[Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 19 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste
Acties:
  • 5.229 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/r420/atitopiclogo.jpg
 
Welkom in het ATi Nieuws & Discussie-topic, het topic waar je de laatste nieuwtjes op het gebied van 3D-videokaarten van de Canadese fabrikant ATi kunt vinden.

TOPIC REGELS
Ja, ook dit topic heeft regels! In overleg met de mods is besloten om een topic te openen waarin alleen maar nieuwsfeiten en geruchten gepost en besproken. Het is puur de bedoeling om elkaar hier op de hoogte te houden van de laaste nieuwtjes op het gebied van ATi-GPUs! Heb je problemen met je videokaart? Gebruik dan eerst de search-functie van het forum. Bestaat er nog geen onderwerp over... Open dan een nieuw topic!!!!!

Natuurlijk is het normaal dat er vergeleken wordt met de concurrenten, maar doe dat dan zonder geflame en probeer ontopic te blijven om te voorkomen dat dit topic gesloten wordt. De nieuws- en discussiewaarde is het belangrijkste in dit topic.

TOPIC GESCHIEDENIS
Zoek je meer gedetailleerde informatie over de R420? Kijk dan eerst even in de oudere topics. Elk topic biedt de mogelijkheid om binnen het topic op trefwoorden te zoeken! In deel 3 en 4 kan je meer vinden over de lancering van de R420. In deel 8 is een FAQ toegevoegd met o.a. informatie over Temporal Anti Aliasing en 3Dc.
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 2[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 3[/rml] - Launch R420 dl 1
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 4[/rml] - Launch R420 dl 2
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 5[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 6[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 7[/rml] - Launch Cat 4.7 incl. Temporal AA
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 8[/rml] - Geometry Instancing op R9x00
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 9[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 10[/rml] - Catalyst Control Center
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 11[/rml] - Catalyst AI & X700 Launch
[ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 12
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 13[/rml] - R480 & R430 Launch
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 14[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 15[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 16[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 17[/rml]
[rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 18[/rml]

NAVIGATIE
HUIDIGE VPUs
De huidige serie kaarten zijn gebaseerd op de volgende
cores:
  • R480 (PCI-E: X850-serie)
  • R481 (AGP: X850-serie)
  • R430 (PCI-E: X800-serie)
  • R420 (AGP: X800-serie)
  • R423 (PCI-E: X800-serie)
  • (End of Life)
  • RV410 (PCI-E: X700-serie)
  • R360 (AGP: 9800-serie)
  • RV380 (PCI-E: X600-serie)
  • RV360 (AGP: 9600-serie)
  • RV370 (PCI-E: X300-serie)
Wil je meer technische details weten over deze kaarten en zien hoe ze zich verhouden ten opzichte van de concurrentie, klik dan op de onderstaande schema's voor een groter overzicht:


De X850 en vernieuwe X800 serie zijn inmiddels verkrijgbaar en het is dus weer tijd om vooruit te kijken. De eerst volgende kaart die uit gaat komen is een 512MB versie van de X850XT. Daarnaast zal in (waarschijnlijk) September van 2005 de eerste SM3.0 kaart van ATi gelanceerd worden. Deze kaart zal zijn gebaseerd op de R520 core. Over deze kaart is officieel nog niets bekend.

In een schema zien de specs van de R480 en R430 er als volgt uit:

Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/r420/x850chart.jpg



De prijzen van de X800 en X800XL zijn door ATi met $50 omlaag getrokken waardoor de X800 nu op $199 uit komt en de X800XL op $299. Hiermee zijn dit de beste prijs/kwaliteit kaarten van het moment

Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/r420/x800chart.jpg
X800 Chart
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/r420/x800chart.jpg
X700 Chart
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/r420/x800chart.jpg
X600 & X300 Chart

TOEKOMSTIGE VPUs (Korte Termijn)
In de komende paar maanden zal ATi een reeks nieuwe VPUs introduceren. Het gaat dan om de volgende cores:
  • R520 (High End)
  • RV530 (Mid Range)
  • RV515 (Low End)
Op B3D heeft iemand een document in handen gekregen met daarin wat codes voor de nieuwe VPUs. Niemand weet tot nu toe echter waar ze precies voor staan.

RV515: 4-1-1-1
R520: 16-1-1-1
RV530: 4-1-3-2
R580: 16-1-3-1

Dit lijkt het grootste gedeelte te verklaren:
Eerste getal: Pipes/ROPs
Tweede getal: TMU's per pipe
Derde getal: Textures per clock of ALU's per pipe
Vierde getal: Z/Stencil

Zoals je ziet is R580 dus meer dan alleen een opgevoerde R520 en zal RV530 de eerste kaart zijn die die nieuwe technieken integreerd..

Desktop: R520
R520 is de eerst volgende VPU van ATi. Deze staat voorlopig gepland voor Augustus 2005. Er is nog niet veel concreets bekend over R520, maar de volgende zaken lijken zeer waarschijnlijk:
  • Ongeveer 300 mln transistoren
  • 0,09u productieproces + low-k
  • minimaal SM3.0 ondersteuning
  • minimaal 16-24 pixelpipelines
  • 8 (hybrid) vertexshaders
  • WGF 1.0 compliant
  • Geschikt voor CrossFire
  • 512 MB GDDR3 (256MB variant ook beschikbaar en tevens geschikt voor 1GB)
  • Duur!!
  • R520PRO, XT en XT PE zijn allemaal dualslot!
Naast de R520 komen er ook nieuwe midrange (RV530) en lowend (RV515) modellen uit, ATi mikt op een complete line-up launch. Daarmee zal ATi dan een complete lijn hebben van VPUs die minimaal SM3.0 ondersteunen.

Een veelgenoemde launchdate is: 26 juli 2005 met beschikbaarheid in Augustus. Dit lijkt echter te voorbarig. September is nu een veel gehoorde maand voor R520 launch met directe beschikbaarheid.
Mobile:M28Pro
M28 is op 23 November officieel geintroduceerd. De Mobility Radeon X800 is de eerste 12 pipes mobile chip van ATi. De core loopt op 400 Mhz, net zoals het geheugen. Sommige fabrikanten zullen echter een core gebruiken op 450 Mhz. Zoals het er nu voor staat verslaat de Mobility Radeon X800 zijn rechtstreekse tegenstander GeForce 6800 Go tot soms wel 2x in bv Half Life 2. Wel dient hierbij gezegd te worden dat deze op 300 Mhz core en 300 Mhz mem loopt en dat er ook een snellere versie aan komt op 450Mhz core en 600 Mhz mem. Of dit genoeg is om het verschil te verkleinen is nog even afwachten.

M28Pro is bedoeld als tegenhanger van de GeForce Go 6800 Ultra (NV42(m)). De GeForce Go 6800 Ultra is een 12 pipes kaart op 0,11u die in veel gevallen net zo goed presteert als een GF6800GT en in sommige gevallen zelfs de GF6800Ultra verslaat. Dit komt doordat de 12 pipes veel hoger geklokt is dan een NV40 en een aantal interne tweaks heeft. Als antwoord op deze chip lanceert ATi zeer binnenkort de M28Pro, een 16 pipelines mobilechip. De eerste fabrikant die deze chip zal leveren is waarschijnlijk Alienware in z'n laptops snel gevolgd door Dell. M28Pro zal op 17 mei gelanceerd worden.


CrossFire: ATi Multi GPU
Alle PCIe Radeon kaarten zijn geschikt zijn voor CrossFire (voorheen bekend als ATi Multi Rendering/MVP), waardoor er twee (of in de toekomst zelfs meer) kaarten in parallel aan elkaar kunnen worden gekoppeld om soms meer dan 50% performancewinst te boeken.

ATi is geen onbekende op het gebied van het laten samenwerken van meerdere VPUs. In het verleden hadden ze kaarten die gebruik maakten van de MAXX technologie, waar twee chips op 1 kaart werden geplakt a la Volari Duo kaarten van XGI en de latere Voodoo kaarten van 3dfx. De MAXX tech van ATi zorgde ervoor dat elke chip om de beurt een frame renderde. Deze techniek staat bekend als Alternate Frame Rendering (AFR). Driverproblemen zorgden echter voor veel overlast waardoor dit nooit echt een succes geworden is. Maar nu ATi weer helemaal op het goede pad is dankzij het Catalyst programma, is er goede hoop op dat het nu wel goed komt.

Concurrent nVidia maakt in haar SLI technologie gebruik van twee methodes, Split Frame Rendering aka SFR (waar een kaart de bovenste helft doet en de andere kaart de onderste helft, rekening houdende met drukke gedeeltes op het scherm waardoor de ene kaart soms iets meer voor z'n kiezen krijgt dan de ander) en MVP/AMR. nVidia heeft vooral SFR gepromoot tijdens de lancering van SLI, maar de waarheid is dat ze in developer PDFs AFR als beste middel naar voren duwen ondanks dat SFR een grotere boost kan brengen.

Het schijnt dat ATi's recentelijk gelanceerde Radeon Xpress 200 chipsets voor AMD en Intel moederborden ook al geschikt is voor CrossFire. Er dient alleen een revisie (RD400) te worden uitgebracht van de chipset die deze functie zal activeren. Deze revisie heet "ATi Radeon Xpress200 CrossFire" .

ATi heeft gebruikt CrossFire voor verschillende zaken. De meest gebruikte is natuurlijk het verhogen van je performance in games. De andere is om de beeldkwaliteit te verbeteren.

ATi gebruikt de technieken uit de E&S Simulatoren en Tropos-machines van CAE... Deze maken gebruik van Supertiling. Supertiling verdeeld het scherm in kleine vlakken (zie het als een soort van raster), en elke chip krijgt een aantal vlakken te verwerken. Volgens ATi is loadbalancing bijna perfect in alle gevallen. Ze waren ook aan het kijken naar adaptive tiling waar de grote van de 'tiles' zich kon vergroten dan wel verkleinen.

ATi heeft de techniek in huis om tot 256 cores aan elkaar te koppelen!! Hier een voorbeeld van wat er mogelijk is met een Tropos machine (die gebruik maakt van multiple ATi cores): http://www.cae.com/www2004/Video_Gallery/TroposHIGH320.wmv

CrossFire kan naast Supertiling ook gebruik maken van AFR, wat de Maxx kaarten van ATi vroeger ook gebruikten en wat nVidia's voorkeurrendermethode is voor SLi. Een andere optie is "multiple load-sharing Scissor mode, wat bijna hetzelfde is als nVidia's Split Frame Rendering. ATi schijnt er vrij zeker van te zijn dat loadbalancing bijna optimaal is van hun implementatie. Tevens doet elke core al een gedeelte van de loadbalancing door uit te rekenen wat iedere chip en pixelpipeline moet uitrekenen. Dit is een bijproduct van hoe de R300 architectuur intern werkt (elke quad krijgt een bepaalde hoeveelheid werk voor z'n kiezen). Dus 'volledig softwarematig' is het zowiezo al niet... tenminste als het werkt volgens dit principe.

CrossFire maakt ook hogere AA modi mogelijk te maken net zoals bv 8x FSAA en 14x FSAA. In de simulatoren van E&S gaat dit zelfs zo ver als 24x FSAA (4x R300).

Om van CrossFire gebruik te maken heb je het volgende nodig:
- (oude) PCIe Radeon X800, X800XL, X800Pro, X800XT, X800XT PE, X850Pro, X850XT of X850XT PE
- CrossFire Ready moederbord zoals bv mobo's met de ATi Radeon Xpress 200 CrossFire chipset
- Radeon CrossFire Edition
- CrossFire External Connector

Niet alle kaarten kunnen aan elkaar gekoppeld worden. Zo kan een R520 niet aan een R4x0 kaart gekoppeld worden vanwege te grote architecturele verschillen. Welke kunnen dan wel aan elkaar gekoppeld worden?

- Radeon X850XT Crossfire -> X850Pro, X850XT, X850XT PE
- Radeon X800XL 128 MB CrossFire -> X800, X800XL, X800XT, X800XT PE
- Radeon X800XL 256 MB CrossFire -> X800, X800XL, X800XT, X800XT PE

Afbeeldingslocatie: http://www.theinq.net/images/articles/CrossfireX850.JPG

De X850XT CrossFire gaat $549 kosten, terwijl de X800XL 128MB Crossfire voor $249 over de toonbank gaat en de X800XL 256MB $299 moet gaan kosten. De CrossFire kaarten lijken 2 DVI poorten te hebben, maar niets is minder waar. De bovenste poort is een speciale CrossFire poort.

CrossFire Previews
Prijsovergezicht na lancering R480 en R430
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/r420/prijsklassen.jpg


Houdt er rekening mee dat dit richtprijzen zijn die gesteld zijn door ATi. Winkels kunnen er van afwijken. Ook ATi zelf kan prijswijzigingen doorvoeren.

TOEKOMSTIGE VPUs (Lange Termijn): R500 - R580 - R600
R500 ging vroeger door het leven als R400. R400 was bedoeld als opvolger van de R300 serie en zou een compleet nieuwe architectuur brengen, de zogenaamde Unified Shader Architecture. In deze architectuur zouden er geen aparte pixelshaders en vertexshaders meer bestaan, maar zou er één grote shaderpool zijn van shaders die zowel met pixels als vertices overweg kunnen gaan.

R400 bleek voor zijn tijd echter te hoog gegrepen en zou qua performance niet genoeg power hebben. Na goed beraad werd besloten om R400 naar achteren te schuiven op de roadmap en deze te hernoemen naar R500. Als vervanging voor de R400 werd de R300 architectuur nog eens flink onder handen genomen. Er werden extra pixelpipelines toegevoegd en extra vertexshaders, alsmede ook enkele tweaks in de R300 architectuur om de boel nog efficienter te maken. En zie daar... R420 was geboren, met meer performance dan de toenmalige R400 ooit had kunnen bieden.

Xbox 360 deal
In de tussentijd sloot Microsoft met ATi een deal voor het leveren van de VPU voor de Xbox360. En weer werd de roadmap aangepast. R500 werd vanaf de desktop roadmap naar de X-Box2 geduwd. In plaats van de R500 kwam nu de R520 voor de desktop te staan. De R520 is gebaseerd op de R420 architectuur, maar neemt wel enkele dingen over van de R500... Een van die dingen is dat R520 volledig FP32 is en niet FP24 zoals alle vorige kaarten. Daarnaast ondersteunt R520 Shadermodel 3.0 en meer, waardoor er eigenlijk gesproken kan worden van een soort "SM3.5" of "SM3.0+".

De details van de R500 die in de Xbox 360 zit zijn inmiddels bekend:
  • 48-way parallel floating-point dynamically scheduled shader pipelines
  • 10 MB of embedded DRAM
  • Unified Shader Architecture
  • 500 million triangles per second
  • 16 gigasamples per second fillrate using 4x MSAA
  • 48 billion shader operations per second
  • 512 MB of 700 Mhz GDDR3 RAM (shared by VPU & CPU)
  • 22.4 GB/s memory interface bus bandwidth
  • 256 GB/s memory bandwidth to EDRAM
  • 21.6 GB/s FSB
  • Parentdie: 232 miljoen transistors, daughterdie: 105 miljoen transistors = 337 mln transistors
Nintendo Revolution deal
Ook Nintendo's next generation console wordt door ATi voorzien van een VPU. ATi is geen vreemde wat betreft het werken met Nintendo aangezien de Flipperchip die zich in de GameCube bevindt, ook door ATi (of beter gezegd: door het overgenomen ArtX) is ontworpen. De verwachting is dat de VPU in Revolution zich tussen R500 en R520 bevindt.

De opvolger van R520 is de R580. De R580 lijkt een meer te zijn dan een simpele refresh. Hoogstwaarschijnlijk is er intern veel aan de efficientie verbeterd. Deze chip staat gepland voor eind 2005.

R600 is de opvolger van R580. De R600 is de eerste desktopchip die gebaseerd is op de nieuwe architectuur van de X-Box2 chip, de R500. Hiermee heeft ATi de eerste Unified Shader Model op de markt gebracht en deze zal naar alle waarschijnlijkheid volledig SM4.0 en WFG 2.0 ondersteunen. Voor de details omtrend R500 kan je hierboven iets meer lezen. We kunnen dus minimaal 48 shaderpipelines verwachten.

DE GERUCHTENMOLEN
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpg
Gerucht: Digital Vibrance op ATi kaarten
ATi komt binnenkort met een eigen variant op Digital Vibrance, de color control applicatie van nVidia. ATi noemt het "Radiance".
Waarheidsfactor: 70%
Update: 1-12-2004
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgGerucht: R480 en R430 ondersteunen CrossFire
R480 en R430 ondersteunen inderdaad CrossFire en ook de R423. "Oude" PCIe X800, X800XL, X800XT en X800XTPE, als ook X850Pro, X850XT en X850XT PE kunnen als 'slave' kaart gebruikt worden in een CrossFire setup. Van beide cores komen speciale CrossFire kaarten op de markt, de zogenaamde mastercards.

Op dit moment is er nog geen mid en low-end versie van CrossFire vanwege het feit dat er een aantal goed presterende kaarten voor een lage prijs te krijgen is (bv X800XL die beter zou presteren dan een X700 CrossFire tegen een prijs die lager is dan 2 X700s). Een andere reden is dat de RV515 en RV530 er in het najaar aan zitten te komen...
Waarheidsfactor: 100%l
Update: 26-05-2005
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgGerucht: ATi released de R481, de AGP versie van de X850
Als laatste AGP kaart zou ATi de R481 uit brengen. Dit is de tegenhanger van de PCI-E only X850-serie. De R481 heeft dezelfde tweaks als de R480 waardoor deze beter, goedkoper en gemakkelijker te produceren is als de R420/R423.
Waarheidsfactor: 100%
Update: 17-01-2005
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgGerucht: ATi brengt ook een AGP versie uit van R520
Een roadmap van ATi laat de naam "Mega Rialto" zien, waaruit blijkt dat dit zeker op de palnning stond bij ATi. Ook stond vermeld hoe ze dit wilden aanpakken. Onthoudt dat roadmaps veranderen, dus ga nog maar nergens van uit.
Waarheidsfactor: 70%
Update: 05-07-2005


FREQUENTLY ASKED QUESTIONS
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgVraag: Wat is temporal AA?

Antwoord: Temporal AA is een manier om je beeldkwaliteit te verhogen. Wanneer AA op 2x gezet wordt en TAA op 2x, krijgt men effectief 4xAA met de snelheid van 2xAA. Check de firstpost van dit topic [rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 10[/rml] om te zien wat Temporal AA precies is, of kijk in de uitgebreide Help-menu van de Catalyst Control Center!
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgVraag: Wat is 3Dc?

Antwoord: 3Dc is een manier van normal map compressie. Check de firstpost van dit topic [rml][ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic - Deel 10[/rml] om te zien wat 3Dc precies is.
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgVraag: Welke games ondersteunen 3Dc?

Antwoord: ATi maakt binnenkort een lijst bekend met 3Dc titels. Op dit moment zijn dit games waarvan bekend is dat ze 3Dc ondersteunen.

- Far Cry (patch 1.3)
- Half Life 2 (ATi levels)
- Serious Sam 2
- Tribes Vengeance
- Sid Meier's Pirates!
- DarkSector
- Project Freedom

Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgVraag: Welke games vallen onder het Get In The Game programma?

Antwoord: Hieronder een greep uit het programma:.

- Axis & Allies
- Sid Meier's Pirates
- Dungeon Siege II
- Half Life 2
- Guild Wars
- Rollercoaster Tycoon 3
- Tribes Vengeance
- Freedom Force vs Third Reich
- Brothers In Arms: Road To Hill 30
- Act of War: Direct Action
- F.E.A.R.
- Prey
- Black & White 2
- Alan Wake

Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgVraag: Wat is een "Unified Shading Architecture?

Antwoord: Unified Shading is shading van de toekomst. De uitleg wordt het beste door Sireric van ATi beantwoord:
The concept of a unified shader pipe is simply that if your vertex shader and pixel shaders have exactly the same features, then why not fold them into 1 unit, and then multi-pass through all the different datas that you need. This does not really affect your peak performance, but it allows you to do better when doing mostly one type of shading (vertex or pixel), since you can have all the unified resources working on that problem.
Er bestaan dus geen aparte vertexshaders en pixelshaders meer zoals op dit moment het geval is, maar er zijn gewoon algemene shaders die zowel overweg kunnen met pixels als met vertices. Afhankelijk van waar de bewerking om vraagt zullen deze shaders zich richten op de taak die het voorgeschoteld krijgt. Hierdoor zal de efficientie een heel stuk beter worden.

Stel dus dat er een shaderpool is van 32 shaders, dan kan bv in bepaalde gevallen alle shaders zich richten op pixelshaderbewerkingen, maar mocht het nodig zijn dan kan er on the fly een gedeelte zich richten op vertexbewerkingen, wanneer de pixelshaders minder aandacht nodig hebben (bv 24 op pixelshaders en 8 op vertexshaders). Afhankelijk van de implementatie kan zowel de software zorgen voor resourcehandling en loadbalancing, als ook de drivers en hardware.
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgVraag: Wanneer komt R520 uit en wat is het?

R520 is de nieuwe core van ATi die gepland staat voor de eerste helft van 2005. R520 is gebaseerd op de R3x0 en R4x0 generatie, maar heeft als extra toevoeging SM3.0 ondersteuning plus nog wat extra functionaliteit die geleend is van z'n grote broer de R500. Hierdoor zal deze chip misschien als SM3.0+ gelabeled wordt door de marketing afdeling van ATi.

Een nieuwe feature die al uitgelekt is zijn de "hybrid vertex shaders". Wat dit precies inhoudt is nog niet bekend, maar waarschijnlijk zullen de vertexshaders van de R520 overgenomen zijn uit de R500 en kunnen deze ook fungeren als pixelshaders. Een R520 met 16 pixelshaders en 8 vertexshaders, zou dan theoretisch gezien kunnen werken als een 24 pixelshader/0 vertexshader of 20 pixelshader/4 vertexshader kaart wanneer een applicatie er om vraagt.

Wat R520 ook zal bieden is goede performance in echte SM3.0 applicaties die goed gebruik maken van Dynamic Branching, iets waar bv een NV40 over zal struikelen.
Afbeeldingslocatie: http://tw.giga-byte.com/VGA/FileList/ProductImage/photo_rx85x256v_big.jpg
 
OVERIGE ZAKEN
Afbeeldingslocatie: http://www.t-spoon.com/atilogo.jpgX-serie in de Pricewatch
http://www.tweakers.net/p...ction=&Landfilter=Benelux
• Goedkoopste X300SE 128MB PCIe: €45,96 <<
• Goedkoopste X300 128MB PCIe: €62,50 =
• Goedkoopste X300 256MB PCIe: €77,10 <
• Goedkoopste X600Pro 128MB PCIe: €79,00 <
• Goedkoopste X600Pro 256MB PCIe: €93,00 <
• Goedkoopste X600XT 128MB PCIe: €89,95 <
• Goedkoopste X600XT 256MB PCIe: €125,- <
• Goedkoopste X700 128 MB PCIe: €99,00 <
• Goedkoopste X700 256 MB PCIe: €113,00 NEW
• Goedkoopste X700LE 128 MB PCIe: €100,40 <
• Goedkoopste X700Pro 128MB PCIe: €110,50 <
• Goedkoopste X700Pro 128MB AGP: €136,84 <
• Goedkoopste X700Pro 256MB PCIe: €144,00 <
• Goedkoopste X700Pro 256MB AGP: €172,95 =
• Goedkoopste X800 128MB PCIe: €187,90 <
• Goedkoopste X800 256MB PCIe: €214,95 <<
• Goedkoopste X800 256MB AGP: €224,80 <
• Goedkoopste X800Pro PCIe: €319,00 <
• Goedkoopste X800Pro AGP: €199,00 <<<< !!! AANRADER
• Goedkoopste X800XL PCIe: [http://www.tweakers.net/pricewatch/105464?Landfilter=Benelux]€276,53[/url] <
• Goedkoopste X800XL AGP: €303,00 <
• Goedkoopste X800XT PCIe: €349,00,- <<<
• Goedkoopste X800XT AGP: €428,00 >>
• Goedkoopste X800XT PE AGP: €440,00,- >
• Goedkoopste X800XT AIW AGP: €445,00 <<<
• Goedkoopst X850Pro PCIe: €292 <<
• Goedkoopste X850XT PCIe: €414,90 <
• Goedkoopste X850XT AGP: €438,00 <
• Goedkoopste X850XT PE PCIe: €359,- <<<< !! AANRADER
• Goedkoopste X850XT PE AGP: €421,- NEW!!!
< lager in prijs tov vorige update (<< meer dan €10 gezakt)
> hoger in prijs tov vorige update (>> meer dan €10 gestegen)
= gelijk gebleven tov vorige update
Last updated: 29 Juli 2005

Fabrikanten van ATi Radeon kaarten
Sapphire
Abit
Asus
Gigabyte
Club3D
Powercolor
Crucial
MSI
HIS
EPoX
GeCube
Connect3D

*Hercules is gestopt met het produceren van videokaarten, maar verleent nog wel aftersale service.

ATi Tweak Tools
Rage3D Tweak - (3.9 versie)
ATiTool - TIP!! Zoek 'veilig' de max van je core en mem!
RivaTuner - Tweak utility incl. SoftRadeon
ATi Tray Tools

Handige Links
• Officiele ATi website: http://www.ati.com
• Catalyst Drivers WinXP (Cat 5.7): Windows XP - Zonder CCC (25.1MB)
• Catalyst Drivers WinXP (Cat 5.7): Windows XP - Met CCC (33.6MB) (.NET 1.1 en SP2 nodig)
• Catalyst 5.7 Windows XP 64-bit - Zonder CCCWinXP 64-bit (25.3MB)
• Catalyst 5.7 Windows XP 64-bit - Met CCCWinXP 64-bit (42.6MB)
Catalyst Beta 1 For Windows Vista Beta 1
• Linux x86/X.Org Drivers: v 8.14.13, Xfree86 v4.1.0, v4.2.0, v4.3.0 en X.Org 6.8
• Linux x86_64 Drivers: v 8.14.13, Xfree86 v4.3.0 en X.Org 6.8
• De grootste online ATi community: http://www.rage3d.com
• Omegadrivers: http://www.driverheaven.net/downloads/index4.htm
• Praten over de laatste 3D ontwikkelingen? http://www.beyond3d.com
[rml][ OC] X800pro naar X800XT mod topic Deel 6[/rml]



Het moge duidelijk zijn dat de meeste dingen nog gebaseerd zijn op geruchten. De first post zal ik dan ook aanpassen naar gelang er meer concrete informatie vrij komt over de nieuwe reeks kaarten van ATi. Aanvullingen, verbeteringen en opmerkingen zijn natuurlijk ook altijd van harte welkom (via mail dan wel in het topic).

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Banshee
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 17-02 09:56
Bij Alternate hebben ze nu een Asus stunt met X800 serie kaarten op een AGP bus.
Te weten:


X800PRO AGP: € 199,- http://www.alternate.nl/h...etails.html?artno=JAGV66&
X850XTPE AGP: € 349,- http://www.alternate.nl/h...urce=highlight&pid=44754&

Prijzen kelderen lekker momenteel ;)

Misschien handig om dit even aan te passen in het pricewatch gedeelte onderin de openingspost.

[ Voor 28% gewijzigd door Banshee op 30-07-2005 09:24 . Reden: links added ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DDX
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 23:42

DDX

mooie prijzen idd

https://www.strava.com/athletes/2323035


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Banshee79 schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 09:12:
Bij Alternate hebben ze nu een Asus stunt met X800 serie kaarten op een AGP bus.
Te weten:


X800PRO AGP: € 199,- http://www.alternate.nl/h...etails.html?artno=JAGV66&
X850XTPE AGP: € 349,- http://www.alternate.nl/h...urce=highlight&pid=44754&

Prijzen kelderen lekker momenteel ;)

Misschien handig om dit even aan te passen in het pricewatch gedeelte onderin de openingspost.
Dit stond al in de openingspost. :) Ik had 't al gemeld aan het einde van het vorige topic en toen meteen ook de OP van deel 18 aangepast. ;)

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • shuogg
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 12-01 21:04
Het is wel duidelijk dat het dumpen van AGP kaarten echt goed begonnen is :D

specs desktop | specs laptop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Banshee
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 17-02 09:56
CJ schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 09:38:
[...]


Dit stond al in de openingspost. :) Ik had 't al gemeld aan het einde van het vorige topic en toen meteen ook de OP van deel 18 aangepast. ;)
Inderdaad, zie het nu.

Even beter lezen voortaan dus B)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-04 12:30
Nja AGP boeit me niet echt want dat heb ik al een tijdje niet meer :D ik wil dat ze die pci eens scherp aanprijzen :P ik bedoel Nvidia doet dat ook meet @ AGP gebied dus doe dit @ PCI E en veel mensen kiezen dan toch de X850 XT PE boven de 7800 GTX omdat er 200 euro tussen zit. ( voorbeeldje ).

Mja ik wil nu 200 euro uitgeven voor een 16 pipe kaart. Anders vind ik het zonde als strax de R520 er is. MAar als x800 xt kaartjes nu al 280 nieuw zijn moet 200 2e hands wel lukken.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135673

Astennu schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 10:58:
Nja AGP boeit me niet echt want dat heb ik al een tijdje niet meer :D ik wil dat ze die pci eens scherp aanprijzen :P ik bedoel Nvidia doet dat ook meet @ AGP gebied dus doe dit @ PCI E en veel mensen kiezen dan toch de X850 XT PE boven de 7800 GTX omdat er 200 euro tussen zit. ( voorbeeldje ).

Mja ik wil nu 200 euro uitgeven voor een 16 pipe kaart. Anders vind ik het zonde als strax de R520 er is. MAar als x800 xt kaartjes nu al 280 nieuw zijn moet 200 2e hands wel lukken.
http://www.mycom.nl/MyCom/Store/auctiondetail.do?lotID=11029

Je hebt tot 13:00 vandaag :p

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Andamanen
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online

Andamanen

Trotse eilandengroep

Eeen 800xt is natuurlijk nog wel wat anders dan een 850xt pe, maar het komt inderdaad in de buurt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

CJ, ik zag iets in de Startpost wat me opviel:

Prijsovergezicht na lancering R480 en R430

Dan staat er onder de X300SE: End of Lifetime. Wat bedoel je hier precies mee?

offtopic:
En je mag er best prijsovergezicht van maken hoor ;-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-04 12:30
Ja heb mee gedaan alleen ik had em bijna alleen toen wou internet neit mee werken duurde de page refrech te lang en was ik net overtime :( kut Chello.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SmokeyTheBandit
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 25-03 15:40

SmokeyTheBandit

DOCer met Pensioen

Jejking schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 13:00:
CJ, ik zag iets in de Startpost wat me opviel:

Prijsovergezicht na lancering R480 en R430

Dan staat er onder de X300SE: End of Lifetime. Wat bedoel je hier precies mee?

offtopic:
En je mag er best prijsovergezicht van maken hoor ;-)
Dat houd in dat de chip uit produktie is genomen.

Turn it off and on again.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kiddyl
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Je hebt voor Crossfire dus een speciale crossfire videokaart nodig en een normale, maar kan de 'Crossfire' kaart ook op zichzelf werken? Ik heb dat niet zo snel kunnen vinden en was eigenlijk wel benieuwd. Hij heeft natuurlijk wel maar 1 DVI uitgang.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-04 12:30
kiddyl schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 13:45:
Je hebt voor Crossfire dus een speciale crossfire videokaart nodig en een normale, maar kan de 'Crossfire' kaart ook op zichzelf werken? Ik heb dat niet zo snel kunnen vinden en was eigenlijk wel benieuwd. Hij heeft natuurlijk wel maar 1 DVI uitgang.
Volgens mij is dit geen probleem. Maar waarom zou je dat willen ? dan kun je toch net zo goed een normale kopen en later een crossfire kaart er bij zetten ? Ik zie geen voordeel om eerst een crossfire kaart te kopen en later een 2e normale kaart.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cold Shadow
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 16-02-2024
shit, ik heb ook net na die x800 gegrepen. Ik had het 2e bod, wou nog hoger bieden maar toen gaf hij een error dat ik tussen die minimun en maximumprijs moest bieden. Dat had ik gedaan, maar hij gaf alsnog een error toen nog een keer refreshen en toen was het voorbij :(, jammer.

Cold shadow


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kiddyl
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Astennu schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 13:52:
[...]


Volgens mij is dit geen probleem. Maar waarom zou je dat willen ? dan kun je toch net zo goed een normale kopen en later een crossfire kaart er bij zetten ? Ik zie geen voordeel om eerst een crossfire kaart te kopen en later een 2e normale kaart.
Speciale kaarten hebben altijd de eigenschap minder goed leverbaar te zijn of duurder. Als je dan moet kiezen tussen nVidia of ATI is dit zeker wel van belang. Voor de 2dehands markt is dit helemaal een nadeel voor ATI. nVidia komt straks met nieuwe drivers zonder eisen voor een identieke bios voor twee dezelfde kaarten. In dat geval zal de waardevastheid van de nVidia SLI kaarten beter zijn en ook nog eens zonder de beperking van een speciale 'Crossfire' kaart.

Het is een moeilijke keuze denk ik voor potentiele kopers. Al presteerd de ATI oplossing iets beter, maar de nVidia oplossing is gewoon aantrekkelijker in mijn ogen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Andamanen
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online

Andamanen

Trotse eilandengroep

Cold Shadow schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 14:11:
shit, ik heb ook net na die x800 gegrepen. Ik had het 2e bod, wou nog hoger bieden maar toen gaf hij een error dat ik tussen die minimun en maximumprijs moest bieden. Dat had ik gedaan, maar hij gaf alsnog een error toen nog een keer refreshen en toen was het voorbij :(, jammer.
Het veilingssysteem van Mycom is helaas niet zo geavanceerd als die van bijvoorbeeld Ebay. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SideSwipe
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 21-04 08:52

SideSwipe

ZijZweep / SaaitSwiep !

Ik heb mooi een X850 PE kunnen kopen bij Alternate, nog bedankt voor de link :) Stond al een tijdje op mn verlanglijst en was eigenlijk het weer een beetje vergeten :)

Trotse vader x 2!| Profiel volspammen mag hier: Klik


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
SideSwipe schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 15:12:
Ik heb mooi een X850 PE kunnen kopen bij Alternate, nog bedankt voor de link :) Stond al een tijdje op mn verlanglijst en was eigenlijk het weer een beetje vergeten :)
ik ook alleen dan de X800 Pro... maar ik was niet thuis.. dus moet ik verdomme tot maandag!! wachten..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
kiddyl schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 14:35:
[...]


Speciale kaarten hebben altijd de eigenschap minder goed leverbaar te zijn of duurder. Als je dan moet kiezen tussen nVidia of ATI is dit zeker wel van belang. Voor de 2dehands markt is dit helemaal een nadeel voor ATI. nVidia komt straks met nieuwe drivers zonder eisen voor een identieke bios voor twee dezelfde kaarten. In dat geval zal de waardevastheid van de nVidia SLI kaarten beter zijn en ook nog eens zonder de beperking van een speciale 'Crossfire' kaart.

Het is een moeilijke keuze denk ik voor potentiele kopers. Al presteerd de ATI oplossing iets beter, maar de nVidia oplossing is gewoon aantrekkelijker in mijn ogen.
R520 heeft zoals het er nu naar uit ziet "Compositing On Die". De Compositing Engine zit dus in de core ingebakken en elke R520 zou dus CrossFire Ready zijn, zodat je geen Mastercard meer nodig hebt.

De X8x0 CrossFire serie moet je zien als de overgangsfase. Het is leuk dat het nu op die kaarten wordt aangeboden, maar het echte werk komt pas met de SM3.0 reeks. De Radeon Xpress 200 moederborden werken zoals Anandtech al aangaf uitstekend, dus niets staat straks het succes van CrossFire in de weg.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SideSwipe
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 21-04 08:52

SideSwipe

ZijZweep / SaaitSwiep !

jimbojansen90 schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 15:31:
[...]

ik ook alleen dan de X800 Pro... maar ik was niet thuis.. dus moet ik verdomme tot maandag!! wachten..
Dat is altijd het ergste als je iets bestelt via Internet ja... Herkenbaar... :)

Trotse vader x 2!| Profiel volspammen mag hier: Klik


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 120141

Komt er ook tegelijkertijd een "budget versie" van de r520 in AGP uit?
Wilde namelijk zo rond november/december een r520 agp van rond de 250 euro kopen die dan hoop ik de performance heeft van een x850? en die msichien nog aardig te overklokke is.

[ Voor 6% gewijzigd door Anoniem: 120141 op 30-07-2005 18:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

CJ schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 16:15:
[...]


R520 heeft zoals het er nu naar uit ziet "Compositing On Die". De Compositing Engine zit dus in de core ingebakken en elke R520 zou dus CrossFire Ready zijn, zodat je geen Mastercard meer nodig hebt.

De X8x0 CrossFire serie moet je zien als de overgangsfase. Het is leuk dat het nu op die kaarten wordt aangeboden, maar het echte werk komt pas met de SM3.0 reeks. De Radeon Xpress 200 moederborden werken zoals Anandtech al aangaf uitstekend, dus niets staat straks het succes van CrossFire in de weg.
Zou dat misschien niet de reden zijn waarom er zo weinig werkende R520-cores uit een die te halen zijn? (tenminste, volgens de verhalen, al dan niet van ATi afkomstig)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

CJ schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 16:15:
[...]


R520 heeft zoals het er nu naar uit ziet "Compositing On Die". De Compositing Engine zit dus in de core ingebakken en elke R520 zou dus CrossFire Ready zijn, zodat je geen Mastercard meer nodig hebt.

De X8x0 CrossFire serie moet je zien als de overgangsfase. Het is leuk dat het nu op die kaarten wordt aangeboden, maar het echte werk komt pas met de SM3.0 reeks. De Radeon Xpress 200 moederborden werken zoals Anandtech al aangaf uitstekend, dus niets staat straks het succes van CrossFire in de weg.
Zou dat misschien niet de reden zijn waarom er zo weinig werkende R520-cores uit een die te halen zijn? (tenminste, volgens de verhalen, al dan niet van ATi afkomstig) Dat zou meteen ook een aardige verklaring zijn, los van het feit dat het een nieuw productieproces is en dat uitgetest en geoptimaliseerd dient te worden }:O

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Nieuwsflash: ATi gaat de strijd aan met de 6600LE, 6600, 6600GT -> X800GT hoger geklokt!

ATi heeft de specs van de X800GT omhoog gegooid. De 8 pipes blijven, maar de kloksnelheden zijn drastisch omhoog gegaan. Iedereen dacht dat het zou gaan om 8 pipes op 390Mhz core en 350 Mhz DDR mem (=700Mhz effectief), maar dit is nu dus flink omhoog geboost.

X800GT 256MB
Core: 470 Mhz
Mem: 490 Mhz GDDR3 2ns (980 Mhz effectief) = 31,34 GB/s bandbreedte
Prijs: $149

X800GT 128MB
Core: 470 Mhz
Mem: 390 Mhz DDR1 2.5ns (780 Mhz effectief) = 24,96 GB/s bandbreedte
Prijs: $129

De hogere bandbreedte + hogere kloksnelheid zullen er voor zorgen dat er nu voorgoed korte metten wordt gemaakt met de 6600GT - zeker met AA/AF - en dat voor een prijs van $149. Enig nadeel is dat de kaarten gehardlocked zijn en dus (bijna) onmogelijk te modden naar 12 pipes of 16 pipes.

Het feit dat ATi zowel R480s als R430s gebruikt voor de X800GT wil zeggen dat a) of ATi het 0.11u proces dusdanig getweaked/verbeterd heeft dat snelheden van 470 Mhz mogelijk zijn of b) de voltages hoger liggen om hogere snelheden mogelijk te maken (aangezien de meeste R430s rond de 430 Mhz maxen).

Launch: 8 Augustus

Hier een test van de X800GT: http://www.hkepc.com/hwdb/x800gt-1.htm De X800GT in deze test heeft een R480 core en maakt gebruik van het PCB van een 512 MB X800XL kaart. Opvallend is dat dit keer ATi ook alle memorychips aan 1 kant heeft zitten (a la nVidia).

[ Voor 3% gewijzigd door CJ op 30-07-2005 22:56 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aight!
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 23-04 15:22

Aight!

&#039;A toy robot...&#039;

Allemaal leuk en aardig, maar als die weer uit is komt Nvidia al met hun 7800GT en/of lager :), dan zakken de prijzen alweer, en dan staat geen 6600 GT ermeer tegenover maar een 6800 GT.

Dat ze eerst eens wat doen aan hun R520.
Dat wachten is niet zo prettig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Zakt de 6800GT in prijs, dan zakt toch ook gewoon de X800XL in prijs? Die benadert nu al de $249 grens en ik verwacht hier zelf ook nog wat price-cuts binnenkort... Of een andere optie is niet 2 quads, maar gewoon 1 quad te disablen.

En je ziet verder over het hoofd dat de X800GT een dumpserie is die zowiezo niet lang mee gaat - lees: zo lang er nog R430/R480 cores zijn - en dat de kans groot is dat het een populaire serie wordt aangezien nV in die paar maanden tot release van de 7800 (standaard) en de G72 nog geen echte tegenstand heeft. En die paar maanden zijn net genoeg om van je voorraad R430/R423/R480 cores af te komen tot het moment dat de R(v)5x0 serie gelaunched wordt.

Daarnaast kan je er niet omheen dat je een heel prettig kaartje krijgt voor $129/$149.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PeGys
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 23-04 16:58
Eurm, weet soms iemand welke kaart dit is ?

Afbeeldingslocatie: http://www.clubic.com/photo/00FA000000122984.jpg

Allesinds een sapphire maar het model...
Vind em ook niet terug op de site.

En iemand de Sapphire X850XT PE Blizzard al gezien in de winkelrekken met die liquid metal cooling ?

[ Voor 4% gewijzigd door PeGys op 30-07-2005 23:40 ]

Een beetje verlies heb je altijd...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
PeGys schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 23:40:
Eurm, weet soms iemand welke kaart dit is ?
cooling ?
Volgens mij is dat gewoon een Sapphire met een "gemodde" Asus VF700-alcu ziet er iig wel grappig uit.. en owjah google kan geen kwaad.. zoek maar es op sapphire en VF700.. (afbeeldingen)
[pakketje] X800 XL Ultimate dusz :) (staat trouwens ook op sapphiretech.com) en van de andere kaart weet ik niet.. en hier is tie xtra large [xtralarge]

[ Voor 72% gewijzigd door jimbojansen op 31-07-2005 02:18 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phuncz
  • Registratie: December 2000
  • Niet online

Phuncz

ico_sphere by Matthew Divito

[b][message=23880838,noline]
X800GT 256MB
Core: 470 Mhz
Mem: 490 Mhz GDDR3 2ns (980 Mhz effectief) = 31,34 GB/s bandbreedte
Prijs: $149

X800GT 128MB
Core: 470 Mhz
Mem: 390 Mhz DDR1 2.5ns (780 Mhz effectief) = 24,96 GB/s bandbreedte
Prijs: $129
Een goede evolutie: de kaart met het meeste geheugen krijggt ook het snelste geheugen. Zo zou het ook moeten zijn in mijn ogen.
Het feit dat ATi zowel R480s als R430s gebruikt voor de X800GT wil zeggen dat a) of ATi het 0.11u proces dusdanig getweaked/verbeterd heeft dat snelheden van 470 Mhz mogelijk zijn of b) de voltages hoger liggen om hogere snelheden mogelijk te maken (aangezien de meeste R430s rond de 430 Mhz maxen).
Dus feitelijk komt het erop neer dat geheugen een pak hoger kan, maar dat de core al op het einde zit ?

Komt er ook een AGP versie ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jorn1986
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 22:30
PeGys schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 23:40:
Eurm, weet soms iemand welke kaart dit is ?

[afbeelding]

Allesinds een sapphire maar het model...
Vind em ook niet terug op de site.
Afbeeldingslocatie: http://www.hardware.info/images/artikelen/000137-36.jpg
Sapphire Radeon X700 videokaart met Zalman koeling.

bron

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

CJ schreef op zaterdag 30 juli 2005 @ 23:22:
Zakt de 6800GT in prijs, dan zakt toch ook gewoon de X800XL in prijs? Die benadert nu al de $249 grens en ik verwacht hier zelf ook nog wat price-cuts binnenkort... Of een andere optie is niet 2 quads, maar gewoon 1 quad te disablen.

En je ziet verder over het hoofd dat de X800GT een dumpserie is die zowiezo niet lang mee gaat - lees: zo lang er nog R430/R480 cores zijn - en dat de kans groot is dat het een populaire serie wordt aangezien nV in die paar maanden tot release van de 7800 (standaard) en de G72 nog geen echte tegenstand heeft. En die paar maanden zijn net genoeg om van je voorraad R430/R423/R480 cores af te komen tot het moment dat de R(v)5x0 serie gelaunched wordt.

Daarnaast kan je er niet omheen dat je een heel prettig kaartje krijgt voor $129/$149.
Ik weet t niet hoor, al zou de prijs iets scherper liggen dan nVIdia, veel mensen willen nu toch [edit]denk ik[edit] ook wel SM3 want beter mee verlegen dan om verlegen.
ATI moet een produkt met "oude tech" kwijt raken terwijl nVidia daar tegenover de zeer populaire 6800serie kan zetten met min of meer vergelijkbare prestaties en prijs. Daarnaast straalt ook nog de 7800 successtorie uit over de hele nVidia produktlijn. Marketingtechnisch heeft nVidia de betere kaarten lijkt me.

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pubbert
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22-04 21:08

Pubbert

random gestoord

Help!!!! schreef op zondag 31 juli 2005 @ 12:13:
[...]

Ik weet t niet hoor, al zou de prijs iets scherper liggen dan nVIdia, veel mensen willen nu toch ook wel SM3 want beter mee verlegen dan om verlegen.
ATI moet een produkt met "oude tech" kwijt raken terwijl nVidia daar tegenover de zeer populaire 6800serie kan zetten met min of meer vergelijkbare prestaties en prijs. Daarnaast straalt ook nog de 7800 successtorie uit over de hele nVidia produktlijn. Marketingtechnisch heeft nVidia de betere kaarten lijkt me.
De consument die normaal tussen de 100 en 200 euro uitgeeft voor een videokaart die kijkt niet naar SM3, en dat verhaal hebben we nu al lang genoeg besproken hier, er zijn misschien net een paar games die nu uitzijn en het ondersteunen, en dan nog kan een SM3 kaart van 100-200 euro SM3 volgens mij lang niet compleet benutten, omdat de peformance dan erg omlaag zakt.

╔╗╔═╦╗
║╚╣║║╚╗
╚═╩═╩═╝


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Precies en laat nou net die midrange/lowend price-range het belangrijkste zijn. Dat zag je ook in de marktaandeelcijfers op de desktopmarkt waar ATi steeg van 51% naar 56% en nVidia zakte van 46% naar 41% terwijl nV een complete SM3.0 lineup had en ATi niet... Ook al verkocht nVidia dan misschien wel meer high end kaarten, de meeste kaarten die werden verkocht zaten niet in dat segment. Dus de gemiddelde consument - die doorgaans geen high-end koopt - heeft nog gewoon maling aan SM3.0 en niets staat een succesvolle verkoop van de X800GT in de weg.

Oh nog even een herhaling van de link naar de erg positieve review van Anandtech voor degenen die het gemist hebben aangezien dit op het eind van het vorige topic gepost werd: http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2481&p=1

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

Thund3r schreef op zondag 31 juli 2005 @ 12:36:
[...]


De consument die normaal tussen de 100 en 200 euro uitgeeft voor een videokaart die kijkt niet naar SM3, en dat verhaal hebben we nu al lang genoeg besproken hier, er zijn misschien net een paar games die nu uitzijn en het ondersteunen, en dan nog kan een SM3 kaart van 100-200 euro SM3 volgens mij lang niet compleet benutten, omdat de peformance dan erg omlaag zakt.
Ga nou niet zo praten. Alsof jij bepaalt of iets lang/vaak genoeg besproken is. Knap van je ook dat, omdat jij zeker weet dat mensen in die prijsklasse niet naar dat soort zaken kijken, je dat vervolgens als een universeel geldende waarheid gaat posten.

Mijn ervaring is anders. Ook mensen die een kaart van 100 a 200 euro kopen, wat overigens twee heel verschillende prijsklassen zijn, lezen reviews. En waarom ook niet? Voor die mensen kan dat een heel bedrag zijn en dus orrienteert men zich ook goed.
Als de prijs en de performance dan niet veel scheelt dan is het menselijk en rationeel verstandig om de kaart met de meest uitgebreide techspecs te nemen. SM3 dus. Mensen denken immers: Beter mee verlegen dan om verlegen.

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Zoals ik al zei, de marktcijfers laten anders zien. ;)

Overigens heeft Mercury nog steeds de vervelende gewoonte om transistorcount te nemen voor "performance-part". Alles met meer dan 100 mln transistoren is een "performance-part" waardoor zelfs een 6200 als high end card wordt gezien... nogal logisch dat het lijkt alsof nV meer high-end cards verkoopt. :+

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phuncz
  • Registratie: December 2000
  • Niet online

Phuncz

ico_sphere by Matthew Divito

Help!!!! schreef op zondag 31 juli 2005 @ 13:32:
[...]

Alsof jij bepaalt of iets lang/vaak genoeg besproken is. Knap van je ook dat, omdat jij zeker weet dat mensen in die prijsklasse niet naar dat soort zaken kijken, je dat vervolgens als een universeel geldende waarheid gaat posten.
...
Mijn ervaring is anders.
De pot verwijt de ketel :)
Wie koopt het grootste deel low- en mid-end kaarten ? De OEM-bouwers. Daar zit het grootste aandeel van Radeon X300/600/700 en Geforce 6200/6600/6600GT kaarten. Iemand die bewust een betere VGA-kaart koopt, gaat niet in het segment onder de X700 of GF6600 zitten. Dat is niet mijn mening, maar een feit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

CJ schreef op zondag 31 juli 2005 @ 13:20:
Precies en laat nou net die midrange/lowend price-range het belangrijkste zijn. Dat zag je ook in de marktaandeelcijfers op de desktopmarkt waar ATi steeg van 51% naar 56% en nVidia zakte van 46% naar 41% terwijl nV een complete SM3.0 lineup had en ATi niet... Ook al verkocht nVidia dan misschien wel meer high end kaarten, de meeste kaarten die werden verkocht zaten niet in dat segment. Dus de gemiddelde consument - die doorgaans geen high-end koopt - heeft nog gewoon maling aan SM3.0 en niets staat een succesvolle verkoop van de X800GT in de weg.
Dit zijn cijfers uit het verleden tot 30 juni. Inmiddels zijn in juni/juli de kaarten waarmee SM3 wel speelbaar kan zijn aanmerkelijk in prijs gezakt en ze zullen binnen nu en een paar weken na de intro van de 7800GT nog verder zakken. Daarmee wordt SM3 ook voor mensen in dat segment een belangrijkere factor. In dat toekomstige speelveld moet ATI haar kaart gaan verkopen.

[ Voor 11% gewijzigd door Help!!!! op 31-07-2005 13:58 ]

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

Phuncz schreef op zondag 31 juli 2005 @ 13:49:
[...]

De pot verwijt de ketel :)
Je hebt gelijk. Ik had willen schrijven "denk ik" :o

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Help!!!! schreef op zondag 31 juli 2005 @ 13:51:
[...]

Dit zijn cijfers uit het verleden tot 30 juni. Inmiddels zijn in juni/juli de kaarten waarmee SM3 wel speelbaar kan zijn aanmerkelijk in prijs gezakt en ze zullen binnen nu en een paar weken na de intro van de 7800GT nog verder zakken. Daarmee wordt SM3 ook voor mensen in dat segment een belangrijkere factor. In dat toekomstige speelveld moet ATI haar kaart gaan verkopen.
Ik hoorde precies hetzelfde toen de GF6-serie uit kwam. Iedereen zei dat nVidia nu weer een groter marktaandeel zou krijgen dan ATi vanwege het ontbreken van SM3.0, want de consument zou gaan voor meer features. En we hebben nu allemaal gezien wat voor een 'dramatische' impact die serie had. ;) Het ging eventjes omhoog, maar is het laatste kwartaal weer meer omlaag gegaan ondanks de release van de hele GF6200, GF6600 en GF6800-serie.

SM3.0 wordt pas een belangrijke factor als er meer dan 10 games zijn die ook echt gebruik maken van SM3.0 en ook daadwerkelijk een verschil in IQ opleveren (en dan heb ik het niet over games die expres geen SM2.0 ondersteunen). En tegen de tijd dat de echte grote golf SM3.0 games aankomen, kan ATi hier ook al in voorzien (je hoort nu al steeds meer devs over ATi SM3 hardware en je ziet nu al steeds vaker patches uitkomen waarin melding wordt gemaakt van ATi SM3.0 hardware).

En de 7800GT en 7800GTX zullen naar verwachting ook niet veel impact hebben op de marktcijfers, want dat is maar een kleine markt. Mocht er verschil zijn, dan verwacht ik dat dit hetzelfde effect zal hebben als de GF6 serie. Voorspelling: eerst een kleine opleving voor nV, maar vanwege de aggressieve prijsbenadering van de X8x0 serie en de introductie van de R5x0 serie weet ATi de voorsprong te behouden.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 38733

Ik snap dat gezeur over sm3.0 helemaal niet. Er is tot nu toe één game die gebruik maakt
van een shader die niet kan met 2.0 (en daadwerkelijk een betere iq oplevert) en dat is een watershader in dat vliegspel (kan ff niet op de naam komen :) ). Bovendien als je die activeert wordt het spel vrijwel onspeelbaar op GF6.
Splinter cell chaos theory ondersteund zoals bekend géén sm2.0 dus hier zullen we nooit weten in hoeverre 2.0 de shaders niet aankon (waarschijnlijk wel want zelfs 1.1 is daar vrijwel net zo goed in iq als 3.0 zolang je bumpmapping en HDR niet activeert).

Het iq verschil wat er kan zijn in Scct en Farcry wordt helemaal niet veroorzaakt door het verschil in sm2.0/3.0 maar doordat Nvidia's FP16 HDR wordt ondersteund, dat heeft helemaal niets met een shadermodel te maken.
Heel interessant in deze context is het gerucht dat R520 FP16HDR met FSAA zou kunnen, in dat geval is GF6 en 7 in één klap "ouderwets" en de kaart "die je niet moet hebben" wegens het ontbreken van een belangrijke feature. :o Dan zijn de rollen plots 180 graden omgedraaid. Ati zal echt een klapper maken als ze het voor elkaar hebben gekregen (moet het natuurlijk wel speelbaar zijn). :)

[ Voor 42% gewijzigd door Anoniem: 38733 op 31-07-2005 16:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-04 12:30
Het is idd zo dat SM 3.0 wel voordelen heeft. Eerst werd gezegt dat je hierdoor meer/gelijke IQ kreeg tegen een lagere prformance hit. Het blijkt nu zo te zijn dat je meer IQ krijgt maar ook een grote peformance hit waardoor je dus een zware GTX nodig hebt.

Dus ik vraag me het nut van SM 3.0 op dit moment nog af. Volgend jaar kunnen we daar meer over zeggen en het kan dan best zijn dat de GF 6 een betere keuze was geweest. En dat je dus echt voordeel hebt. Alleen nu zijn er niet genoeg games uit om het verschil te testen. Zo ver ik weet alleen far cry die SM 2.0b en SM 3.0 naast elkaar kan.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

Mensen hier reageren altijd zo allergisch als SM3 ter sprake komt.

Ik heb het over aankooppsychologie en niet zozeer of SM3 nu wel of niet praktisch toepasbaar is. Uit cijfers zoals door CJ gequote kun je absoluut niet concluderen dat SM3 niet gewerkt heeft. Integendeel. Zonder SM3 was ATI wellicht wel enorm gegroeid....

Waarom zou je als consument na het debacle van de dustbuster, drivercheats / shaderreplacements weer in zee gaan met nVidia als ATI net zulke goede prestaties levert bij vergelijkbare prijs. Eén van de dingen die je nodig hebt, behalve minimaal vergelijkbare prestaties en prijs, zijn nieuwe features die de concurrent niet heeft. SM3 dus. (en SLI). Dit zijn dingen die consumenten over de streep trekken en die je marketingtechnisch kunt gebruiken.

ATI was een voorsprong aan het opbouwen na de dustbuster. Dit heeft nVidia met de Geforce6 tot stoppen gebracht door tov ATI: 1) vergelijkbare prestaties en prijs. 2) betere verkijgbaarheid en 3) een technologie/feature voorsprong.
En nu creeeren ze alleen maar meer positieve publiciteit met de 7 series want: Technoloy leader SM3/SLI/Nieuwe IQ opties/single slot kaart, snelste kaart op de markt, als eerste op de markt en onmiddelijke verkrijgbaarheid.

Elke dag dat het langer duurt dat de R520 verkrijgbaar wordt zal nVidia meer momentum opbouwen. En dan heb ik het er nog niet eens over dat de R520 vooralsnog: 1) NIKS bewezen heeft qua prestaties/IQ of whatsoever.. 2) direkte verkrijgbaarheid nog moet bewijzen.

Ik weet ook niet wat ATI zodirekt met de R520 op de markt zet. Weinig mensen weten dat met zekerheid. Het is alleen onwaarschijnlijk dat ze in oktober al een complete lijn SM3 produkten neer kunnen zetten terwijl nVidia dit wel heeft. Dit terwijl er steeds meer games met SM3 in ontwikkeling zijn en uit gaan komen. SM3 zal ook in de marketing van deze games gebruikt worden en dat zullen kopers van videokaarten zeker in overweging nemen of t nu werkbaar is of niet.

Het is voor ATI te hopen dat de R520 minimaal gelijk presteert anders zullen de verkopen ook in het goedkoper segment zeker dalen.

TZT mag CJ de cijfers tot ultimo 2005 wel weer quoten....

[ Voor 8% gewijzigd door Help!!!! op 31-07-2005 21:59 ]

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 86475

Kwam net iets heel interessant tegen, namelijk een nieuwe X800 kaart: de X800VE All-in-wonder. Hij is hier te koop voor 200 euro en ook bij mycom schijnt deze voor 199 in de aanbieding te zijn: http://www.damcomputers.n...228a398d459b46cda2b4cde3b
Ik heb echter geen idee hoeveel pipelines het ding heeft en of er misschien iets mee te unlocken valt(ik herinner me nog dat er ooit een vreemde kaart in de aanbieding kwam bij mycom ook voor 199 euro, de 6800le en dat bleek een echte tweakers kaart). Weet iemand misschien iets meer?

Edit: ik zie net een zinnetje op de site van de link die ik gaf: ''The ATI AIW X800VE comes with 4 pipelines.'' Dat ziet er dus niet echt veelbelovend uit, echter misschien valt er wat te unlocken.

[ Voor 23% gewijzigd door Anoniem: 86475 op 01-08-2005 00:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
Anoniem: 86475 schreef op maandag 01 augustus 2005 @ 00:14:
Kwam net iets heel interessant tegen, namelijk een nieuwe X800 kaart: de X800VE All-in-wonder. Hij is hier te koop voor 200 euro en ook bij mycom schijnt deze voor 199 in de aanbieding te zijn: http://www.damcomputers.n...228a398d459b46cda2b4cde3b
Ik heb echter geen idee hoeveel pipelines het ding heeft en of er misschien iets mee te unlocken valt(ik herinner me nog dat er ooit een vreemde kaart in de aanbieding kwam bij mycom ook voor 199 euro, de 6800le en dat bleek een echte tweakers kaart). Weet iemand misschien iets meer?

Edit: ik zie net een zinnetje op de site van de link die ik gaf: ''The ATI AIW X800VE comes with 4 pipelines.'' Dat ziet er dus niet echt veelbelovend uit, echter misschien valt er wat te unlocken.
ik weet alleen de speeds core: 425mhz mem: 800 mhz en het is een XT core als je deze site mag geloven :P http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=310883&view=detailed en als je op google zoekt naar X800VE krijg je alleen noorse sites..

[ Voor 5% gewijzigd door jimbojansen op 01-08-2005 00:27 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 86475

Alleen als er wat van te unlocken valt is het een interresant kaartje want 4 pipelines is cht weinig, een 9800se all-in-wonder heeft er evenveel.

Edit: Op deze site staat dat de kaart over 4 pipes beschikt(dus niet op die link die ik eerder gaf): http://af.komplett.se/k/ki.asp?sku=310883&cks=PRL Er staat wel 256mb GDDR3 geheugen dus dat geeft wat hoop.

[ Voor 43% gewijzigd door Anoniem: 86475 op 01-08-2005 00:32 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Help!!!! schreef op zondag 31 juli 2005 @ 21:19:
Het is voor ATI te hopen dat de R520 minimaal gelijk presteert anders zullen de verkopen ook in het goedkoper segment zeker dalen.

TZT mag CJ de cijfers tot ultimo 2005 wel weer quoten....
Dat zal ik zeker doen. :Y)

Zoals ik al zei, dit is precies wat men zei ten tijde van de GF6. "nVidia heeft SM3.0 en dit zal je aan het eind van het jaar/begin volgend jaar in de marktaandeelcijfers kunnen zien". NOT. :7

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 134408

iedereen blaat hier maar over SM3.0

ik geloof dat het eigenlijk een vrij zware misstap zou kunnen zijn van nvidea, zij voorzien hun kaarten van dit snufje, maar uiteindelijk wanneer er eindelijk zware games (die uitkomen over een jaar ofzo) die dit gaan ondersteunen zal de 6800GT in de problemen komen doordat hij dit juist ondersteund

ati zal mss minder fraai beeld leveren maar wel bespeelbaarder (zo lijkt het mij toch) en ook is het zo eenmaal de games gerealshed zijn dat het makkelijker is om zoiets te ontwikkelen dan ervoor (en goedkoper)

of ben ik nu helemaal fout aan het denken

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pubbert
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22-04 21:08

Pubbert

random gestoord

Anoniem: 134408 schreef op maandag 01 augustus 2005 @ 01:11:
iedereen blaat hier maar over SM3.0

ik geloof dat het eigenlijk een vrij zware misstap zou kunnen zijn van nvidea, zij voorzien hun kaarten van dit snufje, maar uiteindelijk wanneer er eindelijk zware games (die uitkomen over een jaar ofzo) die dit gaan ondersteunen zal de 6800GT in de problemen komen doordat hij dit juist ondersteund

ati zal mss minder fraai beeld leveren maar wel bespeelbaarder (zo lijkt het mij toch) en ook is het zo eenmaal de games gerealshed zijn dat het makkelijker is om zoiets te ontwikkelen dan ervoor (en goedkoper)

of ben ik nu helemaal fout aan het denken
SM3 zal natuurlijk geen verplichte kost zijn voor de 6800's, die kunnen ook gewoon SM2.0 aan.

╔╗╔═╦╗
║╚╣║║╚╗
╚═╩═╩═╝


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Ik denk zelf niet dat SM3.0 in z'n geheel een misstap is. Twee consoles die er aan komen ondersteunen (minimaal) SM3.0. PS3 ondersteunt het en Xbox360 ondersteunt een API die verder gaat dan SM3.0.

Het is natuurlijk wel zo dat de GF6-serie nou niet echt geweldig snel is wanneer het aankomt op echte SM3.0 zoals dynamic branching en vertex texturing. Wat dat betreft vind ik het meer een functionaliteit die op een kaart is geplakt als de checkbox-feature - zo van "kijk wij ondersteunen SM3.0, als het echt gebruikt wordt dan is het niet supersnel, maar wij hebben het tenminste!". Dat is hetzelfde als de FX5200 die zgn DX9 ondersteunt - achteraf bleek dit niet helemaal correct te zijn -, het ondersteunde het maar we hebben allemaal gezien hoe het presteerde in echte DX9 games als Far Cry en HL2.

ATi had ten tijde van DX8.1 precies hetzelfde, alleen werkte dat wel op volle snelheid ivt DX8.0, maar theoretisch gezien was dit ook een checkboxfeature. Maar ook hier viel de gewone consument er niet echt voor, want de GF3 kon prima concurreren - alhoewel die later wel voorbij werd gestreefd toen de drivers van ATi eindelijk op niveau begonnen te komen - en de GF4-serie ging er helemaal over heen. Hier zag je dat de consument ook duidelijk ging voor snelheid en niet voor featureset.

Dat het 'onwaarschijnlijk' is dat ATi in oktober een complete SM3.0 lijn neerzet? Ik denk het niet... RV515 en RV530 ontwikkeling loopt voorspoedig en zijn als ik mijn bronnen het goed hebben naar voren gehaald. Dit duidt er volgens hen op dat er een grote kans is dat ATi hun hele SM3.0 lijn binnen korte tijd achter elkaar - dan wel tegelijkertijd - zal lanceren.

En natuurlijk zit nVidia al op hun tweede generatie SM3.0, maar voor ATi is dit eigenlijk ook al hun tweede generatie. R500/Xenos werkt al en is snel - snelheid is vergelijkbaar met een conventionele 32 pipes kaart - en gaat zelfs voorbij SM3.0 en meer richting SM4.0. Ook al is het unified, het zal ze zeker geen windeieren leggen wanneer Vista uit komt - en zoals het er nu naar uit ziet komt dit direct met WGF2.0 uit.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-04 12:30
Mensen wat denken jullie.

Ik kan me Asus X700 pro 256 mb. Kwijt voor 85 euro. Ik kan een gloednieuwe X800 XT van Asus krijgen voor 250 euro. Dus ik moet ongeveer 160 euro bijleggen voor een kaart die meer dan 2x zo snel is.

Denken jullie dat dit de moeite waard is ? Aangezien de R520 nog niet bar wilt komen en de R580 er snel achteraan zou komen..... Ik wil graag een mening van jullie horen :)

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

Als je spellen speelt is dat geen slechte investering ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-04 12:30
hjs schreef op maandag 01 augustus 2005 @ 10:58:
Als je spellen speelt is dat geen slechte investering ;)
Laatste tijd steeds meer idd. En daar kwam me X700 gewoon net ff wat te kort. MAar 250 is toch een fix bedrag vind ik. Maar ik verw8t geen R520 die ongeveer gelijke peformance heeft voor dat geld te hebben :)

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Astennu schreef op maandag 01 augustus 2005 @ 12:32:
[...]


Laatste tijd steeds meer idd. En daar kwam me X700 gewoon net ff wat te kort. MAar 250 is toch een fix bedrag vind ik. Maar ik verw8t geen R520 die ongeveer gelijke peformance heeft voor dat geld te hebben :)
Tip: let op de budgetversies... De verwachtingen en geruchten worden steeds hardnekkiger dat ATi in één keer een hele SM3-lijn op de markt zet, lees de vorige pagina's wat CJ bv. zei. M.a.w.: hier zal wel een budgetkaart tussenzitten, don't you think?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
wie heeft hier een AX800 en hoe warm wordt hij bij jullie stressed.. en hoe warm mag tie worden!?...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
Astennu schreef op maandag 01 augustus 2005 @ 12:32:
[...]


Laatste tijd steeds meer idd. En daar kwam me X700 gewoon net ff wat te kort. MAar 250 is toch een fix bedrag vind ik. Maar ik verw8t geen R520 die ongeveer gelijke peformance heeft voor dat geld te hebben :)
ik snap jouw niet.. als ik naar je specs kijk dan heb je een X700 maar bij je 3Dmark heb je een X800 XT PE... en ik heb bijna dezelfde keuze als jouw gemaakt eergister.. 9800 Pro verkocht en X800 Pro gekocht.. heb ik ckr!! geen spijt van :)

[ Voor 13% gewijzigd door jimbojansen op 01-08-2005 14:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 134408

nog iets

volgens mij wordt de R520 reeks gewoon uitgesteld zodat ze bij de launch direct beschikbaar zouden zijn

volgens mij had ATI namelijk niet verwacht dat nvidea direct hun vlaggeschip de 7800gtx direct overal beschikbaar kon zijn en hadden hun verwacht dat het enkel om een paperlaunch ging

en ja met dit blijven uitstellen lijkt het er steeds meer op dat ze hun ganse lijn in 1 keer zullen launchen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-04 12:30
jimbojansen90 schreef op maandag 01 augustus 2005 @ 14:09:
[...]

ik snap jouw niet.. als ik naar je specs kijk dan heb je een X700 maar bij je 3Dmark heb je een X800 XT PE... en ik heb bijna dezelfde keuze als jouw gemaakt eergister.. 9800 Pro verkocht en X800 Pro gekocht.. heb ik ckr!! geen spijt van :)
Jah die kaart had ik. Maar das al een tijdje geleden :D. Dus ik denk dat ik het maar doe. Nu 150 euro bijleggen en dan weer ff vooruitkunnen is wel mooi en dan sparen voor een high end R520.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n00bs
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23-04 16:50

n00bs

Het is weer Zomer!

Iemand al de gok gewaagd en die kaart bij MyCom gehaald?

http://www.mycom.nl/f2/pdf/MC-HaH-Augustus-2.05.lores.pdf

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jorn1986
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 22:30
Je weet toch wel dat die X800VE ''maar'' 4 pipelines heeft?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n00bs
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23-04 16:50

n00bs

Het is weer Zomer!

sjaakhaar schreef op dinsdag 02 augustus 2005 @ 12:36:
Je weet toch wel dat die X800VE ''maar'' 4 pipelines heeft?
Zijn de rest dan niet open te zetten ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jorn1986
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 22:30
Hoe dan? is er ergens een hardmod/softmod guide ofzo?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sluuut
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 21-04 18:49
Is er iets speciaals aan die AX800 van Asus, dat hij bij Alternate maar 200 euro kost?

57696520646974206c65657374206973206e657264


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
Sluuut schreef op dinsdag 02 augustus 2005 @ 15:33:
Is er iets speciaals aan die AX800 van Asus, dat hij bij Alternate maar 200 euro kost?
jah... hij is gewoon super goedkoop... _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Iets wat ik hier vergeten ben te melden, ATi heeft inmiddels bevestigd dat hetgene dat Gibbo van OC.uk heeft gepost (24 pipes, 500 Mhz, 9k 3Dm2k5) onzin is.
Posted by Kombatant @ Rage3D
I can only tell you that ATI has officially told me that what he posted is pure fiction. Plain and simple.

...

All I have is a 3DMark (05) score plus several reasons for the delay of the product launch. There. :)
Dit werd een aantal dagen geleden gepost, en vandaag kwam "Sherman" weer met het zogenaamde bericht dat de R520 24 pipes heeft op 500Mhz en maar 7000k scoort. Dit lijkt me een beetje 'onwaarschijnlijk' omdat ten eerste dit al min of meer ontkracht is en omdat een 16 pipes X850XT PE op 540 Mhz al tegen de 7000 aan zit te hikken.

Ik heb het gevoel dat ATi weer hetzelfde flikt als vorig jaar, gewoon verkeerde informatie uitlekken aan handelaren en fabrikanten tot op het laatste moment om alles maar zo geheim mogelijk te maken. Maar ik heb het gevoel dat we binnen een week meer te horen krijgen over R520...

[ Voor 10% gewijzigd door CJ op 02-08-2005 20:24 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Maar ik heb het gevoel dat we binnen een week meer te horen krijgen over R520...
Gevoel? Leg uit aub :)

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chiron
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 23-04 16:01

Chiron

Moderator Discord
jimbojansen90 schreef op dinsdag 02 augustus 2005 @ 15:59:
[...]

jah... hij is gewoon super goedkoop... _/-\o_
verder geen grappen als langzamer geheugen en minder pipelines e.d.?

"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bever!
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 21:26

Bever!

3

Chiron schreef op dinsdag 02 augustus 2005 @ 21:16:
[...]


verder geen grappen als langzamer geheugen en minder pipelines e.d.?
nope, ati volgt de prijsdalingen gewoon :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Nog een leuke roadmap over ATI's desktop chipsets op http://www.vr-zone.com/?i=2515&s=1

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 116474

Goede avond,

Ik heb sinds vandaag de Asus X850 XT PE in mijn bezit :) helemaal happy nadat mijn 6800GT het had begeven, na een fresh install van windows etc. Ging ik alles installeren, alles werkt perfect totdat ik Catalyst Center wil installeren, dan vraagt hij om opnieuw te installeren, en dan opent hij alleen nog maar 640 x 600 op 4bit, dus weer drivers geinstalleerd en ja hoor het werkt weer perfect, maar dus geen Center,

Toen dacht ik laat ik ff wat dingen uit gaan proberen zoals andere versies, maar geen verschil,
Heb nu dus de drivers van de CD van ASUS, haal hiermee een 3DMark05 score van 6315, nu weet ik niet echt of dit goed is want de ene zegt weer slecht en de andere weer goed,

Heb al een aantal delen door gelezen maar kon niks vinden, wacht in spanning af, :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
kweenie of je dat zelf slecht vind.. ik haal 5500 punten met een X800 pro 530/560.. en bij CCC heb je Microsoft .NET Framework nodig.. ik had per ongeluk eens een x CCC geinstalleerd en toen kreeg ik ook hele lage res. en kleuren.. veel suc6 dan...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • randje
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

randje

LOiK

kheb zojuist een Sapphire X700 VIVO 256mb gekocht (als kleine opvolger van mn 9800XT ivm overstap naar pci-e). de x700 hoort toch ongeveer hetzelfde of misschien iets beter te presteren dan de 9800xt?


-edit: nix :)

[ Voor 41% gewijzigd door randje op 03-08-2005 01:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zeus
  • Registratie: Juni 2003
  • Nu online
"RV410/X700"
hahaha ! zeer nice, ik verwacht dat ati hier flink wat zieltjes mee gaat winnen, en ze kunnen weer claimen de snelste IGP chipset te hebben.

"Zeus was so enamored by Europa that he decided to seduce and ravage her. "


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Chiron schreef op dinsdag 02 augustus 2005 @ 21:16:
[...]


verder geen grappen als langzamer geheugen en minder pipelines e.d.?
Asus gooit de laatste tijd gewoon alles in de verkoop. Dat deden ze met hun nV kaarten en nu met hun ATi kaarten. Dus de X800Pro voor €199, de X850XT voor €299 en de X850XT PE voor €333
Althalus schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 00:55:
[...]

"RV410/X700"
hahaha ! zeer nice, ik verwacht dat ati hier flink wat zieltjes mee gaat winnen, en ze kunnen weer claimen de snelste IGP chipset te hebben.
Jammer dat ze de daadwerkelijke roadmap PDF niet gepost hebben. Daar stond namelijk twee lijnen die richting de RS600/RS690 gingen, namelijk de RV410 en de R520. Geen idee waar het precies op slaat. Het enige wat er over gezegd wordt is "Kaleidoscope".

Edit: Gevonden:
Afbeeldingslocatie: http://img83.imageshack.us/img83/5328/atiigproadmap5gv.jpg

[ Voor 6% gewijzigd door CJ op 03-08-2005 01:39 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KneppaH
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online

KneppaH

Singleplayer/Co-op

Toen dacht ik laat ik ff wat dingen uit gaan proberen zoals andere versies, maar geen verschil,
Heb nu dus de drivers van de CD van ASUS, haal hiermee een 3DMark05 score van 6315, nu weet ik niet echt of dit goed is want de ene zegt weer slecht en de andere weer goed
Ik haal met mijn sapphire X850XT PE standaard 6215 en o'clocked 6761 punten in 3dmark 05.


Volgens dit topic haalt de (let op!) X800XT tussen de 3898 en 7039 punten. dus afhankelijk van je systeem en een beetje geluk met oçlocken kan je met een X850XT PE er nog meer uithalen dan die 7039. ;)

AMD X6 1055T @ 3,6Ghz, 2x AMD HD6850 Toxic @ 1Ghz/4,8Ghz, 8GB DDR3, Asrock Extreme III, Anteq HCG 620, Scythe Mugen 2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
Althalus schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 00:55:
[...]

, en ze kunnen weer claimen de snelste IGP chipset te hebben.
mss een domme vraag maar wat is IGP?!.. ik d8 zelf intergrated graphics processor ofzow?!... O-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PeGys
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 23-04 16:58
jimbojansen90 schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 02:39:
[...]

mss een domme vraag maar wat is IGP?!.. ik d8 zelf intergrated graphics processor ofzow?!... O-)
IGP is idd integrated graphics processor.
Nuja, dat wil niet zeggen dat alle mobo's de D-Sub uitgang zullen hebben.
Niet iedereen wil onboard VGA maar meer mogelijkgeden.

Ik ben vol ongeduld aan het wachten op de ATI Crossfire bordjes om te kunnen gaan upgraden naar een AMD X2 met 2x R520 kaarten op.

Dat ze zich maar wat haasten bij ATI :p

Nuja, wie het laatst lacht, lacht het hardst, als je kijkt dat 2x X850XT in crossfire opstelling al gelijk presteert met 2x 7800GTX in SLI opstelling denk ik dat ATI met de R520 kaarten gewoon een rampage gaat starten en nVidia gewoon de grond in gaat boren op vlak van prestaties.

Een beetje verlies heb je altijd...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Format-C
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 17-03 09:05

Format-C

Tracing Rays

Als dat ook niet zo zou zijn: ATi heeft al 3 a 4 maanden de tijd om een snellere kaart dan de 7800GTX te maken.

En hij is er nóg niet, die R520. En als hij straks sneller is dan de 7800GTX hoor je de Ati fans weer schreeuwen: "zie je wel", Ati is veel sneller bla bla bla.

Wat wil je ook? Als je 3 maand meer tijd gebruikt! Een heel kwartaal.
Dan zou het ook niet best wezen als hij trager zou zijn. Of wel dan?

Maar we zullen zien.

Voorlopig is NVidia ATi de baas. En straks weer andersom, enzovoorts, enzovoorts. :O

En dat is maar goed ook, want door de onderlinge concurrentie worden wij als consument er alleen maar beter van. Snellere, en goedkopere kaarten. :Y)

[ Voor 32% gewijzigd door Format-C op 03-08-2005 07:23 ]

Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 116474

Okey bedankt in ieder geval, dat probleem met 4bit heb ik al een oplossing voor, moet nog even kijken of het werkt, iemand anders met een Asus X800 pro had dit probleem ook en heeft er al een topic over lopen,

Is de X850 XT PE lekker over te clocken trouwens?

Wat ik ook niet snap dat ik 6317 punten haal met mijn Asus X850 XT PE,
maar met met snelheden van @ 540 en 1180.
Ik zie bij iedereen 640 en 640 of 660 en 660 staan,
Hoe komt dit?

[ Voor 28% gewijzigd door Anoniem: 116474 op 03-08-2005 12:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimbojansen
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 04-04 17:52
PeGys schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 03:05:
[...]


Ik ben vol ongeduld aan het wachten op de ATI Crossfire bordjes om te kunnen gaan upgraden naar een AMD X2 met 2x R520 kaarten op.

Dat ze zich maar wat haasten bij ATI :p
:/ :/ meen je dat echt?! .... heb je geld tekort ofzow?!... 8)7 :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • epo
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 22:35

epo

GaylordFocker schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 07:18:
Als dat ook niet zo zou zijn: ATi heeft al 3 a 4 maanden de tijd om een snellere kaart dan de 7800GTX te maken.

En hij is er nóg niet, die R520. En als hij straks sneller is dan de 7800GTX hoor je de Ati fans weer schreeuwen: "zie je wel", Ati is veel sneller bla bla bla.

Wat wil je ook? Als je 3 maand meer tijd gebruikt! Een heel kwartaal.
Dan zou het ook niet best wezen als hij trager zou zijn. Of wel dan?

Maar we zullen zien.

Voorlopig is NVidia ATi de baas. En straks weer andersom, enzovoorts, enzovoorts. :O

En dat is maar goed ook, want door de onderlinge concurrentie worden wij als consument er alleen maar beter van. Snellere, en goedkopere kaarten. :Y)
idd, alleen maar goed dat Nvidia nu even de snelste is. De r520 zal ongetwijfeld sneller worden, en daarna komt er weer een antwoord van Nvidia and so on! In dit geval blijven de beide speler in de markt en gaat er niet eentje kapot (3dfx bv) en blijft er maar 1 speler over, dat zou zeker niet goed zijn. Als beide partijen maar leren van elkaar fouten komen er alleen nog maar betere en goedkopere produkten uit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vandread
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 14-04 16:39
jimbojansen90 schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 13:27:
[...] :/ :/ meen je dat echt?! .... heb je geld tekort ofzow?!... 8)7 :?
Waarom post je zo'n absoluut NIET boeiende post? Geef maar geen antwoord.... hij zit nu met 2 xp systemen, misschien heeft ie lang genoeg gespaard }:O
Niemand? :P Ben wel benieuwd naar wat dit beestje kan.
Lijkt me wel de ultieme budget HTPC/Game pc kaart :) Vooral als er beetje meuk te unlocken is >:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phuncz
  • Registratie: December 2000
  • Niet online

Phuncz

ico_sphere by Matthew Divito

Dit mag weg

[ Voor 81% gewijzigd door Phuncz op 03-08-2005 13:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zeus
  • Registratie: Juni 2003
  • Nu online
Vandread schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 13:38:

[...]


Niemand? :P Ben wel benieuwd naar wat dit beestje kan.
Lijkt me wel de ultieme budget HTPC/Game pc kaart :) Vooral als er beetje meuk te unlocken is >:)
Verdomme, op internet staat er overal dat het gaat om een X800XT AIW!
Voor 200 euro (volgens mij is het dan een fout van mycom)? Heb ik natuurlijk net geen geld :X

"Zeus was so enamored by Europa that he decided to seduce and ravage her. "


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vandread
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 14-04 16:39
Redelijk officieel pdf document:
AIW_X800VE___PAL.pdf

Unlock thread:
http://forums.techpowerup...d.php?t=4491&page=1&pp=10
8 pipelines door lasercut vullen...

de aanhouder vindt ^^

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n00bs
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23-04 16:50

n00bs

Het is weer Zomer!

Max 8 pipes... dat valt dan nog wel erg tegen voor 200 Euro ;) Wel leuk natuurlijk om TV en radio te hebben... maar goed

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chiron
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 23-04 16:01

Chiron

Moderator Discord
mja ik heb de x800 pro van de alternate aanbieding besteld, ook 200 euro.. hoeveel pipes heeft die eigenlijk?

TV heb ik al via een losse tv tuner kaartje :)

"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 109887

Chiron schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 15:08:
mja ik heb de x800 pro van de alternate aanbieding besteld, ook 200 euro.. hoeveel pipes heeft die eigenlijk?

TV heb ik al via een losse tv tuner kaartje :)
Je koopt een Videokaart en je weet eigenlijk niet wat je koopt ? als je nou eens op pagina 1 kijkt zie je een Tabel!!!!!! met alle spec's van X800 tot de X850XT Pe ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PeGys
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 23-04 16:58
GaylordFocker schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 07:18:
Als dat ook niet zo zou zijn: ATi heeft al 3 a 4 maanden de tijd om een snellere kaart dan de 7800GTX te maken.

En hij is er nóg niet, die R520. En als hij straks sneller is dan de 7800GTX hoor je de Ati fans weer schreeuwen: "zie je wel", Ati is veel sneller bla bla bla.

Wat wil je ook? Als je 3 maand meer tijd gebruikt! Een heel kwartaal.
Dan zou het ook niet best wezen als hij trager zou zijn. Of wel dan?

Maar we zullen zien.

Voorlopig is NVidia ATi de baas. En straks weer andersom, enzovoorts, enzovoorts. :O

En dat is maar goed ook, want door de onderlinge concurrentie worden wij als consument er alleen maar beter van. Snellere, en goedkopere kaarten. :Y)
Ze hebben inderdaad een kwartaal meer dan nVidia maar het is gewoon een tegenslag voor nVidia dat 2 ATI kaarten die toch al een tijdje op de markt zijn in crossfire opstelling meekunnen met de allernieuwste nVidia kaarten.

Het zou idd erg zijn moesten de R520 kaarten trager zijn dan de huidige ATI kaarten.
jimbojansen90 schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 13:27:
[...]

:/ :/ meen je dat echt?! .... heb je geld tekort ofzow?!... 8)7 :?
Mijn beide systemen zijn zo'n 2 jaar oud (buiten de cpu van de 2e) dus heb ondertussen wel wat geld kunnen opzei zetten om terug een zwaar systeem te bouwen waar ik toch wel weer 2 jaar mee verder kan.

Het is in mijn ogen redelijk nutteloos om om de 3 maanden een ander mobo + cpu te kopen en om het half jaar een nieuwe vga. Op het einde van de rekening kom je dan toch duurder uit. Liever één grote investering dan allemaal kleintjes hoor.

Als je de volledige plannen voor het systeem zou horen zou je me gek verklaren maar het is een eenmalige kost.

Een beetje verlies heb je altijd...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xrenity
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 28-05-2021
Ik heb een probleem:

Catalyst Control Center is met geen mogelijkheid aan de praat te krijgen. Wanneer ik het programma aanklik gebeurt er gewoon niks... .NET is geinstalleerd.
Volgens mij pakt Windows de catalyst driver ook niet helemaal... Iemand bekend met dit probleem?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chiron
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 23-04 16:01

Chiron

Moderator Discord
Anoniem: 109887 schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 15:26:
[...]


Je koopt een Videokaart en je weet eigenlijk niet wat je koopt ? als je nou eens op pagina 1 kijkt zie je een Tabel!!!!!! met alle spec's van X800 tot de X850XT Pe ;)
mja ik heb momenteel een 9600 pro dus ik ga er hoe dan ook op vooruit.. en gezien de prijs was dit wel een aardige buitenkans zo te zien :p

"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
PeGys schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 15:30:
[...]


Ze hebben inderdaad een kwartaal meer dan nVidia maar het is gewoon een tegenslag voor nVidia dat 2 ATI kaarten die toch al een tijdje op de markt zijn in crossfire opstelling meekunnen met de allernieuwste nVidia kaarten.

Het zou idd erg zijn moesten de R520 kaarten trager zijn dan de huidige ATI kaarten.
Verwacht niet teveel van de R520, het wordt heus geen "oh zo super monster kaart" hoor :) Alleen het snelste model zou sneller zijn dan de GTX, maar ook heel duur zijn, en nVidia zou daarop een "ultra" versie klaar hebben.

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chaoss
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 00:11

Chaoss

Moderator Spielerij

Professioneel boekemantsje

kvin de huidige prijzen van ATI nogal aan de hoge kant!

ik ben eigenlijk al jaren lang eenn ati fan vooral omdat het vroeger kaarten waren met een goeie 2D kwaliteit en kwa prijs/kwaliteit prima concureerden met de nvidia kaarten. ik ben nu wat aan het rond kijken voor een nieuwe kaart de Geforce 6800GT's zijn vrij goedkoop aan te komen... voor zo'n 225,- hebje een 256mn versie, terwijl ik voor dat geld een net een Ati X800 heb met toch mindere prestatie's

volgens mij zit er tegenwoordig tussen Ati en Nvidia kwa kwaliteit ook geen groot verschil meer.... daarnaast heb ik de laatste tijd meerdere keren gemerkt dat bepaalde spellen beter werken op een Nvidia dan op een ati kaart. (ik heb nu een Ati 9600 XT)

[ Voor 4% gewijzigd door Chaoss op 03-08-2005 20:59 ]

PSN: Wanderer200 | Switch: Wanderer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 116474

Nou ik hoop dat iemand mij kan gaan helpen, ik wou er geen apart topic voor openen dus doe het maar hier.

Ik ben nu dus al uren bezig om mijn Asus X850 XT PE intestellen, maar ik krijg hem maar niet over de 7000 punten in 3Dmark05, ik blijf hangen op 6813, dat is dus nog niet echt lekker, bij 3Dmark03 haal ik bijna 14.000 punten dat is nog wel redelijk, Weet iemand de beste instellingen van deze kaart? Ik draai op dit moment de laatste drivers van Omega Catalyst 5,7 ( uit mijn hoofd)

Ik heb al een fresh windows install gedaan, kan iemand mij misschien verder helpen? Ik heb trouwens ook ATI Tray Tool, van Guru3D, en daar heb ik alles op Kwaliteit staan, als ik dit op preformance zet dan haal ik in 3dmark03 maar 8000 punten. Kan iemand mij helpen,
In Battlefield 2 kan ik trouwens alles op HIGH spelen,

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Chaoss schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 20:59:
kvin de huidige prijzen van ATI nogal aan de hoge kant!
Vrij hoog? Ik vind €199 voor een Asus X800Pro of €279 voor een BBA X800XT echt niet 'hoog' hoor.

En nogmaals dit topic is niet bedoelt voor problemen!

Zie topicregels:
Ja, ook dit topic heeft regels! In overleg met de mods is besloten om een topic te openen waarin alleen maar nieuwsfeiten en geruchten gepost en besproken. Het is puur de bedoeling om elkaar hier op de hoogte te houden van de laaste nieuwtjes op het gebied van ATi-GPUs! Heb je problemen met je videokaart? Gebruik dan eerst de search-functie van het forum. Bestaat er nog geen onderwerp over... Open dan een nieuw topic!!!!!
Bron: [rml]CJ in "[ Algemeen] ATi Nieuws & Discussie Topic ..."[/rml]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Chaoss
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 00:11

Chaoss

Moderator Spielerij

Professioneel boekemantsje

maar hoe snel is een x800pro ten opzichte van een 6800GT? volgens mij (als ik me de reviews goed herinner) is de 6800 voor hetzelfde geld een stuk rapper.

PSN: Wanderer200 | Switch: Wanderer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oeLangOetan
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16-04 16:35
http://www.shacknews.com/onearticle.x/38060

HEH, SM2.0 support voor SPLINTER CELL CHAOS THEORY :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Neeeeeeeeeeeee! Dat mag niet! Dat kan niet! Want moeten alle nVidiots nu toch doen, nu de enigste game die echt SM3.0 ondersteunde ook SM2.0 ondersteunt? :+

Overigens schijnt ATi al het shaderwerk te hebben gedaan en dit aan Ubisoft te hebben geleverd. Zal me benieuwen hoe de IQ is. 8)

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Help!!!!
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

Help!!!!

Mr Majestic

CJ schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 23:20:
[...]


Neeeeeeeeeeeee! Dat mag niet! Dat kan niet! Want moeten alle nVidiots nu toch doen, nu de enigste game die echt SM3.0 ondersteunde ook SM2.0 ondersteunt? :+

Overigens schijnt ATi al het shaderwerk te hebben gedaan en dit aan Ubisoft te hebben geleverd. Zal me benieuwen hoe de IQ is. 8)
ach die gamen lekker verder op hun 7800GTX ...... ;)

.... en komen hier wel weer ns kijken als ATI EINDELIJK die R520 en Crossfire spullen kan leveren..... ;) :>

PC Specs
Asus ROG Strix B650E-E | AMD 7700X | G-Skill 32GB DDR5 6000C30 M-die | 4090 FE | LG 38GN950-B 3840*1600p 160Hz | Corsair RM1000x Shift | WD Black SN850X 1TB M.2


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online
(overleden)
Niet iedereen wil €500+ uitgeven aan een videokaart lieve schat. :> Maak daar maar het grootste gedeelte van de gamers van... Veel mensen hebben nog een Radeon 9500+ kaart en die kunnen nu ook HDR en Parallaxmapping aan zetten. Dat kunnen de mensen met een GF FX niet zeggen. :7

En daar ging het trouwens niet eens zo zeer om. Dat begrijp je zelf ook wel. ;) Het ging er om dat bepaalde nVidiots SC:CT aangrepen als argument dat SM3.0 meer kon dan SM2.0 - dus dat de GF6 uiteindelijk een betere keuze zou zijn - en/of dat het veel te veel moeite was om SM2.0 te ondersteunen en dat Ubi dat NOOOOOIT zou doen. :+

Nu nog even een performance en IQ test op hardware van de gelijke generatie, want we weten allemaal dat in SM1.1 ATi sneller is dan nV in SM1.1 mode. Zal mij benieuwen of ATi sneller is in SM2.0 mode dan nV in SM3.0 mode... en dit geeft genoeg stof om alvast te speculeren over de performance van R520 waar we binnenkort meer over zullen weten. :7
Help!!!! schreef op woensdag 03 augustus 2005 @ 23:24:
[...]
.... en komen hier wel weer ns kijken als ATI EINDELIJK die R520 en Crossfire spullen kan leveren..... ;) :>
Zie je binnenkort wel weer terug dan. :Y)

[ Voor 13% gewijzigd door CJ op 03-08-2005 23:36 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste

Dit topic is gesloten.