Sorry, maar dit is dus precies het geklooi waar ik het over heb. Voortschrijdend inzicht, helderheid? Het ding bevat een trafo in het AC deel of niet. Wat is daar nou voor voortschrijdend inzicht aan mogelijk? Is dat ding totaal door een hallucinerende AI ontworpen en gefabriceerd?mrme12345 schreef op zaterdag 29 augustus 2026 @ 17:46:
[...]
Maar ook dat wordt nu weer in twijfel getrokken door Zendure. Zij hebben aangegeven dat ik het beste nu in de review voor de 3000 AC+ op kan nemen dat Type B noodzakelijk is (tot dat zij definitieve helderheid hebben). Dus dat lijkt op voortschrijdend inzicht. Wij volgen wat Zendure nu aangeeft, niet wat er in het verleden wel of niet geroepen is. En dan wachten we wel op het definitieve antwoord.
Het vorige antwoordt was technisch geschreven, en goed gemotiveerd. Het lijkt er op alsof managers en andere technisch niet onderlegde personen zich er tegenaan bemoeien en zaken nodeloos gecompliceerd maken.
Voor het genereren van een 230V AC stroom heb je grofweg twee basis topologieën bij gebruik van een DC 25,6V accu (48V bij de oudere systemen):
- Met boost converters naar een krappe 300V DC en daarvandaan 230V AC genereren
- Een laagspanning AC genereren en deze met een trafo naar ongeveer 230V AC brengen.
Bij string PV heb je meestal te maken met heel hoge voltages. Het is dan veel goedkoper om direct een AC stroom te maken met het juiste voltage dan om ingewikkeld te doen met trafo's. Dit is waarom veel PV omvormers een type B aardlek vereisen. Om die reden kan ik mij een onwaarschijnlijke situatie voorstellen dat er bij de Mix 4000 pro in bypass mode mogelijk een DC component is als er eerst 230V AC wordt gecreëerd ipv dat de MPPT's plus het daaropvolgende DC deel een vaste uitgangsspanning hebben passend bij de accu spanning.
Toevoeging:
Ik ben misschien wat fel, en dat is absoluut niet tegen jou gericht. Zendure positioneert zich in de plugin markt aan de premium kant. Dit soort ge*** kun je je dan niet veroorloven. Als ze bezig zijn met een externe partij een stempeltje op het geheel te laten zetten kunnen ze dat gewoon zeggen. Iets in de trant van: "we hebben gemerkt dat er vanuit de markt vraag is naar duidelijkheid over het type aardlek dat nodig is. Hoewel door het ontwerp van het systeem er geen noodzaak is voor een type B aardlek hebben we er voor gekozen om in plaats van zelf certificatie dit bij een gerenommeerde partij meer te leggen. We verwachten dit binnenkort afgerond te hebben."
[ Voor 15% gewijzigd door koboy op 29-08-2026 18:33 ]
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!