Wat denken de mensen hier over de volgende situatie:
Ik heb een Volvo 340GL variomatic, welke uit 1985 is en daarmee bijna oldtimer. De motor is opzich in goeie staat (108k gelopen), echter zal de radiator moeten worden vervangen en het koelsysteem schoongespoten. Dit omdat de radiator een soms een beetje zweet, en door het minimale gebruik door de vorige eigenaar is het ook een beetje ranzig geworden (bruinzig water, dus roest/vervuiling), wat als gevolg heeft dat hij warm loopt (nog onder het 1e streepje, constant).
De auto bevat minimale roest: 0,5x0,5cm op dakraam (beginstadium); 5x5cm bij linker voorwielkas. Is het een kleine moeite om dit te repareren op een manier dat hij nog tijden verder kan rijden, zeker nadat ik de onderkant met tectiel (of dergelijk product) heb ingespoten.
Gezien het aantal kilometers wat ik er mee rijd, lijkt het me in ieder geval slim om er gas in te leggen, wat wel aardig wat geld kost (X keer de aanschafprijs van auto).
Nou zijn mijn vragen:
- Wat gaat er gebeuren met (bijna) oldtimers in grote steden ivm milieuzone? Zullen ze naar uitstoot kijken, of enkel naar type auto? Ik gok namelijk dat een 340 op gas, minder uitstoot dan bijvoorbeeld een VW Golf van 2 jaar oud, op benzine. Wat doen ze met de oldtimers, en waar gaat het gelden.
- Is een 340 variomatic een beetje haalbaar kwa motor? Gaat dit niet warm lopen ivm hoge toeren van de motor?
Het vervangen van radiator/etc is zelf nog wel te doen, en ik gok dat ik 200 euro kwijt ben voor het bovenstaande (excl gas). Een gasinstallatie laten inbouwen is met een beetje netwerk nog wel te doen voor een aardige prijs (incl keuring).
Ik zit het een beetje af te wegen of het effectief is om gas in te bouwen, zeker gezien de milieuzones. Het is sowieso effectief om een auto op gas te rijden, en voor de prijs dat ik mijn huidige auto kan pimpen met gas kan ik nooit een volwaardige gasauto kopen. Gezien de aanschafprijs van 150 euro voor mijn "in vrij goeie staat zijnde" 340 variomatic.
Rekensom:
150 euro: aanschaf
150 euro: radiator + mogelijke slangetjes + nieuwe verwarming kraan
50 euro: lassen van 2 kleine stukjes (0,5x0,5cm en 5x5cm) + laten maken van zelfde kleur lak.
20 euro: tectiel
650 euro: gas inbouwen
Totaal: +/- 1020 euro
Icm het feit dat het bijna een oldtimer is, lijkt het me dat de auto dan wel wat meer zal opbrengen dan dat ik er in gestoken heb, als ik zelf nog voor 2 jaar blijf rijden althans. En dan nog een mogelijke bijschrijving.
Is het een beetje slim wat ik in mijn hoofd heb (als auto "leek")?