mvrooij schreef op donderdag 26 juni 2025 @ 09:05:
Even korte (edit, niet kort zie ik) update na afgelopen weekend met mijn 7x.
500KM gereden waarvan 400KM met 2 elektrische fietsen op de trekhaak, hond in de bench en volledig volgeladen. Snelweg 110 grotendeels. Verbruik zat gemiddeld op 18,9kWh. Erg tevreden dus!
Trekhaak werkt maar op 1 manier. Kabel erin doen, auto 5 minuten uitzetten en zorgen dat deze ook niet op contact blijft. Daarna instappen dan is alles goed. Dit hetzelfde met loskoppelen. Als je dat niet doet krijg je allemaal meldingen en werken zaken niet.
Internet bundel nog steeds niet actief. Zijn nu 6 a 7 werkdagen verder.
Merk dat sturen in comfort te soepel is voor de snelweg waardoor hij soms wat meer gaat zoeken. Merk dit in standaard niet dus daar op ingesteld.
Carplay werkt top, nooit problemen mee.
Audio vind ik toch echt wat minder, krijg de juiste afstelling naar mijn mening niet gevonden. Moet ook wel zeggen dat het echt per muzieksoort anders is. Ook de source is erg belangrijk hierin. Had hier wel stiekem meer van verwacht, vind mijn XC40 P8 en de Mini Countryman 2023 (prive) met beide Harman Kardon stuk beter klinken. Iemand nog tips qua afstelling??
Luchtvering echt geweldig dit weekend met fietsen en volgeladen. Rijd heel fijn.
Airco deed het prima, auto wordt gewoon erg warm met buiten temperaturen van 30 graden dus om dit te koelen moet hij wel maximaal aan. Geventileerde stoelen met massage erg fijn, geeft veel comfort.
Software blijft geweldig, het is even allemaal zoeken en sommige zaken nog niet helemaal logisch geplaatst maar alles zit er werkelijk op. Snel en veel opties. Top.
Auto opladen ging op het vakantie park met 22kw, leuk om te zien. Ben niet gewend dat mijn auto aan een normale lader zo snel vol zit.
Meerdere mensen op de achterbank gehad op vakantie, die waren lyrisch over de ruimte en kwaliteit. Altijd leuk om te horen. Ook erg wat mensen op 't park die even zijn komen kijken of bijna hun nek breken zodra ik langs reed.
Zag hier de opmerking over het schakelen van P naar R of andersom. Je dient echt de rem in te drukken wil dit werken. Je hoeft niet stil te staan dat ik merk maar de rem moet wel actief in gedrukt zijn op dat moment. Hopelijk halen ze dat nog weg, ik ben dit namelijk bij mijn XC40 ook gewend dat ik gewoon kan om schakelen bij hele lagen snelheden.
Grootste gemis vind ik de cruise control met een fietsenrek of aanhanger. Wat een bullshit om dit dan uit te schakelen of de optie niet te hebben. Ik was na 200km wel klaar met mijn voet. Dit is wat Zeekr echt moet gaan toevoegen. Nu gebruik ik niet vaak de trekhaak, maar zodra je hem gebruikt rij je vaak ook verder dan is dit gewoon echt bagger.
Knipperlichtgeluid mag van mij ook echt zachter, heb 4 mensen in mijn auto gehad en die maakte allemaal de opmerking dat die in ieder geval goed hoorbaar is... gewoon niet nodig.
Elektrische deuren kan ik wel aan wennen maar soms heb ik het idee dat ik het zelf sneller kan. Of soms sta je per ongelijk nog heel kort net even ervoor waardoor hij niet verder open gaat. Hopelijk kunnen ze hier nog iets in fine tunen. Ook zou het eventueel leuk zijn om je sleutel bijv. zo te kunnen programmeren dat je de stoel op afstand vast open kunt maken. Ideetje, misschien niet nodig maar zou leuk zijn. Dan is het instappen, voet op de rem en gaan.
Nu totaal 1000km gereden en gemiddelde zit op 19,1kWh/100km. Boven verwachting naar mijn mening.
Ik kom van een XC40 P8 af en daardoor is het echt een beademing deze auto. Alles is boven verwachting.
Nog zeker wat verbeterpunten maar dit zijn kleine dingetjes die hopelijk ook goed gaan komen. Ook niet gek bij een nieuw model en merk natuurlijk.