Bedankt voor je reactieUTwizard schreef op woensdag 23 augustus 2023 @ 12:48:
[...]
Dan zul je dus inderdaad alleen een Quickshifter hebben waarmee je kunt opschakelen zonder te koppelen en het gas open kunt (en moet) houden. Ik weet niet hoe het bij andere Ducati's zit, maar bij mijn Monster 821 gaat het terugschakelen op de Blipper vaak erg "lomp", dus ondanks dat ik hem zowel omhoog als omlaag kan schakelen zonder koppeling, schakel ik toch geregeld op de traditionele manier omlaag.
Daarnaast gebruik ik de Quickshifter eigenlijk nooit van de 1 naar 2 omdat dat ook zo lomp gaat. De Quickshifter op de Street Triple van mijn vriendin maakt het niks uit in welke versnelling je rijdt met welk toerental, die accepteert alles.
Ik gebruik de quickshifter meestal ook niet van 1 naar 2. Soms van 2 naar 3 en 3 naar 4 wel, en daarvandaan weer met koppeling naar 5 en 6, omdat ik toch niet zo hard rijd dat ik in die versnellingen hoog in de toeren zit . ☺️😎
Maar ik heb de duc nu een maand en heb een probleem. Na 1000km. (Staat nu 12450 op de teller)
Was het aan het rijden. De motor wat goed warm, en ineens ging er een geel motorindicatie lampje branden en begon hij wat raar te doen.
Direct uitgezet.
Peuk gerookt, weer aangezet, maar vind hem nog steeds raar doen. Bij gas terug en koppeling in bleef hij hoger in de toeren dan normaal.
Naar huis gereden, garage gebeld.
Die gaf aan "moet even uitgelezen worden".
Motor half uur laten staan, Quickshifter uitgezet en motor van de sport (medium engine settings/ EBC3/DTC8/ABS3) naar de wet stand gezet: QS UIT, (low engine settings/ EBC3/DTC8/ABS3)
Het leek goed te gaan maar na een snelle acceleratie naar 160 voelde hij weer raar (geen lampje)
Garage zit helaas vlakbij zwolle en ik woon in Appingedam. Dus ik ga straks even bij een motorzaak hier dichtbij de motor laten uitlezen.
Ben benieuwd wat het is. En hopelijk valt het mee.
Heb hem gekocht met "14000 km garantie" (heb er de vraagprijs voor betaald met voorgaande als afspraak en zou dus van 12 tot 24000 zorgeloos moeten kunnen rijden), dus kan me er niet heeeeeul druk om maken, maar baal er wel een beetje van.
Er staat nu zoals gezegd 12k op.
Heb zelf t idee dat t met het uitlaatsysteem oid te maken heeft. Hij knalde ook even namelijk. (En ze hebben de "exhaust flappers" eruit gehaald was ik al achter gekomen, vermoedelijk heeft het daar iets mee te maken?)
We zullen zien ✌️☺️👍
Edit: net nog een km of 40 gereden zonder probleem..
Mmm. Vaaagggg. Maar het lijkt weer goed te zijn
☺️
[ Voor 7% gewijzigd door Format-C op 29-08-2023 13:49 ]
Ducati 899 Panigale / CM MB511 RGB/ 7800X3D @ ML360R RGB/ RTX4090 FE/ Gigabyte B650 GAMING PLUS/ G.Skill Trident Z5 DDR5 6000 CL30 A-Die / Team MP34 M2 PCIe 1TB SSD/ Crucial MX500 2,5" 1TB/ 5TB SATA / Gbyte WBAX200/ CM V850/ Scarlett Solo / AOC AG493UCX