Kan iemand mij helpen met het volgende? Ik ben vast niet de enige met 1 of meerdere personen in het huishouden dat onregelmatig werkt, hoe pakken jullie het aan om de temperatuur te regelen in huis?
Ik zou graag de verwarming aan willen laten springen zodra mijn vrouw of ik van het werk vertrekken. Echter werkt zij als verpleegkundige onregelmatige diensten dus het standaard, 16.00 aanspringen gaat hem niet worden.
In de eerste instantie wilde ik een zone maken voor haar werrk en 1 voor mijn werk en zodra wij deze zone verlaten springt de verwarming aan. Echter, moet ik geregeld naar een andere vestiging en rijd zij nog wel eens naar haar ouders voor ze naar huis gaat.
Nu zat ik te denken om een 2e zone te maken die op de weg naar huis ligt. Dus de volgende automations:
1e automation:
- "Persoon" verlaat zone werk
- wacht "x" minuten
- check of "persoons" in zone "onderweg naar huis" is
- Zo ja, ga naar de volgende automation, Zo nee, doe niks
2e automation:
- Check of de verwarming aan staat. (In de winter staat deze altijd aan en ingesteld op 15 graden als we slapen of van huis zijn. In de zomer staat hij uit) Zo ja, ga door. Zo nee, doe niks
- Kijk of er al iemand thuis is. (Als er iemand thuis is, is de kans groot dat hij al is opgedraaid naar een behaaglijke temperatuur)
- Als er niemand thuis is, zet de verwarming op 19 graden.
Ik zit mezelf hier nu al een tijdje mijn kop over te breken, loop een beetje dood en kan er niet echt uit komen. Wellicht dat iemand mij hier bij kan helpen. Dan wel een voorbeeld of een blueprint heeft van een soortgelijke situatie.
[
Voor 5% gewijzigd door
MyBearTibbers op 08-12-2023 21:52
]