Ja, ik snap dat je dat aan wilde tonen, en dat wil ik dan toch graag even nuanceren. Over de dreiging kunnen we best het AIVD jaarverslag als leidraad nemen. Zij maken overigens onderscheid tussen zaken waar overlap in zit. Zo is er overlap tussen anti-institutioneel, extreemrechts, en ondermijning terwijl islamisme meer op zichzelf staat (al heb je wel overlap met Jodenhaat, wat weer bij extreemrechts terecht komt).
*knip*
Dan ga ik quoten wat jij niet relevant vindt:
Verschil tussen islamitisch en islamistisch
De termen islamitisch en islamistisch schelen maar één letter, maar betekenen iets anders. Islamitisch verwijst naar alles wat met de islam als religie te maken heeft, bijvoorbeeld islamitische feestdagen of islamitische architectuur. Als je islamitisch bent, ben je een moslim en geloof je in Allah.
Islamistisch is een politieke stroming die vindt dat de islam niet alleen een geloof moet zijn van mensen, maar ook de basis voor de inrichting van de staat en de samenleving. Niet elke moslim is dus islamistisch.
Binnen het islamisme zijn er weer meerdere stromingen. Zo zijn er hervormers die verandering willen binnen een democratie, maar ook radicalen die de democratie met geweld willen omverwerpen, zoals de leden van groeperingen als IS of al-Qaida.
"Niet elke moslim is dus islamistisch." Het is objectief wel relevant. Want als onze diensten iedereen die islamitisch is in de gaten gaan houden, dan moeten zij zoeken naar een speld in een hooiberg. Met islamistisch heb je een effectiever gekaderd selector, met een gunstigere true/positive, true/negative, false/positive, en vooral false/negative ratio.
Door het onderscheid
niet te maken, draag je bij aan de tweedeling in de maatschappij. Je zet een groep mensen weg. Ik lees momenteel een essay over OUN (Bandera's afsplitsing), die deed precies hetzelfde met (o.a.) Joden in Oekraïne.
Aan de andere kant heb je ook hetzelfde eiereneten tussen Joden en extremistische Joden (die mag je niet over een kam scheren), maar vanwege de Holocaust ligt dat gevoeliger. Toch moeten we het wel veroordelen, zonder alle Joden over een kam te scheren. En.. dat kunnen we ook.
Ik postte de cijfers niet om Duitsland met Nederland te vergelijken overigens

. Maar ik sta gewoon anders in de wedstrijd als het gaat om dit soort figuren. Wat mij betreft sluiten we die 410 (en ja, ook die 65 en 17 anderen) gewoon op. En natuurlijk begrijp ik dat dat binnen onze (huidige) democratische kaders niet kan. Maar moet je nu kijken wat ervan komt: telkens onnodige slachtoffers! Ik vind dat je best de vraag mag stellen of het belang van 100 miljoen anderen niet zwaarder weegt dan de belangen van dit soort idioten.
Om deze reden ben ik tegen de autoterroristen

. Die zijn schadelijker dan al het terrorisme met vliegtuigen tot nu toe in Nederland. Daarmee wil ik zeggen dat in onze samenleving door idioten helaas mensen gewond raken, en zelfs mensen sterven. Onze samenleving is zo ingericht dat de straf probeert om genoegdoening te geven aan de nabestaanden van de slachtoffer(s) om zo recidive, copycats tegen te gaan. Het is overigens al zo dat een voorbereiding op aanslag al strafbaar is. Daarom is het zaak dat we onze diensten de financiële en technische middelen geven om te infiltreren. Want het verleden bewijst dat dat werkt. Niet alleen door de inlichtingendiensten, ook door politiële diensten.
En ja, dat autoterrorisme is van wezenlijk belang in deze context. Er zijn nog altijd meer verkeersdoden dan doden door terrorisme in ons land. Sterker nog, wereldwijd is de impact van terrorisme gedaald sinds de jaren '70/'80.
*knip*.
De repressie in die landen is toegenomen, de democratische waarden zijn scherp gedaald (onderzoeken en indices gebaseerd op nieuwsfeiten en onderzoeken wijzen dat uit). D66-rechters zouden we hier hebben (wat onzin is); daar had en heb je PiS-rechters, Fidesz-rechters. Hetzelfde had je ook in de autocratische landen ten tijde interbellum, namelijk Nazi-Duitsland en de Sovjet-Unie. Door onze rechters af te schilderen als D66-rechters, normaliseer je de PiS-, Fidesz-, en toekomstige PVV/FvD-rechters
Ik begrijp je zorg en ik heb ook (jonge) kinderen, maar ik ben positief gestemd over dit onderwerp, voornamelijk door het aanstaande mobieltjes-/internetverbod. Ik verwacht dat dat een groot verschil gaat maken. Als je kinderen nu in de vormende leeftijd zijn (pubertijd) heb je inderdaad een minder gunstig tijdperk.
Het probleem met dit soort verboden is hetzelfde als met AVG. Het duurt ontzettend lang, we reageren traag. De geest is dan al uit de fles. Ik verwacht hetzelfde m.b.t de verboden op sociale media. Het helpt wel met aansprakelijkheid. Het is alsof je een goede zet maakt in een conflict. Het conflict is dan niet meteen verdwenen, de tegenpartij gaat zich aanpassen. En een deel van die tegenpartij wordt gestuurd door buitenlandse agenten, en wat ik maar even omschrijf als psychopaten (overlap met
Wikipedia: Accelerationism)
~~~[edit]Ander voorbeeld: partijen met slechts 1 lid die ondemocratisch zijn, wil men verbieden. Terwijl dat probleem in de praktijk al zo'n twintig jaar bestaat.[/edit[]
[
Voor 6% gewijzigd door
defiant op 29-07-2026 23:59
]