eric.1 schreef op maandag 6 november 2023 @ 16:49:
[...]
Op basis waarvan zouden we anders kiezen? Zo werkt een democratie toch? Je kiest voor de partij waarvan jij denkt dat die jou het beste representeert. Als ik voor de overige 17.17 miljoen mensen moet kiezen, dan wordt het een beetje lastig hè.
Misschien op basis hoe jij zou willen zien dat het land is ingericht, en zich gedraagt tegenover zijn burgers en buurlanden.
Je portemonnee is daar onderdeel van, maar is niet het enige. en vergeet niet, wat kost het om jou twee tientjes meer te geven? wat kost het over twee jaar, en wat kost het over 20 jaar?
Wil je in een land wonen waar de verpleegkundige niet zo overwerkt is dat ze geen fouten maakt als jij er bent?
Wat voor faciliteiten zijn er als jij chronisch ziek word? of arbeidsongeschikt? Nu is dat niet aan de order. of je ouders of je kinderen?
Wil je dat er goed onderwijs geleverd word, voor je kinderen, of misschien wel je kleinkinderen, of toekomstige collegas? of is het goed genoeg dat jij je school hebt afgemaakt, dus nu kunnen we daarop bezuinigen voor een dubbeltje minder accijns op benzine?
Een overheid die Groningse huizen zo behandeld, hoe gaat die jou behandelen als jij een probleem krijgt met overheidsbeleid?
Wij wonen nu eenmaal in een samenleving, en als je concreet, alleen voor jezelf stemt en niet voor de samenleving aansich, dan uiteindelijk zullen de (neven)effecten daarvan ook in jouw persoonlijk leventje doorsijpelen, soms onverwachts, maar meestal gewoon een kwestie van tijd.
Het is echt te kort door de bocht om te denken, alleen wat het beste bij mij past. Hoe zie jij de samenleving voor je, Hoe wil je dat de samenleving als geheel word ingericht? Stem daar op.
Je stemt op de toekomst van Nederland, je stemt niet alleen op de toekomst van je portemonnee.