Gasloos sinds september 2024 - Itho Amber 65 - 7830Wp APSystems DS3L
Kijk ook zeker eens naar zelfbouw, o.a. hier:
LTV: Deel hier je Jaga DBE zelfbouw ervaringen
Het grote HeatBooster smart home radiatorbooster-topic
Kan aanzienlijk in kosten schelen. Ben zelf ook bezig met fans voor een t33 radiator.
Itho Daalderop Amber 95 WP (all-electric)
Ja dit is de SL serie. En @Carboy54 zn post is ook een sneak preview-JB- schreef op donderdag 7 november 2024 @ 20:07:
Dank voor het snelle meedenken @Carboy54 en @Stoker !
Dat is de innova airleaf SL serie? Die zien er opzich netjes uit! Zal eens in de specsheets duiken om te kijken of dat iets is voor hier.
Idealiter heb ik iets dat in alle stilte meedraait met de rest van het systeem en desgewenst (evt via Home Assistent) door kan stoken naar 20gr.
Warmtepomponline.com & Fancoilonline.com Amber 65, F-gassen II
Goede. Met de warmtepomp bespaar ik al een hoop, moet nog even afkicken van het zuinig aan doen ivm hoge gasprijzen denk kk.-JB- schreef op donderdag 7 november 2024 @ 19:19:
[...]
Haha, herkenbaar!
Ik draai nu met een halve graad middag verhoging ipv nacht-verlaging. Daardoor draait hij elke middag sowieso de nodige uren met een hoge buitentemperatuur op stroom van de zonnepanelen.![]()
Vervolgens maakt hij nog een run die eind van de avond of begin van de nacht start. Bevalt hier prima. Wel goed geïsoleerd en een dikke betonnen vloer op de BG om de warmte te bufferen.
Wat ik wel merk is dat de t22 radiatoren het boven niet hoger dan 18-19gr krijgen met de stooklijn deze dagen rond de 26gr.
Voor de leeftijd van de kinderen nu prima, maar als ze over een paar jaar daar ook huiswerk moeten gaan maken, is dat niet voldoende. Toch maar eens kijken of daar wat ventilatoren onder kunnen. Of zo'n Jaga hybrid ophangen.
Met wat meer comfort heb ik ook nog steeds nul op de meter.
Tussen 12:00 en 16:00 een halve graad omhoog, denk ik een goede? Om voor de energie spits (tussen 17:00 en 20:00) de betonnen vloer wat voorverwarmd te hebben lijkt me wel een prettige gedachte als je een dynamische tarief hebt. (Nu al 3 dagen fors duur in die uren)
Ik woon in een jaren 90 2-onder-1-kap met droogbouw vloerverwarming in Fermacell op de begane grond (de vloer is in de kruipruimte goed geïsoleerd). Verder alles HR++ behalve 3 ramen (totaal 4m2) aan de voorzijde, dat is nog dubbelglas uit de jaren 90 (waarvan er 1 lek is). Voor m'n gevoel koelt het niet heel snel af, want die vloer is natuurlijk lekker warm (WAFcamel1987 schreef op donderdag 7 november 2024 @ 15:52:
[...]
Koelt jou huis zo snel af dat hij dan zoveel ups en downs heeft ?
Of is dat wat je nu in de grafiek ziet juist goed die pieken en dalen of wil je liever een vlakke lijn zien ?
Volgens mij is het als ik goed op gelet heb tijdens de tweaker lessen hier dat je wilt dat hij zolang mogelijk aan een stuk door draait toch op een laag pitje als dat hij continu aan uit springt.
Maar ik zou hem graag inderdaad langer zien doordraaien wat hij nu ook doet...
Als het nu zo blijft, dan laat ik het zo! Maar als hij weer korter & frequenter gaat draaien dan gaat de stooklijn wat omhoog.Stoker schreef op donderdag 7 november 2024 @ 18:51:
[...]
Je kan een langere run maken door je stooklijn omhoog te zetten. Dan draai je wel minder hoge COP, maar wel langer aan en daarna langer uit.
...
Ikzelf zet de TR altijd uit bij Ibs. Eerst maar eens zelf controle hebben voordat de TR iets corrigeert aan je settings van de stooklijn
En ik zal eens een paar dagen proberen met de TR correctie uit...
Het bleek dat ik M11.2 op "Aan bij vraag" had staan. Eens kijken wat "Interval" brengt...Get!em schreef op donderdag 7 november 2024 @ 16:15:
[...]
Hier is de plugwise Lisa ook lager van temperatuur dan de Tr sensor op dezelfde plek.
Qua grafiek: als ik het goed lees, zit in het dal van die grafiek het verbruik nog hoger dan 10W. Dat zou betekenen dat de warmtepomp nog niet in standby is en er dus nog warmtevraag is (waterpomp staat aan). Dat de warmtepomp dus even niet produceert, zou dus zijn omdat je Tc hoger is dan de setpoint + M1.01.
[...]
Mijn interpretatie om die langere runs te krijgen zou dan zijn om M1.01 wat hoger te zetten zodat hij iets meer ruimte heeft om de lagere modulatie te laten inwerken. Of dat afgifte systeem zijn warmte niet meer goed kwijt kan en Tc dus oploopt terwijl ruimte nog (net)niet op temperatuur is (dat wat je noemt, de lastige buitentemperatuur)
Affijn, bedankt weer voor het meedenken
De meest efficiente aansluiting voor de douche WTW is om hem aan te sluiten op je koudwater aansluiting van je douche kraan én op je ingang van de boiler. “Schema A”markietjuh schreef op dinsdag 5 november 2024 @ 18:46:
[...]
1,5K, hoe moet je dat terugverdienen...
Met efficiënt bedoel ik in dit geval dat je maar heel weinig water uit de koudwaterleiding (waar vaak de dwtw op zit dacht ik) bij mengt als je sww water uit het boilervat maar 50 graden is. Dus je voordeel uit de wtw ook vrij laag. Ook douche je er dan niet heel veel langer mee.
Of je moet je sww altijd op 60 graden instellen, dan heb je veel bij te mengen bij het douchen en kan je ook meer voordeel uit je wtw halen. Maar dat gooi je dan aan de andere kant weer overboord met lagere COP.
En ik ben er dol op! Wij hebben al meer dan 10 jaar een DWTW en het beloofde rendement wordt waar gemaakt, soms douche ik zelfs koud achter iemand aan. Ik weet het wij tweakers zijn soms een beetje maf in het maximale ergens uit persen 😜
Juist in combinatie met warmtepomp vindt ik het in de nieuwbouw en renovatie echt een ondergeschoven kindje. Grote voordeel vind ik dat je meer capaciteit hebt uit je boiler en uiteindelijk zul je een verticale prima terugverdienen. Horizontaal nooit aan gerekend, deze zijn best iets duurder en minder efficiënt. Toch als ik geen verticale kwijt kon zou ik de horizontale alsnog nemen, je geeft het één keer uit (pijn) en je hebt er jaren plezier van 👍
Nb de voeding, koud water naar je boiler gaat dus dan altijd door de DWTW heen.
[ Voor 14% gewijzigd door ErikVers op 08-11-2024 00:12 ]
Heat Geek Certified | WP Pana 5H - Solar 6m2 icm 300liter - PV 8970Wp: 27stuks Solar - Home Assistant - Cupra Tavascan |
Ik weet en lees inderdaad heel veel over de verticale DWTW maar kan echter niet gek veel info vinden.ErikVers schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 00:03:
[...]
De meest efficiente aansluiting voor de douche WTW is om hem aan te sluiten op je koudwater aansluiting van je douche kraan én op je ingang van de boiler. “Schema A”
En ik ben er dol op! Wij hebben al meer dan 10 jaar een DWTW en het beloofde rendement wordt waar gemaakt, soms douche ik zelfs koud achter iemand aan. Ik weet het wij tweakers zijn soms een beetje maf in het maximale ergens uit persen 😜
Juist in combinatie met warmtepomp vindt ik het in de nieuwbouw en renovatie echt een ondergeschoven kindje. Grote voordeel vind ik dat je meer capaciteit hebt uit je boiler en uiteindelijk zul je een verticale prima terugverdienen. Horizontaal nooit aan gerekend, deze zijn best iets duurder en minder efficiënt. Toch als ik geen verticale kwijt kon zou ik de horizontale alsnog nemen, je geeft het één keer uit (pijn) en je hebt er jaren plezier van 👍
Nb de voeding, koud water naar je boiler gaat dus dan altijd door de DWTW heen.
[Afbeelding]
Ik lees op de site van technea want dat is de enige fatsoenlijk douchegoot wtw die er te vinden is een rendement van 65.9 procent.
Maar logisch die cijfers zijn altijd mooier als de werkelijkheid natuurlijk. (Wij van wc eend)
Ik vind terugverdientijd niet eens zo belangrijk zoals ik in veel topics lees.
Ik wil het nu ik de kans heb omdat we toch de badkamer gaan verbouwen gelijk goed doen.
Drek evt een boiler erbij voor de Amber en als ik dan minder warm water hoef te vragen vanuit de boiler kunnen we uiteraard ook weer wat langer onder de douche staan mocht het nodig zijn.
Itho amber 65 wp/ 3850 wp zuid platdak opstelling
Probeer nu de setpoint zo to te zetten dat deze net onder de temp van de thermostaat blijft zodat deze lekker op 36hz blijft pruttelen 😁
Weet trouwens iemand wat dat kleine spikeje is tijdens de 36hz run?
[ Voor 6% gewijzigd door isalenedean op 08-11-2024 10:33 ]
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Is dus normaal;)
Warmtepomponline.com & Fancoilonline.com Amber 65, F-gassen II
Al tijden kijk ik mee naar een warmtepomp en daarvan is Amber zeker een reële optie voor onze woning. Vanwege de zachte winters schommelt mijn warmtevraag tussen de 5.5 en 6.6kW (thermostaat op 19.5).
De Amber 9.5 zou het waarschijnlijk wel trekken met de laatste zachte winters maar het kan niet anders dat er weer strengere vorst aan gaat komen. Ook wil mijn vrouw het graag iets warmer hebben in de woning dus dan gaan we al richting de 20.5/21 graden en dus een hoger gasverbruik.
Mag ik jullie vragen om een blik te werpen?
Warmtepomp incl. SWW-vat - Graag hulp :)
9.5 prima die heeft ook nog 3 Kw BUH in case offJL-IP(!) schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 11:03:
Hi allen.
Al tijden kijk ik mee naar een warmtepomp en daarvan is Amber zeker een reële optie voor onze woning. Vanwege de zachte winters schommelt mijn warmtevraag tussen de 5.5 en 6.6kW (thermostaat op 19.5).
De Amber 9.5 zou het waarschijnlijk wel trekken met de laatste zachte winters maar het kan niet anders dat er weer strengere vorst aan gaat komen. Ook wil mijn vrouw het graag iets warmer hebben in de woning dus dan gaan we al richting de 20.5/21 graden en dus een hoger gasverbruik.
Mag ik jullie vragen om een blik te werpen?
Warmtepomp incl. SWW-vat - Graag hulp :)
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
Ik had al een donkerbruin vermoedenStoker schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 10:56:
Dat is na 2u op laagdraaivermogen. Amber gooit kort de compressor naar 60Hz om alle delen in het koeltechnische systeem van smering te voorzien.
Is dus normaal;)
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Sinds een kleine maand hebben wij een Itho Amber 95 all electric met Itho 150L boiler en 100L buffervat.
Wij hebben gekozen voor de Amber vanwege zijn stille werking (fluisterstil), echter ik vind dat de Amber bij 90Hz behoorlijk wat geluid maakt. De fan is wel stil, maar de compressor maakt een brommend geluid.
Zowel bij het verwarmen van de kamer alsook bij het verwarmen van het tapwater, moduleerd de Amber naar 90Hz en blijft daar zo'n 15-20 minuten op draaien en moduleerd dan terug naar nul.
De Amber staat op bigfoots in een grindkoffer (grof grind).
Is dit een bekend verschijnsel of is er iets met de compressor niet goed.
Zijn er Amber 95 bezitters in het midden van het land (Amersfoort, leusden, enz.) waar ik eens mag komen luisteren naar het geluid ??
De tweede vraag is hoeveel energie de Amber 95 (bij huidige temperaturen) mag verbruiken.
Ik heb een kleine kWh meter in de WP groep zitten. Op 07-11-2024 (van 's ochtends 00:00h tot 00:00h 's nachts) is er zo'n 20kW verbruikt. Dit is incl. tapwater. De Amber zit alleen op deze groep.
Is 20kW normaal ??
Alvast bedankt voor het meedenken.
Ik heb geprobeerd om delta T moduleren op 1 te zetten, maar dan blijft het 61Hz. Als ik de stooklijn met een graad verlaag gaat ie vrijwel direct aftoeren. Maar als dan de aanvoer/afvoer delta T op de warmtewisselaar weer zo'n 2,6 tot 3 graden is dan gaat de compressor weer ophoog. Zie ik een instelling over het hoofd?
Inmiddels heeft de thermostaat verwarmen op uit gezet en is de compressor gestopt van 61Hz naar 0.
/f/image/KqWF9EYqwHtjx8ycsA9UPOIE.png?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/pzJEBb4G9WoUUuMtIqWu8iBV.jpg?f=fotoalbum_large)
Stooklijn en instellingen aanpassen zodat hij snel terug moduleert en lang door blijft draaien op laag niveau. Sww op eco zetten max 55 Hz. Normaal is afhankelijk van de grote en isolatie graad van de woning uiteraard.hakro schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 15:58:
Hallo Amber specialisten,
Sinds een kleine maand hebben wij een Itho Amber 95 all electric met Itho 150L boiler en 100L buffervat.
Wij hebben gekozen voor de Amber vanwege zijn stille werking (fluisterstil), echter ik vind dat de Amber bij 90Hz behoorlijk wat geluid maakt. De fan is wel stil, maar de compressor maakt een brommend geluid.
Zowel bij het verwarmen van de kamer alsook bij het verwarmen van het tapwater, moduleerd de Amber naar 90Hz en blijft daar zo'n 15-20 minuten op draaien en moduleerd dan terug naar nul.
De Amber staat op bigfoots in een grindkoffer (grof grind).
Is dit een bekend verschijnsel of is er iets met de compressor niet goed.
Zijn er Amber 95 bezitters in het midden van het land (Amersfoort, leusden, enz.) waar ik eens mag komen luisteren naar het geluid ??
De tweede vraag is hoeveel energie de Amber 95 (bij huidige temperaturen) mag verbruiken.
Ik heb een kleine kWh meter in de WP groep zitten. Op 07-11-2024 (van 's ochtends 00:00h tot 00:00h 's nachts) is er zo'n 20kW verbruikt. Dit is incl. tapwater. De Amber zit alleen op deze groep.
Is 20kW normaal ??
Alvast bedankt voor het meedenken.
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
De installateur heeft de basis instellingen gedaan.Carboy54 schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 16:52:
[...]
Stooklijn en instellingen aanpassen zodat hij snel terug moduleert en lang door blijft draaien op laag niveau. Sww op eco zetten max 55 Hz. Normaal is afhankelijk van de grote en isolatie graad van de woning uiteraard.
Welke stooklijn pas ik aan en op welke waarden ??
Huis (tussenwoning verspringend uit 1975) is nageisoleerd met HR++ glas, spouwmuurisolatie en Tonzon vloerisolatie.
Wat van afgiftesysteem heb je? Basis bestaat niet bij een warmtepomp die moet worden ingeregeld op basis van afgifte en isolatie graad. Er valt hier genoeg te vinden over de instellingen en in de meegeleverde documenten.hakro schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 17:10:
[...]
De installateur heeft de basis instellingen gedaan.
Welke stooklijn pas ik aan en op welke waarden ??
Huis (tussenwoning verspringend uit 1975) is nageisoleerd met HR++ glas, spouwmuurisolatie en Tonzon vloerisolatie.
[ Voor 8% gewijzigd door Carboy54 op 08-11-2024 17:23 ]
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
Afgifte systeem zijn radiatoren. In de kamer Jaga convector radiatoren met Jaga ventilatoren. Keuken een type 21 platte radiator. Op de slaapkamers radiatoren met Danfoss thermostaatkranen die op stand 1 staan (van de kou af). Isolatiegraad van de woning is goed voor een nageisoleerde 1975 woning.Carboy54 schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 17:22:
[...]
Wat van afgiftesysteem heb je? Basis bestaat niet bij een warmtepomp die moet worden ingeregeld op basis van afgifte en isolatie graad. Er valt hier genoeg te vinden over de instellingen en in de meegeleverde documenten.
Ik ben een beginneling vwb het instellen/optimaliseren van de Amber. Maw ik moet een beetje bij de hand genomen worden om de instellingen te wijzigen
Beetje lastig om zo te zeggen van doe dit en dat.hakro schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 17:30:
[...]
Afgifte systeem zijn radiatoren. In de kamer Jaga convector radiatoren met Jaga ventilatoren. Keuken een type 21 platte radiator. Op de slaapkamers radiatoren met Danfoss thermostaatkranen die op stand 1 staan (van de kou af). Isolatiegraad van de woning is goed voor een nageisoleerde 1975 woning.
Ik ben een beginneling vwb het instellen/optimaliseren van de Amber. Maw ik moet een beetje bij de hand genomen worden om de instellingen te wijzigen
Je zou eerst wat kennis moeten vergaren over de ins en outs van een Warmtepomp installatie.
Maar aan het begin van dit topic staan de nodige tips en you tube links over het instellen.
En begin maar met alle radiator knoppen volledig open te zetten en zo te laten, voor een goede flow.
Uiteindelijk is het doel om de watertemperatuur zo laag mogelijk te krijgen om je huis warm te krijgen en de energie kosten worden dan lager.
Succes
Amber 95 sinds 10 / 2023 en 9 x 365 Wp glas / glas solarwatt
Dank je, ik ga er eens mee aan de slag.Jan2023 schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 17:48:
[...]
Beetje lastig om zo te zeggen van doe dit en dat.
Je zou eerst wat kennis moeten vergaren over de ins en outs van een Warmtepomp installatie.
Maar aan het begin van dit topic staan de nodige tips en you tube links over het instellen.
En begin maar met alle radiator knoppen volledig open te zetten en zo te laten, voor een goede flow.
Uiteindelijk is het doel om de watertemperatuur zo laag mogelijk te krijgen om je huis warm te krijgen en de energie kosten worden dan lager.
Succes
Inmiddels de sww op Eco gezet, maar waar vind ik de instelling voor 55Hz ??Carboy54 schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 16:52:
[...]
Stooklijn en instellingen aanpassen zodat hij snel terug moduleert en lang door blijft draaien op laag niveau. Sww op eco zetten max 55 Hz. Normaal is afhankelijk van de grote en isolatie graad van de woning uiteraard.
Dit heb ik ook bij een amber serie 2. De compressor die aan gaat en de fan maakt de lucht kouder en ik zie in de grafiek de temperatuur inderdaad naar beneden gaan met 2/3 graden. Ik kan die van mij nog tegen een regenpijp monteren/onder de dakgoot zonder dat het er gelijk vervemlend uit ziet. Dat da ik denk ik ook doenisalenedean schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 15:49:
@Stoker is het redelijk eenvoudig om bij een serie 1 Amber de TA sensor te verplaatsen? Ik merk dat de TA sensor 2 tot 3 graden lager registreert dan het werkelijk is als de warmtepomp draait.
Dat is de Eco stand max 55 Hz 😃hakro schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 17:53:
[...]
Inmiddels de sww op Eco gezet, maar waar vind ik de instelling voor 55Hz ??
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
De correcte hoogte voor met meten van temperatuur is 1,5mshadylog schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 17:59:
[...]
Dit heb ik ook bij een amber serie 2. De compressor die aan gaat en de fan maakt de lucht kouder en ik zie in de grafiek de temperatuur inderdaad naar beneden gaan met 2/3 graden. Ik kan die van mij nog tegen een regenpijp monteren/onder de dakgoot zonder dat het er gelijk vervemlend uit ziet. Dat da ik denk ik ook doen
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen
Nee die kabel is niet te verlengen. Wat ik zit te bedenken,, wellicht is de TR sensor dezelfde sensor als de TA.. als dat zo is, dan kan je m vervangen.isalenedean schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 15:49:
@Stoker is het redelijk eenvoudig om bij een serie 1 Amber de TA sensor te verplaatsen? Ik merk dat de TA sensor 2 tot 3 graden lager registreert dan het werkelijk is als de warmtepomp draait.
1 ik weet niet waar deze aangesloten is.
2 ik weet niet zeker of het dezelfde sensor is, tis een hersenspinsel;)
Warmtepomponline.com & Fancoilonline.com Amber 65, F-gassen II
Hoevelaken/nijkerk ook goed?hakro schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 15:58:
Hallo Amber specialisten,
Sinds een kleine maand hebben wij een Itho Amber 95 all electric met Itho 150L boiler en 100L buffervat.
Wij hebben gekozen voor de Amber vanwege zijn stille werking (fluisterstil), echter ik vind dat de Amber bij 90Hz behoorlijk wat geluid maakt. De fan is wel stil, maar de compressor maakt een brommend geluid.
Zowel bij het verwarmen van de kamer alsook bij het verwarmen van het tapwater, moduleerd de Amber naar 90Hz en blijft daar zo'n 15-20 minuten op draaien en moduleerd dan terug naar nul.
De Amber staat op bigfoots in een grindkoffer (grof grind).
Is dit een bekend verschijnsel of is er iets met de compressor niet goed.
Zijn er Amber 95 bezitters in het midden van het land (Amersfoort, leusden, enz.) waar ik eens mag komen luisteren naar het geluid ??
De tweede vraag is hoeveel energie de Amber 95 (bij huidige temperaturen) mag verbruiken.
Ik heb een kleine kWh meter in de WP groep zitten. Op 07-11-2024 (van 's ochtends 00:00h tot 00:00h 's nachts) is er zo'n 20kW verbruikt. Dit is incl. tapwater. De Amber zit alleen op deze groep.
Is 20kW normaal ??
Alvast bedankt voor het meedenken.
Die 20kWh kan wel. Hangt af van je configuratie.
Heb je zelf de opstelling gebouwd?
Waar staan je stooksettings (M1.01 t/m m1.03 + stooklijn) op? Die van mij start heeft dit seizoen nog niet meer dan 55hz gedaan
Warmtepomponline.com & Fancoilonline.com Amber 65, F-gassen II
Join the club. Ook hier is de Amber brommend. Maar we zijn in minderheid als ik de reacties zo zie hier afgelopen jaar.hakro schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 15:58:
Wij hebben gekozen voor de Amber vanwege zijn stille werking (fluisterstil), echter ik vind dat de Amber bij 90Hz behoorlijk wat geluid maakt. De fan is wel stil, maar de compressor maakt een brommend geluid.
Nou zijn bij mij een aantal zaken mbt buffer nog niet goed, waardoor sommigen vinden dat geluid dan bijzaak is, maar ik ervaar hier dat alles boven 55Hz als brommend. Ventilator is inderdaad fluisterstil, pomp hoor ik ook nauwelijks. Maar zodra compressor erbij komt is er een brom die ook in woonkamer met tv aan te horen is. En mede door de buffer blijft hij dan langer hoger in de frequenties zitten.
[ Voor 6% gewijzigd door Get!em op 08-11-2024 20:38 ]
Leverancier komt vorst kleppen installeren en bekijkt dan mede mijn installatie met buffer. Afspraak over 2 weken.
Zelf nog aan de slag geweest omdat 3 uur lang op 90Hz niet leuk is. Incl BuH.
Aangepaste zaken:
Buffer setting in menu uit.
Stook lijn ietsje lager
Pomp van Max naar gemiddeld.
Tc sensor wederom verplaatst , nu naar dichtst bij de buffer. In buffer kan niet. Nu extra goed met aluminium tape en extra tie wrap. En daarna extra isolatie tape eroverheen.
Resultaat: waar hij vanochtend nog laveerde tussen 90Hz en 60Hz en terug. Nu sinds 14u op 36Hz en af en toe 3 minuten naar 62 ivm laag draai maximum.
Nu kijken hoe dit zich houdt.
Ideale dag met continue warmtevraag en gelijkmatige Tambient en geen zon.
lager draaien en lager verbruik is helemaal hier aan toe te schrijven.Tc sensor wederom verplaatst , nu naar dichtst bij de buffer. In buffer kan niet. Nu extra goed met aluminium tape en extra tie wrap. En daarna extra isolatie tape eroverheen.
Resultaat: waar hij vanochtend nog laveerde tussen 90Hz en 60Hz en terug. Nu sinds 14u op 36Hz en af en toe 3 minuten naar 62 ivm laag draai maximum
[ Voor 20% gewijzigd door bommer op 08-11-2024 19:20 ]
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen
Dank, ook mijn redenering.bommer schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 19:19:
[...]
lager draaien en lager verbruik is helemaal hier aan toe te schrijven.
Mede waarom ik de positie en plaatsing Tc sensor aanstipte eerder.
Installateur had hier duidelijk een verkeerde plek en ook nog een beperkte warmtegeleiding en isolatie gekozen.
Pomp lager zetten scheelde zo ongeveer 40-50W (op 130W)
[ Voor 6% gewijzigd door Get!em op 08-11-2024 19:25 ]
Mooi goed gedaan.Get!em schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 19:24:
[...]
Dank, ook mijn redenering.
Mede waarom ik de positie en plaatsing Tc sensor aanstipte eerder.
Installateur had hier duidelijk een verkeerde plek en ook nog een beperkte warmtegeleiding en isolatie gekozen.
Pomp lager zetten scheelde zo ongeveer 40-50W (op 130W)
Warmtepomponline.com & Fancoilonline.com Amber 65, F-gassen II
Nee, is een andere sensor.Stoker schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 18:38:
[...]
Nee die kabel is niet te verlengen. Wat ik zit te bedenken,, wellicht is de TR sensor dezelfde sensor als de TA.. als dat zo is, dan kan je m vervangen.
1 ik weet niet waar deze aangesloten is.
2 ik weet niet zeker of het dezelfde sensor is, tis een hersenspinsel;)
Een losse TA sensor is €7,09 ex btw bij itho, zou deze met de langere kabel zijn?
Zo ja @Carboy54 kan ik die bij jou bestellen?
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Bestellen kan maar of deze langer is geen idee. Dat is pas sinds kort in de laatste modellen gemonteerd. Ik zou hem verlengen. De andere kunnen ook worden ingekort dus proberen waard.isalenedean schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 19:45:
[...]
Nee, is een andere sensor.
Een losse TA sensor is €7,09 ex btw bij itho, zou deze met de langere kabel zijn?
Zo ja @Carboy54 kan ik die bij jou bestellen?
[Afbeelding]
[ Voor 6% gewijzigd door Carboy54 op 08-11-2024 19:48 ]
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
Bij 36Hz is verbruik nu 973W. Lager gaat niet.bommer schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 19:19:
@Get!em Pomp doet in verhouding niet zo veel met het verbruik, maar op gemiddeld in vaak al meer dan voldoende.
[...]
lager draaien en lager verbruik is helemaal hier aan toe te schrijven.
16kWh elektrisch verbruik voor puur verwarming vandaag.
[ Voor 7% gewijzigd door Get!em op 08-11-2024 19:50 ]
En als de pomp op een dak staat 😂bommer schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 18:36:
[...]
De correcte hoogte voor met meten van temperatuur is 1,5m
Itho amber 65 wp/ 3850 wp zuid platdak opstelling
Zou je willen informeren bij itho aub?Carboy54 schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 19:47:
[...]
Bestellen kan maar of deze langer is geen idee. Dat is pas sinds kort in de laatste modellen gemonteerd. Ik zou hem verlengen. De andere kunnen ook worden ingekort dus proberen waard.
Ik denk dat meer tweakers op een verlengde TA sensor zitten te wachten.
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Zou je dan ook eens de Tc en de tv1 willen opzoeken of dit verschillende artikelen zijn?
[ Voor 50% gewijzigd door Stoker op 08-11-2024 19:52 ]
Warmtepomponline.com & Fancoilonline.com Amber 65, F-gassen II
TA enTR sensor hebben een andere code bij itho, dus lijkt mij ook een andere sensor te zijn.Stoker schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 19:51:
Hoe weetje zo zeker dat de TA niet dezelfde is als de TR?
Daarnaast is de TR geen buiten sensor, althans niet volgens itho geschikt voor buiten
[ Voor 14% gewijzigd door isalenedean op 08-11-2024 19:55 ]
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Tc en Tw is een pt1000 volgens handleidingisalenedean schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 19:52:
[...]
TA enTR sensor hebben een andere code bij itho, dus lijkt mij ook een andere sensor te zijn.
Daarnaast is de TR geen buiten sensor, althans niet volgens itho geschikt voor buiten
Ta Tv staan er niet in gespecificeerd. Maar een Tv sensor in de Tc ingang geeft error en vice versa, dus die zijn verschillend blijkbaar.
[ Voor 11% gewijzigd door Get!em op 08-11-2024 20:40 ]
Dan wordt die 1,5 een lastig dingetje.
Nu ik er aan denk een optie om via modbus een temperatuur te sturen. dat zou echt perfect zijn.
maar ik denk dat whisfull thinking is.
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen
Ik houd mij ook aanbevolen. Als ik mijn Ta bekijk als het zonnetje schijnt, dan schrik ik daarvan. Veel te hoog. Hij draait nog niet op de stooklijn (ik woon er nog niet), maar dat gaat niet goed komen ben ik bang.isalenedean schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 19:50:
[...]
Zou je willen informeren bij itho aub?
Ik denk dat meer tweakers op een verlengde TA sensor zitten te wachten.
![]() | ![]() |
Amber en mijn Evohome zijn nog geen vriendjes meen ik.
Evohome:
Max. 1 schakeling per uur
Min. Aan tijd 20 min
Min. Uit tijd 5 min
(Conform instructie itho)
Amber:
- Pomp op interval
- M1.1,2,3 - 5/3/5
:strip_exif()/f/image/qk07TYoCHEhmoXoxl0PN0dt8.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/3fw59QdzonjS1tLjPcbZLEbL.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/wMKC9ULI3yu9Az43q1uITyhz.jpg?f=fotoalbum_large)
- Stooklijn correctie a.h.v. Ruimtetemperatuur kan uit toch, nu met de evohome erop?
- Stooklijn omhoog / omlaag of toch met die uitsignaal vertraging aan de slag?
Omdenken: je kunt de buiten sensor ook afdekken voor de zon.bommer schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 20:12:
[...]
Dan wordt die 1,5 een lastig dingetje.
Nu ik er aan denk een optie om via modbus een temperatuur te sturen. dat zou echt perfect zijn.
maar ik denk dat whisfull thinking is.
Tweede, qua daling temperatuur bij het starten van de warmtepomp: in deze periode met weinig wind is menging van de lucht belangrijk voor een evenwichtige meting. Als je amber bij een (warme) muur staat, meet hij eigenlijk een te hoge temperatuur. Zodra de fan start, begint menging en geeft hij de juiste, koudere omgevingstemperatuur aan.
Hier al meerdere keren gehad dat hij pas na aanslaan warmtepomp dezelfde temperatuur aangaf als mijn weerstation achterin de tuin.
Hier ook voornemens om hem af te dekken. Zon erop is 20+ hier.Get!em schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 20:35:
[...]
Omdenken: je kunt de buiten sensor ook afdekken voor de zon.
Ik dacht aan een komvormig rvs ladegreepje oid. Betere suggesties welkom 🤗
Poor mans weather station:Guus. schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 20:39:
[...]
Hier ook voornemens om hem af te dekken. Zon erop is 20+ hier.
Ik dacht aan een komvormig rvs ladegreepje oid. Betere suggesties welkom 🤗
5 omgekeerde plastic bordjes, midden eruit geknipt, aan elkaar gemaakt met tussenstukjes. Precies zoals het rooster van een officiële hut.
Of gewoon Amazon
https://amzn.eu/d/4zJzX7J
Oke, dat ga ik zondag testen.Get!em schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 20:35:
[...]
Omdenken: je kunt de buiten sensor ook afdekken voor de zon.
Tweede, qua daling temperatuur bij het starten van de warmtepomp: in deze periode met weinig wind is menging van de lucht belangrijk voor een evenwichtige meting. Als je amber bij een (warme) muur staat, meet hij eigenlijk een te hoge temperatuur. Zodra de fan start, begint menging en geeft hij de juiste, koudere omgevingstemperatuur aan.
Hier al meerdere keren gehad dat hij pas na aanslaan warmtepomp dezelfde temperatuur aangaf als mijn weerstation achterin de tuin.
Ik heb de beschikking over een een testo gekalibreerde meetset.
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen
Weerstation hangt bij mij op 4m hoogte om menging boven schutting niveau te houden en geen tuineffect te meten.bommer schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 20:51:
[...]
Oke, dat ga ik zondag testen.
Ik heb de beschikking over een een testo gekalibreerde meetset.
[ Voor 47% gewijzigd door Get!em op 08-11-2024 21:26 ]
Ik heb een provisorische afscherming gemaakt met een dop van een spuitbus om geen direct zonlicht op de sensor te krijgen.Guus. schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 20:39:
[...]
Hier ook voornemens om hem af te dekken. Zon erop is 20+ hier.
Ik dacht aan een komvormig rvs ladegreepje oid. Betere suggesties welkom 🤗
PV 3520Wp - WP Itho Amber 95 - WPB Atlantic Explorer V4 200L - gasloos sinds aug 2023
Doet ie hier ook. Elke 1,5 uur ongeveer. Van wat ik zie: Max laag draai tijd en/ of defrost.Smullie78 schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 20:46:
Hier draait hij inmiddels na wat Tweaken beter! Maar iemand een idee waarom er 5x een dip naar 10W (duurt ongeveer 15min) te zien is?
[Afbeelding]
Als je morgen je laagdraaitijd een half uurtje korter zet, dan kan je t mooi zien.
Hij mag na het uitschakelen heel even niets doen, daarna gaat eerst de waterpomp weer een, paar min later de ventilator en de compressor.
Warmtepomponline.com & Fancoilonline.com Amber 65, F-gassen II
Ik ben op het verkeerde been gezet door een screenshot in een eerder bericht. Maar even terug gezocht en het blijkt dat deze op 43Hz draaide ipv 36Hz, waardoor deze niet stopt na de ingestelde maximale laagdraaitijd (M9.05).
Hoe heb je die bevestigd? Achter de sensor geschoven of nog ergens vast gemaakt?hansvk schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 21:52:
[...]
Ik heb een provisorische afscherming gemaakt met een dop van een spuitbus om geen direct zonlicht op de sensor te krijgen.
[Afbeelding]
PV 5.590 Wp Enphase, 2.700 Wp Growatt - Easee laadpaal - Itho Amber 95 WP
Wat betreft geluid van de Amber ben ik nog niet zeker of we daaraan aan de geluidseisen kunnen voldoen.
Dat ben ik aan het onderzoeken.
Omdat objectieve metingen ontbreken moet ik het hebben van ervaring van gebruikers. Drie van mijn buren hebben op mijn advies een Amber 95 laten installeren. Ik ben gisteren (Tb=5C hier) gaan luisteren en meten, maar ik vind het toch tegenvallen. Het zijn 2 ondereen kap woningen en de WP staat op de keuken aanbouw, dus geen problemen met de buren.
Bij een rijtjes huis is plaatsing lastiger. Je kunt niet overal in de tuin een WP plaatsen i.v.m de erfgrens. Tegen een gemetselde muur mag, maar een schutting of hek niet.
Een echt stille warmtepomp heeft voor mij de voorkeur. Voldoet de Amber daaraan , of toch Arotherm?
Onderaan in de TS staat een link naar de officiële cijfers vers van de pers van deze week.Tomexergie schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 13:05:
Mijn zoon woont in een rijtjeshuis en dan is het moeilijk om aan de wettelijke norm te voldoen wat betreft het geluid. Ik zoek een "stille" warmtepomp , maar ik denk aan een Amber omdat die geen binnenunit heeft en direct op het CV systeem gekoppeld kan worden.
Wat betreft geluid van de Amber ben ik nog niet zeker of we daaraan aan de geluidseisen kunnen voldoen.
Dat ben ik aan het onderzoeken.
Omdat objectieve metingen ontbreken moet ik het hebben van ervaring van gebruikers. Drie van mijn buren hebben op mijn advies een Amber 95 laten installeren. Ik ben gisteren (Tb=5C hier) gaan luisteren en meten, maar ik vind het toch tegenvallen. Het zijn 2 ondereen kap woningen en de WP staat op de keuken aanbouw, dus geen problemen met de buren.
Bij een rijtjes huis is plaatsing lastiger. Je kunt niet overal in de tuin een WP plaatsen i.v.m de erfgrens. Tegen een gemetselde muur mag, maar een schutting of hek niet.
Een echt stille warmtepomp heeft voor mij de voorkeur. Voldoet de Amber daaraan , of toch Arotherm?
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
Bedankt voor deze informatie. Tja, ik weet niet wat ik er van moet zeggen. Kun je de Amber op een of ander manier vergelijken met ander "stille" warmtepompen, b.v Vaillant Arotherm?Carboy54 schreef op dinsdag 5 november 2024 @ 18:39:
Belangrijke informatie inzake geluidsgegevens:
Eindelijk is het zover, de geluidsgegevens van Amber zijn bekend.
Zie in de bijlage de informatie die voor de installateur benodigd is om een goede geluidsbelasting te maken. Inclusief berekenings methode.
[maar Amber is gelukkig wel één van de stilste warmtepompen die op het moment te verkrijgen zijn
Voor het rijtjes huis van mijn zoon is om aan de wettelijk norm te voldoen moeilijk.
Met de geluidsreductie modus heb je ook minder vermogen, dat betekent meer elektrisch bijstoken bij lage buiten temperaturen. Dat heeft dus zijn prijs. Dit als je de ruimte temperatuur constant wilt houden.
Als ik mijn herrie schopper Thosiba/ Elga op laag toeren zet hoor je hem ook niet. Een geluidsreductie modus vind ik geen maat, dat kan bij alle WP's.
Ik heb nog steeds geen goed vergelijkingsmateriaal, ze hebben allemaal de stilste WP's. Ik vertrouw alleen een TNO meting.
Mag ik kritisch zijn?
Wat bedoel je met TS? Waar staat de link?Carboy54 schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 13:10:
[...]
Onderaan in de TS staat een link naar de officiële cijfers vers van de pers van deze week.
Uiteraard. Je mag komen luisteren hoor. De TS is de eerste pagina van deze topic nr 1 dus. Of klik op deze pagina bovenaan op de TS linkTomexergie schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 13:38:
[...]
Bedankt voor deze informatie. Tja, ik weet niet wat ik er van moet zeggen. Kun je de Amber op een of ander manier vergelijken met ander "stille" warmtepompen, b.v Vaillant Arotherm?
Voor het rijtjes huis van mijn zoon is om aan de wettelijk norm te voldoen moeilijk.
Met de geluidsreductie modus heb je ook minder vermogen, dat betekent meer elektrisch bijstoken bij lage buiten temperaturen. Dat heeft dus zijn prijs. Dit als je de ruimte temperatuur constant wilt houden.
Als ik mijn herrie schopper Thosiba/ Elga op laag toeren zet hoor je hem ook niet. Een geluidsreductie modus vind ik geen maat, dat kan bij alle WP's.
Ik heb nog steeds geen goed vergelijkingsmateriaal, ze hebben allemaal de stilste WP's. Ik vertrouw alleen een TNO meting.
Mag ik kritisch zijn?
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
Voor veel bekende opties zijn de Lwa Max waardes gedocumenteerd. Amber kun je zo uit hun gegevens halen… Itho is een heleboel oprechter dan….. ongeveer alle anderen
PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.
Succesje duurt vooralsnog voort. 24uur hoofdzakelijk op 36Hz, met soms pauzes en SWW ertussen. Nacht pauze (zonder nachtverlaging) duurde 6uur.
Temperatuur in huis constant 20,4-20,8
He he na heel veel geklaag en een incompetente installateur dan toch de oplossingen gevonden. 👍🤗Get!em schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 15:43:
[...]
Succesje duurt vooralsnog voort. 24uur hoofdzakelijk op 36Hz, met soms pauzes en SWW ertussen. Nacht pauze (zonder nachtverlaging) duurde 6uur.
Temperatuur in huis constant 20,4-20,8
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
Een inkeping in de dop gesneden en deze over de steun van de sensor geschoven.Impossibl3 schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 08:35:
[...]
Hoe heb je die bevestigd? Achter de sensor geschoven of nog ergens vast gemaakt?
PV 3520Wp - WP Itho Amber 95 - WPB Atlantic Explorer V4 200L - gasloos sinds aug 2023
Hoe krijg ik hem naar die 36 hz dan ? Heb net de leejow module geïnstalleerd alleen nog wachten op een adapter voor de nuc en dan kan ik vanaf volgende week alles uitlezen over een langere tijd.
Itho amber 65 wp/ 3850 wp zuid platdak opstelling
Klein vraagje, ik ben vandaag een beetje aan het rommelen geweest om mijn systeem waterzijdig in te regelen. Ik heb vloerverwarming op de begane grond en radiatoren in de rest van het huis. Ik heb de vloerverwarming (4groepen) op 2,5 liter per groep gezet en de voet ventielen van de radiatoren dicht gedraaid en dan een halve slag terug.
In het topic over waterzijdig inregelen wordt een “doel Delta T” van 15 graden aangeraden als mikpunt. Dit is natuurlijk een veel te hoge delta T voor een lage temperatuur verwarming met de Amber. Ik meet met een ir thermometer ongeveer delta T’s van 3-5 graden. (Dit varieert nogal afhankelijk van hoe ik de thermometer richt en of ik het op zwarte elektro tape doe of op schilderstape…)
Wat voor delta T hebben jullie ingesteld? Of hoe hebben jullie het waterzijdig inregelen aangepakt?
(Ik heb de waterpomp op middel gezet om leiding geluid te verminderen)
Alvast dank voor jullie reactie!
[ Voor 22% gewijzigd door hondacb50 op 09-11-2024 17:11 ]
Bij laag temperatuur verwarming is een delta-t van 5 graden prima.hondacb50 schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 17:08:
Hey Allen,
Klein vraagje, ik ben vandaag een beetje aan het rommelen geweest om mijn systeem waterzijdig in te regelen. Ik heb vloerverwarming op de begane grond en radiatoren in de rest van het huis. Ik heb de vloerverwarming (4groepen) op 2,5 liter per groep gezet en de voet ventielen van de radiatoren dicht gedraaid en dan een halve slag terug.
In het topic over waterzijdig inregelen wordt een “doel Delta T” van 15 graden aangeraden als mikpunt. Dit is natuurlijk een veel te hoge delta T voor een lage temperatuur verwarming met de Amber. Ik meet met een ir thermometer ongeveer delta T’s van 3-5 graden. (Dit varieert nogal afhankelijk van hoe ik de thermometer richt en of ik het op zwarte elektro tape doe of op schilderstape…)
Wat voor delta T hebben jullie ingesteld? Of hoe hebben jullie het waterzijdig inregelen aangepakt?
(Ik heb de waterpomp op middel gezet om leiding geluid te verminderen)
Alvast dank voor jullie reactie!
Het beste kun je meten met een aanleg sensor
Leiding werk schittert, zwarte tape wordt warmer dan witte
Je kan tijdelijk de sensor van tv1 met verleng stuk 20m gebruiken, tegen leiding plakken/vastmaken en dan enige tijd laten zitten
Kan het niet vaak genoeg zeggen, verwarming laag temperatuur werkt traag, ff snel meten geeft verkeerde resultaten
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen
M1.03 naar 1 of/en lagere setpoint draaien en langer. Of juist M1.03 hoger zodat je harder draait om je TC te halen. @Get!em heeft net zoals ik succes met lang draaien op lagere setpoint. Ik heb alleen maar vloerverwarming en dan moet ik eigenlijk gewoon gaan "preheaten". Met een Amber 120 kost het alleen wat meer geld. Ik doe 880w bijna continu op een dag. Voor mij is het rond de 18kwh per dag met een buitentemperatuur van 4 graden, maar moet daar dus die stops/restarts goed in krijgen.camel1987 schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 16:00:
Zie hier dat de Amber eigenlijk niet terug loopt naar de 36 hz maar toch continu op 43 hz blijft hangen.
Hoe krijg ik hem naar die 36 hz dan ? Heb net de leejow module geïnstalleerd alleen nog wachten op een adapter voor de nuc en dan kan ik vanaf volgende week alles uitlezen over een langere tijd.
Ik kan daarbij twee wegen bewandelen:
Weg 1: De M1.01/M1.02 settings. Deze zijn erg lastig in de praktijk te tunen. Ik snap ook niet echt "waarom" dit een dingetje is. Mijn TC is een draadje aan een de aanvoer buis niet super ver van de warmtepomp. Waarom zou het verschil in temperatuur daar opeens uitmaken. Ik heb wel een gok. De warmtepomp stuurt op de delta T en als je vloer afkoelt is je delta groter, je aanvoer temp dus ook naar beneden (want kan minder makkelijk warm water aanmaken). Ik heb wel het idee dat de TC eigenlijk gemaakt is om in een buffer te steken en deze settings er voor zijn om die buffer goed aan de kook te brengen. Voor een bufferloos systeem met alleen vloerverwarming zijn deze settings erg moeilijk in te stellen.
Weg 2: Alleen op thermostaat. Ik heb vandaag de hysterese aangepast die is nu 0.3 ipv 0.5 en de minimale heat tijd staat nu op 30 min, idle tijd op 15 min. Eerst was dit hysterese van 0.5 en een 5 minuten minimale draai tijd. Ik had niet zoveel last van pendelen maar nu ik toch alleen maar 36hz draai op lage setpoint moet ik dit wel een beetje inbouwen.
Gaan zien wat het brengt, hopen op wat kouder weer, al weet ik nu wel dat temperaturen vanaf 4 graden buitentemperatuur gewoon op 36hz kunnen (huis wordt warmer). Wat me toch doet denken dat ik in dat opzicht wel een kleinere pomp had kunnen hebben
Heb de m.01 m.02 en de m.03 settings al aangepast is nu 3 - 2 - 1.shadylog schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 21:01:
[...]
M1.03 naar 1 of/en lagere setpoint draaien en langer. Of juist M1.03 hoger zodat je harder draait om je TC te halen. @Get!em heeft net zoals ik succes met lang draaien op lagere setpoint. Ik heb alleen maar vloerverwarming en dan moet ik eigenlijk gewoon gaan "preheaten". Met een Amber 120 kost het alleen wat meer geld. Ik doe 880w bijna continu op een dag. Voor mij is het rond de 18kwh per dag met een buitentemperatuur van 4 graden, maar moet daar dus die stops/restarts goed in krijgen.
Ik kan daarbij twee wegen bewandelen:
Weg 1: De M1.01/M1.02 settings. Deze zijn erg lastig in de praktijk te tunen. Ik snap ook niet echt "waarom" dit een dingetje is. Mijn TC is een draadje aan een de aanvoer buis niet super ver van de warmtepomp. Waarom zou het verschil in temperatuur daar opeens uitmaken. Ik heb wel een gok. De warmtepomp stuurt op de delta T en als je vloer afkoelt is je delta groter, je aanvoer temp dus ook naar beneden (want kan minder makkelijk warm water aanmaken). Ik heb wel het idee dat de TC eigenlijk gemaakt is om in een buffer te steken en deze settings er voor zijn om die buffer goed aan de kook te brengen. Voor een bufferloos systeem met alleen vloerverwarming zijn deze settings erg moeilijk in te stellen.
Weg 2: Alleen op thermostaat. Ik heb vandaag de hysterese aangepast die is nu 0.3 ipv 0.5 en de minimale heat tijd staat nu op 30 min, idle tijd op 15 min. Eerst was dit hysterese van 0.5 en een 5 minuten minimale draai tijd. Ik had niet zoveel last van pendelen maar nu ik toch alleen maar 36hz draai op lage setpoint moet ik dit wel een beetje inbouwen.
Gaan zien wat het brengt, hopen op wat kouder weer, al weet ik nu wel dat temperaturen vanaf 4 graden buitentemperatuur gewoon op 36hz kunnen (huis wordt warmer). Wat me toch doet denken dat ik in dat opzicht wel een kleinere pomp had kunnen hebben
Stooklijn zou ik nog kunnen zakken maar wanneer merk je dat je dan goed zit kwa stooklijn. Ik kijk het volgende week even aan want zoals ik al zei heb nu de module eraan hangen dus kan nu eindelijk wat meer zien over een dag als zonder de module.
Ik gok nu maar dat ik gemiddeld op 43 hz draai continu omdat het momentopname zijn. Als ik toevallig een keer kijk draait hij op daarop.
Mijn max bij -10 is nu 34 graden en bij 0 32 en bij 5 graden 30 geen idee hoeveel ik hierin nog kan zakken voordat het niet meer comfortabel word maar dit is dus gewoon uitproberen. Denk dat ik al wel aardig laag zit momenteel.
Heb de plugwise anna thermostaat hierin is volgens mij weinig te wijzigen kwa hystere of ander soort instellingen.
Itho amber 65 wp/ 3850 wp zuid platdak opstelling
In de settings van de plugwise Anna kan je de hysterese aanpassen naar 0,3.camel1987 schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 21:48:
[...]
Heb de plugwise anna thermostaat hierin is volgens mij weinig te wijzigen kwa hystere of ander soort instellingen.
Instellingen / verwarmingssysteem / verwarmen / geavanceerde instellingen / nauwkeurigheid temperatuurregeling.
Ik moest bij mij wel eerst het profiel op 'standaard' zetten om deze instelling te kunnen zien en wijzigen. Voelde een beetje buggy, maar werkt nu prima.
Gasloos sinds september 2024 - Itho Amber 65 - 7830Wp APSystems DS3L
ohh sirieus zover was ik nog niet geweest ga het gelijk eens even bekijken thnx-JB- schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 22:55:
[...]
In de settings van de plugwise Anna kan je de hysterese aanpassen naar 0,3.
Instellingen / verwarmingssysteem / verwarmen / geavanceerde instellingen / nauwkeurigheid temperatuurregeling.
Ik moest bij mij wel eerst het profiel op 'standaard' zetten om deze instelling te kunnen zien en wijzigen. Voelde een beetje buggy, maar werkt nu prima.
(net gekeken en je moet inderdaad van eco naar standaard switchen wilt die optie tevoorschijn komen)
[ Voor 8% gewijzigd door camel1987 op 09-11-2024 23:24 ]
Itho amber 65 wp/ 3850 wp zuid platdak opstelling
Ik heb van alles geprobeerd maar ik krijg het niet voor elkaar. Niet dat het echt wat uitmaakt want in HA heb ik een hysterese geprogrammeerd. Maar het had mooi geweest als het ook in de Plugwise app eenvoudig kon.-JB- schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 22:55:
[...]
In de settings van de plugwise Anna kan je de hysterese aanpassen naar 0,3.
Instellingen / verwarmingssysteem / verwarmen / geavanceerde instellingen / nauwkeurigheid temperatuurregeling.
Ik moest bij mij wel eerst het profiel op 'standaard' zetten om deze instelling te kunnen zien en wijzigen. Voelde een beetje buggy, maar werkt nu prima.
PV 5.590 Wp Enphase, 2.700 Wp Growatt - Easee laadpaal - Itho Amber 95 WP
Benader je hem lokaal in hetzelfde wifi netwerk? Dan heb je meer opties te configureren dan van buiten het netwerk.Impossibl3 schreef op zaterdag 9 november 2024 @ 23:28:
[...]
Ik heb van alles geprobeerd maar ik krijg het niet voor elkaar. Niet dat het echt wat uitmaakt want in HA heb ik een hysterese geprogrammeerd. Maar het had mooi geweest als het ook in de Plugwise app eenvoudig kon.
Heat Geek Certified | WP Pana 5H - Solar 6m2 icm 300liter - PV 8970Wp: 27stuks Solar - Home Assistant - Cupra Tavascan |
Als je die even verandert komt er ineens een optie bij.
:strip_exif()/f/image/ckl0dauFduhX7P9PqwJpArJW.jpg?f=fotoalbum_large)
Ben gisteren ook nog even bezig geweest met de stooklijn een paar graden na beneden aangepast en m0.3 naar beneden gezet. Staat nu op 1 stond op 2.
Heb de laptop een nachtje aan laten staan zodat ik al een grafiekje zou hebben in deze nacht en hij is nu wel netjes naar 36 hz gegaan.
Ook het wattage wat hij verbruikt is redelijk wat gezakt waar hij normaal rond de 600 a 700 watt verbruikte is dat tussen de 400 en 500 max gegaan komt niet boven de 500 uit nu.
Heb een grafiekje erbij gezet van wat hij nu heel de nacht gedaan heeft.
Moet dit echt allemaal nog doorkrijgen en ben best onzeker als het dit soort dingen aangaat wil niks slopen waar ik doorgaans goed in ben 😅.
:strip_exif()/f/image/9871ASkefVuXdZwBBBCUKUj5.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/qQDCc5D9R8daQevGmfSI0RjE.jpg?f=fotoalbum_large)
Dit is toch een stuk beter begrijp ik dan als dat hij langere tijd op bijvoorbeeld 43 Hz draait ?
Itho amber 65 wp/ 3850 wp zuid platdak opstelling
Ja dat doe ik. Maar ik zie nu net als je dat via de app doet heb je minder opties dan via de browserErikVers schreef op zondag 10 november 2024 @ 00:05:
[...]
Benader je hem lokaal in hetzelfde wifi netwerk? Dan heb je meer opties te configureren dan van buiten het netwerk.
PV 5.590 Wp Enphase, 2.700 Wp Growatt - Easee laadpaal - Itho Amber 95 WP
klopt zat ik dus ook mee vandaar dat ik al zei dat je niks tot weinig kon instellenImpossibl3 schreef op zondag 10 november 2024 @ 07:50:
[...]
Ja dat doe ik. Maar ik zie nu net als je dat via de app doet heb je minder opties dan via de browser
Itho amber 65 wp/ 3850 wp zuid platdak opstelling
/f/image/2b6LK4n7pi6pP5MJY7CguLMx.png?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/1FEPHAcqrWF6QacfJxNg9NJK.jpg?f=fotoalbum_large)
[ Voor 43% gewijzigd door isalenedean op 10-11-2024 12:11 . Reden: Typo’s ]
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Super. deze liggen bij jou onder de isolatie, toch? Ik heb ze ook al gezien bovenop de leidingen, zoals bij deze Amberisalenedean schreef op zondag 10 november 2024 @ 12:10:
@Stoker @Carboy54 De tui en tuo sensor zitten in een kleine behuizing, deze heb ik gevuld met Thermal pasta en volia een nette Delta van 4,7 tot 4,9K[Afbeelding][Afbeelding]
[Afbeelding]
Warmtepomponline.com & Fancoilonline.com Amber 65, F-gassen II
Ja idd onder de isolatie, was ff prutsen om de iso weer goed sluitend te krijgen met tywraps, maar is gelukt! Ben weer helemaal happy de peppy😁Stoker schreef op zondag 10 november 2024 @ 12:40:
[...]
Super. deze liggen bij jou onder de isolatie, toch? Ik heb ze ook al gezien bovenop de leidingen, zoals bij deze Amber
[Afbeelding]
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Het blijft mij onduidelijk waarom dit gebeurt, in de zomermaanden was dit gedrag er ook (soms).
Maar met dit weer lijkt me niet dat de zon de Ta opwarmt naar >20C.
Temperatuur vat is 49C, met een setpoint van 61C is de delta meer als 8C.
:strip_exif()/f/image/PRZjkr5l0K0sIzovsYPpT3Bp.png?f=user_large)
Ta is om 14:00h rond de 11C, wat laag genoeg is om 61C op de compressor te doen.
:strip_exif()/f/image/CE3pmOrRdW3YapUAZaFGtNIU.png?f=user_large)
Ik heb de legionella run stop gezet en vervolgens een reguliere SWW run op 61C te doen.
Deze schakelt netjes op compressor.
Iemand suggesties wat dit gedrag kan verklaren?
Lijkt wel als er een soort dompelbuis op/in gelast zit. Wel beterStoker schreef op zondag 10 november 2024 @ 12:40:
[...]
Super. deze liggen bij jou onder de isolatie, toch? Ik heb ze ook al gezien bovenop de leidingen, zoals bij deze Amber
[Afbeelding]
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen
Lijkt idd, maar is gewoon een tuutje waar de sensor inhangt.bommer schreef op zondag 10 november 2024 @ 15:43:
[...]
Lijkt wel als er een soort dompelbuis op/in gelast zit. Wel beter
Wel makkelijk om vol te spuiten met thermal paste
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Heb jij ook een kamstrup om mee te vergelijken?isalenedean schreef op zondag 10 november 2024 @ 15:56:
[...]
Lijkt idd, maar is gewoon een tuutje waar de sensor inhangt.
Wel makkelijk om vol te spuiten met thermal paste
Al het beter meet, ga ik er ook thermal paste in spuiten
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen
Ja die heb ik, maar zit nog in de doos. Zal hopelijk een kerstklusje worden.bommer schreef op zondag 10 november 2024 @ 16:04:
[...]
Heb jij ook een kamstrup om mee te vergelijken?
Al het beter meet, ga ik er ook thermal paste in spuiten
Maar wat heeft dit voor verschil te maken met de Kanstrup? Die meet toch zelf zijn eigen waardes.
Dat de waardes beter doorkomen is wel zeker. Had eerst continu negatieve waardes op de delta. Nu positief 👍.
Om 12 uur de thermal paste toegepast.
[ Voor 39% gewijzigd door isalenedean op 10-11-2024 16:38 ]
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Dat klopt, maar als het goed is zit de kamstrup niet ver bij de Amber vandaan.isalenedean schreef op zondag 10 november 2024 @ 16:35:
[...]
Ja die heb ik, maar zit nog in de doos. Zal hopelijk een kerstklusje worden.
Maar wat heeft dit voor verschil te maken met de Kanstrup? Die meet toch zelf zijn eigen waardes.
Althans bij mij niet. En ik zie duidelijk verschil in temperatuur tussen de TUI en TUO en de kamstrup
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen
Vanaf de Amber tot binnen waar ik de Kamstrup ga toepassen zal circa 12 meter zijn.bommer schreef op zondag 10 november 2024 @ 16:37:
[...]
Dat klopt, maar als het goed is zit de kamstrup niet ver bij de Amber vandaan.
Althans bij mij niet. En ik zie duidelijk verschil in temperatuur tussen de TUI en TUO en de kamstrup
Maar ik zal je dan taggen als ik kan zie wat de temp verschil is tussen de kamstrup en de amber met thermal paste
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Gelijk besteld om uit te proberen 👍🤗isalenedean schreef op zondag 10 november 2024 @ 12:10:
@Stoker @Carboy54 De tui en tuo sensor zitten in een kleine behuizing, deze heb ik gevuld met Thermal pasta en volia een nette Delta van 4,7 tot 4,9K[Afbeelding][Afbeelding]
[Afbeelding]
WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L EV I3. Duurzaamheid coach NL gemeenten.
dit is thermal paste als in thermal paste voor een cpu ?isalenedean schreef op zondag 10 november 2024 @ 16:39:
[...]
Vanaf de Amber tot binnen waar ik de Kamstrup ga toepassen zal circa 12 meter zijn.
Maar ik zal je dan taggen als ik kan zie wat de temp verschil is tussen de kamstrup en de amber met thermal paste
ik heb namelijk nog een flink velletje Honeywell PTM7950 liggen volgens mij is dit nog beter.
schijnt het beste te zijn wat er op de markt is en is redelijk makkelijk te verwerken rondom een sensor vandaar de vraag.
[ Voor 22% gewijzigd door camel1987 op 10-11-2024 18:52 ]
Itho amber 65 wp/ 3850 wp zuid platdak opstelling
Dank voor het delen! Ik vond het ook al opvallend dat die delta T vaak negatief was. Ik neem aan dat deze sensoren ook in de aansturing worden gebruikt, dit soort afwijkingen zijn dan ongewenst! Zal ook eens kijken hoe de situatie in mijn amber zit. (Wel nog even tijd vinden…)isalenedean schreef op zondag 10 november 2024 @ 16:35:
[...]
Ja die heb ik, maar zit nog in de doos. Zal hopelijk een kerstklusje worden.
Maar wat heeft dit voor verschil te maken met de Kanstrup? Die meet toch zelf zijn eigen waardes.
Dat de waardes beter doorkomen is wel zeker. Had eerst continu negatieve waardes op de delta. Nu positief 👍.
Om 12 uur de thermal paste toegepast.
[Afbeelding]
yes, ik heb spuitjes van 5 gram op ome Ali besteld en die erin gespoten, let op dat kokertje is open, dus ff je vinger erachter als je de sensor terugplaatst.camel1987 schreef op zondag 10 november 2024 @ 17:49:
[...]
dit is thermal paste als in thermal paste voor een cpu ?
ik heb namelijk nog een flink velletje Honeywell PTM7950 liggen volgens mij is dit nog beter.
schijnt het beste te zijn wat er op de markt is en is redelijk makkelijk te verwerken rondom een sensor vandaar de vraag.
10x325wp zuid 33°, 9x415wp zuid 10°, easee lader met equalizer, Amber 95 all electric met Itho vooraadvat I-wpv 3G-270L, huis bj 1973 volledig nageisoleerd 48m2 vvw, EV Mercedes EQE 350.
Ben benieuwd of jij ook verschil gaat zien. Zo ja, dan ga ik deze "upgrade" ook een keer toepassen.
Misschien leuk om er een beschrijving met foto's van te maken voor eventueel in de TS?
PV 3520Wp - WP Itho Amber 95 - WPB Atlantic Explorer V4 200L - gasloos sinds aug 2023
Top, ik heb ook nog wat Artic thermal compound voor de computer liggen, ga het ook even doen!hansvk schreef op zondag 10 november 2024 @ 20:03:
[...]
Ben benieuwd of jij ook verschil gaat zien. Zo ja, dan ga ik deze "upgrade" ook een keer toepassen.
Misschien leuk om er een beschrijving met foto's van te maken voor eventueel in de TS?
Hoevelaken/Nijkerk is uiteraard ook goed, wanneer zou het kunnen. Ik ga straks even met Jan van Dijk bellen om eea te bespreken.Stoker schreef op vrijdag 8 november 2024 @ 18:43:
[...]
Hoevelaken/nijkerk ook goed?
Die 20kWh kan wel. Hangt af van je configuratie.
Heb je zelf de opstelling gebouwd?
Waar staan je stooksettings (M1.01 t/m m1.03 + stooklijn) op? Die van mij start heeft dit seizoen nog niet meer dan 55hz gedaan
[ Voor 20% gewijzigd door hakro op 11-11-2024 10:32 ]
Mijn waterleidingsysteem bestaat nu uit een CV welke ons souterrain met vvw (75m2) en de begane grond vvw (75m2) en de eerste verdieping 4 radiatoren die nooit aanstaan (huis is 13 jaar oud nu, nog nooit aangestaan behalve bij het etsten) en de badkamer met vvw .
De 45 graden test is al enkele jaren bezig en we merken geen verschil met voorheen. Ik schat dat ons huis qua warmteafgifte prima in staat is om met een lage temp en lage deltaT te functioneren.
- Probleempje en mijn vraag: het leiding werk heeft kans heeft op stromingsgeluiden. Ik kan vanuit de Amber met een 32mm meerlagenbuis naar het verwarmings systeem, maar het vvw-syteem is wel kleiner qua diameter/doorstroming en varieert van 26mm stalen buis naar de verdeler in het souterrain naar 26mm meerlagenbuis naar de bg en 1e verdieping.
Onze CV hangt in het souterrain in een aparte (technische) ruimte.
- SWW: ik was van plan in eerste instantie om een WPB te installeren vanwege de interessante prijzen met subsidie. Blijkt dat deze jongens toch wel een enorm debiet nodig hebben wat de installatieruimte fors kan afkoelen. fijn in de zomer (koelte in huis), minder in de winter (te koud, de amber verwarmt het huis en de WPB koelt het dan weer af....).
Is een optie met een WPB met extra spiraal een (kosten)effectieve oplossing? Of een losse boiler te plaatsen (goede prijs zonder subsidie).
PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw
Bij een processor en koeler werden deze eerst op elkaar ingeslepen en daarna met minimale hoeveelheid koelpasta gemonteerd. Sommige koelpasta is ook elektrisch geleidend, maar deze sensoren zullen wel waterdicht zijn.
Dus voor sensoren kun je deze eerst heen en weer schuiven, dan kijken waar het schuurt en dat vlak eerst vergroten door buigen van het koppelstukje. dat is de meeste winst. Daarna met weinig koelpasta op het geschuurde vlak monteren en dan afronden met isolatie rondom.
Toch zie je vaak bij computer hardware tegenwoordig van die dikke plakstrips. Ik heb een keer nagevraagd waarom maar je kunt beter goed en volledig contact hebben en het verstandig is dit te vervangen. Maar kreeg duidelijk door dat wat dikkere pasta (strips) best OK geleid.aarthodo schreef op maandag 11 november 2024 @ 13:55:
Ik weet niet of jullie als tweakers weten dat de pasta uitsluitend is om de contactvlakken te optimaliseren en niet om als vulmiddel in grotere hoeveelheden te gebruiken. En dat het ook soms giftig is.
Bij een processor en koeler werden deze eerst op elkaar ingeslepen en daarna met minimale hoeveelheid koelpasta gemonteerd. Sommige koelpasta is ook elektrisch geleidend, maar deze sensoren zullen wel waterdicht zijn.
Dus voor sensoren kun je deze eerst heen en weer schuiven, dan kijken waar het schuurt en dat vlak eerst vergroten door buigen van het koppelstukje. dat is de meeste winst. Daarna met weinig koelpasta op het geschuurde vlak monteren en dan afronden met isolatie rondom.
Beter teveel dan te weinig en niet direct contact ergens op het oppervlakte.
En idd, even handschoenen aan, die rommel wil je niet op je handen hebben.
[ Voor 4% gewijzigd door Whiskey48 op 11-11-2024 14:42 ]
Als je met de 32mm in de buurt kan komen bij een vvw verdeler, of 28mm staal, dan lukt het. Als je bij een punt kan komen waar je 26mm MLB linksaf en rechtsaf hebt, dan lukt het ook wel. Stromingsgeluiden zie je op dit forum, maar echt in een uitzonderlijke situatie, denk aan hard gemonteerde leiding in houtsceletbouw. De buisdiameter heeft hierop niet echt invloed. Het is meer dat je geen minimale flow hebt en de WP daarop storing geeft.wowly schreef op maandag 11 november 2024 @ 13:49:
Vraagjes (zit nog in de orienterende fase):
Mijn waterleidingsysteem bestaat nu uit een CV welke ons souterrain met vvw (75m2) en de begane grond vvw (75m2) en de eerste verdieping 4 radiatoren die nooit aanstaan (huis is 13 jaar oud nu, nog nooit aangestaan behalve bij het etsten) en de badkamer met vvw .
De 45 graden test is al enkele jaren bezig en we merken geen verschil met voorheen. Ik schat dat ons huis qua warmteafgifte prima in staat is om met een lage temp en lage deltaT te functioneren.
- Probleempje en mijn vraag: het leiding werk heeft kans heeft op stromingsgeluiden. Ik kan vanuit de Amber met een 32mm meerlagenbuis naar het verwarmings systeem, maar het vvw-syteem is wel kleiner qua diameter/doorstroming en varieert van 26mm stalen buis naar de verdeler in het souterrain naar 26mm meerlagenbuis naar de bg en 1e verdieping.
Onze CV hangt in het souterrain in een aparte (technische) ruimte.
- SWW: ik was van plan in eerste instantie om een WPB te installeren vanwege de interessante prijzen met subsidie. Blijkt dat deze jongens toch wel een enorm debiet nodig hebben wat de installatieruimte fors kan afkoelen. fijn in de zomer (koelte in huis), minder in de winter (te koud, de amber verwarmt het huis en de WPB koelt het dan weer af....).
Is een optie met een WPB met extra spiraal een (kosten)effectieve oplossing? Of een losse boiler te plaatsen (goede prijs zonder subsidie).
Vwb het vat, recent was er een forumdeelnemer die een aardige Wo boiler had gevonden met extra spiraal, en zich afvroeg wanneer hij welke warmtebron moest gebruiken. Max een maand terug.
/f/image/yOAjxiz8qyLhQxg8FU9lOymn.png?f=fotoalbum_tile)
:strip_exif()/f/image/hgvFgyK9SFWVVJAupmUlP74z.jpg?f=fotoalbum_tile)
:strip_exif()/f/image/oC8THZ1bvyNccqzunXWqPNlO.jpg?f=fotoalbum_large)