Wel mooi hoor. Ik ben een gelukkige eigenaar van 2 Sessy batterijen en deze zijn dusdanig geconfigureerd dat ik met een capaciteit van 10 Kwh, aardig in de buurt kom van 0 op de teller.
Het is even een beetje tweaken en wat zoekwerk doen maar dat komt wel.
Ik vraag me alleen af hoe ik de Sessy's het snelste vol kan krijgen, want met maximaal 4.4Kwh vanuit de
Pv installatie lukt dat 'nog' niet, Ik kijk dus uit naar de dagen dat we veel zon gaan krijgen. met dit weer lukt dat maar tot 53%, en de 2e batterij blijft steevast op 22 % staan. Wordt deze dan gevuld nadat de eerste vol is ??
Ze zijn op de 11e deze maand geïnstalleerd, en als je er mee doet is het advies om alvast een een 4 mm kwadraat 3 fases of beter, wat stevige 6mm M2 neer te leggen. en ook gelijk een netwerk kabel.
Let erop dat je voor elke Sessy batterij een Netwerk connectie moet hebben, want deze communiceren via de dongel d.m.v. Wifi of LAN met de buitenwereld.
Gewoon een of ander klein standaard switch 5 of 8 kanaal is voldoende
Het leuke van deze units is dat de Ac output vanuit je PV installatie wordt onderbroken en dus eerst naar de batterij gaat. De uitgang daarvan die gaat wel naar de Alamat die in je meterkast zit.
Zo garandeert de Sessy het autonoom bijspringen binnen je iegen infra, als er bijv geen stroom wordt opgewekt door sneeuw, slecht weer of gebrek aan zon.
Wat ik alleen wel mis is het goed en simpel zichtbaar zijn van de laad en of ontaad functie.!
Ja die staat in een of andere grafiek, die ik persoonlijk een beetje onduidelijk vind. maar goed.
Ik houd de boel nu moeiteloos in de gaten door gebruik te maken van de Home-wizzward app. Die verkopeneen KWh meter met een Wifi functie, die je heel makkelijk kan integreren in je api's
Anders is ie gewoon zichtbaar op het Home-wizzard display.
EN tot dus ver, ben ik best tevreden. Iets wat wantrouwend, maar ik lever absoluut niet meer terug op het grid.
Ga er dus ook niet voor betalen, en mijn stroom, blijft ook mijn stroom.
EN daar gaan ze bij Essent niet blij van worden.
Ik hoop derhalve dat heel Nederland aan de thuis batterij gaat.Die ook alleen door mij beheerd wordt.
en niet door de boeven die zgn. de energie leverancier zijn.