DeJurist schreef op dinsdag 13 augustus 2024 @ 23:32:
Vandaag heb ik een proefrit gemaakt in de Zeekr X Long Range. Mijn eerste indruk is dat de auto prettig rijdt, goed stuurt en stabiel op de weg ligt. Ik heb een uur kunnen rijden en heb het voertuig flink getest.
Wat me opviel is dat de acceleratie van de Long Range veel minder krachtig aanvoelt in vergelijking met mijn Jaguar I-Pace. Het interieur ziet er mooi uit, maar voelt wel erg goedkoop aan. Vooral het stuur geeft een duidelijk kunststof gevoel.
Daarnaast is de binnenruimte kleiner dan ik had verwacht. Dit voertuig lijkt in de verste verte niet op een SUV, ondanks de reclame die dat wel suggereert. Het is eerder een kleine crossover die zelfs kleiner oogt dan de Volvo EX30.
Het design vind ik echter erg geslaagd; het ziet eruit als een EV en rijdt ook als een EV. Ik kon alleen de Adaptive Cruise Control (ACC) niet vinden, maar die zal er vast op zitten.
Wat ik niet heb kunnen testen, is of het voertuig Android Auto en Apple CarPlay ondersteunt. Al met al geef ik deze auto een ruime 7/10.
Ik moest wel even lachen toen ik dit las. Wij hebben juist de X genomen omdat deze stukken ruimer is dan de EX30 (en dat is hij ook gewoon). De longrange accelereert inderdaad heel vloeiend en is gewoon vlot zat. Wil je echt die snelheidskick, dan moet je voor de duurdere performance (of hoe die ook heet bij de X). Dan zit je binnen de 4 tellen op de 100.
Ik ken het interieur van de Jaguar niet, maar ik verwacht dat die nog wel mooier zal zijn dan van de X, maar die auto opereert ook in een compleet andere klasse. Vergelijk je het dashboard van de X met die van de EX30, dan is die van de Zeekr echt stukken mooier.
ACC en LCC zit er gewoon op (rechter stengel 1 of 2 keer naar beneden duwen) en uiteraard zit er Carplay/Android Auto op.
Ik vraag mij echt af of je dit nu serieus meent of simpelweg zit te trollen.
Gisteren overigens met de LCC zitten spelen. Het blijft wonderlijk hoe je wagen de weg braaf volgt en zelfs helemaal tot stilstand zet achter een auto voor een rood stoplicht. Jammer dat je handjes braaf op 10 voor 2 moeten zitten. Ik heb het stuur vaker aan de onderkant vast, maar dat mag dan niet van de X (en terecht).
[
Voor 10% gewijzigd door
PaT op 14-08-2024 07:56
]