Beste Medetweakers,
Ik ben al jaren bezig met geluid, echter door financiële redenen nooit de mogelijkheid gehad om serieuzere setjes aan te schaffen. In mijn vorige huis heb ik ook nooit te maken gehad met akoestiek van de ruimtes, dit was allemaal prima in orde (kleine ruimte, veel oude meubels die goed geluid absorberen).
Ongeveer een half jaar geleden ben ik verhuist naar mijn huidige woning, een voor mij geweldige, moderne woning, waar wij tevens allemaal nieuwe modernere meubels hebben geplaatst. Echter heb ik bij de aanschaf van de meubels en de inrichting van de kamer me absoluut niet bezig gehouden met de akoestiek van de ruimte, ik had hier ook nog nooit problemen mee gehad dus waarom zou ik. Ik ging er vanuit dat de galm die in de ruimte zat wel weg zou trekken nadat we de ruimte hadden aangekleed.
Toen eenmaal alle meubels er stonden viel het me op dat er nog steeds een vervelende galm aanwezig was, een galm waar ik ondertussen aangewend ben en dus eigenlijk niet meer hoor. Helaas is deze galm achteraf funest voor mijn geluidsset. Deze klonk in de hifi-winkel geweldig (met exact de zelfde apparatuur die ik nu thuis heb staan) en bij mij thuis klinkt de set wel oké.
Mijn geluidsset is langs gebracht door de hifi winkel zelf, toen zij bij mij in de kamer waren gaven ze ook al aan dat de galm erg belemmerend zou zijn voor de geluidskwaliteit. Echter de oplossingen die zij aandroegen waren allemaal niet de mooiste en dus ook geen oplossingen waar mijn vriendin achter staat.
Ik ben de afgelopen maanden bezig geweest met het zoeken naar een goede oplossing voor galm in mijn kamer, die er overigens genoeg zijn. Echter heb ik al veel concessies moeten doen qua boxen i.v.m. mijn vriendin en kom we er qua geluidsdemping samen al helemaal niet uit. Het probleem is dat de woonkamer eigenlijk al 'af' is en alles is nieuw. Als het aan mij zou liggen dan zou ik 1 muur helemaal bekleden met vloerbedekking, maar dit vind mijn vriendin weer niet mooi.
Waar loop ik tegen aan:
- Meubels zijn nieuw en dempen niet tot nauwelijks (alleen de bank)
- Vriendin vind alle dempende oplossingen lelijk
- Ik heb een hond, tapijt/vloerbedekking is geen optie i.v.m. de haren
- gordijnen zijn te dun, bewust voor gekozen i.v.m. doorkijk maar akoestisch doen die dingen niks
- Vloer is erg hard (PVC)
- Veel houten meubels
- schilderij aan de muur van aluminium (achteraf had ik een canvas moeten nemen)
Mijn oplossingen
- tapijt tegen de muur waar de TV hangt (in mijn ogen de mooiste en meest functionele oplossing)
- Dempend materiaal achter de bank (moet er dan wel mooi uit zien)
- Akotherm D40 tegen het plafond (wordt ook niet mooi)
- Rolgordijnen aan beide ramen (werkt helaas niet altijd en weet niet of dit genoeg gaat zijn)
- Dempend materiaal achter de gordijnen (zie je niet maar ben bang dat het effect minimaal gaat zijn)
Wat ik zoek:
- Een mooie, niet te dure oplossing voor mijn probleem. (budget +- 400 euro)
Hieronder een situatieschets van mijn kamer en een foto van de TV muur
TLDR:
Mijn woonkamer heeft de akoestische eigenschappen van een leeg aquarium en de kamer staat al vol met meubels die er niet meer uit gaan. Mijn vriendin vind alle oplossingen waar ik mee kom niet mooi en ben op zoek naar een oplossing waar we beiden tevreden mee ben.
alvast bedankt!