gebruiker001 schreef op maandag 1 juli 2024 @ 15:16:
[...]
Met een bypass zou het toch moeten gaan, zoals in dit schema te zien? Warmtepomp kan water van 7 graden met 1200 l/u rondpompen. Fancoil onttrekt 3,5 kW (bij 700 l/u en 7 graden volgens specificatie). Doordat FCU 3,5 kW onttrekt zal de warmtepomp niet gaan pendelen.
In de praktijk zal zonder flowmeters de flow onbekend zijn. Maar ik zet eerst de kogelkraan helemaal dicht. Krijg ik dan een flowstoring dan zet ik de kogelkraan iets (verder) open en dan herstart ik de warmtepomp. Dit herhaal ik totdat er geen flowstoring meer is. Daarna hoef ik nooit meer aan de kogelkraan te komen.
Dit zou moeten werken toch? De warmtepomp weet niet of er een buffervat aanhangt of bypas en hoe lang de leidingen zijn. Die wil alleen voldoende flow en voldoende vermogen ofwel Delta_T.
De kogelkraan zal ik wel dampdicht moeten isoleren. Ik neem aan dat dit wel lukt met wat ArmaFlex en tape?
[
Afbeelding]
Als het koelen met die enkele fancoil nou zo belangrijk is, waarom dan niet een buffervat?
Ik heb complete naregeling. dus kans op weinig inhoud. En daarom ook een parallel buffervat.
Geen last van een pendel feestje in mijn installatie.
Ik denk dat met de constructie die je bedacht hebt, het niet gaat werken.
De retour temperatuur daalt dus danig snel dat de compressor op instelling M1.01 uitgaat.
waarna de temperatuur weer snel toe neemt, dus een pendel feestje.
Wij denken dat het niet werkt, ook de Itho handleiding is duidelijk over systeem inhoud.
Als je denkt dat wij ongelijk hebben, probeer het uit en bewijs ons ongelijk.
Zou met aanleg wel rekening houden met aansluiting voor een parallel buffer.
P.s in je schema is richting verkeerd, zowel koelen als verwarmen hebben de zelfde riching van aanvoer naar retour.
Solar Edge 9800WP O/W - Itho Amber 95 | Systeem integrator meet en regeltechniek & KNX | projecterings deskundige CCTV & Inbraaksignalering systemen