Hogere orde effecten kunnen zijn dat de onbetrouwbaarheid zakelijke transacties naar andere, minder devaluerende valuta dwingt, dat afspraken in Euro. Want die 15% daling van de dollar in 6 maanden (al is het alweer een maandje stabiel) is zakelijk ook echt wel een dingetje.Brent schreef op woensdag 30 juli 2025 @ 09:20:
[...]
Het vervelende is dat je alle hogere orde effecten weglaat, en die domineren meestal al zijn ze specifiek lastig te modelerenVraag hangt niet alleen van aanbod af, prijselasticiteit e.d. Veel potentiele klanten zijn prijsgevoelig, juist die Trump-stemmers zou je denken.
Het is alleen mooi als je vergeet dan na het eerste effect, er nog 101 andere zijn die de slotsom (omzet en winst, en werkgelegenheid en welvaart) bepalen. Uiteraard kan Trump niet meer dan 160 tekens ver denken, maar wij gelukkig wel.
Wel vreemd, negatief voor bedrijven, de RMB-Dollar is maar ~3% gedaald, en de RMB-Euro maar ~7%.
En dat inflatie oploopt terwijl de groei achterblijft in de VS, dat gaat ook serieus koopkracht kosten daar.
Dat is zeker een ding in de VS, veel zaken mogen daar geadverteerd worden zonder bijkomende kosten (vervoer, afleverkosten, btw).rapture schreef op dinsdag 29 juli 2025 @ 13:49:
[...]
Prijzen inclusief of exclusief dealer fees, belastingen,... maken een groot verschil.
Eventjes op Reddit gekeken wat de dealers erbij doen:
[...]
https://www.reddit.com/r/..._in_usa_dealer_fees_from/
[...]
[...]
[...]
[...]
Prijzen exclusief vervoer van de fabrikant naar dealer is daar normaal.
Hier in de EU is het de burger/consumentenbescherming dat dat allemaal in de geadverteerde prijs moet zitten, zodat je een goede vergelijking kan maken.
In de VS is het ook wel verklaarbaar, een bedrijf rolt immers een advertentiecampagne uit over het hele land, en wil daarbij een prijs noemen om te vergelijken met de concurrent.
Maar omdat er geen eigen distributiekanaal is (motor/autodealer, supermarkt) en de btw per staat (iets) verschilt kan dat dus niet de eindprijs zijn. En iedereen is daar aan gewend.
Amerikanen hier zijn altijd even verbaast dat voor iets van €1 in de supermarkt ook daadwerkelijk €1 bij de kassa betaald moet worden
De vergelijkingen op prijs tussen de VS en Europa gaan eigenlijk altijd mank.
*knip* speculatieGlashelder schreef op woensdag 30 juli 2025 @ 10:06:
[...]
Je vraagt je toch af of dat nou handig is met de Epstein files in het achterhoofd. De mensen die niet blij zijn dat die files niet worden vrijgegeven worden zullen ook wel zo hun gedachtes hebben over het volgende seksuele roofdier dat gewoon gratie krijgt.
Of zal dit Trump's manier zijn van zeggen 'haha, fuck you all'...
[ Voor 61% gewijzigd door polthemol op 30-07-2025 10:25 ]
BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,
/f/image/J5RvvlnnyEkLO3lIf7tRdBx4.png?f=fotoalbum_large)
