Steemsmij schreef op maandag 3 juni 2024 @ 00:03:
[...]
Zeer interessant! En wederom bedankt voor de uitvoerige reactie!
Zou ik jou wat vragen mogen stellen via PB? <edit: ik stuur de vragen maar hier zodat iedereen kan meelezen/leren> We hebben namelijk een zeer vergelijkbare setup merk ik. En jij hebt toch wel wat interessante zaken waar ik me nog in wil verdiepen, bijvoorbeeld:
[list]
• Twee onafhankelijke 12ks: is dat dus niet master slave en elk een eigen Grid en eigen load?
Geen master slave, beide master.
main Deye heeft alle verbruikers op load en 24/7 als ook altijd op SOC-sturing met communicatie met master BMS (Seplos 10E V2.0)
Hulp is alleen aan als die nodig is (Tuya wifi fingerbot, ik zoek eigenlijk nog een andere met button voor manuele bediening) en bij gebruik van gezamelijke accubank op V-Bat sturing
Alleen op SOC sturing met communicatie als 1 accu is afgesplitst,
De CT's zitten tussen de slimme meter en de CT's van de main Deye.
In afgesplitste accu config is hulp met 14kWh eigenlijk enkel reserve als de hoofdaccu leeg is of gespaard wordt voor de ochtend teruglevering
Hulp Deye heeft C037/FW1135, wat deze firmware niet kan is als main vol is de PV-opwek automatisch afvangen, is geen 100% zero-export to CT met CT's het schijn dat wel zou zijn met een modbus meter, kan nu alleen verbruikers ondersteunen als de opwek niet via de Deye zelf loopt, wat ontbreekt is de settings op gen/mi scherm aan welke zijde deze opwek zich bevindt, aan grid op op gen poort
Zoals nu 2/3 juni, is vanmiddag hulp geladen van net, voedt main voor de nacht . Main heeft 1 uur vanavond terug geleverd en accu inhoud wordt gespaart om in ochtend van 3e de ander 2 uur terug te leveren. Gewoonlijk gebruik ik beide op 9kW/9kW en met afgesplitst accu 9kW/6kW, de 28kWh hoofdaccu is dan in 3 uur leeg. in gezamelijke bank is accu 42kWh, maar dan wordt ook 7 of 14kWh reserve aangenouden
• Welke stuurbaar relais heb je als ik vragen mag? Ik kan alleen maar de Shelly 4 Pro PM vinden maar die is maar 16A per fase.
ik een gewoon 230V relais 4 polig, het spoel stuur ik aan met een Tuya wifi relais 2 polig.
voor namelijk omdat een knop op de voorkant heeft voor manuele bediening,
Deze kan bedient worden via smartphone met de Tuya app
In homeassistant kan die op 2 manieren, met de officiele Tuya intergratie, dan maak je gebruik van de cloud of met Tuyalocal die heeft geen internetverbinding nodig kan gelijktijdig alleen oppassen met naamgeving dat deze duidelijk anders is, aangezien anders automatische de officiele Tuya intergratie er aan gekoppeld wordt
• Eilandbedrijf: hoe heb je je aarding aangepakt? Dan krijg je te maken met earth+neutral bonds toch?
Relatief weinig problemen, daar ik een TT-stelsel netaansluiting is alleen nul aan aarde gelegt in main Deye die 24/7 aan is.
[/list]
Voor wat betreft je firmware opmerkingen, als ik eerlijk ben gaan die over mijn hoofd heen. Heb je misschien een goed contact of een goede stabiele Firmware (indien Firmware updates zelf doen makkelijk is) waarbij het probleem met het uitvallen bij lage SoC verholpen is? Of is het probleem lastiger dan ik denk nu.
Zelf doen is niet zo moeilijk, maar je moet firmware files hebben van een betrouwbare bron en niet zomaar ergens van internet, filenaam is zo verandert en helaas zijn er grappenmakers die daar plezier aan hebben.
F41 heb ik nog niet eerder voorbij zien komen en over algemeen moet fout een paar keer voorbij komen voor je met enige zekerheid kunt toewijzen, In FW1144 is overigens de mogelijkheid aanwezig om slave af te koppelen in de settings om stand-by verbruik te sparen, overigens een reden voor namelijk in Duits een aantal de FW1144 wilde testen met nieuwe HMI C049, met een verbeterde interne logging (mijn persoonlijk intopretatie is dat een aan problemen ontstaan door een buffer over-flow, vanwege het proberen bij proppen van nieuwe Oostenrijks netprotocol, de FW1150( alleen voor AT) waarin ook uiteindelijk de timing in orde was heeft geen pagina meer voor windmolensettings vanwege firmware omvang)
Afschakelen bij lage SOC kan ook dat Batt shutdown te hoog staat batterij setup scherm, dient 5% lager te staan dan tot waar je max ontlaadt gewoonlijk.
Wel moet de calibratie van BMS goed zijn, bijv een Seplos BMS is de eerste cycle voor calibratie, door met fabrieks settings met 0.5C te laden tot deze afslaat en te ontladen met 0.5C tot deze afslaat, de instructie daarvoor zit op de binnenzijde van BMS verpakking, alleen is deze niet aanwezig als lege behuizing met seplos V2.0 BMS koopt en staat ook niet in de handleiding. De SOC verloopt bij een Seplos BMS, deze maakt gebruik van een shunt, maar de werkelijk verliezen (als warmte in de cel) kunnen afwijken van de factor die gebruikt wordt, hangt van conditie en omgeving af. Het beste is temperatuursensor in midden van de cel en niet bovenop, alleen heb je daar 4 mm isolatie spacers voor nodig tussen de cellen en dat moet ook nog passen met de 300kg aandruk kracht, als je nieuwe cellen in gebruik neemt een must, in gelopen cellen zouden nog zonder inklemming kunnen.
meting boven op de cel wijkt fors af van de wikkel zelf, vanwege 1 cm lege ruimte onder terminals, cellen worden vacuum gezogen voordat electroliet wordt toegevoegd, druk is enkel de dampspanning van de elektroliet, die kan flink minder zijn en dan werkt de lege ruimte als thermos-fles.
Van tijd tot tijd dien je een 100% reset te doen, als bijv bij mij met 5 accu-modules niet alle op 10% SOC eindigen is het tijd een topbalans te doen door ipv tot 56V tot 57 V, ik heb een externe actieve Neey balancer die boven 56V aangaat , zodat ik door kan laden tot cell voltage alarm en die een 1 uur aanhouden, dat geeft een reset naar 100% na 30 minuten/
Andy (off-grid garage) houdt een
spreadsheet bij voor aantal BMS-en wat de reset to 100% trigger is, want dat verschilt nogal
Eilandbedrijf met netondersteuning , all-electric || Deye 12KSG04LP3 met 580Ah-LFP 51,2V (Seplos 3x48100-10C +48200-10E) || hulp-Deye 12k SG04LP3 met 280Ah-LFP 51,2V || 19.4 kWp PV || Zonneplan EPEX-klant