mooi gezegd, @
DutchKel.
jouw exacte situatie is bij mij natuurlijk niet bekend, maar je zou eventueel kunnen overwegen om in je meterkast een toestelcontactdoos te plaatsen, (zie mijn vorige twee post's).
Mijn eerder beschreven oplossing met een verlengsnoer van schuko-man (past in de V2L adapter) naar CEE16-vrouw (past op een standaard toestelcontactdoos) is namelijk conform NEN1010.
Het verlengsnoer mag gewoon door de gang, onder de voordeur, en over de oprit gelegd worden tijdens gebruik.
het voordeel hiervan is dat je enkel een aanpassing in je meterkast hoeft te maken, en dus geen aanvullende aanpassingen aan je vaste installatie hoeft te maken zoals het trekken van kabels door de kruipruimte.
Aanvullend, betreffende het verlengsnoer:
Ookal is een geleider oppervlakte van 1.5mm2 voor het bovengenoemde verlengsnoer (16A, 3.7kW) conform de NEN1010:T52.I.1, zou ik toch adviseren om, net zoals in de evenementenbranche, 2.5mm2 te gebruiken voor het verlengsnoer.
Dit in verband met de vermoedelijk grote afstand die je auto van de meterkast af staat, en de vermindering van warmteontwikkeling en spanningsval.
Voor een paar tientjes heb je die besteld, en daar kan je eenvoudig een CEE16-vrouw aan monteren.
nog een toevoeging hierop:
Dit is dus ook waarom de B16 aardlekautomaat tussen de omschakelaar en de toestelcontactdoos adviseerbaar is, daarmee voorkom je alle mogelijkheden tot overbelasting.
Dit is dus ook waarom een omschakelaar belangrijk is: de omschakelaar wordt namelijk geplaatst met aan de voedende kant de zonnepanelen en de wijkaansluiting, en aan de andere kant de "gebruikers". Op die manier kunnen de zonnepanelen onmogelijk de noodstroomvoorziening terugvoeden.
[
Voor 24% gewijzigd door
AbelR op 14-12-2025 09:54
]