Maar niet door mij, hè!

Onder linux heb ik nog niks voor elkaar gekregen, ik ben aan het stoeien met progdvb voor windows, ik moet nog een dvb-c kaart kopen, maar ik heb nu geen geld. Ik heb echter het wel werkend gezien bij een maat van me, ik mocht ook zijn dvb-c kaart lenen, maar deze is inmiddels weer terug bij hem.
Dat "werkend" bij die maat van je, was dat met progdvb of andere software? En met "werkend" bedoel je dus ook de cam? Ik ben met name benieuwd hoe hij dié werkend heeft gekregen. Voordat ik met LinVDR aan de slag ben gegaan, heb ik ook wat gestoeid met progdvb. Daarmee kon ik geen enkele zender ontvangen, zelfs geen EPG van een zender. Dat zal echter ongetwijfeld aan mezelf hebben gelegen.
Met LinVDR had ik het binnen een mum van tijd voor elkaar. Althans de niet-gescrambelde zenders, want zoals je weet heb ik nog geen cam of phoenix-interface.

Het voordeel van LinVDR vind ik bovendien, dat je dat gewoon met een afstandsbediening kunt bedienen, direct vanaf de TV. Je hoeft geen windows op te starten en een monitor aan te zetten, om met de muis het programma te kunnen besturen.
Ik ben benieuwd naar hoe bij die maat van je, de smartcard-sleutels via de cam worden opgehaald, opdat ik dat dan ook in LinVDR kan proberen toe te passen.
Omdat ik binnen GoT geen specifiek topic over (Lin)VDR kon vinden, ben ik er zelf maar een gestart:
(Lin)VDR, PC als videorecorder voor Digitale Televisie:
http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1010386
Het is misschien wel nuttig om in bovengenoemd topic verder te gaan, omdat in dit tot nu toe gebruikte topic ook veel algemene vragen, over bijvoorbeeld de standaard Nokia en Panasonic ontvangers, worden gesteld. Het wordt anders zo'n warboel.
Als ik een kaartje heb (volgende maand) dan zal ik het je laten weten
(nog goedkope adresjes voor zo'n kaart?)
Een
goedkoop adresje nog wel.
Volgens mij valt het überhaupt nog tegen om een DVB-C kaart in Nederland te kopen. Bij verschillende computerzaken waar ik ben geweest (om te informeren naar een cam bijvoorbeeld

), denken ze automatisch dat je een kaart voor windows mce bedoelt. Als je ze dan een beetje weet uit te leggen dat het om een kaart voor digitale TV gaat, komen ze meestal niet verder dan een satelliet-kaart (DVB-S). Kortom, ik weet geen adres in Nederland waar ze DVB-C kaarten verkopen. Je zou wellicht kunnen proberen om (een DVB-C kaart van) een Siemens-Nixdorf multimediabox op de kop te tikken. Anders kun je het beste naar duitse winkels (webshops?) kijken. Daar is DVB-C wat meer ingeburgerd.