Wat is t nut om het commentaar van analysten te melden als ATI zelf, als beursgenoteerde onderneming, aangeeft dat de resultaten tegenvallen vanwege o.a. minder verkochte chips in de desktop markt.
Indien de markt als geheel niet terugloopt, betekend dat dat het marktaandeel van ATI terugloopt. Heel simpel, wat analysten ook beweren.
ALS de markt als geheel terugliep dan is het aannemelijk dat ATI dat ook gemeld had in haar persbericht omdat ze er dan positiever uitspringt. "Niet alleen wij gaan achteruit, de hele markt gaat achteruit".
CJ schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 17:26:
Nog even over het aantal cores. Help! schijnt te denken dat er een hele hoop voorraad R4x0 cores is.
Hij ziet over het hoofd dat ATi 3 (of meer?) respins heeft gehad. Elke respin op zich kost al enkele miljoenen. R&D kosten zijn het afgelopen jaar veel hoger uitgevallen doordat R520 niet op de juiste kloks wilde lopen. Tel daarnaast de R&D kosten voor Xenos en Revolution... Dit verdient zich vanzelf wel terug getuige de meldingen dat het bij R580 in een keer goed is gegaan itt R520.
Dat de omzet lager is, zegt dus ook niet direct iets over de voorraad. Dat de X800GT al EOL is en niet is aan te slepen en men nu overstapt op een X800GTO des te meer.
Ik zeg nergens dat de omzetdaling op zich iets zegt over de voorraad. Ik verwijs naar ATI's eigen mededeling dat de omzetdaling voor 70mio bestaat uit afwaardering op bestaande voorraden.
ATI's fiscal year eindigt 31 Augustus dus in de periode juni/juli/augustus is er een afwaardering van de voorraad geweest van zo'n 70mio USD.
Dit laatste zegt wel wat over de voorraad in de genoemde periode, nl. dat het aannemelijk is dat die ofwel erg groot was ofwel kleiner maar dan moet hij voor een hoog percentage uit high end cores hebben bestaan.
Stel dat ze USD 200 per core krijgen (omzet), en dat krijgen ze bij mijn weten bij lange na niet, dan nog praten we over zo'n 300 a 350 duizend cores die ze zonder deze aanzienlijke afwaardering blijkbaar niet kwijt hadden gekund.
Het is wel aannemelijk dat de GT en de GTO de voorraad (aanzienlijk?) verlaagd hebben.
De write off kan ook (gedeeltelijk) betekenen dat ze wellicht al veel cores uit de RV515 hebben geproduceerd maar vanwege het uitstel van de launch nu lager moet waarderen.
Verder hebben respins er niks mee te maken. Respins zijn kosten die invloed hebben op de Gross Margin (Omzet minus Kosten). In dit persbericht wordt alleen gesproken over Revenues (in dit verband: omzet).
Tav ATI's toekomst deel ik je mening dat deze best rooskleurig is o.a. gezien de console market en dat ze wel een tegenslagje kunnen hebben.
Vwb de desktop op korte termijn kunnen we er geen pijl op trekken. Het hangt helemaal af van de prestaties, prijs en met name leverbaarheid.
De prestaties ben ik niet zo heel erg bang voor. De leverbaarheid, vrees ik met grote vrezen (high end dan).
[
Voor 19% gewijzigd door
Help!!!! op 30-08-2005 21:53
]