Met dat budget kom je denk ik niet verder dan een 400D met 18-200.
D80 of 30D zit je met de body alleen al aan het max. budget.
D80 of 30D zit je met de body alleen al aan het max. budget.
Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
30D met 18-55 zou je net reddenFire69 schreef op dinsdag 06 november 2007 @ 13:03:
Met dat budget kom je denk ik niet verder dan een 400D met 18-200.
D80 of 30D zit je met de body alleen al aan het max. budget.
Canon levert al jaren verschillende kits. Zo heb ik mijn 20D jaren geleden al gekocht als kit met de 17-85. Ook zijn er zoomkits, macrokits etc. Echter leveren een heleboel winkels die niet, die leveren dan enkel de body+18-55 kit. Maar de kits zijn er wel.Henk schreef op dinsdag 06 november 2007 @ 13:16:
[...]
30D met 18-55 zou je net reddenmaar idd, beetje uit verhouding. Ik snap ook niet dat een 30D niet standaard gebundeld wordt met de 17-85IS USM...
This footer is intentionally left blank
I know, mijn 30D was een 'groothoek' kit met de 10-22ajhaverkamp schreef op dinsdag 06 november 2007 @ 14:24:
[...]
Canon levert al jaren verschillende kits. Zo heb ik mijn 20D jaren geleden al gekocht als kit met de 17-85. Ook zijn er zoomkits, macrokits etc. Echter leveren een heleboel winkels die niet, die leveren dan enkel de body+18-55 kit. Maar de kits zijn er wel.
Mja ik zou zelf geen body kopen van een particuliere verkoper...misschien als er nog garantie op zit, maar zelfs dan liever niet. Heb dat bij mn film slrs wel gedaan (eos 650 - die heeft het trouwens niet lang volgehouden. En later een eos 50) maargoed dat waren bedragen waarvoor ik nog wel een gokje kon nemen.Izign schreef op dinsdag 06 november 2007 @ 13:30:
Hoi!
Ik volg dit topic nu al een tijdje en ben van plan een camera te kopen.Mijn vader heeft een 400D die ik wel prettig vind, en ik heb zelf al een canon EOS 50e (en goede 35-135mm lens) en fotografeer (hobby) al jaren.
Ik wil dus ook een nieuwe SLR, digitaal dit maal, en zag een tweedehands aanbod op internet: 400D body met battery grip en twee extra accu's voor 350 euro. Dit lijkt mij een koopje, wat vinden jullie ervan? Ik ben zelf nog een beetje huiverig voor tweede hands aankopen via het internet (ik ga natuurlijk wel inspecteren); zijn er nog dingen waar ik echt op moet letten? Volgens de verkoper is de camera in ieder geval in perfecte staat; hij stapt over op een 40D.
Er zijn trouwens meerdere redenen dat ik de 400D wil:
- ervaring, via mijn vaders camera en mijn oude canon
- lichte en (relatief) kleine camera, wat voor mij belangrijk is omdat ik graag hike (dus zo weinig mogelijk bagage) en klim (dus niet teveel omhoog meeslepen); enig nadeel is dat de camera dan misschien ook wat minder stevig is (wat vooral met klimmen meespeelt), maar ik denk dat dit wel meevalt.
- en al een lens in mijn bezit, hoewel dat niet heel belangrijk is
Overigens ga ik er waarschijnlijk (ook tweedehands) een sigma 17-70mm lens bij kopen, leek mij een mooie lens, zeker vergeleken met de kitlens
Te koop: Agfa clack; DM voor details.
Anoniem: 229664
Ik vind 350 euro wel erg weinig voor een waarschijnlijk niet al te oude body+grip die nieuw 700 euro zal zijn. Is 'ie niet van de vrachtwagen afgevallen? Ik zou iig wel naar de aankoopbonnen vragen. Straks staat ie geregistreerd als gestolen ofzo...Izign schreef op dinsdag 06 november 2007 @ 13:30:
Ik wil dus ook een nieuwe SLR, digitaal dit maal, en zag een tweedehands aanbod op internet: 400D body met battery grip en twee extra accu's voor 350 euro. Dit lijkt mij een koopje, wat vinden jullie ervan? Ik ben zelf nog een beetje huiverig voor tweede hands aankopen via het internet (ik ga natuurlijk wel inspecteren); zijn er nog dingen waar ik echt op moet letten? Volgens de verkoper is de camera in ieder geval in perfecte staat; hij stapt over op een 40D.
Ja, ik krijg de aankoopbonnen mee, 't komt van Redcoon.nl. Ik vind het allemaal maar apart. Misschien ga ik gewoon voor een nieuwe 350D (bol.com: 399,-).Anoniem: 229664 schreef op dinsdag 06 november 2007 @ 23:08:
[...]
Ik vind 350 euro wel erg weinig voor een waarschijnlijk niet al te oude body+grip die nieuw 700 euro zal zijn. Is 'ie niet van de vrachtwagen afgevallen? Ik zou iig wel naar de aankoopbonnen vragen. Straks staat ie geregistreerd als gestolen ofzo...
Anoniem: 14829
Beide camera's zijn een prima keus!cazzer22 schreef op dinsdag 06 november 2007 @ 20:33:
Heb je al een voorkeur?
Heb al rondgekeken, en zit te dubben tussen de Canon EOS 350D, en de Pentax K100D Super. de eerste, de fotos die ik op dpreview vond zagen er mooi uit, en heb nu ook een Canon. de tweede, had ook mooie fotos, wel de kleuren dacht ik iets anders, en een soort anti beweeg functie voor fotos met langere sluitertijd. ik beweeg soms bij fotos op mijn A95
Anoniem: 119862
[ Voor 50% gewijzigd door YellowCube op 07-11-2007 09:55 ]
...less is more
Enne... wat zijn de redenen dat je twijfelt tussen deze twee camera's? Eventuele toekomstplannen? Een beetje completer, dan kunnen we je ook nog advies geven, want dit is eigenlijk puur even zoeken. Of dat niet eens, meer in de active topics kijkenAnoniem: 119862 schreef op woensdag 07 november 2007 @ 08:48:
Zijn er mensen die ervaring hebben met de Pentax K10D? Ik twijvel in aankoop nog tussen de 30D en de K10D. Qua body voelen beide goed aan, maar ik zou graag van iemand horen die ervaring heeft met een van beide.
Betere fotokwaliteit? Bij lagere iso's betwijfel ik serieus of jij in staat bent een eventueel verschil eruit te halen.cyberjack77 schreef op dinsdag 06 november 2007 @ 17:32:
[
5. Heb je al een voorkeur? Wat is deze en kan je -heel kort- uitleggen waarom je deze voorkeur hebt?
Ik heb inmiddels gekeken naar de Canon 350D en 400D en de Pentax K100D en K10D. De 350D en K100D vanwege de prijs. De 400D en K10D vanwege de uitgebreide mogelijkheden en betere foto kwaliteit.
6. Wil je gelijk extra lenzen/flitser/filter e.d. aanschaffen?
In eerste instantie niet, tenzij de standaard kitlens niet voldoet.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Wat betreft bouw: klopt. Wat betreft optiek zeker niet.Wijnands schreef op woensdag 07 november 2007 @ 09:55:
[...]
De 18-55 van Pentax is wat beter dan die van Canon.
Ik zit hier ook naar te neigen. vanmmiddag eens beiden vast gaan houden!Anoniem: 14829 schreef op woensdag 07 november 2007 @ 00:03:
[...]
Beide camera's zijn een prima keus!
De Canon is al ietsje ouder, en niet iedereen kan zich vinden in de ergonomie en handligging, maar heeft wel een prima CMOS sensor die zich ondertussen al lang en breed bewezen heeft.
De Pentax heeft als voordeel het in-body anti shake mechanisme (werkt minder goed dan in-lens IS/VR, maar werkt wel met elke lens) en m.i. de ergonomie, maar biedt wel minder (verkrijgbare) mogelijkheden om uit te breiden: Canon en Nikon bieden veel meer lenzen voor wanneer je tegen de grenzen van de kitlenzen aanloopt. Maar dan heb je 't over lenzen die per stuk al jouw hele budget opslokken...
Ik zou persoonlijk voor de K100D met 18-55 kitlens gaan, erg leuke set waar je geen spijt van zult krijgen. En dan eventueel later de 50-200 erbij voor meer telebereik: heel mooi en compact lensje voor z'n geld.
Maar uiteindelijk moet je zelf kiezen... (had ik de Nikon D40 en Olympus 410 al genoemd?)
Ben ik niet met je eens maar zullen we daar maar geen ruzie over gaan maken? Feit blijft dat alle 18-55 lenzen een prima prijs/kwaliteit hebben.Henk schreef op woensdag 07 november 2007 @ 09:59:
[...]
Wat betreft bouw: klopt. Wat betreft optiek zeker niet.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
ik wil nog wel even een oude post van mezelf opzoeken....Wijnands schreef op woensdag 07 november 2007 @ 14:01:
[...]
Ben ik niet met je eens maar zullen we daar maar geen ruzie over gaan maken? Feit blijft dat alle 18-55 lenzen een prima prijs/kwaliteit hebben.
[ Voor 3% gewijzigd door pret|IA op 07-11-2007 15:34 ]
http://srom.zgp.org || "Did u use Tha Magic Book ?"
Je vergeet misschien wel belangrijkste vraag van de hele lijst: wat ervaar je als beperking hiervan?pret schreef op woensdag 07 november 2007 @ 15:25:
10. Wat gebruik je tot nu toe en wat ervaar je als beperking hiervan?
Panasonic FZ5, B+W Circular Polarizer, Imagetank (voor SD, CF e.d.)
sorryWilko schreef op woensdag 07 november 2007 @ 15:32:
[...]
Je vergeet misschien wel belangrijkste vraag van de hele lijst: wat ervaar je als beperking hiervan?
http://srom.zgp.org || "Did u use Tha Magic Book ?"
Anoniem: 14829
In ColorFoto van oktober zijn 22 standaard zooms getest en vergeleken. Optisch zitten beide lenzen aan de onderkant van het testveld: Canon 18-55 63 punten, en die van Pentax 63,5 punten.Henk schreef op woensdag 07 november 2007 @ 09:59:
Wat betreft bouw: klopt. Wat betreft optiek zeker niet.
Anoniem: 14829
Klopt. Je hebt nieuw alleen minder keuze, en de verkrijgbaarheid is gewoon slechter dan bij Canon of Nikon. Is ook wel logisch: aan de ene kant heeft Pentax een veel lagere productiecapaciteit, en aan de andere kant verkopen C/N lenzen gewoon beter, dus houden winkeliers daar meer voorraad van bij.cazzer22 schreef op woensdag 07 november 2007 @ 12:35:
Maar pentax zal toch ook goeie lensen bieden neem ik aan. ookal zijn ze kleiner en onbekender, de kwaliteit lijkt mij net zo goed.
Klopt. Bij Pentax kun je zo ongeveer elke verwisselbare lens die ooit op een Pentax camera heeft gepast gebruiken, en Pentax heeft er een hoop aan gedaan om het gebruik van die lenzen zo soepel mogelijk te maken (zoek maar 's op 'groene knopje' of 'AE/L on manual exposure' in dit forum).en is t niet zo dat je bij pentax niet ook bijna elke lens op deze camera kan zetten?
De zoekers van Pentax staan bekend om hun helderheid. De pentaprisma modellen (*ist D, *ist DS, K10D) wat beter dan de overige (pentamirror) modellen, maar gewoon allemaal erg goed.Nog iets, ik zat wat reviews te lezen, warin stond dat de viewfinder iets minder goed zou zijn, weet iemand wat dit betekend?
Anoniem: 184739
Ook al gaat je voorkeur uit naar Nikon, wat voor een prima systeem staat, met jouw budget en fotografie-plannen zou je ook de Olympus E-510 eens in overweging kunnen nemen. De IS zit bij deze camera in de body en werkt perfect. Bovendien, als je belang hecht aan goede optiek, zoals je laat weten, dan is Olympus zeker de moeite waard.pret schreef op woensdag 07 november 2007 @ 15:25:
1. Wat is je beschikbare budget?
€ 1.000 - € 1.500
6. Wil je gelijk extra lenzen/flitser/filter e.d. aanschaffen?
ja, als ik volgend jaar naar Afrika ga wil ik dus wel een goed lens met genoeg zoom (en IS natuurlijk!)
[ Voor 12% gewijzigd door Anoniem: 184739 op 06-01-2008 09:22 ]
Dat was gisteravond dus. Ik ben even de foto-winkel om de hoek binnen gestapt en m'n verhaal gedaan. Nadat ik zowel de Canon 400D als de Canon 30D heb gevoeld, was het eigenlijk wel duidelijk: de 30D heeft veruit mijn voorkeur!maikel schreef op woensdag 31 oktober 2007 @ 17:09:
[...]
Dat was inderdaad ook een beetje het idee dat ik zelf had. Uiteraard is bedieningsgemak redelijk wat waard. Ik zal dus ook zeker eens (binnenkort, wanneer ik wat meer tijd heb) een winkel binnenstappen.
...
En ga dan meteen voor de 40D. Nieuwer en een stuk verbeterd. Kost na de cashback niet heel veelm eer dan de 30Dmaikel schreef op vrijdag 09 november 2007 @ 09:59:
[...]
Dat was gisteravond dus. Ik ben even de foto-winkel om de hoek binnen gestapt en m'n verhaal gedaan. Nadat ik zowel de Canon 400D als de Canon 30D heb gevoeld, was het eigenlijk wel duidelijk: de 30D heeft veruit mijn voorkeur!
De verkoper kwam overigens ook nog aan met de Pentax K10D, welke volgens hem een stuk beter is dan de 30D en ook nog wat goedkoper.
Nu heb ik al wel wat rondgekeken op Internet, maar blijkbaar is het aanbod objectieven een stuk beperkter dan voor Canon.
De prijs viel me overigens in deze winkel wel tegen: +/- € 1000 voor de 30D (body), maar dat kwam "omdat zij geen partijen uit het buitenland importeren". Nu is daar wel wat voor te zeggen, maar dat prijsverschil is toch wel erg groot!
(zo goed als definitieve) Conclusie: ik ga voor de 30D, welke ik via Internet (maar wel bij een 'gewone' winkel) ga bestellen.
Intel P4D-2800@2800, Asus P4P800-SE, 1024MB Corsair, Asus v9999/TD, Maxtor DiamondMax 10 250GB, Western Digital 600BB 60GB, Pioneer DVDR, HP 9150, Soundblaster Audigy. + Toshiba E400......
€ 1049,00 - € 70,00 = € 979,00. Scheelt toch al weer € 203,00 met de 30D. Dat is dus meer dan 26% duurder.Jivecar schreef op vrijdag 09 november 2007 @ 10:24:
[...]
En ga dan meteen voor de 40D. Nieuwer en een stuk verbeterd. Kost na de cashback niet heel veelm eer dan de 30D
Een stuk? Een sensor met iets meer emopixels, liveview met manual focus en een iets verbeterd focussysteem noem ik een marginale update, geen gigantische upgrade. Dan denk ik eerder aan de stap die met D200 --> D300 gemaakt wordt door nikonJivecar schreef op vrijdag 09 november 2007 @ 10:24:
[...]
En ga dan meteen voor de 40D. Nieuwer en een stuk verbeterd. Kost na de cashback niet heel veelm eer dan de 30D
Anoniem: 180355
Was dit als reactie op mijn posts? Mijn budget is namelijk wel een stuk ruimer dan € 900,- (in het topic over de objectieven, betreft het daar genoemde budget alleen het budget voor de objectieven). En ik kom ook niet van de FZ30 af, maar van de Canon S2 IS.Anoniem: 180355 schreef op vrijdag 09 november 2007 @ 10:39:
Gezien het genoemde budget (€900) vind ik de 30D eigenlijk ook nog een te dure keuze. Zo blijft er voor een objectief niet erg veel meer over. Maar goed áls je zelf de 30D wel overweegt zou ik niet veel verder kijken. Tuurlijk 40D heeft weer meer enzo, maar ik denk dat je als je van een FZ30 af komt echt niet zomaar uitgekeken bent op de 30D.
MY24 Volvo XC40 Recharge SMER Fjord Blue
no pun intended, maar je spreekt wel over een budget van 800-1000 euro. dat is bij fotografie niet bepaald een budget waarbij geld geen issue is.Thefirstikke schreef op zondag 11 november 2007 @ 12:47:
12. Is 2e hands een optie of per se niet?
Geld is niet echt een issue, dus nieuw.
Voor het genoemde budget wil ik een instap body + lens hebben, en dat moet gewoon lukken lijkt me. Vandaar dat ik het zeg dat het geen issue is. Als ik 500 euro te besteden had was je opmerking geheel terechtlateef schreef op zondag 11 november 2007 @ 15:30:
[...]
no pun intended, maar je spreekt wel over een budget van 800-1000 euro. dat is bij fotografie niet bepaald een budget waarbij geld geen issue is.
Anoniem: 212650
|>
Waarom zou 'ie filters nodig hebben? Laat 'm eerst 's z'n spul leren kennen.Wilko schreef op zondag 11 november 2007 @ 19:23:
@nightcrawler: filters? Verder lijken de camera's die je noemt prima keuzes. De 16-45 schijnt niet zo'n geweldig ding te zijn, maar ik kan me vergissen.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Dat bedoelde ik ook, omdat hij expliciet filters noemt in de postWijnands schreef op zondag 11 november 2007 @ 21:35:
[...]
Waarom zou 'ie filters nodig hebben? Laat 'm eerst 's z'n spul leren kennen.
Ik kwam op inet de eos 300d tegen, die hebben wij niet meer bij de MM. is dat een goede dSLR?Ik wil eerst een gewoon setje (dus niet met een macro lens of een ''ikweetniethoeverre''zoom lens, gewoon zo'n basic lensje en daarna langzaam uitbreiden
- Wat is je beschikbare budget?
Mijn budget is +- 500 euro. ik krijg 20% korting bij de MM dus dat word rond de 600 euro (maak er maar 700 van)- Waarom wil je eigenlijk een DSLR (geen ellenlang verhaal ajb)
Ik ben op dit moment camera verkoper bij de media markt, ik weet een hoop van videocamera's en digitale compactcamera's, en heb een week geleden voor het eerst gefotografeert met een dSLR en ik vind ze veel beter.- Waarvoor wil je je DSLR gaan gebruiken? (Wat je het meest verwacht te fotograferen, of waar je de beste foto's van wilt hebben)
Gewone foto's, all-round (dus niet specifiek landschappen/close ups e.d.)
- Heb je al lenzen van een bepaald merk die je per se wilt gebruiken?
nee- Heb je al een voorkeur? Wat is deze en kan je -heel kort- uitleggen waarom je deze voorkeur hebt?
nee- Wil je gelijk extra lenzen/flitser/filter e.d. aanschaffen?
Het liefst koop ik een kit, maar als het noodzakelijk is waarom niet.- Wil je advies of wil je onze goedkeuring voor wat je hebt bedacht? (Is toch echt anders)
Graag- Hoeveel tijd ga je in deze hobby steken, hoe serieus wil je het allemaal aanpakken?
Hoeveel tijd, hmm... verwacht paar uurtjes in de week praktijk (5/6) en met een mooi boekje ben ik altijd zoet- Ben je van plan, op een later tijdstip, wellicht meer te investeren in je camera-spullen?
Natuurlijk- Wat gebruik je tot nu toe en wat ervaar je als beperking hiervan?
wat ik gebruik. pfff voornamelijk een canon powershot g3- Is 2e hands een optie of per se niet?
Maakt mij geen ene donder uit, maar omdat het niet bij de MM (media markt) is gekocht is mijn budget 20% lager.
[ Voor 4% gewijzigd door Rudy op 11-11-2007 22:28 ]
Anoniem: 184739
Een camera 'die onder alle omstandigheden mooie plaatjes schiet'. zou, om te beginnen, de fotograaf buitenspel moeten zetten. Maar goed, als het om backpacken gaat: zelf vond ik het prettig om qua camera licht onderweg te zijn, je draagt toch al wat troep met je mee, hebt genoeg andere dingen aan je kop, moet op je spullen letten, in een omgeving waarin alles nieuw is, enz. enz. Als ik nu op reis zou gaan zou ik eerder een Canon G7 meenemen dan een dSLR + objectieven, maar dat is uiteraard persoonlijk.Thefirstikke schreef op zondag 11 november 2007 @ 12:47:
1. Wat is je beschikbare budget?
800-1000 euro
2. Waarom wil je eigenlijk een DSLR (geen ellenlang verhaal ajb)
Goeie vraag, ik weet niet eens zeker of een dSLR wel wat voor mij is. Ik ga een tijdje backpacken en zoek een camera die onder alle omstandigheden mooie plaatjes schiet. Ik heb zowat alle compacte en dSLR-like camera's bekeken maar ze hebben allemaal zo hun nukken. Ik probeer met jullie hulp te achterhalen of de sprong naar een dSLR voor mij een goede keuze is.
De Olympus E-410 en 510 zijn relatief lichte camera's (gunstig voor backpacken). Met z'n twee kitlenzen, die goed van kwaliteit zijn, en eveneens licht, heb je een gebied van 28-300 tot je beschikking. Voor de kit in z'n geheel betaal je ongeveer 820 Euro. Qua handligging, mogelijkheden en techniek geef ik zelf de voorkeur aan de E-510, boven de E-410. Stel je overigens van dat 'Live View' niet te veel voor: tegen de tijd dat je daarmee een foto gemaakt hebt is je onderwerp allang weg, tenzij het een stilleven is. Hou er als brildrager rekening mee dat de zoeker kleiner is dan bij andere dSLR's. Lees wat over het z.g. four-thirds systeem en bekijk eventueel de reviews. Voor een overzicht: http://alatest.nl/Digital_SLR_Cameras/248/3. Waarvoor wil je je DSLR gaan gebruiken? (Wat je het meest verwacht te fotograferen, of waar je de beste foto's van wilt hebben)
Ik zal vooral landschappen, gebouwen en mensen fotograferen in verschillende licht omstandigheden. Ik heb vooral behoefte aan groothoek, (< 28mm) tele bereik vind ik wat minder belangrijk, 160-200mm vind ik voldoende.
5. Heb je al een voorkeur? Wat is deze en kan je -heel kort- uitleggen waarom je deze voorkeur hebt?
De Olympus E-410 lijkt me wel een geschikte camera. Het apparaat is redelijk compact voor een dSLR en het live-view concept spreekt me ook erg aan aangezien ik brildrager ben.
Mij wel, maar wat zegt dat? Ben je relaxed of meer van het korte lontje? Ga je in je eentje of met een reisgezelschap, op de 'bonnefooi' of georganiseerd, waar ga je op reis, zijn de mensen arm, is het er gevaarlijk, hoe is het klimaat, heb je al veel gereisd en ervaring met backpacken, enz. enz. Zelf haal ik graag een compactje uit m'n borstzak en hoppa, klaar is kees, maar misschien vind jij het gewicht van en gedoe met een dSLR geen enkel punt, daar kom je alleen achter door te gaan backpacken7. Wil je advies of wil je onze goedkeuring voor wat je hebt bedacht? (Is toch echt anders)
Advies, absoluut. Het liefst van mensen met backpack ervaringen. Ik ben erg benieuwd of de omvang en gewicht welke een dSLR met zich meebrengt je op een gegeven moment niet tegen gaat staan.
Anoniem: 14829
Je slaat even 't backpack deel over. Daarvoor zijn de Olympus 4:3 camera's wel de ideaalste dSLR's op dit moment, al zou ik niet zo snel voor een E-410 kiezen, die ligt m.i. niet lekker in de hand. De E-510 wel, maar die is een tikkie duurder...Thefirstikke schreef op zondag 11 november 2007 @ 16:29:
Voor het genoemde budget wil ik een instap body + lens hebben, en dat moet gewoon lukken lijkt me. Vandaar dat ik het zeg dat het geen issue is. Als ik 500 euro te besteden had was je opmerking geheel terecht
heerlijk juist een E-410, alsof je een OM in je handen hebt.Anoniem: 14829 schreef op maandag 12 november 2007 @ 00:55:
[...]
Je slaat even 't backpack deel over. Daarvoor zijn de Olympus 4:3 camera's wel de ideaalste dSLR's op dit moment, al zou ik niet zo snel voor een E-410 kiezen, die ligt m.i. niet lekker in de hand. De E-510 wel, maar die is een tikkie duurder...
hmm oké, de 350D hebben wij bij de media markt.Fire69 schreef op zondag 11 november 2007 @ 22:39:
Is dat niet al een wat oud beestje? De 350D valt toch goed in je budget? Dan heb je nog geld over voor een betere (of extra) lens.
[ Voor 22% gewijzigd door Rudy op 12-11-2007 09:03 ]
http://srom.zgp.org || "Did u use Tha Magic Book ?"
coole camera's, dat ze zelf 'pics' kunnen schieten...pret schreef op maandag 12 november 2007 @ 12:55:
maar beiden waren we er van overtuigd dat mijn camera over het algemeen beter pics geschoten heeft dan de Olympus E-500. (
Anoniem: 212650
waarom wil je een UV filter voor je objectief en waarom zou je überhaupt ooit kleurenfilters voor een digitale camera schroeven!?Anoniem: 212650 schreef op maandag 12 november 2007 @ 13:08:
ik heb expliciet filters erbij gezet eigenlijk alleen omdat ik een UV voor mijn Objectief wilde zetten. niet al direct kleurfilters of andere dingen dat niet.
[ Voor 17% gewijzigd door begintmeta op 12-11-2007 13:16 ]
filters, ik heb zelf altijd al standaard een uv / protect filter op mijn lenzen zitten.Anoniem: 212650 schreef op maandag 12 november 2007 @ 13:08:
ik heb expliciet filters erbij gezet eigenlijk alleen omdat ik een UV voor mijn Objectief wilde zetten. niet al direct kleurfilters of andere dingen dat niet. maar dus als ik uit jullie reacties kan opmaken kom ik op de Nikon D80 uit? qua bereik. nu zag ik dat bij MM in eindhoven een 30D met 17-85 als laatste model werd verkocht voor 1099.-
dat kan je ook in je post-processing doen. kan je de kleur van je filter nog veel fijner tunen ook...begintmeta schreef op maandag 12 november 2007 @ 13:16:
zwartwit-digitaal
Hoe bedoel je dat er een kleiner aanbod is qua objectieven?BlueKeenan schreef op maandag 12 november 2007 @ 13:20:
[...]
filters, ik heb zelf altijd al standaard een uv / protect filter op mijn lenzen zitten.
Dat is gewoon iets wat voorkomt dat je glas van je lens beschadigd raakt.
Ik denk dat de de Nikon D80 een goed model is om mee te beginnen in de wereld van digitale slr camera's. Hoewel er een kleiner aanbod is qua objectieven zul je merken dat je dat grote aanbod helemaal niet nodig hebt om geweldige plaatjes te schieten.
Heb je liever vooraf, of achteraf, dat ik zeg dat ik geen flauw idee heb wat ik doe?
Even een update:Nomad schreef op dinsdag 30 oktober 2007 @ 23:38:
[...]
Hoop vragen die je soms zelf al beantwoord.
De sensor die beide camera's gebruiken is de sony 6mp sensor. Die begon in de D100, toen werd die verder ontwikkelt en kwam die in de D70, daarna is die wederom verbeterd en kwam hij in de populair D50 en voor de laatste maal doorontwikkelt voor de D40. Telkens werd de sensor beter, vooral qua ruis.
de D40 heeft geen focusmotor, wat hem mijn inziens best een beetje kreupel maakt.
Ik stel voor om noch de D40 noch de D70 te kopen, maar te kijken naar een D50. Wel een focus motor, en die sensor die fijn is.
Anoniem: 212650
[ Voor 1% gewijzigd door lateef op 12-11-2007 16:05 . Reden: zie Fire69 zijn bericht. ]
Anoniem: 184739
Op zich wel natuurlijk. Let bij MM toch maar op of je een werkelijk nieuw toestel krijgt; ik heb er eens een iAudio gekocht die bij uitpakken beschadigd was en overduidelijk gebruikt. Over geld terug doen ze dan niet moeilijk maar de kans is aanwezig dat jij met de rotzooi van een ander opgescheept wordt. Ik koop er in ieder geval niet meer.Anoniem: 212650 schreef op maandag 12 november 2007 @ 15:01:
alleen nog even terug kijkend naar die aanbieding bij medi markt is dat iets?? 30D+17-85
Da's beter, gok ik zolateef schreef op maandag 12 november 2007 @ 15:08:
[...]
over die 30D + 17-85, ik ben niet zo'n fan van die lens,
[...]
[ Voor 5% gewijzigd door Fire69 op 12-11-2007 15:43 ]
Nog even terugkomend op dit punt: ik heb deze zomer een rondreis door Europa gemaakt, met backpack. Ik had qua cameraspul bij me: Nikon D50, 18-70, Tokina 12-24, extra accu, imagetank. Al met al zo'n 1,5 kilo. Dat is erg weinig vergeleken met wat veel mensen hier meezeulenThefirstikke schreef op zondag 11 november 2007 @ 12:47:
7. Wil je advies of wil je onze goedkeuring voor wat je hebt bedacht? (Is toch echt anders)
Advies, absoluut. Het liefst van mensen met backpack ervaringen. Ik ben erg benieuwd of de omvang en gewicht welke een dSLR met zich meebrengt je op een gegeven moment niet tegen gaat staan.
Sensorcleaning is gebakken lucht. Voor een tientje haal je een blaasbalgje. Eén pufje daarmee heeft meer resultaat dan 10 automatische clean-beuren. Althans, zo kan ik het me herinneren. Het is in ieder geval eens getest.FuQ schreef op maandag 12 november 2007 @ 08:42:
ik las dat de 350 geen self cleaning functie heeft en dat er dus stof op de beeldsensor kan komen wwat moeilijk weg te halen is.
Kan je dat ook gewoon voorkomen?
Als je een beetje handig gebruik weet te maken van focus locking, heb je in de meeste situaties helemaal geen manual focus nodig. Zeker niet met de mega-DoF van een compact.pret schreef op maandag 12 november 2007 @ 12:55:
Helaas misde ik de handmatige scherpstelling....maar de nieuwe vesie (bijv. de FZ8) heeft dit wel...dit zou dus een mooie optie kunnen zijn.
Waarom? Een UV-filter heeft zo z'n nadelen, bv. flare-gevoeligheid. Ietsjes offtopic wellicht, maar er is een hoop over gediscussiëerd hier. Ik vind het onzin.Anoniem: 212650 schreef op maandag 12 november 2007 @ 13:08:
ik heb expliciet filters erbij gezet eigenlijk alleen omdat ik een UV voor mijn Objectief wilde zetten.
Tegenwoordig doe je dat met post-processing.begintmeta schreef op maandag 12 november 2007 @ 13:16:
zwartwit-digitaal
Eensch.over het algemeen worden filters (behalve pola's) inderdaad wel wat overgewaardeerdND-ilters misschien wel wat ondergewaardeerd.
Vergeet niet dat je met de D50 je ISO héél wat verder kunt (acceptabel) opschroeven dan met de FZ20. Of je per saldo echt verschil gaat merken in FZ20+VR en D50 zonder VR betwijfel ik.Hkuit schreef op maandag 12 november 2007 @ 14:08:
Volgende stap wordt een telezoom; Sigma, Tamron of toch de Nikon 55-200 VR lens (ik ben nu VR gewend in mijn Panasonic FZ20, en dat is toch wel een top-uitvinding. Met de D50+kitlens moet ik nu weer gaan opletten dat m'n sluitertijd hoog genoeg blijft, anders heb ik bewegingsonscherpte!).
In mijn ogen heeft Nikon zelf een stuk minder lenzen als menig andere dslr aanbieders. Natuurlijk kun je ook third-party kopen maar daar had ik het niet over. Maar over het algemeen heeft ieder merk wel precies de goede lenzen beschikbaar (daar hebben ze mensen over aan het nadenken bij Nikon).ThunderNet schreef op maandag 12 november 2007 @ 13:24:
[...]
Hoe bedoel je dat er een kleiner aanbod is qua objectieven?
http://www.nikonusa.com/template.php?cat=1&grp=5BlueKeenan schreef op maandag 12 november 2007 @ 16:49:
[...]
In mijn ogen heeft Nikon zelf een stuk minder lenzen als menig andere dslr aanbieders. Natuurlijk kun je ook third-party kopen maar daar had ik het niet over. Maar over het algemeen heeft ieder merk wel precies de goede lenzen beschikbaar (daar hebben ze mensen over aan het nadenken bij Nikon).
Heb je liever vooraf, of achteraf, dat ik zeg dat ik geen flauw idee heb wat ik doe?
Over welke aanbieders heb je het dan preciesBlueKeenan schreef op maandag 12 november 2007 @ 16:49:
[...]
In mijn ogen heeft Nikon zelf een stuk minder lenzen als menig andere dslr aanbieders.
[ Voor 38% gewijzigd door lateef op 12-11-2007 17:12 ]
Anoniem: 184739
Het is natuurlijk onzin om een dSLR met een P&S te gaan vergelijken, zeker als het om een Panasonic gaat: voor alles boven de 200 ISO kun je beter gelijk gaan aquarelleren. Maar goed, de eerste de beste burgerturf kan ook veel beter een compactje kopen, immers, wie geen zin heeft zich met instellingen bezig te houden of zich überhaupt in fotografie te verdiepen heeft met zo'n compact meer kans op acceptabele plaatjes dan met een dSLR. En dat geldt al helemaal voor Olympus: de in-camera instellingen van dit merk vragen om de nodige aanpassingen, zie b.v. http://www.wrotniak.net/photo/oly-e/e500-sett.html.pret schreef op maandag 12 november 2007 @ 12:55:
@Thefirstikke:
ik heb vorig jaar een maand gebackpacked door Vietnam en heb toen een Panasonic FZ5 meegenomen. Goede lens (Leica!), mooie lichtgvoeligheid (F2.8), ligt goed in de hand, accu gaat lang mee, snel en mega zoom (432mm analoog eq.)
Helaas misde ik de handmatige scherpstelling....maar de nieuwe vesie (bijv. de FZ8) heeft dit wel...dit zou dus een mooie optie kunnen zijn. Ik heb foto's gezien van iemand die een deel van de reis met ons samen reisde met een Olympus E-500, maar beiden waren we er van overtuigd dat mijn camera over het algemeen beter pics geschoten heeft dan de Olympus E-500. (kwam wel een beetje door het feit dat deze persoon de camera net had en alleen maar op de Auto-stand alles schoot)
nog nooit met een E-1 gefotografeerd zekerAnoniem: 184739 schreef op maandag 12 november 2007 @ 17:13:Wil je iets goeds uit de E-serie van Olympus halen, schiet dan in RAW, pas je settings aan, verdiep je een beetje in de materie. Een Olympus kopen en vervolgens gaan kieken alsof het een P&S gevalletje is leidt alleen maar tot warrige praat.
Anoniem: 184739
Nee, ik wacht op de E-3lateef schreef op maandag 12 november 2007 @ 17:14:
[...]
nog nooit met een E-1 gefotografeerd zeker
Anoniem: 184739
In mijn ervaring is het rendement van beeldstabilisatie (IS) altijd merkbaar en staat het los van ISO-waardes. Ergens hierboven heb ik twee foto's geplaatst, genomen met m'n E-510 en Zuiko 14-54/2.8-3.5, uit de hand genomen met resp. 1/8 en 1/3 seconde op 400 ISO. Beide foto's zijn scherp. Ik hou ervan onder 'slechte' lichtomstandigheden te fotograferen, heb een hekel aan flits, met IS in de lens of de body kun je veel meer de grensgevallen opzoeken, of dat nou met ISO 100 of 1600 is, dat maakt niet zoveel uit, de grens schuift alleen steeds een stukje op: deze keer kon ik het net af met 400 ISO, een volgende keer zal ik misschien 1600 ISO nodig hebben, maar dan wèl met IS. Om die reden zou ik tegenwoordig ook altijd kiezen voor IS, of dat nou in een standaard-zoom is of een super-tele.Wilko schreef op maandag 12 november 2007 @ 16:23:
Vergeet niet dat je met de D50 je ISO héél wat verder kunt (acceptabel) opschroeven dan met de FZ20. Of je per saldo echt verschil gaat merken in FZ20+VR en D50 zonder VR betwijfel ik.
Ik ben ook een redelijk fan van in body ISAnoniem: 184739 schreef op maandag 12 november 2007 @ 20:38:
In mijn ervaring is het rendement van beeldstabilisatie (IS) altijd merkbaar en staat het los van ISO-waardes.
Sony A6600 + Tamron 17-70 f/2.8, Sony A57 + Tamron 17-50 f/2.8 + Minolta 50 f/1.7 (original) + Minolta 70-210 f/3.5-4.5 + Minolta 135 f/2.8 + Sony HVL-F36AM
[ Voor 18% gewijzigd door Rudy op 12-11-2007 23:02 . Reden: Het spijt me :') ]
Tja, waarom kijk ik naar de D40x en niet de D40? D40x ligt in mijn budget, en qua nabewerking schat ik de mogelijkheden van de 10MP foto hoger in dan de 6MP van de D40. Voor presentatieposters ben ik vrij kritisch en ik denk dat een 10MP beter resultaat geeft als je het nog een keer in een A0 poster wilt verwerken. Athans, dat is mijn mening.Wilko schreef op zondag 11 november 2007 @ 19:23:
@caspervc: waarom overweeg je de D40x en niet D40? De redenen die je noemt zijn zeer goede redenen om een dSLR te willen, dus wat dat betreft heb je je huiswerk goed gedaanWat betreft de kitlenzen: een 17-55 is meteen een stap naar een (semi-) pro lens. De kitlens is waarschijnlijk al beter dan wat je gewend bent van een compact, dus schiet daar eerst eens lekker een eind mee rond. Een duurdere lens kopen kan altijd nog.
[ Voor 5% gewijzigd door caspervc op 13-11-2007 00:30 ]
MY24 Volvo XC40 Recharge SMER Fjord Blue
Anoniem: 180355
[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 180355 op 13-11-2007 09:26 . Reden: Twee minuutjes te laat door opzoeken link fredmiranda.com ]
Fire69 schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 09:37:
Die voorbeelden op pbase zien er wel goed uit, maar als je dat enkel kan krijgen vanaf f/9...
Heb je liever vooraf, of achteraf, dat ik zeg dat ik geen flauw idee heb wat ik doe?
Anoniem: 111253
Mjah, als jij je beter voelt bij 10MP moet je vooral de D40x nemen, maar:caspervc schreef op maandag 12 november 2007 @ 23:14:
[...]
Tja, waarom kijk ik naar de D40x en niet de D40? D40x ligt in mijn budget, en qua nabewerking schat ik de mogelijkheden van de 10MP foto hoger in dan de 6MP van de D40. Voor presentatieposters ben ik vrij kritisch en ik denk dat een 10MP beter resultaat geeft als je het nog een keer in een A0 poster wilt verwerken. Athans, dat is mijn mening.
Valt best mee toch(weet eigenlijk niet waar je naar terugverwijst en of je serieus bent) Wel een rare onwerpkeuze om dan grotere diafragmaopeningen aan te bieden, of kan ik beter zeggen marketingkeuze natuurlijk, maar er zijn genoeg fotografieen waarbij je geen last van langere sluitertijden hebt. ook genoeg waarbij dat wel zo is natuurlijk.ThunderNet schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 09:39:
[...]
Vanaf is f/9 is lekker useless in nederland. Dan kun je 'm alleen op de mooie zomerdag gebruiken.
[ Voor 41% gewijzigd door begintmeta op 13-11-2007 11:29 ]
Hangt er vanaf
Heb je liever vooraf, of achteraf, dat ik zeg dat ik geen flauw idee heb wat ik doe?
Fout, D40x geeft niet meer ruis dan de D40: dit is een incorrecte aanname. De D40x bevat de derde generatie 10MP sensor (D200 was eerste, D80 was tweede) en Nikon heeft die sensor goed doorontwikkeld.Wilko schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 10:43:
[...]
Mjah, als jij je beter voelt bij 10MP moet je vooral de D40x nemen, maar:
* D40x geeft meer ruis dan D40
Is dat relevant? Printformaten zijn niet de enige reden om meer pixels te willen en/of nodig te hebben* Op welke afstand bekijk je een A0-poster?
Zie hierboven
Ik zal eens navraag doen bij de locale fotowinkel hier (cityfoto eindhoven) over deze lens, en wat zij ervan vinden.. en of ik een keertje ermee mag spelenAnoniem: 180355 schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 09:24:
... maar dan mét IS. Zie hierboven.
Een nieuw dingetje waar nog niet zoveel over bekend is. Vooral op de markt gebracht om de strijd met de in-cam stabilisatie van Pentax en Sony aan te gaan.
Hier al wat meningen, ik zou eerst testen voor dat ik tot aanschaf over zou gaan: hij is me te nieuw (te weinig tests voorhanden) om hem blind te kopen.
MY24 Volvo XC40 Recharge SMER Fjord Blue
Wensen zijn maar relatief! Meestal kosten ze veel geld ook... |
OK, dan ben ik wat dat betreft verkeerd geïnformeerd, excuus.Remy schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 11:46:
[...]
Fout, D40x geeft niet meer ruis dan de D40: dit is een incorrecte aanname. De D40x bevat de derde generatie 10MP sensor (D200 was eerste, D80 was tweede) en Nikon heeft die sensor goed doorontwikkeld.
Het is wel de enige reden die de vraagsteller noemt.[...]
Is dat relevant? Printformaten zijn niet de enige reden om meer pixels te willen en/of nodig te hebben
Dat is waar, en ik betwijfel ook geen moment dat jouw keuze voor de D40x weloverwogen is, maar het lijkt erop dat veel "beginners" toch nog denken dat meer megapixels altijd beter is. Vandaar dat ik naar de motivatie voor de D40x vraagVergeet niet dat de D40x nog een aantal andere voordelen heeft boven de D40, en tegenwoordig best betaalbaar is vergeleken bij een aantal maanden geleden.
Niet helemaal fout, per pixel ruist de D40x meer, maar downres je een plaat naar de 6MP die een D40 heeft, dan is het netto ongeveer hetzelfde.Wilko schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 12:17:
[...]
OK, dan ben ik wat dat betreft verkeerd geïnformeerd, excuus.
[...]
Het is wel de enige reden die de vraagsteller noemt.
Iso100 heb ik alleen écht gemist bij dagen met veel zon en waarbij ik F/2.8 glas gebruikt heb. Voor iemand als remy met een flinke, lichtsterke bak glas, is die 100iso dus toegevoegde waarden, maar als je een instapper bent met een kitlens of opvolger daarvan (18-70 bijvoorbeeld) vraag ik me af of je het echt mist. De tragere flash-sync vind ik daarentegen wel een nadeel (zeker omdat HS-flash niet ondersteund wordt door de D40(x)), en de 0.5 fps meer niet noemenswaardigDat is waar, en ik betwijfel ook geen moment dat jouw keuze voor de D40x weloverwogen is, maar het lijkt erop dat veel "beginners" toch nog denken dat meer megapixels altijd beter is. Vandaar dat ik naar de motivatie voor de D40x vraag
Bv. ISO100 ipv 200 is wat mij betreft een zeer valide reden om de D40x boven de D40 te kiezen. De extra MPs kunnen dat ook zijn, maar niet "omdat meer megapixels beter is, toch?".
MY24 Volvo XC40 Recharge SMER Fjord Blue
En kan je ook uitleggen waarom je dan met iso200 niet af kan? Met name met de kitlens en alles wat trager is dan f/2.8 zie ik geen enkel probleem namelijk.caspervc schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 13:25:
Omdat ik veel buiten zal fotograferen zie ik de iso 100 optie van de D40x als een belangrijke verbetering.
[ Voor 6% gewijzigd door Henk op 13-11-2007 13:41 ]
Precies.Henk schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 13:41:
[...]
En kan je ook uitleggen waarom je dan met iso200 niet af kan? Met name met de kitlens en alles wat trager is dan f/2.8 zie ik geen enkel probleem namelijk.
Heb je liever vooraf, of achteraf, dat ik zeg dat ik geen flauw idee heb wat ik doe?
Nou, het is dat afgelopen zomer niet geweldig was maar ik heb toch bijna een ND filter gekocht. Dagen dat het wel zonnig was moest ik vaak genoeg naar f11 om nog een beetje bruikbare sluitertijd te krijgen. Iso 100 is dus naar mijn mening geen overbodige luxe.Henk schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 13:41:
[...]
En kan je ook uitleggen waarom je dan met iso200 niet af kan? Met name met de kitlens en alles wat trager is dan f/2.8 zie ik geen enkel probleem namelijk.
Geen aanval btw, puur voor jóuw portemonnee
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
het verschil in sensor maat tussen APS-c en Four-Thirds is niet zo groot als men vaak wilt doen laten geloven. Daar hoef je Olympus niet voor te laten.Anoniem: 111253 schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 09:53:
Advies, ik heb 2 apparaten die ik erg leuk vind alleen ze hebben allebei hun voor en nadelen. De canon heeft grotere sensor maar de Olympus heeft liveview.
Absoluut mee eens Wilko - de ISO 100 was ook een van de redenen voor mij (niet een van de hoofdredenen) om voor de D40x te gaanWilko schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 12:17:
..
Bv. ISO100 ipv 200 is wat mij betreft een zeer valide reden om de D40x boven de D40 te kiezen. De extra MPs kunnen dat ook zijn, maar niet "omdat meer megapixels beter is, toch?".
Klopt, ik heb fotograferen altijd al leuk gevonden en wil er graag de nodige tijd in investeren. Zowel voor, na als tijdens de reislateef schreef op maandag 12 november 2007 @ 13:03:
[...]
coole camera's, dat ze zelf 'pics' kunnen schieten...
Thefirstikke heeft aangegeven dat hij(/zij) voor afgaande aan de reis een hoop tijd wil investeren om de camera beter te leren kennen en om wat basistechnieken onder de knie te krijgen. in dat geval ben je naar mijn mening met een dSLR altijd beter af.
je moet daarnaast ook niet al te veel waarde hechten aan die Leica sticker op je camera...
Dat is zo'n beetje wat ik ook mee wil nemen, op een extra lens na danWilko schreef op maandag 12 november 2007 @ 16:23:
[...]
Nog even terugkomend op dit punt: ik heb deze zomer een rondreis door Europa gemaakt, met backpack. Ik had qua cameraspul bij me: Nikon D50, 18-70, Tokina 12-24, extra accu, imagetank. Al met al zo'n 1,5 kilo. Dat is erg weinig vergeleken met wat veel mensen hier meezeulen
En ja, het gewicht gaat een issue worden. Althans, dat werd het bij mij. Als je zo'n 1,5 uur (of meer natuurlijk) gaat lopen met een rugtas van 22,5 kilo telt elke gram hard mee.
offtopic:
Maar goed, wat versta je onder backpacken? De één gaat de complete wildernis in, de ander vindt het al backpacken als je een rugtas bij je hebt, ook al ga je linea recta naar een 5-sterrenhotel
Nikon heeft in ieder geval een mooie 18-200VR. Niet goedkoop, maar in combinatie met een D40 heb je een erg mooie allround-camera.Thefirstikke schreef op dinsdag 13 november 2007 @ 18:18:
Komende tijd even goed orienteren voor een geschikte dSLR. Live view en soortgelijke systemen schrap ik van mij wannahaves lijstje. Belangrijker vind ik de beschikbaarheid van een redelijk goede lens met wat zoombereik (Tamron AF 18-250mm F/3.5-6.3 XR bijv.) en dat de body als brildrager goed te gebruiken is. Bedankt voor de reacties iedereen!
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq