joey82 schreef op dinsdag 11 november 2025 @ 11:49:
[...]
Ook nieuwe klanten betalen de inflatie correctie, het hang er vanaf wanneer je klant bent geworden, ik heb dat zelf ook een paar keer gehad toen ik net klant was geworden, dus wat je zegt klopt niet helemaal.
Als je een X aantal maanden voor de invoering van de inflatie correctie klant bent geworden, krijg je hem ook. Maar dat doet niets af aan het verhaal. Hoe langer je klant bent, hoe meer je betaalt. En zo werkt inflatie niet. Zie mijn vergelijk van het pak melk bij de AH. Die prijs is ook niet afhankelijk van hoe lang ik klant ben.
Het gaat dus vooral hier om, los van de kortingen zijn dit de prijzen voor een 1gbit abbo bij KPN:
Nieuwe klant: 52,50 Euro
1 jaar klant: 54,.. Euro
2 jaar klant: 56,29 Euro
etc...
Van de week zag ik nog een bericht van iemand voorbij komen die er niet echt op lette en voor zijn Hussel 1Gbit al meer dan 60 Euro betaalde, want KPN liet hem lekker op een oude propositie zitten. En dit is niet alleen een klacht naar KPN toe, want (vrijwel?) elke provider doet dit.
Daarom de opmerking: De cadeautjes van de nieuwe klanten worden betaald door de "slapende klanten" die elk jaar hun abonnementsprijs verhoogd zien. Providers noemen dit inflatie correctie (Ze gebruiken vaak ook wel de inflatiecijfers van bijvoorbeeld het CBS), maar voeren deze selectief door voor bestaande klanten. En zo werkt "echte" inflatie niet. Bij de AH wordt het pak melk, of welke andere boodschap dan ook, voor iedereen even duur.
[
Voor 40% gewijzigd door
TFHfony op 11-11-2025 12:06
]