Ik heb afgelopen vrijdag een proefrit mogen maken in Amsterdam. Ik kreeg een grijze Privilege mee, mooie auto! Zeker van buiten. De auto was van binnen niet echt schoon. Materialen ogen dan eerder wat smoezelig. Het scherm achter het stuur trekt ook veel stof aan.
Zit positie is erg fijn en ook de hoofdsteun was goed af te stellen met mijn 1,97m.
Het centrale scherm is groot, werkt snel en ziet er modern uit. Helaas zit het stuurwiel vanuit mijn zithouding deels voor het scherm, wat de afleesbaarheid vermindert. Qua software zaten er wat schoonheidsfoutjes in de tekst en presentatie. Volgens de medewerker reed ik in een pre-productiemodel en is dit opgelost in de versie die wij geleverd krijgen.
Een aandachtspuntje: sommige knoppen op het scherm zijn behoorlijk klein – wat mij betreft mogen die groter om bediening tijdens het rijden te vergemakkelijken.
Apple CarPlay werkte, maar de ruimte op het scherm wordt niet optimaal benut. De weergave oogde vreemd, icoontjes zijn relatief klein, en er zat wat vertraging in de aansturing. Ander puntje de sleutel kan je niet aan je sleutelbos hangen. Er zit namelijk geen gaatje o.i.d. in de vierkante sleutel.
Tijdens mijn korte ritje werkte de navigatie prima. Binnenin is de auto opvallend stil – een wereld van verschil met mijn huidige Kia. Ook de geluidsinstallatie klinkt erg goed.
Het verbruik lag rond de 18 kWh/100 km onder ideale omstandigheden. Mijn Kia zit daar met minder dan 13 kWh/100 km duidelijk onder, maar die is dan ook een stuk kleiner.
De luchtvering vond ik persoonlijk wat minder prettig aanvoelen. Misschien is dat wennen, of speelt het hogere gewicht van de auto daarin een rol.
Al met al een interessante auto met veel potentie. Visueel aantrekkelijk, rijk uitgerust en stil vanbinnen, maar nog wat puntjes op de i qua software en interface. Daarnaast ben ik erg benieuwd of de auto de beloofde snellaad tijden gaat halen.