlijk een fluitje van een cent om 16 bit te verwerken.
Zelf geluid gaan samplen enzo is niet zo nuttig, meeste muziek wordt gewoon digitaal uitgegeven namelijk op een CD'tje
[ Voor 8% gewijzigd door Verwijderd op 19-07-2007 00:19 ]
Dan zou je dus als je dat afspeeld daar rauwe data uit krijgen, misschien kan je dat zelfs direct aan je enable pin voeren.
Dit topic is gesloten.