Floris schreef op 01 mei 2004 @ 16:59:
Ik heb ook een ASUS bridge met WLAN erachter (toevallig een Asus WL300g).
Wat ik heb gedaan is het MAC-adres van mijn laptopje doorgegeven, de A-records in de DNS aangepast en het werkte. Ik heb nog nooit zo'n gemakkelijke installatie gehad eigenlijk. Bridge neerzetten, kabeltje vanaf de splitter erin, UTP naar het AP erin, power erin en dat stuk was klaar. Het AP neergezet, UTP erin, power erin en ik had binnen 30s werkend internet.
Is het een idee om je AP zo in te stellen dat die eigenlijk ook alleen maar bridged? Dan kan je bij TweakDSL een of meer vaste IP's krijgen welke elk aan een specifiek apparaat gekoppeld kunnen worden. Zo heb ik hier een vast IP voor mijn laptop, een vast IP voor een VPN-verbinding zodat ik kan VOIP-en en een vast IP voor de UTP-interface van mijn XBoX. Als er iemand langskomt bij mij thuis met een laptopje dan krijgt die persoon automagisch een ander IP dan ik zelf gebruik, eenvoudigweg uitgedeelt door DHCP.
Als jij het MAC-adres van je AP doorgeeft, dan moet dat AP dus DHCP doen. Nu ken ik die SMC van jou (gelukkig) niet, maar ik heb wel een paar eenvoudig te beantwoorden vragen:
1. Heb je het
originele MAC-adres van je AP doorgegeven? (Dus niet gecloned, gespoofed oid)
2. Ben je er zeker van dat je bekabeling, je splitter etc. etc. goed zijn?
3. Als je je AP instelt om te werken als bridge (zonder DHCP) krijg je dan ook een IP op de PC?
4. Kan het zijn dat je AP niet goed werkt? (Ik heb met dynamische IP's geen verlopende lease: er is immers contact en die lease verloopt dan
dus niet)
Het verhaal komt gewoon raar op mij over: elk uur valt je IP weg... Daar moet haast iets anders aan de hand zijn.
(Ik heb vrij bewust de white-list in mijn AP even buiten beschouwing gelaten, maar ik heb inderdaad een stukje beveiliging van mijn netwerk, gebaseerd op MAC-adres.)
toch even wat antwoorden :
1: MAC adres door geven behoeft eigenlijk niet. Inmiddels ook orginele MAC adres door gegeven van AP jah. Maar dit weekend heeft er alleen een PC met het MAC adres wat ik doorgeven aan tweakdsl lijn gehangen. Problemen waren onverminderd.
2.JA, want ik heb NOG een DSL lijn ( van mijn baas) en via die lijn werkt alles wel
En via tweakdsl verkrijg ik wel een IP maar die lease word niet verlengt. dat duid niet echt op een bekabeling probleem.
3. neen. Deze AP is niet apart als bridge in te stellen.
DHCP is uitgeschakeld op deze AP en alle IP adressen in mijn netwerk zijn statisch en niet dynamisch. alleen AP heeft via WAN poort dus DHCP-client om IP te verkrijgen via ASUS modem van Tweakdsl DHCP server.
4. Zou kunnen, maar sluit ik uit .
Als ik nml test met een ander modem over de tweakdsl lijn werkt alle wel goed.neen dit modem kan ik niet op die lijn houden daar ik die voor de 2e DSL lijn van de baas benodig.
En : als ik ipv de AP -router een normale PC aansluit op ASUS modem heb ik precies dezelfde problemen.
Inmiddels is er veelvuldig gemailt dit weekend en neem ik morgen (maandag) kontakt op met de helpdesk met verzoek tot omwisseling van het asus modem.
En wat betreft aansluiting heb je gelijk : een kind kan de was doen.. aan sluiten..aanzetten en draaien

alleen het blijven draaien daar is hier nog een struikel blok, en elke keer naar meterkast lopen om modem uit/aan te zetten is niet echt leuk.
[Voor 8% gewijzigd door geintje op 02-05-2004 23:55]