Klopt het dat er 4 lasklemmen zijn? Het zouden er 5 moeten zijn. Als het er 5 zijn, doe dan even een nieuwe foto waar wel alles goed op te zien is.
Wat hier al wel te zien is: meerdere draden zijn niet diep genoeg in de lasklemmen gestoken en ik denk ook iets te lang gestript. In de
(enige op de foto zichtbare) fase-lasklem zit de rechter draad (
althans, rechts op de oude foto) echt ruim te ondiep erin.
Verder lijkt dit ok qua kleuren en functies
, waarbij ik er voorlopig even van uitga dat het 5 lasklemmen zijn , en dat bruin van de wcd op 1 van de bruine uit de flexdoos zit, en zwart van de wcd op de andere bruine uit de flexbuis. Edit: op de nieuwe foto blijkt dat het inderdaad zo zit.Is geïnstalleerd door een elektricien van een 'gerenomeerde' keukenboer.
De installateur is een prutser.
Het lijkt misschien om slordigheidjes te gaan in de afwerking, maar dit zijn slordigheidjes die op termijn gevaar kunnen opleveren. Op zowat elk punt in de keten zijn er dingen die makkelijk beter hadden gekund/gemoeten.
De mantelbuis ligt verder inderdaad gewoon los onder de het aanrecht en de kabels gaan rechtstreeks via een loze leiding naar de meterkast.
Dat is geen mantelbuis, maar een buis, specifiek een flexbuis. Een mantelbuis is veel groter en gaat om een kabel.
Wat je kabels noemt, zijn draden, specifiek installatiedraden. Een kabel heeft 2 lagen isolatie en bijna altijd meerdere geleiders, die dan aders heten.
Installatiedraad is bovendien stug en niet buigzaam: als het te vaak bewogen wordt, verzwakt het koper en kan het breken en/of heet worden en brand veroorzaken. Die buis en de doos moeten daarom vast gemonteerd worden, maar ook om te voorkomen dat de buis losschiet. Je ziet dat de buis nu al bijna uit de doos getrokken is.
Van in de groepenkast, via die lasdoos, tot en met de kookplaat zelf: dit is allemaal net niet goed.
[
Voor 4% gewijzigd door
Juerd op 01-02-2025 17:28
]