3 weken geleden de Launch edition besteld in Quicksilver..Wacht rustig af wanneer hij komt, ergens 2e helft Maart lijkt het te zijn. Heb mn huidige leaseauto nu bijna 6jaar, meerdere keren verlengd en moet er echt uit. Zat te wachten op de specs van de nieuwe MY en besloten hiervoor te gaan ipv de Zeekr 7x wat ook een aanlokkelijk aanbod is.
Ben geen fanboy, maar hou er tevens niet van om ettelijke jaren in een nu al verouderd model te rijden als ik weet dat er een forse model update aankomt ;-)
De 'hoge prijs' waar iedereen het over heeft vind ik meevallen. had sowiezo voor een AWD LR gegaan en ook voor Velgen, kleur, trekhaak gekozen daarmee valt het verschil in prijs wel mee. De Acceleration Boost is leuk, had ik nooit zelf gekozen (wists niet eens dat het kon). uiteindelijk heb je bijne een halve performance versie zonder kuipstoelen (waar ik niet lekker in zit ivm mn lengte), adaptieve dempers ,rode remklauwen en een spoiler..Prijsverschil scheelt denk ik 4000max afh van hoe je kijkt.
Ga het niet vergelijken met de huidige prijs van de uitgaande MY AWD-LR.. daar worden vanzelfsprekend flinke kortingen op gegeven.. dat deed VW ook met de uitgaande ID4/5 etc.
De belofte van deze nieuwe versie waarbij de pijnpunten worden aangepakt.. cq: gelaagd glas voor minder kabine lawaai, extra hitte werende UV coating op het dak, mooiere materialen/afwerking, veel beter onderstel om het hinderlijke stuiteren van huidige MY op te lossen, camera in de neus, goeie ondersteuning en functies die gebruik maken van UltraWideBand, verbeterde connectivity in het algemeen, gekoelde stoelen, en electrische op/neerklappende achterbank zijn voor mij overtuigende evolutie punten. Dit gecombineerd met het Tesla laadnetwerk zijn voor mij een stevige propositie.
Een iets grotere baterij en wat meer range was mooi geweest. Tegelijk is Tesla zo'n beetje de enige die 250Kwh snellaad vermogen uit de 400v architectuur haalt. De stap naar 350Kwh/800v is dan niet zo heel groot, zeker niet als je een 100Kwh batterij moet opladen voor dezelfde range.
Resumé:
Is het de mooiste auto? de goedkoopste auto? de meeste gadgets? Grootste accu? grootste Range..
allemaal NEE..
Is het het meest geintegreerde, goed werkende/uitgewerkte totaal concept waar alles naadloos samenwerkt (Auto, laadnetwerk, Telefoon/watch etc) , ZEKER WETEN