Ben wel benieuwd welke set het is! Vaak kan je besparen door een andere kleur te kiezen of dat ene blokje met een print van 25 euro te laten zitten. Daarnaast is 'new in box' voor alles ouder dan 5-10 jaar een nogal dure vergelijking, is tweedehands ook zo duur?GoingDutch schreef op vrijdag 10 oktober 2025 @ 09:53:
Mijn zoon wilde een oud setje hebben dat al 15+ jaar van de markt is en ik dus aan het Bricklinken om de losse onderdelen bij elkaar te zoeken(new in box kost nu 1000€). Dat was wel even stress de afgelopen dagen.
Het systeem van verschillende verkopers waarvan geen enkele alles in de store heeft, soms absurde verzendkosten hoger dan wat DHL zelf vraagt, ‘handling fees’ bij sommige verkopers, soms hogere prijzen dan bij Lego Pick-a-Brick zelf, blokjes die niet meer te krijgen zijn en speculatie door verkopers(25€ voor één enkel blokje …) betekent dat dit eenmalig en nooit weer is. Bricklink werkt totaal niet.
Heeft iemand een betere manier gevonden om een set of MOC bij elkaar te zoeken? Uiteindelijk heb ik best veel nog bij PAB gevonden. Ook hadden we een paar maanden geleden nog een Legoland abonnement en kwamen daar best vaak. Bij de uitgang van de Brick Factory was achteraf gezien misschien best veel te krijgen geweest.
Maar zijn er betere en betaalbare alternatieven op internet? (Ik ben bang van niet). Brickowl werkt ook niet echt beter. Alles nieuw kopen zolang het op de markt is, is een spotgoede optie in vergelijking met later alles bij elkaar te Bricklinken.
Als het om de bouwervaring gaat kan je natuurlijk ook vreemdgaan met GoBricks vervangers of zo, maar dat is een avontuur op zichzelf en niet zo geschikt voor 'beginners' als ik zo flauw mag zijn.
ERGA06EVH / EHVX08S23EJ6V / ESPaltherma