Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three
Zoals BM hierboven aangeeft, inderdaad 250 euro. Je moet er iets voor over hebben om niet rond te zeulen met een ander slotwittmann1982 schreef op maandag 5 februari 2024 @ 08:08:
[...]
Hoeveel kost die roadlok dan? Ben nl. ook ff aan het rondkijken vlor een schijremslot.
Squawk schreef op zondag 4 februari 2024 @ 17:08:
Onlangs heeft mijn vrouw een nieuwe motor gekocht en nu zit ik te kijken naar de opties en verplichtingen van verzekeringsmaatschappijen op het gebied van beveiliging.
Bij haar vorige motor gebruikte ze alleen een ART 4 schijfremslot. Lekker praktisch tijdens Europese motorvakanties en ook voor de motorverzekering was het goed genoeg. Vanwege de waarde van haar nieuwe motor (> EUR 20.000) stellen sommige verzekeraars extra eisen aan de beveiliging. Een mooi moment om te kijken naar de verschillende opties.
In dit topic kon ik niet veel informatie vinden over de beveiliging van jullie tweewielers.Hoe zouden jullie een duurdere motor op slot zetten als hij ’s nachts in de Alpen op een openbare parkeerplaats van een hotel staat, waarbij het wel praktisch uitvoerbaar moet blijven? Is een ART 4 schijfremslot nog steeds voldoende, is een ART 4 kettingslot verstandig, of kies je zelf voor een andere vorm van beveiliging zoals een SCM klasse M2 beveiliging?
Het houdt diefstal an sich niet tegen maar een hoes over de motor schijnt toch ook al wel te helpen omdat de motor tóch wat "onzichtbaarder" wordt. Ikzelf heb voor op reis een dunne van pvc oid mee.
==========
Uit interesse heb ik ook de diefstalcijfers van 2023 opgezocht, want ik had niet echt een beeld bij de diefstal van motoren. Het Landelijk Intelligence- en expertisecentrum Voertuigcriminaliteit (LIV) rapporteert hier regelmatig over. Het LIV is een samenwerkingsverband tussen de RDW, de Politie en het Verbond van Verzekeraars. Wat blijkt…, met een Kymco heb je een diefstalrisico van 1 op 46, Piaggio 1 op 63 en KTM 1 op 196. Daarna volgen merken als Yamaha, BMW en Suzuki. Vorig jaar zijn 33 Nederlandse motorfietsen gestolen in het buitenland, waarvan er slechts 1 is teruggevonden. Voor de geïnteresseerden hieronder wat data.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Zonder Art4 heb je er niks aan voor je verzekering, tenzij je afwijkende voorwaarden hebt. En ook voor mn eigen peace of mind vind ik een onafhankelijke keuring wel fijn.wittmann1982 schreef op maandag 5 februari 2024 @ 08:31:
Idd een stevige prijs. Ik had de oxford quartz XD10 op het oog, compact genoeg, ong 400g, zou nog net onder het zadel moeten kunnen. Heeft wel geen art keuring.
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
Er zit een kunststof plug en een rubber voor de cilinder bij om alles af te sluiten, maar voor echt offroad werk zou ik hem inderdaad niet gebruiken. Maar dat ben ik ook niet van plan met de 1290 SAS, dus een non-issuekneusteun schreef op maandag 5 februari 2024 @ 10:41:
Die Roadlok zal een hel zijn als je offroad gaat, kan je elke keer lopen klooien om zand etc uit het slot te pielen.
https://mobil.abus.com/nl...GRANIT-Detecto-XPlus-8077
Nee, dat is het zeker weten niet. De motor remt mooi lineair af (en nog best hard ook), en bij 3000RPM geeft het ding spontaan een dot gas. Rete-irritant op het technischere bochtenwerk, op een bocht af rollend of zelfs halverwege de bocht.theredone51 schreef op zondag 4 februari 2024 @ 23:26:
[...]
De nieuwe update heeft niet toevallig een MSR (Motor Slip Regeling) functie geactiveerd ofzo? Mijn nieuwe KTM 1290 SAS heeft zo'n systeem om de motorrem te beperken. Heel ander gedrag wat betreft motorrem dan mijn KTM 990 SMT.
Boven die 3000rpm is die motorrem juist fijn, dan kun je op een bochtig stuk mooi doseren zonder dat je serieus in de ankers moet. De remmen gebruik je dan alleen nog maar aanvullend.
Net contact gehad met Carmo, binnenkort hebben we een afspraak. Ik wil er geen gras over laten groeien.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Ik rij mijn hele leven al 2 cilinders, al voelt de moderne KTM niet aan als een echte 2 cyl qua motorrem, maar je wilt echt niet dat dat ding zelf even een dot gas geeft.
Ik moet wel zeggen, het is een heel korte dot gas, de motor gaat er niet met me vandoor. Ik durf nog wel op te stappen.
[ Voor 19% gewijzigd door DrivinUCrazy op 05-02-2024 13:30 ]
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
:strip_exif()/f/image/Y73ZBhrLlZuVrcO3LClJTCbl.jpg?f=fotoalbum_large)
Gisteren toevallig van iemand die een soortgelijke marokko reis heeft gedaan al zijn GPX routes gekregen, vandaag mbt photoshop en google maps eens mijn eigen POI overlay eroverheen en de meeste dingen die we op het lijstje hadden worden al aangedaan. Scheelt mij weer een hoop werk. Nu nog de POI die we echt willen meepakken ertussen proppen en dan hebben we een globale route voor eind september
Gisteren ook even een ABR meeting gehad met @Bommes @_eLMo_ @Grubeater @ll roel j@A13X |& @ToolkiT (via videobellen)
Even kortsluiten hoe ( met de motor
AMD Ryzen 7 5800X, ASRock B550M Steel Legend, 32GB Kingston Fury Renegade RGB (2x16GB), ASUS ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC Edition RGB, Gelid Solutions Tranquillo Rev.5, Sharkoon REV220 Case, Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W, Lexar NM620 1TB SSD
Toevallig nog een rit daaromheen? of alleen ABR?
Mijn ervaring is dat er op de ABR zo veel te doen is dat je amper tijd heb voor ritten eromheen.. maar de rit ernaartoe en terug is natuulijk wel leukkneusteun schreef op maandag 5 februari 2024 @ 13:20:
ABR hou ik ook nog in de gaten.
Toevallig nog een rit daaromheen? of alleen ABR?
Mag je een gegeten paard in de bek kijken?
We rijden nu woensdag middag heen 20:20 trein en dan kijken we in de trein hoeveel verder we die avond nog rijden voordat we een hotel/motel/airbnb pakken. Dit zodat we donderdag met een stukje toeristisch rijden toch rond 12-13 op het terrein zijn en daar nog de tent opzetten en de trails kunnen pakken voordat ze helemaal aan gort zijn gereden.kneusteun schreef op maandag 5 februari 2024 @ 13:20:
ABR hou ik ook nog in de gaten.
Toevallig nog een rit daaromheen? of alleen ABR?
Zondag optijd inpakken en dan hebben we die hele dag voor een toeristische terugrit.
AMD Ryzen 7 5800X, ASRock B550M Steel Legend, 32GB Kingston Fury Renegade RGB (2x16GB), ASUS ROG Strix Radeon RX 6650 XT OC Edition RGB, Gelid Solutions Tranquillo Rev.5, Sharkoon REV220 Case, Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W, Lexar NM620 1TB SSD
7 jaar oude moto, dus geen diefstalverzekering, dat speelt dus niet meer.noes schreef op maandag 5 februari 2024 @ 11:02:
[...]
Zonder Art4 heb je er niks aan voor je verzekering, tenzij je afwijkende voorwaarden hebt. En ook voor mn eigen peace of mind vind ik een onafhankelijke keuring wel fijn.
Ik zou het net zoals jou als kwaliteitskenmerk zien. Alarm hoeft er ook niet op, heeft de moto zelf al.
Welk bj 1290 sas/r?DrivinUCrazy schreef op maandag 5 februari 2024 @ 13:13:
Dat dus inderdaad. Nu bezit ik over genoeg motorbeheersing om dit soort gedrag wel op te vangen. Hell, een in de bocht afslaande motor en gelijk opnieuw starten lukt me ook. Maar ik weiger om dit als standaard gedrag te zien, dus dat gaat er hoe dan ook uit.
Ik moet wel zeggen, het is een heel korte dot gas, de motor gaat er niet met me vandoor. Ik durf nog wel op te stappen.
[ Voor 48% gewijzigd door DrivinUCrazy op 05-02-2024 16:08 ]
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Motor starten, garage opendoen, motor buiten zetten, pikkel vergeten uitklappen, motor op de pikkel zetten om de garage dicht te doen, F*CK...
Ego gekneusd, en valblok geschaafd. Voor de rest nauwelijks zichtbare schade...
Short cuts make long delays
Het duurde even, maar welkom bij de club. Blijkt het gezegde toch waar, de vraag is niet of je je motor een keer laat vallen, maar wanneer.FnordySquare47 schreef op maandag 5 februari 2024 @ 19:03:
Na zo'n 10 jaar gereden te hebben was het deze ochtend dan zover.
Motor starten, garage opendoen, motor buiten zetten, pikkel vergeten uitklappen, motor op de pikkel zetten om de garage dicht te doen, F*CK...
Ego gekneusd, en valblok geschaafd. Voor de rest nauwelijks zichtbare schade...
Zelfs mn 18 jr oude RT heb ik in de WA+. Prijsverschil met WA was maar klein, maar nu ben ik tenminste ook verzekerd voor brandschade of aanrijding met wild.wittmann1982 schreef op maandag 5 februari 2024 @ 15:46:
[...]
7 jaar oude moto, dus geen diefstalverzekering, dat speelt dus niet meer.
Ik zou het net zoals jou als kwaliteitskenmerk zien. Alarm hoeft er ook niet op, heeft de moto zelf al.
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
Ik was er voor een nieuwe achterband, dat was hoognodig na 20750 km
La Ferrari più bella è quella che dobbiamo ancore fare: La Prossima
Dan heb ik mijn 3e band al weer half versleten.

't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Mijn Road6 van Michelin zit nu net op de slijtmerkjes met tegen de 18000 km's.kneusteun schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 06:53:
Mijn achterband deed 3000km en toen was ie op, maar 20750!!!!!!!
Het kan wel inderdaad.
Deze is niet zo gelijkmatig afgesleten als me meestal lukt, en voor de VRO op 31 maart worden weg-legale banden verwacht. En aangezien het Duitsers zijn, zal ik me daar maar strikt aan houden.
Nu heb ik nog een setje met 3mm liggen, dus die gaan er vlak voor de VRO terug onder.
En ik weet niet hoe het er op die VRO aan toe gaan, maar als het vergelijkbaar is met de vorige keer kan dat setje daarna óók de kliko in.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Welcome to the brotherhood my dudeFnordySquare47 schreef op maandag 5 februari 2024 @ 19:03:
Na zo'n 10 jaar gereden te hebben was het deze ochtend dan zover.
Motor starten, garage opendoen, motor buiten zetten, pikkel vergeten uitklappen, motor op de pikkel zetten om de garage dicht te doen, F*CK...
Ego gekneusd, en valblok geschaafd. Voor de rest nauwelijks zichtbare schade...
“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison
:fill(white):strip_exif()/f/image/hVn3ORbcUgrsk3ePm4uVdltX.png?f=user_large)
Mag je een gegeten paard in de bek kijken?
Ik ga hiermee 35km enkele reis rijden. 15km snelweg en 15 binnendoor .Ik heb zelf een proefrit geboekt op een Benelli tnt 125, maar ik ben bang dat ik hiermee net te kort kom(zou dan alternatieve binnendoor route zijn). Ninja 250 zag ik nog.
You have two error checking devices installed in two sockets on your head. They are called eyes .
Bij mijn verzekering reppen ze enkel over ART 4 - niet over het soort._Apache_ schreef op zondag 4 februari 2024 @ 18:10:
[...]
Als het perse art4 moet zijn, waarom geen schijfremslot? Die zijn er ook in art4 variant.
"Schade door diefstal is alleen verzekerd als u uw motor, naast het standaard slot van de motor, met
minimaal 1 ART klasse 4 slot heeft beveiligd"
Tevens heeft hij een SCM gecertificeerd alarm, maar dat was dan geen vereiste, enkel startonderbreker.
Unive...motor >20k

Dzw - de premie is exact gelijk of je nu wel of niet een SCM gekeurd alarm hebt, en dus niet noodzakelijk voor het afsluiten vd verzekering. Was voorheen niet zo, toen zat er een premievoordeel in bij een SCM gekeurd alarm.Aldusso schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 11:50:
[...]
Bij mijn verzekering reppen ze enkel over ART 4 - niet over het soort.
"Schade door diefstal is alleen verzekerd als u uw motor, naast het standaard slot van de motor, met
minimaal 1 ART klasse 4 slot heeft beveiligd"
Tevens heeft hij een SCM gecertificeerd alarm, maar dat was dan geen vereiste, enkel startonderbreker.
Unive...motor >20k
Op de snelweg zou ik sowieso niet voor een 125cc gaan. Een Ninja 250 of Honda CBR250R kun je misschien met goed zoeken binnen je budget vinden? Maar als het kan zou ik zelf voor een iets grotere Yamaha Diversion 600 ofzo gaan. Kun je veel beter meekomen met het verkeer en die rijden ook wel 1:25. Verder geef je wel heel weinig info om op af te gaan.Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 11:39:
Mensen hier nog tips voor een lichte/zuinige woon werk motor voor max 3000€? Bij voorkeur een kleine/smalle motor ivm de beschikbare ruimte. Liever geen motorscooters, niet helemaal mijn ding.
Ik ga hiermee 35km enkele reis rijden. 15km snelweg en 15 binnendoor .Ik heb zelf een proefrit geboekt op een Benelli tnt 125, maar ik ben bang dat ik hiermee net te kort kom(zou dan alternatieve binnendoor route zijn). Ninja 250 zag ik nog.
Mazda CX-5 '15 | Honda CB1000R '19
Dat zou een raar outfitje worden

In ieder geval geen motorkleding... zelf de helm niet

Gaat er vooral om dat ie zuinig en niet te groot is. Zoals ik verder aangaf zou ik met de 125cc een iets andere route kiezen die de snelweg vermijd. Ik wil wel graag iets recents dus het liefst met injectie zoals de ninja 250 of de cbr. Voor echt slechte dagen zal ik de auto pakken, dus het hoeft geen zware toerbuffel te zijn.geert_s schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 11:56:
[...]
Op de snelweg zou ik sowieso niet voor een 125cc gaan. Een Ninja 250 of Honda CBR250R kun je misschien met goed zoeken binnen je budget vinden? Maar als het kan zou ik zelf voor een iets grotere Yamaha Diversion 600 ofzo gaan. Kun je veel beter meekomen met het verkeer en die rijden ook wel 1:25. Verder geef je wel heel weinig info om op af te gaan.
Welke informatie mis je nog
[ Voor 7% gewijzigd door Rick-Jan op 06-02-2024 12:08 ]
You have two error checking devices installed in two sockets on your head. They are called eyes .
Huqvarna svartpilen?Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 11:39:
Mensen hier nog tips voor een lichte/zuinige woon werk motor voor max 3000€? Bij voorkeur een kleine/smalle motor ivm de beschikbare ruimte. Liever geen motorscooters, niet helemaal mijn ding.
Ik ga hiermee 35km enkele reis rijden. 15km snelweg en 15 binnendoor .Ik heb zelf een proefrit geboekt op een Benelli tnt 125, maar ik ben bang dat ik hiermee net te kort kom(zou dan alternatieve binnendoor route zijn). Ninja 250 zag ik nog.
Duke 390
die svartpilen 401 is echt wel een leuk fietsje, en ook best iets aparts in mijn ogen. Vitpilen same.
[ Voor 8% gewijzigd door kneusteun op 06-02-2024 12:09 ]
Dank!kneusteun schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:07:
[...]
Huqvarna svartpilen?
Duke 390
die svartpilen 401 is echt wel een leuk fietsje, en ook best iets aparts in mijn ogen. Vitpilen same.
Svartpilen is boven budget helaas, Duke 390 ook iets maar het oudere model is nog wel wat betaalbaarder!
You have two error checking devices installed in two sockets on your head. They are called eyes .
BMW F650 of soortgelijke eenpitter. Voordeliger wordt 't nietRick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 11:39:
Mensen hier nog tips voor een lichte/zuinige woon werk motor voor max 3000€? Bij voorkeur een kleine/smalle motor ivm de beschikbare ruimte. Liever geen motorscooters, niet helemaal mijn ding.
Ik ga hiermee 35km enkele reis rijden. 15km snelweg en 15 binnendoor .Ik heb zelf een proefrit geboekt op een Benelli tnt 125, maar ik ben bang dat ik hiermee net te kort kom(zou dan alternatieve binnendoor route zijn). Ninja 250 zag ik nog.
1-7-4-10-2-8-6-12-3-9-5-11
Wel bouwjaar? want ik heb die funduro hier gehad en was echt geen fijne motor.Kars schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:11:
[...]
BMW F650 of soortgelijke eenpitter. Voordeliger wordt 't niet
Die rotax is echt zo spartaans als maar kan.
Wat rij je nu en heb je ervaring op een 1cilinder?Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:07:
[...]
Gaat er vooral om dat ie zuinig en niet te groot is. Zoals ik verder aangaf zou ik met de 125cc een iets andere route kiezen die de snelweg vermijd. Ik wil wel graag iets recents dus het liefst met injectie zoals de ninja 250 of de cbr. Voor echt slechte dagen zal ik de auto pakken, dus het hoeft geen zware toerbuffel te zijn.
Welke informatie mis je nog
Wat voor bouwjaar zoek je? Verwacht je 1 jaar te rijden en dan inruilen/upgraden of moet deze het 5 jaar uitzingen?
[ Voor 9% gewijzigd door Fraggert op 06-02-2024 12:18 ]
“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison
Ik rijd al een poosje op een rappe oldtimer brommer, dus iets ervaring op een 1 cilinder heb ik wel. Mijn eerste motor was een cb125T, dus 125cc ook wel ervaring mee. Ik heb zelf een gsxs1000f maar wil deze niet voor woon werk gebruiken.Fraggert schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:17:
[...]
Wat rij je nu en heb je ervaring op een 1cilinder?
Bouwjaar maakt mij niet uit, maar wel dus liever iets met injectie. Mag ook best wat meer gelopen hebben.
[ Voor 11% gewijzigd door Rick-Jan op 06-02-2024 12:21 ]
You have two error checking devices installed in two sockets on your head. They are called eyes .
Helder, ik dacht ik vraag even door bij je. Ik had een 2dehands CBR600 in gedachten of iets vergelijksbaar.Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:20:
[...]
Ik rijd al een poosje op een rappe oldtimer brommer, dus iets ervaring op een 1 cilinder heb ik wel. Mijn eerste motor was een cb125T, dus 125cc ook wel ervaring mee. Ik heb zelf een gsxs1000f maar wil deze niet voor woon werk gebruiken.
In elk geval gewoon net ff wat meer dan je eerder genoemde opties maar dat kan natuurlijk een bewuste keuze zijn om juist kleiner en lichter te pakken gezien je ervaring
“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison
Klopt, ik ga binnenkort de 125cc proefrijden. Als het echt te weinig gaat zijn valt die ook zeker af. Zuinig is leuk maar het moet wel praktisch/veilig blijven.Fraggert schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:23:
[...]
Helder, ik dacht ik vraag even door bij je. Ik had een 2dehands CBR600 in gedachten of iets vergelijksbaar.
In elk geval gewoon net ff wat meer dan je eerder genoemde opties maar dat kan natuurlijk een bewuste keuze zijn om juist kleiner en lichter te pakken gezien je ervaring
You have two error checking devices installed in two sockets on your head. They are called eyes .
Dat is bij mij wel absoluut waar.
Mijn vriendin zat laatst naar een dure en overpriced handtas te kijken. Want die had ze met gelegenheid A en B nodig. (ze heeft nog niet voldoende keuze in handtassen.
2 Weken later kom ik thuis nadat ik bij MKC Moto ben gaan winkelen. Uitgaven bij één winkel: ter waarde van 8 handtassen. Mijn krediet om te klagen over dure uitgaven heb ik voor dit jaar wel verspeeld.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
dat slot heb ik ook, maar dan met een fatsoenlijke ketting.. die hierboven heb je volgens mij in no time doorgeknipt..noes schreef op zondag 4 februari 2024 @ 18:21:
[...]
Art4 schijfremslot in 'hangslot'-stijl, zie afbeelding hieronder, is voldoende voor de verzekering. Maar je motor wordt nog makkelijk opgetild en afgevoerd.
[Afbeelding]
Zo'n kabel kan dat voorkomen, maar kan ook nog relatief makkelijk doorgehaald worden
[Afbeelding]
Totaalpakket kost vrij weinig, vrij licht en makkelijk mee te nemen. Mijn motoren hebben ook SCM2 alarm, bij BMW is dat een veelgekozen af-fabriek optie, en anders makkelijk te retrofitten: kastje inpluggen en even langs de dealer om hem aan de computer te hangen.
/f/image/xZ9CdU0JbMW5pGFIlZImPBfv.png?f=fotoalbum_large)
Mag je een gegeten paard in de bek kijken?
...en het moet vooral ook leuk blijven me dunktRick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:24:
[...]
Klopt, ik ga binnenkort de 125cc proefrijden. Als het echt te weinig gaat zijn valt die ook zeker af. Zuinig is leuk maar het moet wel praktisch/veilig blijven.
er zijn natuurlik genoeg leuke modellen in dat kleinere segment te vinden, maar als je van de 15 kilometer er 14 rechtdoor moet dan lijkt een practische oplossing me wat meer voor de hand liggen
Dender je over 14 rotondes heen dan is de factor gooi/smijt wat hoger
Ben benieuwd wat je van je proefritje gaat vinden, weet je al waar je op gaat rijden?
“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison
Ik zou toch n optie voor motorscooter open houden.Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 11:39:
Mensen hier nog tips voor een lichte/zuinige woon werk motor voor max 3000€? Bij voorkeur een kleine/smalle motor ivm de beschikbare ruimte. Liever geen motorscooters, niet helemaal mijn ding.
Ik ga hiermee 35km enkele reis rijden. 15km snelweg en 15 binnendoor .Ik heb zelf een proefrit geboekt op een Benelli tnt 125, maar ik ben bang dat ik hiermee net te kort kom(zou dan alternatieve binnendoor route zijn). Ninja 250 zag ik nog.
Aprilia SR 300
1:30
Bagageruimte onder zadel (slot, extra paar handschoenen, spulletjes voor je werk)
Rijdt trillingsvrij
Zeer goede wind bescherming
[ Voor 3% gewijzigd door Ferry34 op 06-02-2024 12:40 ]
Wat vooral mist is wat voor soort motor het moet zijn denk ik? Ik zou zelf kiezen voor minimaal een 500cc, zeker als je een 1000 gewend bent voelt een 125 of 250 wel echt als een slak op spierverslappers. En zoek je dan een naked, tour, sport, of juist een cruiser om rustig van en naar werk te tokkelen? Er zijn nog zoveel opties. Ik zou neigen naar een Honda CB 600 F, een CBR600F, of juist een Yamaha Fazer of Thundercat.. wat ik zeg, nog zoveel opties, ook onder de 3K. En sowieso als je voor 125cc gaat is de enige optie een Honda Monkey wat mij betreft (maar niet voor jouw budget). Vooruit, misschien dan een Grom (MSX 125).Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:07:
[...]
Gaat er vooral om dat ie zuinig en niet te groot is. Zoals ik verder aangaf zou ik met de 125cc een iets andere route kiezen die de snelweg vermijd. Ik wil wel graag iets recents dus het liefst met injectie zoals de ninja 250 of de cbr. Voor echt slechte dagen zal ik de auto pakken, dus het hoeft geen zware toerbuffel te zijn.
Welke informatie mis je nog
Mazda CX-5 '15 | Honda CB1000R '19
Zeker waar, t is een beetje balans tussen 50/80 wegen, rechtdoor en bochtig. Dat is dus wel oke wat dat betreft.Fraggert schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:38:
[...]
...en het moet vooral ook leuk blijven me dunkt![]()
er zijn natuurlik genoeg leuke modellen in dat kleinere segment te vinden, maar als je van de 15 kilometer er 14 rechtdoor moet dan lijkt een practische oplossing me wat meer voor de hand liggen![]()
Dender je over 14 rotondes heen dan is de factor gooi/smijt wat hoger![]()
Ben benieuwd wat je van je proefritje gaat vinden, weet je al waar je op gaat rijden?
Ik ga een Benelli Tnt 125 proefrijden. Vind het een grappig ding, Ben heel benieuwd:)
Klinkt wel iets als wat ik zoek, zal toch eens een proefrijden hoe het bevalt, dank!Ferry34 schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:38:
[...]
Ik zou toch n optie voor motorscooter open houden.
Aprilia SR 300
1:30
Bagageruimte onder zadel (slot, extra paar handschoenen, spulletjes voor je werk)
Rijdt trillingsvrij
Zeer goede wind bescherming
Soort motor maakt niet veel uit, zal een naked, sport toer worden, maar dat is voornamelijk vanwege de eis dat het niet een groot/log apparaat moet zijn. Dus je komt automatisch bij de lichtere motorfietsen uit. Fazer ,thundercat lijkt mij prima behalve dat ze wat ouder zijn (carburateurs). Zal een van die motoren eens proefrijden als er een in de buurt staat. Zoals hierboven staat ga ik een tnt 125 proberen!geert_s schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 13:17:
[...]
Wat vooral mist is wat voor soort motor het moet zijn denk ik? Ik zou zelf kiezen voor minimaal een 500cc, zeker als je een 1000 gewend bent voelt een 125 of 250 wel echt als een slak op spierverslappers. En zoek je dan een naked, tour, sport, of juist een cruiser om rustig van en naar werk te tokkelen? Er zijn nog zoveel opties. Ik zou neigen naar een Honda CB 600 F, een CBR600F, of juist een Yamaha Fazer of Thundercat.. wat ik zeg, nog zoveel opties, ook onder de 3K. En sowieso als je voor 125cc gaat is de enige optie een Honda Monkey wat mij betreft (maar niet voor jouw budget). Vooruit, misschien dan een Grom (MSX 125).
You have two error checking devices installed in two sockets on your head. They are called eyes .
Nice, leuk ding inderdaad.Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 13:29:
[...]
Zeker waar, t is een beetje balans tussen 50/80 wegen, rechtdoor en bochtig. Dat is dus wel oke wat dat betreft.
Ik ga een Benelli Tnt 125 proefrijden. Vind het een grappig ding, Ben heel benieuwd:)
[...]
Klinkt wel iets als wat ik zoek, zal toch eens een proefrijden hoe het bevalt, dank!
[...]
Soort motor maakt niet veel uit, zal een naked, sport toer worden, maar dat is voornamelijk vanwege de eis dat het niet een groot/log apparaat moet zijn. Dus je komt automatisch bij de lichtere motorfietsen uit. Fazer ,thundercat lijkt mij prima behalve dat ze wat ouder zijn (carburateurs). Zal een van die motoren eens proefrijden als er een in de buurt staat. Zoals hierboven staat ga ik een tnt 125 proberen!
@Ferry34 heeft zeker een punt met zulke motorscooters, chille zit, automaat (meestal toch?) en wat opbergruimte. Die Burgmans en Majesty's zien niet voor jan joker uitgevonden
“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison
Ziet er inderdaad leuk uit, maar ik denk dat ik er met mijn 1.95m niet op zou passen. Heb jij ergonomische belemmeringen? Die Benelli is een stuk kleiner dan je GSXS1000F zo te zien.Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 13:29:
[...]
Ik ga een Benelli Tnt 125 proefrijden. Vind het een grappig ding, Ben heel benieuwd:)
[...]
Ook benieuwd naar je proefrit!
Release your inner hooligan - With great power comes great responsibility, with horsepower comes no responsibility
Ik ben 180cm met 75kg. Ik hoop dat ik een beetje vooruit kom op dat ding. Hij is heel klein inderdaad, maar vind m ook wel cool daarom. Lijkt mij ook vooral handig vanwege de zuinigheid, goede ervaringen op internet, en prijs uiteraard.JanPedaal schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 13:45:
[...]
Ziet er inderdaad leuk uit, maar ik denk dat ik er met mijn 1.95m niet op zou passen. Heb jij ergonomische belemmeringen? Die Benelli is een stuk kleiner dan je GSXS1000F zo te zien.
Ook benieuwd naar je proefrit!
You have two error checking devices installed in two sockets on your head. They are called eyes .
Persoonlijk vind ik de injectie-versie (en nog beter; de twin spark) een prettig ééncilinder-blok waar je probleemloos 1:27 mee haalt. Dus een GS of CS (riemaandrijving) vanaf 2002 is dan een voordelige optie.kneusteun schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:14:
[...]
Wel bouwjaar? want ik heb die funduro hier gehad en was echt geen fijne motor.
Die rotax is echt zo spartaans als maar kan.
1-7-4-10-2-8-6-12-3-9-5-11
:fill(white):strip_exif()/f/image/fboy5a7UkNlkQqcTIYjvabun.png?f=user_large)
Mag je een gegeten paard in de bek kijken?
Bedankt voor de tip. Straks toch maar is nakijken dan...Fuelke schreef op maandag 5 februari 2024 @ 20:29:
@FnordySquare47 check ook eens je koppelingshendel. Ik heb hetzelfde voorgehad paar maand terug en toen ik vorige week bij de garage stond vroegen ze of de koppelingshendel moesten vervangen omdat die gebogen was. Was me nog niet eens opgevallen dat die een beetje krommer stond.
Ik was er voor een nieuwe achterband, dat was hoognodig na 20750 km
Short cuts make long delays
Ik heb er ook 1 gehad en hoewel die Rotax onverwoestbaar is is hij soms ook wat nukkig. Mijne wilde warm nog wel eens uitvallen tot ik de bougiekabels (twin spark) verving. Ik vond ‘m wat saai rijden maar als je doel is goedkoop en betrouwbaar naar je werk rijden kan ik niet zeggen dat die ongeschikt is.kneusteun schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:14:
[...]
Wel bouwjaar? want ik heb die funduro hier gehad en was echt geen fijne motor.
Die rotax is echt zo spartaans als maar kan.
edit: Oude familiefoto
:strip_exif()/f/image/Ob6WcxEtV7vGrGhDGDXK32QP.jpg?f=fotoalbum_large)
[ Voor 27% gewijzigd door nehal3m op 06-02-2024 15:34 ]
De vraag was voor op reis. Dan neem ik echt geen ketting mee, maar zo'n kabel weegt vrij weinig en is makkelijk tussen je bagage te steken. En met 12mm diameter is dat nog een behoorlijk stug ding om door te knippen.ToolkiT schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 12:32:
[...]
dat slot heb ik ook, maar dan met een fatsoenlijke ketting.. die hierboven heb je volgens mij in no time doorgeknipt..
[Afbeelding]
Als ze je motor willen jatten, jatten ze m. Je moet het ze alleen net moeilijk genoeg maken dat ze liever die ernaast pakken.
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
Set 1: 16956.7 kilometer Heidenau K76kneusteun schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 06:53:
Mijn achterband deed 3000km en toen was ie op, maar 20750!!!!!!!
Set 2: 23776.1 kilometer Continental TKC70
Set 3: 25817.1 kilometer Continental TKC70
Set 4: 34036.6 kilometer Continental TKC70
Een Transalp heeft natuurlijk maar 50 pk.
Honda Transalp XL600V | BMW R1200RT-P | Mijn fotomeuk |
:strip_exif()/f/image/Q7FsNu1Bon7KdhtAK1Yo8HKi.jpg?f=fotoalbum_large)
Veel scoots zijn gewoon niet mooi, maar er zijn uitzonderingen hoor.
Dit was m'n vorige en reed heerlijk...alsof je op je stoel zat.
Windbescherming...bij 120 gewoon 1 hand in m'n zij.
Kan nog je benen in andere positie zetten.
Genoeg ruimte om plastic tas met boodschappen mee te nemen als je naar huis rijdt en nog ff langs de supermarkt rijdt.
Rij ook gewoon naar de Ardennen of de Duitse Eifel, maar voor woon werk ideaal.
Ook makkelijk...je gewone jas meenemen...als je een stad bezoekt doe je je motorjas onder t zadel en pak je je gewone jas daaronder uit...of lekker in je T-shirt.
Handschoenen erbij in.
Heb nu de 500cc versie trouwens....ik ga nooit meer op n schakel
[URL="https://tweakers.net/i/bh_TcX_voxHvjOWBQqn4MYzvb9g=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/WTxKF33ZmBsdA4wlggjLZBGV.jpg?f=user_large",,"1"]
:strip_exif()/f/image/WTxKF33ZmBsdA4wlggjLZBGV.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/tt85PJpYms6eaIZOWYaVwuKw.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/CkbG6yZ048N56KalvpTDtKpK.jpg?f=fotoalbum_large)
[ Voor 65% gewijzigd door Ferry34 op 07-02-2024 00:14 ]
ik gooi mijn ketting in de topbox.. heb er weinig last van..noes schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 19:37:
[...]
De vraag was voor op reis. Dan neem ik echt geen ketting mee, maar zo'n kabel weegt vrij weinig en is makkelijk tussen je bagage te steken. En met 12mm diameter is dat nog een behoorlijk stug ding om door te knippen.
Als ze je motor willen jatten, jatten ze m. Je moet het ze alleen net moeilijk genoeg maken dat ze liever die ernaast pakken.
En juist op pad wil ik geen stress hebben dat motor gejat word en je op een andere manier thuis moet komen..
Beetje extra gewicht neem ik op de koop toe..
Mag je een gegeten paard in de bek kijken?
Die woonwerk km's, gaat dat door weer en wind? en met vries temp? of alleen de mooie woonwerk dagen?Rick-Jan schreef op dinsdag 6 februari 2024 @ 13:48:
[...]
Ik ben 180cm met 75kg. Ik hoop dat ik een beetje vooruit kom op dat ding. Hij is heel klein inderdaad, maar vind m ook wel cool daarom. Lijkt mij ook vooral handig vanwege de zuinigheid, goede ervaringen op internet, en prijs uiteraard.
Ik heb een 2022 Grom, maar ik zou er niet aan moeten denken om daar het hele jaar door woonwerk te moeten rijden. Tis een geniaal apparaat, maar met wind tegen en natte sneeuw is het een stuk minder leuk. Wind tegen op een 80 weg, rij je max 80 op de teller. En dat is in het donker spannend.
Ik lees dat je persé geen motorscooter wilt. waarom niet? zet je trots en mannelijkheid opzij en dompel je onder in de wereld van comfort, bergruimte, gemak
Voor de koude, natte dagen rij in op de motorscooter naar het werk. ik kom dan warm en droog aan. op de terugweg kan ik dan behoorlijk wat boodschappen mee nemen. Op de warme, droge dagen pak ik de grom of de triumph.

Over die Benelli, denk ook om de resale waarde. Ding is goedkoper dan een Honda, maar uiteindelijk kan je voor die Grom of Monkey meer krijgen dan voor de Benelli.
[ Voor 6% gewijzigd door BasE! op 07-02-2024 12:20 ]
Of het zijn mannelijkheid is of het feit dat die dingen over het algemeen tering lelijk zijn, en er een bepaald volk op rijdt maakt allemaal niet uit.
De grote vraag is waarom die kerels allemaal niet gewoon een paar ballen groeit en een echte motor koopt
see what i did there
Zal zeker niet gaan rijden in echt slecht weer. Beetje regen ben ik niet bang voor, maar ga niet in zware storm/ onder 0 rijden. Wind is inderdaad nog wel een ding, het waait nogal eens hard in NL.BasE! schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 12:19:
[...]
Die woonwerk km's, gaat dat door weer en wind? en met vries temp? of alleen de mooie woonwerk dagen?
Ik heb een 2022 Grom, maar ik zou er niet aan moeten denken om daar het hele jaar door woonwerk te moeten rijden. Tis een geniaal apparaat, maar met wind tegen en natte sneeuw is het een stuk minder leuk. Wind tegen op een 80 weg, rij je max 80 op de teller. En dat is in het donker spannend.
Ik lees dat je persé geen motorscooter wilt. waarom niet? zet je trots en mannelijkheid opzij en dompel je onder in de wereld van comfort, bergruimte, gemak![]()
Voor de koude, natte dagen rij in op de motorscooter naar het werk. ik kom dan warm en droog aan. op de terugweg kan ik dan behoorlijk wat boodschappen mee nemen. Op de warme, droge dagen pak ik de grom of de triumph.
Over die Benelli, denk ook om de resale waarde. Ding is goedkoper dan een Honda, maar uiteindelijk kan je voor die Grom of Monkey meer krijgen dan voor de Benelli.
Over de resale waarde heb je zeker een punt, je vind ze nu niet onder de 4400€ terwijl ze nieuw iets van 5300€ zijn. Maar ik vind dat simpelweg teveel geld voor een motor erbij.
Ik heb niks tegen scooters, en ik denk zeker dat het voor mij een meerwaarde heeft maar ik zie mijzelf er niet echt op rijden(buiten het feit dat ik de oudere scooters lelijk vind). De genoemde Aprilia vind ik dan wel mooier, maar ook die zijn boven budget. Diegene die in budget zijn zijn ook weer 125cc/155cc scooters.
Elektrisch zou inderdaad perfect zijn, maar helaas ook nog niet goedkoop te vinden.
Vind het toch moeilijk wat te kiezen zo, eerst naar eens proefrit maken
You have two error checking devices installed in two sockets on your head. They are called eyes .
Een quad bijvoorbeeld?kneusteun schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 13:06:
De grote vraag is waarom die kerels allemaal niet gewoon een paar ballen groeit en een echte motor koopt
[ Voor 4% gewijzigd door R0y. op 07-02-2024 14:25 ]
Onlangs heb ik een MT-09 uit Duitsland opgehaald en staat deze nu te wachten op de keuring bij het RDW.
Nu vraag ik mij af of er een betere (lees:goedkopere) manier is om de BPM af te dragen, want via de online BPM aangifte bij de belastingdienst kom ik uit op 550,- en als ik bijvoorbeeld op Marktplaats soortgelijke modellen opzoek met eenzelfde bouwjaar waar bijvoorbeeld maar 69,- BPM voor is betaald dan vraag ik mij toch af of 550,- niet een beetje teveel is.
Heeft iemand hier wellicht wat tips en tricks m.b.t bijvoorbeeld een taxatierapport?
Het bouwjaar van de motor is 2020, met 9100km en absoluut 0 schade, werkelijke nieuwstaat.
Alvast bedankt voor jullie reacties!
Edit: als bonus: YouTube: Spain is Living in 2050? Revolutionary 1 Stroke INNengine Analyzed heel lijp
[ Voor 25% gewijzigd door kneusteun op 07-02-2024 15:53 ]
Niet alles op marktplaats geloven. En niet alles is in DLD goedkoper dn hier.Brurman schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 14:46:
Goedemiddag mensen,
Het bouwjaar van de motor is 2020, met 9100km en absoluut 0 schade, werkelijke nieuwstaat.
Alvast bedankt voor jullie reacties!
Ik heb toen ik mijn xsr heb gekocht ook gekeken naar een nieuwe bij de dealer in Aken, als je dan de bpm er bij optelt ben je duurder uit dan hier in NL.
De xsr700 van mijn vrouw was ook € 1005 bpm, bij een catalogusprijs van € 8598, bouwjaar 2019.
zeker, zeker
Schademotoren die je bekijkt op MP en die dus zo lage bpm hebben?Brurman schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 14:46:
Goedemiddag mensen,
Onlangs heb ik een MT-09 uit Duitsland opgehaald en staat deze nu te wachten op de keuring bij het RDW.
Nu vraag ik mij af of er een betere (lees:goedkopere) manier is om de BPM af te dragen, want via de online BPM aangifte bij de belastingdienst kom ik uit op 550,- en als ik bijvoorbeeld op Marktplaats soortgelijke modellen opzoek met eenzelfde bouwjaar waar bijvoorbeeld maar 69,- BPM voor is betaald dan vraag ik mij toch af of 550,- niet een beetje teveel is.
Heeft iemand hier wellicht wat tips en tricks m.b.t bijvoorbeeld een taxatierapport?
Het bouwjaar van de motor is 2020, met 9100km en absoluut 0 schade, werkelijke nieuwstaat.
Alvast bedankt voor jullie reacties!
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
Nee, die 69 euro is te weinig, wat mogelijk het geval kan zijn bij een schademotor. De BPM wordt bepaald aan de hand van de waarde van de motor. Als de BPM maar 10-15% van de oorspronkelijke BPM is, betekent dat dus dat de motor bij import veel lager getaxeerd is. Met andere woorden, total loss gereden in het buitenland en vervolgens hier opgeknapt en als "jonge occasion" verkocht.Brurman schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 14:46:
Nu vraag ik mij af of er een betere (lees:goedkopere) manier is om de BPM af te dragen, want via de online BPM aangifte bij de belastingdienst kom ik uit op 550,- en als ik bijvoorbeeld op Marktplaats soortgelijke modellen opzoek met eenzelfde bouwjaar waar bijvoorbeeld maar 69,- BPM voor is betaald dan vraag ik mij toch af of 550,- niet een beetje teveel is.
[ Voor 6% gewijzigd door UTwizard op 07-02-2024 16:24 ]
Ik zie het al. Jij bent zo iemand die niet terug zwaait als ik met mn pekelslee langs rijdkneusteun schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 13:06:
Als hij perse geen motorscooter wil lijkt me dat duidelijk.
Of het zijn mannelijkheid is of het feit dat die dingen over het algemeen tering lelijk zijn, en er een bepaald volk op rijdt maakt allemaal niet uit.
De grote vraag is waarom die kerels allemaal niet gewoon een paar ballen groeit en een echte motor koopt![]()
see what i did there

Je ziet het niet... vandaar dat je weer een aanname doetBasE! schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 16:38:
[...]
Ik zie het al. Jij bent zo iemand die niet terug zwaait als ik met mn pekelslee langs rijd![]()
Ik zwaai naar praktisch alles.
Waar is dit?! ziet er echt uit als een mooie speelplaats!
Ziet eruit als een mijn voor kalkzandsteen ofzo? Zal ergens in het zuiden zijn. Mijn GeoGuessr skills zijn niet zo geweldig dat ik direct kan roepen waar.kneusteun schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 16:54:
[...]
Je ziet het niet... vandaar dat je weer een aanname doet
Ik zwaai naar praktisch alles.
edit: Kon de ENCI groeve in Maastricht wel eens zijn.
https://www.digifotostart...enci-groeve-in-maastricht
[ Voor 15% gewijzigd door nehal3m op 07-02-2024 18:24 ]
Ik heb zelf een msx/grom gehad, op 80 wegen zijn ze minder leuk en de snelweg is een marteling (vooral voor de motorRick-Jan schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 14:16:
[...]
Zal zeker niet gaan rijden in echt slecht weer. Beetje regen ben ik niet bang voor, maar ga niet in zware storm/ onder 0 rijden. Wind is inderdaad nog wel een ding, het waait nogal eens hard in NL.
Woon-werk zou ik het echt niet overwegen.
Ik zou dan eens een Honda SH300 op de lijst zetten, die hebben grotere wielen en voldoende vermogen (26pk ofzo)Ik heb niks tegen scooters, en ik denk zeker dat het voor mij een meerwaarde heeft maar ik zie mijzelf er niet echt op rijden(buiten het feit dat ik de oudere scooters lelijk vind). De genoemde Aprilia vind ik dan wel mooier, maar ook die zijn boven budget. Diegene die in budget zijn zijn ook weer 125cc/155cc scooters.
En schiet het niet af voor je het geprobeerd hebt, want scooters rijden best leuk
leeg
Zo te zien een mergelgroeve inderdaad.nehal3m schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 17:32:
[...]
Ziet eruit als een mijn voor kalkzandsteen ofzo? Zal ergens in het zuiden zijn. Mijn GeoGuessr skills zijn niet zo geweldig dat ik direct kan roepen waar.
Rondom Bemelen/Gasthuis/'T Rooth in Zuid-Limburg heb je zo'n groeve. Al kan ik de rest van de wegen dan niet plaatsen, maar ik blijf met de motor dan ook op het asfalt. Mogelijk ook dat niet alles even legaal toegankelijk is.
Dan heb je bij Sint-Pieter ten zuiden van Maastricht de Enci groeve. Daar staat ook water, maar volgens mij mag je daar gemotoriseerd helemaal niet komen.
De kans is dus ook aanwezig dat je vervolgens verder moet kijken over de grens, specifiek België. Bijvoorbeeld tussen Maastricht en Luik, daar liggen ook nog twee groeves.
De Sibelco groeve bij Landgraaf, waar zilverzand wordt gewonnen, lijkt het me niet te zijn.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Nice. Ik ben toevallig met de motor in het zuiden dit weekend, zal eens kijken of ik zoiets tegenkom.DrivinUCrazy schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 18:20:
[...]
Zo te zien een mergelgroeve inderdaad.
Rondom Bemelen/Gasthuis/'T Rooth in Zuid-Limburg heb je zo'n groeve. Al kan ik de rest van de wegen dan niet plaatsen, maar ik blijf met de motor dan ook op het asfalt. Mogelijk ook dat niet alles even legaal toegankelijk is.
Dan heb je bij Sint-Pieter ten zuiden van Maastricht de Enci groeve. Daar staat ook water, maar volgens mij mag je daar gemotoriseerd helemaal niet komen.
De kans is dus ook aanwezig dat je vervolgens verder moet kijken over de grens, specifiek België. Bijvoorbeeld tussen Maastricht en Luik, daar liggen ook nog twee groeves.
De Sibelco groeve bij Landgraaf, waar zilverzand wordt gewonnen, lijkt het me niet te zijn.
je schrijft de maand er niet bij, met 1-6-2020 als eerste toelating en 10699 nieuwprijs kost de bpm je 464 euro volgens mij rekentool, op www.fastguzzi.nlBrurman schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 14:46:
Goedemiddag mensen,
Onlangs heb ik een MT-09 uit Duitsland opgehaald en staat deze nu te wachten op de keuring bij het RDW.
Nu vraag ik mij af of er een betere (lees:goedkopere) manier is om de BPM af te dragen, want via de online BPM aangifte bij de belastingdienst kom ik uit op 550,- en als ik bijvoorbeeld op Marktplaats soortgelijke modellen opzoek met eenzelfde bouwjaar waar bijvoorbeeld maar 69,- BPM voor is betaald dan vraag ik mij toch af of 550,- niet een beetje teveel is.
Heeft iemand hier wellicht wat tips en tricks m.b.t bijvoorbeeld een taxatierapport?
Het bouwjaar van de motor is 2020, met 9100km en absoluut 0 schade, werkelijke nieuwstaat.
Alvast bedankt voor jullie reacties!
Al het andere is de zaak belazeren denk ik zo.
Hoeft niet persé een "gevalletje TL" te zijn hoor. Importeren van dat soort spullen wil qua BPM ook wel eens iets goedkoper uitvallen door er zelf wat zooi af te 'slopen' (lees: demonteren) en dus met een kaal frame / VIN aan te komen......UTwizard schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 16:23:
[...]
Nee, die 69 euro is te weinig, wat mogelijk het geval kan zijn bij een schademotor. De BPM wordt bepaald aan de hand van de waarde van de motor. Als de BPM maar 10-15% van de oorspronkelijke BPM is, betekent dat dus dat de motor bij import veel lager getaxeerd is. Met andere woorden, total loss gereden in het buitenland en vervolgens hier opgeknapt en als "jonge occasion" verkocht.
[ Voor 4% gewijzigd door Will_M op 07-02-2024 19:18 ]
Boldly going forward, 'cause we can't find reverse
Mag je een gegeten paard in de bek kijken?
'T Rooth (beschermd natuurgebied) en Sibelco (praktisch mijn achtertuin) zijn het niet. Ik denk eerder zoals je zegt in Belgie, bij Eben Emael is een groeve maar ik weet niet of daar water in staat.
zeker, zeker
Die rood zwarte heb ik destijds verkocht voor €2500Rick-Jan schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 14:16:
[...]
Zal zeker niet gaan rijden in echt slecht weer. Beetje regen ben ik niet bang voor, maar ga niet in zware storm/ onder 0 rijden. Wind is inderdaad nog wel een ding, het waait nogal eens hard in NL.
Over de resale waarde heb je zeker een punt, je vind ze nu niet onder de 4400€ terwijl ze nieuw iets van 5300€ zijn. Maar ik vind dat simpelweg teveel geld voor een motor erbij.
Ik heb niks tegen scooters, en ik denk zeker dat het voor mij een meerwaarde heeft maar ik zie mijzelf er niet echt op rijden(buiten het feit dat ik de oudere scooters lelijk vind). De genoemde Aprilia vind ik dan wel mooier, maar ook die zijn boven budget. Diegene die in budget zijn zijn ook weer 125cc/155cc scooters.
Elektrisch zou inderdaad perfect zijn, maar helaas ook nog niet goedkoop te vinden.
Vind het toch moeilijk wat te kiezen zo, eerst naar eens proefrit maken
Dat denk ik zelf ook. T Rooth ben ik zelf redelijk dichtbij opgegroeid, maar ik woon daar al lang niet meer. Dichtbij genoeg om het springen te kunnen horen (dinsdags en vrijdags dacht ik), ik ben ook vooral bekend met de naam 'de Nekami'.ozzynator schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 21:49:
[...]
'T Rooth (beschermd natuurgebied) en Sibelco (praktisch mijn achtertuin) zijn het niet. Ik denk eerder zoals je zegt in Belgie, bij Eben Emael is een groeve maar ik weet niet of daar water in staat.
Daardoor sla ik het daar in de buurt eigenlijk automatisch over als ik tegenwoordig richting familie en bekenden ga. Eventueel pik ik nog wel eens even de bemelerberg mee, maar dan heb je het ook wel gehad.
Maar ik dacht al dat je daar gemotoriseerd niet mag komen.
Ik vind het wel leuk om op zoek te gaan naar zo'n plekjes aan de hand van een paar aanwijzingen.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Dan vind je GeoGuessr vast een leuke game. Ook leuk om met meerdere mensen op Discord te doen, kijken wie de hoogste score kan halen.DrivinUCrazy schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 22:46:
[...]
Ik vind het wel leuk om op zoek te gaan naar zo'n plekjes aan de hand van een paar aanwijzingen.
Bij Eben Emael is het ook niet, en het is ook niet de Enci-groeve die heeft niet zo'n eilandje.ozzynator schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 21:49:
[...]
'T Rooth (beschermd natuurgebied) en Sibelco (praktisch mijn achtertuin) zijn het niet. Ik denk eerder zoals je zegt in Belgie, bij Eben Emael is een groeve maar ik weet niet of daar water in staat.
https://maps.app.goo.gl/xEpHwASPg5cHZ44W7
[ Voor 38% gewijzigd door WilbertNeems op 07-02-2024 23:13 ]
Honda Transalp XL600V | BMW R1200RT-P | Mijn fotomeuk |
Hey dat had ik je in vertrouwen verteldGrubeater schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 23:11:
K1600GT-P voor de Marechaussee.
@noes wilt er ook een vermoed ik.
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
Zou wel de nr.1 qua cc's worden in het rijtje in je sig
Boldly going forward, 'cause we can't find reverse
Goede keuze, vriend van me heeft een ex-politie GT met handige smalle koffers voor het filteren.Grubeater schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 23:11:
K1600GT-P voor de Marechaussee.
@noes wilt er ook een vermoed ik.
:strip_exif()/f/image/vgi5WWO4qDX7zODLcgknb1Ft.jpg?f=fotoalbum_large)
Foto van ons BMW fabrieksbezoek in Berlijn vorig jaar.
Ja die ex politie zijn aan de ene kant wel interessant, want vrij lage prijs voor een recentere motor. Maar er is wel met de elektronica gerommeld, vaak extra gaten in kuipwerk (voor bedrading en accessoires) en de km standen zijn ook wel hoog.mkrmr schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 23:48:
[...]
Goede keuze, vriend van me heeft een ex-politie GT met handige smalle koffers voor het filteren.
[Afbeelding]
Foto van ons BMW fabrieksbezoek in Berlijn vorig jaar.
Tevens rijd ik liever met topkoffer dan smalle zijkoffers, topkoffer past helm in als je m ergens parkeert. En voor woonwerk past de rugzak er makkelijker in.
De smalle koffers en radiohub zien er wel gaaf en compact uit

E61 550i heeft paar cc meer nogWill_M schreef op woensdag 7 februari 2024 @ 23:46:
[...]
Zou wel de nr.1 qua cc's worden in het rijtje in je sig
[ Voor 11% gewijzigd door noes op 08-02-2024 07:20 ]
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
https://www.motorsportschool.be/
Ik heb wel wat circuit ervaring en moto ervaring.
Maar de circuit tijd heb ik steeds doorgebracht op vier wielen...
Dus ik zou graag eens wat ervaring opdoen door middel van een opstap cursus of iets dergelijks.
Short cuts make long delays
Ik heb geen ervaring met de betreffende organisatie en met het rijden op tijd. In Nederland heb je onder andere CRExpierence en de KNMV die trackdays organiseren die ook geschikt zijn voor personen met weinig ervaring.
Bij beide organisatie blijf je achter een instructeur rijden en wordt uitgelegd wat de ideale lijn is. Er is dan een kleine kans dat je over de limieten van de motor gaat.
Mocht je er veel plezier aan beleven dan is het ook mogelijk om vervolgtraingen te volgen waarbij ook de tijd wrodt bijgehouden. Zover ben ik niet gegaan en mijn huidige motor is liever in het zand dan op het circuit.
Ik rij voor mijn plezier en ben niet op de vlucht.
Ik heb mij hiervoor opgegeven vorige week:
https://trackdays4all.nl/trackday4starters/
Heb 2 jaar geleden een bochten training in Lelystad gevolgd maar nu dus voor de eerste keer op een echt circuit.
Ik zag het niet zitten om direct vrij te rijden tussen alle snelle jongens. Het doel van deze dag is uiteraard om veel te leren.
Prima oplossing op deze manier denk ik.
Nu hopen op mooi weer! :-)
De instructiedagen van Trackdays4All of Motorsportschool ken ik dan zelf niet, maar denk er aan dat er niks te winnen valt. Aan het eind van de dag staat er niemand met een trofee klaar, dus dat je met een glimlach op je gezicht en met je motor in goede staat weer naar huis komt is het belangrijkste.
Op de dagen specifiek voor beginners zul je ook allerlei motoren door elkaar zien, van beginnend bestuurders op A2 motoren tot senioren op BMW tourbuffels. Zolang je motor technisch in goede staat is, is ie ook goed genoeg voor zo'n circuitdag. Daarnaast, drinken drinken drinken. Veel mensen vergeten te drinken, die eerste 2-3 sessies houd je wel vol maar de latere sessies ben je dan echt niet meer fris en scherp.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Maar dan komt @noes met z’n politie fiets achter ons aan. Of bedoel je nietDrivinUCrazy schreef op vrijdag 9 februari 2024 @ 09:18:
Die laatste tip, drinken drinken drinken, geldt niet alleen op het circuit. Velen onderschatten hoe intensief het kan zijn om een hele dag bochtjes te gaan rijden als je dat niet gewend bent. Dus ga je eens een keer naar de Eifel/Luxemburg/Sauerland terwijl je normaal alleen dijkjes rijdt; doe dan als de rest: Neem regelmatig een rustmomentje en drink dan. Je zult zien dat het je dag veel makkelijker maakt.
Hoo hoo! @Grubeater heeft een (ex) politie motor. Mijn RT is de 'gewone' versie voor particulieren.gebruikershaes schreef op vrijdag 9 februari 2024 @ 09:53:
[...]
Maar dan komt @noes met z’n politie fiets achter ons aan. Of bedoel je niet?
Dat antwoord is kort: Je verzekering keert niet uit als je op circuit rijdt en een ongeval hebt. Maar je mag er altijd wel rijden van je verzekeraar.jeroenathome schreef op donderdag 8 februari 2024 @ 19:09:
@FnordySquare47 Voordat je opgeeft, controleer of de verzekering dit toelaat [..]
[ Voor 36% gewijzigd door noes op 09-02-2024 10:00 ]
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Intel C2Q 9450@3.3 | Gigabyte P35-DS4 | Sapphire R280x | 4x 2GiB PC6400 Kingston DDR2 | 1x Intel 320SSD 240GB | 2x Spinpoint F1 320GiB
Dit topic is gesloten.