Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zwelgje
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 21:03
Playa del C. schreef op woensdag 27 november 2024 @ 12:11:
https://www.hln.be/buiten...l-uit-te-voeren~a0f18bb4/

Opvallende details:
1) Rusland heeft de kernwapen sinds de start van de oorlog op volle paraatheid staan (lanceren binnen twee minuten).
2) Een lanceerbasis is volledig afgesloten van de rest van de wereld op staatstelevisie na.
3) Er zijn zo'n 1700 kernwapens direct inzetbaar, met nog meer in opslag.
3) Er zijn 350 soldaten per dag die willen deserteren via hulporganisatie Idite Lesom (ga door het bos).

Niet alles is nieuwe informatie, maar het is wel een extra bron.
die van "ons" staan ook paraat om gelanceerd te worden, moest ook in de koude oorlog want je wist maar nooit of de tegenpartij een 'first strike' zou gaan uitvoeren

maw: reken er maar op dat ze paraat staan, zou niet best zijn als het niet zo zou zijn. dat zou eerder dom zijn.

1700 of 10, maakt niks uit dan is de tegenpartij toch vernietigd (de wereld incluis) dus die aantallen zeggen mij niet zoveel. eerder dat het heel duur is in onderhoud om zoveel wapens te hebben, tritium is 'aardig in de prijs' tegenwoordig :+

A wise man's life is based around fuck you


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

Helixes schreef op woensdag 27 november 2024 @ 11:50:
[...]

Ik heb eerder elders geschreven over deze koersontwikkeling. Het gaat, inderdaad, hard. Nadat maandag een ingrijpen uitbleef, was het inderdaad wel mijn verwachting daat de bodem er een beetje uitgeslagen zou zijn, en het wachten is op een nieuw evenwicht.

De vraag is of de Russische centrale bank op dit moment unwilling of unable is. Je zou willen denken dat het die laatste is, maar dat is wat mij betreft niet zeker. Er is natuurlijk een behoorlijke opportunity cost wanneer geld wordt ingezet om een arbitraire lijn in de valutahandel te handhaven. Voorlopig denk ik dat er nog wel diviezen zijn, maar dat dat beter elders besteed is.
Ik ben benieuwd of ze morgen weer een bak met Goud gaan verkopen om het (tijdelijk) te stutten en een beetje het imago te beschermen:

The dollar exchange rate on the stock exchange has reached 110 Russian rubles. For the first time since March 2022. Euro is 115 rubles. The ruble has been falling in recent days amid new sanctions against the Russian financial sector, including Gazprombank.

🦋Special Kherson Cat🐈🇺🇦 (@specialkhersoncat.bsky.social) 27 november 2024

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • rapture
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 01:56

rapture

Zelfs daar netwerken?

Tens schreef op woensdag 27 november 2024 @ 10:55:
1 USD = 108,008 RUB, een week nadat de 100 bereikt werd. Bloggers beginnen te klagen.

[Twitter]
[Afbeelding]
Als het elke dag 1 à 2 % wegglijdt, dan glijdt het vrij snel door 150 roebels per dollar.

Inkoopprogramma's hebben ook bijbedoelingen. Op de beurs doen bedrijven het eigenlijk om de institutionele beleggers een exit met minimale verkoopprijs aan te bieden. Zonder de steun van grootschalig aandelen opkopen zouden de grote verkooporders die koers in de grond boren.

Teveel dollars voor roebels bieden zorgt ervoor dat wie teveel roebels heeft, nog een minimale verkoopprijs voor z'n roebels krijgt.

In tegenstelling tot de beurs is FX niet gecentraliseerd en je kan overal geld wisselen. Arbitrage (handel) synchroniseert de koersen, want als je ergens meer dollars voor je roebels kan krijgen en ergens anders krijg je meer roebels voor je dollars. Dan blijf je heen en weer lopen om steeds meer en meer voordeel eruit te halen.

In rusland voelen ze het aan de boterprijzen, diefstal, inbraken, gewapende overvallen en zwarte markt.
Butter — a simple staple — has turned into a luxury, with prices soaring by almost 30% in 2024 amid galloping inflation and interest rates at 20-year highs. This isn’t just theory — people are now stealing butter to resell on the black market, and supermarkets have resorted to anti-theft casings typically reserved for caviar or fine whiskey.

Butter prices in Russia have skyrocketed, sparking a wave of supermarket thefts as inflation accelerates amid the highest interest rates in 20 years.

Some Muscovites are turning to armed robbery to obtain such a basic good as prices soar beyond the reach of many. Surveillance footage dated Oct. 29 from a Pyaterochka supermarket on Leningradskoye highway captured two men attempting to steal 25 packs of butter. As they tried to escape, a scuffle broke out at the store's exit: one robber struck a store assistant repeatedly, while the other threatened her with a knife.

According to reports on Telegram, thieves aren’t stealing butter for personal use but to resell it. Dozens of these packages have been spotted for sale at metro stalls or listed on dedicated social media channels.
https://www.themoscowtime...ce-guns-and-butter-a86958
Nu zelfs aan de aardappelen.
Prices are skyrocketing on other basics, too: potatoes are up 56%, eggs are once again in short supply, and the ruble has plunged to a one-year low, further eroding the purchasing power of ordinary Russians.
In Sovjettijden was er geen tekort aan goedkope half verrotte aardappelen. Maar tegenwoordig is het al de helft gestegen.

Ruilhandel of betalen in nature doen de russen ook. Een miljoen vaten olie naar Noord-Korea sturen.
asing schreef op woensdag 27 november 2024 @ 11:01:
[...]
Trump wordt ook een wildcard, hij wil de olieprijs verlagen naar iets van 50 dollar per vat. Dat gaat Rusland ook pijn doen.
Dat gaat nog een leuke worden. Qatar heeft al aan Hamas gevraagd om te vertrekken, want ze zijn Trump's eerste termijn niet vergeten. Saudi Arabië en Emiraten hadden Trump met goed gemikte donaties, propagandacampagnes,... overtuigd om Qatar te pesten.

Straks kan Trump een transactionele actie vragen. De Saudi's hebben gedreigd met de olieprijs omlaag gooien en dat moet eens uitgevoerd worden.
Saudi Minister Warns of $50 Oil as OPEC+ Members Flout Production Curbs
OPEC+ producers agreed to ease output cuts after kingdom issued a veiled threat of price war against cheaters
https://www.wsj.com/busin...production-curbs-216dc070
Want de Amerikaanse ruimtelijke ordening zorgt ervoor dat woongebieden, bedrijvengebieden, shopping gebieden,... ver van elkaar liggen. Bijna artillerie-afstanden tussen waar je kan wonen, werken of shoppen. Daarom moeten de Amerikanen voor alles in de auto springen en lange afstanden rijden. Dit maakt de benzineprijs zeer bepalend voor de levensduurte van de Amerikanen.

In oude Amerikaanse steden vind je nog het Europese concept van wonen, shoppen en werken in dezelfde wijk of straat.

Trump gedraagt zoals een celebrity die goed in het nieuws wilt komen of goed op TV eruit zien. Levensduurte van de Amerikanen verlichten is een crowd-pleaser. Als hij wat kritiek op TV of sociale media ziet, dan draait hij 180° om wat positiever eruit te zien. Voor rusland is zo'n windvaan net zo onvoorspelbaar als voor ons. Trump kan al draaien omdat iemand iets op de sociale media gepost heeft.

De goede en slechte tijden in rusland kan je op een olieprijs grafiek aflezen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/97JWJyZKzINXAed7Mp3XSELB-Qo=/800x/filters:strip_exif()/f/image/4EIKHXOKMtkDuFe1ZtygibTn.png?f=fotoalbum_large

Het is inflatie gecorrigeerd. Olieprijs naar 50 dollar per vat is vergelijkbaar met de late jaren 80.
Helixes schreef op woensdag 27 november 2024 @ 11:50:
[...]
Het zijn zéér interessante tijden. Met Trump op komst zou Rusland zich moeten voorbereiden op een nieuwe post-oorlog realiteit. Wat ik vooral zie is dat men nog eens flink op het gaspedaal trapt in Oekraïne. Nu ben ik er van overtuigd dat het Westen er de schuld van krijgt, maar het ziet er naar uit dat Rusland buitengewoon magere tijden tegemoet gaat, en daar moeten wij ons zeker niet rijk mee rekenen. Rancuneuze voormalige grootmachten met een militaristische inborst zijn géén recept voor voorspoed en vrede.
Het zijn geen Duitsers die na hard verliezen, in een mensengeneratie (25 jaren) heropbouwen om nog een keer grote delen van Europa te overrompelen.

rusland is in permanente verval wegens oligarchen zuigen bedrijven leeg en doen niet aan investeringen om nieuwe productie op te starten ter vervanging van oude productie dat opdroogt. In olie en gas moet je continue nieuwe olie/gas-putten slaan om de oude opdrogende te vervangen. De oligarchen beleggen of geven het geld niet in rusland uit en sturen het geld zo snel mogelijk naar het buitenland.

Tenzij als ze buitenlandse investeerders overtuigen om technieken, know-how, kapitaal, gedisciplineerde management,... naar rusland te brengen.

Danone dochterbedrijf aan Kadyrov's neef weggegeven is geen goede reclame om buitenlandse investeerders aan te trekken.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Yakolev
  • Registratie: Februari 2011
  • Niet online
Het zijn geen Duitsers die na hard verliezen, in een mensengeneratie (25 jaren) heropbouwen om nog een keer grote delen van Europa te overrompelen.
Ze hebben letterlijk in dezelfde tijdsperiode, hetzelfde als Duitsland gedaan.

Brest-Litovsk / Burgeroorlog (1917-22) tot complete dominantie van Oost-Europa. (1945)

[ Voor 14% gewijzigd door Yakolev op 27-11-2024 13:49 ]

Well, sir, on first sighting the French, I naturally gave the order to advance. That's my style, sir.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Requiem19
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 23:25
Ik denk dat we niet teveel moeten hopen op een instorting van Rusland mbt de koers van de Roebel.

Een land als Argentinië heeft al jaren een inflatie van 50% of hoger (200% dit jaar) en functioneert ook nog op laten we zeggen een 'Russisch niveau' qua samenleving. Russen zijn erg goed in lijden, dergelijke prijsstijgingen gaat de burger niet leuk vinden maar gaat niet leiden tot op een opstand of ineenstorting.

Afbeeldingslocatie: https://graphics.reuters.com/ARGENTINA-ECONOMY/zgpomndbrpd/chart.png

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • rapture
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 01:56

rapture

Zelfs daar netwerken?

Yakolev schreef op woensdag 27 november 2024 @ 13:47:
[...]


Ze hebben letterlijk in dezelfde tijdsperiode, hetzelfde als Duitsland gedaan.

Brest-Litovsk / Burgeroorlog (1917-22) tot complete dominantie van Oost-Europa. (1945)
Met veel Westerse hulp, aanvulling van alle ontbrekende dingen in de russische industrie, supply chain en kant- en klare Amerikaanse fabrieken, infrastructuur,... aankopen.

Roze bakstenen in Mariupol wegens geen rus durfde in Stalin's tijdperk de beslissing te nemen om de dure Amerikaanse roze bakstenen door de goedkopere betere Duitse bakstenen te vervangen.

Het is een russische gewoonte is daarover te liegen en doen alsof de russen op eigen houtje de oorlog tegen de Duitsers gewonnen hebben.

Niet op eigen kracht zoals de Duitsers zijn gewend om alles zelf te maken. Als we Europa willen herindustrialiseren, dan ga je bij de Duitsers de machines halen om fabrieken uit te rusten.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Yakolev
  • Registratie: Februari 2011
  • Niet online
rapture schreef op woensdag 27 november 2024 @ 14:13:
[...]

Met veel Westerse hulp, aanvulling van alle ontbrekende dingen in de russische industrie, supply chain en kant- en klare Amerikaanse fabrieken, infrastructuur,... aankopen.

Roze bakstenen in Mariupol wegens geen rus durfde in Stalin's tijdperk de beslissing te nemen om de dure Amerikaanse roze bakstenen door de goedkopere betere Duitse bakstenen te vervangen.

Het is een russische gewoonte is daarover te liegen en doen alsof de russen op eigen houtje de oorlog tegen de Duitsers gewonnen hebben.

Niet op eigen kracht zoals de Duitsers zijn gewend om alles zelf te maken. Als we Europa willen herindustrialiseren, dan ga je bij de Duitsers de machines halen om fabrieken uit te rusten.
Ah, nu gaan we de doelpalen verleggen.

Wat was het Dawes Plan en het daaropvolgende Young Plan dan? Zonder de enorme economische ondersteuning van de Verenigde Staten aan Weimar Duitsland had deze voor-oorlogse Wirtschaftswunder nooit kunnen plaatsvinden.

De Sovjet-Unie is als voornamelijk agrarische samenleving uit een vernietigende wereldoorlog (en daaropvolgende) burgeroorlog uitgegroeid binnen 1 mensengeneratie tot de 2de macht van de wereld. Maar omdat ze daarbij hulp kregen van andere landen is deze prestatie opeens minder waard.

Amerikanen denken ook dat ze de oorlog in hun eentje gewonnen hebben, dus dat is ook een kul argument.

offtopic:
Heb genoeg over geschiedenis gepraat nu. Ik heb die opleiding afgemaakt, en hoef er wat mij betreft nooit meer wat mee te doen.

[ Voor 5% gewijzigd door Yakolev op 27-11-2024 17:51 . Reden: weet niet het verschil tussen de / het wegens het zijn van een buitenlander. ]

Well, sir, on first sighting the French, I naturally gave the order to advance. That's my style, sir.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • PASware
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:42
Requiem19 schreef op woensdag 27 november 2024 @ 13:59:
Ik denk dat we niet teveel moeten hopen op een instorting van Rusland mbt de koers van de Roebel.

Een land als Argentinië heeft al jaren een inflatie van 50% of hoger (200% dit jaar) en functioneert ook nog op laten we zeggen een 'Russisch niveau' qua samenleving. Russen zijn erg goed in lijden, dergelijke prijsstijgingen gaat de burger niet leuk vinden maar gaat niet leiden tot op een opstand of ineenstorting.

[Afbeelding]
De Russen zijn gewend om uitgekotst/uitgewrongen te worden. Het zit in hun DNA. Wij westerse landen schreeuwen al moord en brand dat ze wereld vergaat als de inflatie 15% is.

Dus nee, ik zie de Russische economie niet zomaar instorten en als het wel instort zullen zij er naar verhouding minder dagelijkse pijn door ervaren, want ja...hun eelt is dik.

Tesla Model 3 SR+ | 4425wp (Dak) - 1920wp (platdak) - 840wp (gevel 90gr) | Panasonic 5kW warmtepomp | Hewalex WPB 200L boiler


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • asing
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:00
rapture schreef op woensdag 27 november 2024 @ 13:43:
[...]
Als het elke dag 1 à 2 % wegglijdt, dan glijdt het vrij snel door 150 roebels per dollar.
Ik heb nieuws voor je, het staat inmiddels op 113 roebel per dollar. Het lijkt wel een vrije val. :/

Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

asing schreef op woensdag 27 november 2024 @ 15:24:
[...]

Ik heb nieuws voor je, het staat inmiddels op 113 roebel per dollar. Het lijkt wel een vrije val. :/
Ach hij is alweer hersteld van 1 op 114 naar 1 op 113, dus dat gaat allemaal prima toch? ;)

Ik denk niet dat het zinnig is om hier continu een vergrootglas op te leggen, maar wel typerend.
(op een random moment kan er iemand vinden dat het genoeg is, en dan staat ie 'ineens' weer op 1 op 90)

[ Voor 23% gewijzigd door YakuzA op 27-11-2024 15:47 ]

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • redwing
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 23:31
PASware schreef op woensdag 27 november 2024 @ 14:39:
[...]

De Russen zijn gewend om uitgekotst/uitgewrongen te worden. Het zit in hun DNA. Wij westerse landen schreeuwen al moord en brand dat ze wereld vergaat als de inflatie 15% is.

Dus nee, ik zie de Russische economie niet zomaar instorten en als het wel instort zullen zij er naar verhouding minder dagelijkse pijn door ervaren, want ja...hun eelt is dik.
Tja, Turkije draait ook nog steeds en daar hebben ze ook inflaties van 50-75%. Als je er aan gewend bent kun je er omheen werken, al blijft het niet leuk voor een land en zijn inwoners.

[removed]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 19:56

Tens

No 24 hours, no 3 or 100 days.

Playa del C. schreef op woensdag 27 november 2024 @ 12:11:
https://www.hln.be/buiten...l-uit-te-voeren~a0f18bb4/

Opvallende details:
1) Rusland heeft de kernwapen sinds de start van de oorlog op volle paraatheid staan (lanceren binnen twee minuten).
2) Een lanceerbasis is volledig afgesloten van de rest van de wereld op staatstelevisie na.
3) Er zijn zo'n 1700 kernwapens direct inzetbaar, met nog meer in opslag.
3) Er zijn 350 soldaten per dag die willen deserteren via hulporganisatie Idite Lesom (ga door het bos).

Niet alles is nieuwe informatie, maar het is wel een extra bron.
eh:
On the day of Russia’s full-scale invasion of Ukraine in February 2022, Anton says the nuclear weapons base he was serving at was put on full combat alert.
Anton says that combat alert was in place on day one of the war and claims his unit was “shut inside the base”.
Dus even op high alert om eventuele reactie uit het westen te kunnen pareren. Iets ander dus dan:
sinds de start van de oorlog op volle paraatheid
The state of alert was cancelled, he adds, after two to three weeks.
en dit:
The BBC is unable to independently verify all the events he described, although they do chime with Russian statements at the time.
https://www.bbc.com/news/articles/c9dl2pv0yj0o

[ Voor 7% gewijzigd door Tens op 27-11-2024 16:15 ]

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • asing
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:00
YakuzA schreef op woensdag 27 november 2024 @ 15:41:
[...]
(op een random moment kan er iemand vinden dat het genoeg is, en dan staat ie 'ineens' weer op 1 op 90)
Weet je, ik denk dat ze dat niet meer kunnen. De dame die de Centrale Bank runt had al aangegeven dat alle resources waren uitgeput.

Voor de gemiddelde Rus wordt de boter nu duur. Maar dat boeit Putin niet. Wat hem wel boeit is hoeveel het kost om wapens in te kopen vanuit Noord Korea. Dat heeft ook last van inflatie.

Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Playa del C.
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22:50
Tens schreef op woensdag 27 november 2024 @ 16:11:
[...]


eh:

[...]


[...]

Dus even op high alert om eventuele reactie uit het westen te kunnen pareren. Iets ander dus dan:

[...]


[...]

en dit:

[...]

https://www.bbc.com/news/articles/c9dl2pv0yj0o
Het is ook een waardeloze bron. BBC heeft gecheckt of het plaatje klopt rond deze bron, maar ze kunnen verder niet weten of de man de waarheid spreekt.

Het is slechts één bron en niet degelijk te controleren. In de vertaling via hln.be is ook één en ander aan details verloren of verdraaid.

Ik zei al dat het geen nieuws was, we weten allang dat Rusland op zich een aantal kernkoppen zou kunnen inzetten. Zou een hele domme zet zijn en dus is er geen angst voor.
Wat wel ironisch is, aangezien het hele dure dingen zijn, met als enige doel de afschrikking.

Wat wel klopt, is dat er Russische deserteurs zijn en een organisatie die zich inzet om Russen uit het land te halen.
Je weet echter nooit of iemand echt deserteert of zich als spion infiltreert ...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

asing schreef op woensdag 27 november 2024 @ 16:12:
[...]


Weet je, ik denk dat ze dat niet meer kunnen. De dame die de Centrale Bank runt had al aangegeven dat alle resources waren uitgeput.

Voor de gemiddelde Rus wordt de boter nu duur. Maar dat boeit Putin niet. Wat hem wel boeit is hoeveel het kost om wapens in te kopen vanuit Noord Korea. Dat heeft ook last van inflatie.
Het blijft altijd wat poppenkast uiteraard.

Het geld is wel ergens te vinden, alleen als ze dat aanspreken kan dat echt pijn gaan doen.
Alsin lagere pensioenen uitkeren etc.
Gevaarlijk lage cash balans etc.
Goud/Olie strategische voorraad.
Stuk Siberie aan China verkopen.
Gazprom verplichten 100% van de cashbalans naar Roebels verschuiven.

Noord Korea is zo te paaien met goederen, een nuke of ICBM en ze leveren een jaar gratis :+

[ Voor 13% gewijzigd door YakuzA op 27-11-2024 16:48 ]

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


  • Gwindorian
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 20:03

Gwindorian's Diablo Profiel


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • HCMarX
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 08-05 06:37
asing schreef op woensdag 27 november 2024 @ 16:12:
[...]


Weet je, ik denk dat ze dat niet meer kunnen. De dame die de Centrale Bank runt had al aangegeven dat alle resources waren uitgeput.

Voor de gemiddelde Rus wordt de boter nu duur. Maar dat boeit Putin niet. Wat hem wel boeit is hoeveel het kost om wapens in te kopen vanuit Noord Korea. Dat heeft ook last van inflatie.
Konstantin (Inside Russia) had hier gisteren een stream over maar hij vergat volgens mij een link te leggen.
Elvira Nabiullina is een highly capable central banker, maar haar initiële mandaat (inflatie drukken) begint te wringen door de effecten van de hogere rente. Er lijkt een 'oorlog' te zijn ontstaan tussen de centrale bank en het militaire industriële complex en wat ik lees is dat de CB dit gaat verliezen en dat de markt dit ook zo ziet en dat je daarom ziet dat de RUB door het putje gaat. Ik denk dus inderdaad dat de RUB (op een dead cat bounce na) niet zo maar terug naar 90 gaat.

Gamecube (games) kopen of ruilen??


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

De markt is niet erg onder de indruk van deze softe maatregel lijkt het :P
van 1:113,15 naar 1:111,75

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • asing
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:00
YakuzA schreef op donderdag 28 november 2024 @ 09:24:
[...]

De markt is niet erg onder de indruk van deze softe maatregel lijkt het :P
van 1:113,15 naar 1:111,75
Een paar dagen geleden : https://east-fruit.com/en...ue-to-new-currency-risks/
According to EastFruit there were several cancellations of previously agreed shipments of fruits and vegetables to Russia recently from Turkey, Egypt and Iran cause by sharp devaluation of Russian ruble and new currency risks while trading with this country. Here is a deep dive into the overall situation, which cause these problems.
Er moet nu opnieuw onderhandeld gaan worden over de contracten voor er weer geleverd gaat worden.

Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • gise
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Je kent ze hier in NL wel van (dure) electronica of diefstal gevoelige producten, de beveiligde boxen.
In Rusland zit er tegenwoordig boter in om diefstal ervan tegen te gaan nadat de prijs flink omhoog is gegaan.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0JSgpMXtC8dwXOkGIik3bxLwmrI=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/qaRpDwTXQKSJJJJTOPuakgYc.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/QstZ5cDd4lOx0dzHy4LyMPv0Fn4=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/PziSaiLJpEfYLNit2pKtihsZ.jpg?f=fotoalbum_large

Link: https://www.telegraph.co....m-could-help-bring-peace/

[ Voor 5% gewijzigd door gise op 28-11-2024 22:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • T-MOB
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 23:14
Voor wat het waard is, de boter is bij ons ook flink duurder geworden. Ik heb daar geen plaatje bij. Maar 50% verhoging in de laatste 5 jaar is wat me als man-die-de-boodschappen-doet niet gek klinkt. De ~8,50 (euro) die de russen neertellen voor een kilo boter is iig een koopje vergeleken met de AH, daar behint de boter op een euro of 12 per kilo.

Regeren is vooruitschuiven


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Ronald.42
  • Registratie: Maart 2021
  • Niet online
T-MOB schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 00:50:
[...]

Voor wat het waard is, de boter is bij ons ook flink duurder geworden. Ik heb daar geen plaatje bij. Maar 50% verhoging in de laatste 5 jaar is wat me als man-die-de-boodschappen-doet niet gek klinkt. De ~8,50 (euro) die de russen neertellen voor een kilo boter is iig een koopje vergeleken met de AH, daar behint de boter op een euro of 12 per kilo.
En wat verdient een Rus per maand en hoeveel verdien jij per maand?

Solar 15040wp 12x425 ZZW schuin dak 8x260 N schuin dak16x zzw platdak, 6x430 terras oost, wp Sprsun10Kw, wpb arostor 150l


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
gise schreef op donderdag 28 november 2024 @ 22:01:
Je kent ze hier in NL wel van (dure) electronica of diefstal gevoelige producten, de beveiligde boxen.
In Rusland zit er tegenwoordig boter in om diefstal ervan tegen te gaan nadat de prijs flink omhoog is gegaan.

[Afbeelding]

[Afbeelding]

Link: https://www.telegraph.co....m-could-help-bring-peace/
Letterlijk geen deuk in een pakje boter kunnen slaan.

20% is veel voor primaire levensbehoefte, en dat is boter doorgaans. Betreft dit margarine of roomboter of iets anders?

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ronald.42
  • Registratie: Maart 2021
  • Niet online
Jerie schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 01:34:
[...]


Letterlijk geen deuk in een pakje boter kunnen slaan.

20% is veel voor primaire levensbehoefte, en dat is boter doorgaans. Betreft dit margarine of roomboter of iets anders?
Margarine mag geen boter heten.
Althans niet in Nederland, mischien dat in Rusland alles wat geel en smeuïg is wel boter mag heten.

Solar 15040wp 12x425 ZZW schuin dak 8x260 N schuin dak16x zzw platdak, 6x430 terras oost, wp Sprsun10Kw, wpb arostor 150l


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • emphy
  • Registratie: Juni 2002
  • Nu online
Ronald.42 schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 01:43:
[...]


Margarine mag geen boter heten.
Althans niet in Nederland, misschien dat in Rusland alles wat geel en smeuïg is wel boter mag heten.
offtopic:
Neemt niet weg dat ook in Nederland dergelijk smeersel in de volksmond vaak boter wordt genoemd, ook al staat dat niet op het pakje.

Net als dat veel mensen "mayonaise" gebruiken voor fritessaus. Wat dat betreft zijn bedrijven bijzonder handig in het omzeilen van de geest van wetgeving.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Ronald.42 schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 01:43:
[...]


Margarine mag geen boter heten.
Althans niet in Nederland, mischien dat in Rusland alles wat geel en smeuïg is wel boter mag heten.
Tja, daar heb ik persoonlijk schijt an, maar intetessanter: ik zie toch echt de bloem van koolzaad op het linker smeersel.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Muncher
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 07-05 09:26
Ik kwam deze video tegen over waarom de roebel zo keldert: YouTube: Why is the Ruble Crashing?

Er komen 5 punten voorbij:

1. Toename in aanbod van roebels (geld bijprinten waardoor het aanbod van geld toeneemt terwijl de vraag afneemt of gelijk blijft)

2. Sancties (laatste grote bank, Gazprombank, is nu ook onderdeel van de sancties. Dus minder mogelijkheid om roebels om te wisselen naar dollars)

3. Economie doet het niet zo goed (in vergelijking met vorig jaar. Inflatie neemt toe, dus mensen gaan toch proberen hun geld elders te stallen)

4. Beleidswijzigingen (exporterende bedrijven moesten 50% van hun omzet verplicht omzetten naar roebels. Dit is aangepast naar 25%. Daarnaast moesten exporterende bedrijven 60% van hun geld in Rusland stallen. Dat is aangepast naar 40%).

5. Angst voor escalatie van de oorlog (ironisch genoeg heeft de inzet van de ballistische raket van vorige week voor nog meer onrust op de financiele markten gezorgd).

Dat laatste is natuurlijk wel heel ironisch.

Dollar/Roebel stond even op 1:109 vanochtend, maar is inmiddels weer wat afgezakt naar 1:107.

[ Voor 9% gewijzigd door Muncher op 29-11-2024 09:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Yakolev schreef op woensdag 27 november 2024 @ 09:28:
Wegens een gebrek aan een Noord-Korea topic, even hier. De Noord-Koreaanse MIC produceert waarschijnlijk volledig voor Rusland nu. Onbereikbaar voor Oekraïense aanvallen, en men hoeft ook geen zorgen te maken over een tekort aan werknemers.

North Korea expands plant making missile Russia uses in Ukraine, researchers say
https://www.reuters.com/w...searchers-say-2024-11-25/


[...]
Lijkt me dat we nog even vol moeten houden, anders gaat het in het rijtje Afghanistan, Vietnam en andere mislukkingen en waren we er beter helemaal niet aan begonnen. Ik ben benieuwd hoe Trump dit ziet, maar ook in Europa zijn er landen die willen stoppen met de hulp. 1-0 voor de boevenstaatjes en Noord Korea gaat ook een nog grotere bek krijgen.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Helixes
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 02-05 13:46
Ik heb vandaag even tijd om me te verdiepen in waarom precies we herstel zien in Roebelkoers.

Russian central bank intervenes as rouble tumbles past 110 to the dollar
The central bank said it had decided not to buy foreign currency on the domestic market from Nov. 28 until the end of the year, but to defer these purchases until 2025.

"The decision was made to reduce the volatility of financial markets," the regulator said in a statement. Since Russia was blocked from using the dollar and euro, it has made foreign exchange interventions using Chinese yuan.
Dat is wel een heel creatieve oplossing. Eerder besloot Rusland geld te pompen in het systeem om de koers te stabiliseren. Nu trekt het zich volledig terug achter de dijken.

Het zal het nog lastiger maken voor Russische bedrijven om internationale transacties te voltrekken. Dat betekent dat vooral de Russische bedrijven gaan betalen voor deze interventie, niet zozeer de overheid. Nu snap ik die obsessie met januari op zich wel, maar als ik kijk naar wat er nodig is voor het bewerkstelligen van een vredesakkoord, zal het nog wel heel even duren. Zodra men zich weer op de dollarmarkt gaat begeven, is het meest waarschijnlijke scenario dat de markt volledig in elkaar zal zakken. Het is uitstel, geen afstel.

Ik lees ook (elders) dat de VS er over nadenkt om de handesbeperkingen met Rusland op te heffen. Alleen, welk bedrijf zal op dit moment zaken willen doen - investeren - in en met Rusland? Ja, er zijn altijd cowboys. Zeker in de VS. Maar, de kapitalistische droom is kapot in Rusland. Het vertrouwen dat Rusland zich nu gaat gedragen als volwassen natie is volledig weg. Men zal zich zeker de nationaliseringen herinneren van onwillige bedrijven, bijvoorbeeld. Herstel van de betrekkingen vanuit de VS zal niet de zegen zijn waarop men daar hoopt.

License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • asing
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:00
Helixes schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 13:01:
Ik lees ook (elders) dat de VS er over nadenkt om de handesbeperkingen met Rusland op te heffen. Alleen, welk bedrijf zal op dit moment zaken willen doen - investeren - in en met Rusland? Ja, er zijn altijd cowboys. Zeker in de VS. Maar, de kapitalistische droom is kapot in Rusland. Het vertrouwen dat Rusland zich nu gaat gedragen als volwassen natie is volledig weg. Men zal zich zeker de nationaliseringen herinneren van onwillige bedrijven, bijvoorbeeld. Herstel van de betrekkingen vanuit de VS zal niet de zegen zijn waarop men daar hoopt.
Dat is zinloos voor bedrijven. Ieder bezit of investering die ze hadden in Rusland is inmiddels genationaliseerd. Daar komt bij dat zodra een bedrijf weer opereert in Rusland, dit vanzelf bekend wordt via de socials. De publieke opinie is dan ook iets waar rekening mee gehouden moet worden.

En dan nog, stel dat een kledingmerk of McDonalds weer zou openen in Rusland. Er is een enorme recessie en personeelstekort. Dus je krijgt je bedrijf niet bemenst en wat je wil verkopen is te duur voor de gemiddelde Rus.

Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 15:23
asing schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 13:16:
En dan nog, stel dat een kledingmerk of McDonalds weer zou openen in Rusland. Er is een enorme recessie en personeelstekort. Dus je krijgt je bedrijf niet bemenst en wat je wil verkopen is te duur voor de gemiddelde Rus.
Gaat een recessie niet gepaard met faillissementen, ontslagrondes en oplopende werkeloosheid? Ik heb dus m'n twijfels over personeelstekort, lijkt mij dat dat wel mee zou moeten vallen.

(verder wel eens met je bericht, enkel dit specifieke punt betwijfel ik)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • brecht_vb
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 22:31
Helixes schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 13:01:

Ik lees ook (elders) dat de VS er over nadenkt om de handesbeperkingen met Rusland op te heffen. Alleen, welk bedrijf zal op dit moment zaken willen doen - investeren - in en met Rusland?
Waar lees je dat? Wat is het idee erachter?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Helixes
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 02-05 13:46
@brecht_vb Dat kwam naar voren in het andere draadje:

YakuzA in "[ZT] Russisch-Westerse verhoudingen deel 3"

https://edition.cnn.com/2...-analysis-intl/index.html
The frontlines would be frozen by a ceasefire, and a demilitarized zone imposed. For agreeing to this, Russia would get limited sanctions relief, and full relief only when a peace deal is signed that is to Ukraine’s liking. A levy on Russian energy exports would pay for Ukraine’s reconstruction. Ukraine would not be asked to give up on reclaiming occupied territory, but it would agree to pursue it through diplomacy alone. It accepts “this would require a future diplomatic breakthrough which probably will not occur before Putin leaves office.”
Ik wou er hier geen hele discussie over starten, omdat sancties wat mijn part meer bij het andere topic pasten, vandaar de summiere verwijzing. Maar, de uitwerking is natuurlijk wel intersant hier.

License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 19:56

Tens

No 24 hours, no 3 or 100 days.

Even terug naar het friendly fire incident met een AN-2 eerder deze week. Piloot heeft geluk gehad:

[ Voor 5% gewijzigd door Tens op 29-11-2024 16:48 ]

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
asing schreef op vrijdag 29 november 2024 @ 13:16:
[...]

Dat is zinloos voor bedrijven. Ieder bezit of investering die ze hadden in Rusland is inmiddels genationaliseerd. Daar komt bij dat zodra een bedrijf weer opereert in Rusland, dit vanzelf bekend wordt via de socials. De publieke opinie is dan ook iets waar rekening mee gehouden moet worden.
Ben ik het op zich mee eens, maar...
En dan nog, stel dat een kledingmerk of McDonalds weer zou openen in Rusland. Er is een enorme recessie en personeelstekort. Dus je krijgt je bedrijf niet bemenst en wat je wil verkopen is te duur voor de gemiddelde Rus.
McDonald's bestaat nog gewoon in Rusland. Het heet anders, maar het smaakt hetzelfde. Vergis je ook niet dat de gemiddelde Rus een arme sloeber is maar de rijke Rus kan wel de dure kledingmerken betalen.

Mij lijkt het zeer onverstandig om een eigen bedrijf of franchise te beginnen in Rusland vlak na de oorlog maar ik vrees dat we zo'n 'zand erover' plus charmeoffensief zullen zien. Dat zagen we ook na de Koude Oorlog. Maar ik vind het ook onverstandig om zoiets te beginnen in elk ander autoritair land. Als het dan fout gaat, dan hoort dat bij je risicoanalyse, moet je je verlies nemen, en kiezen voor de veiligheid van je werknemers.

Wat betreft dat oprekken tot Nov 2025 ik begrijp daar het fijne niet van maar de datum is vrij typisch gezien men in 2025 vrede wil. Dat is dan nog even doorgaan tot het gaatje. Doet Rusland m.i. nu ook op het slagveld. Rusland kan, als agressor, hier opportunistischer te werk gaan dan Oekraïne dat kan met tegenaanvallen. Dat zint ze wel.

[ Voor 3% gewijzigd door Jerie op 30-11-2024 14:10 ]

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 19:56

Tens

No 24 hours, no 3 or 100 days.

Russian police raid Moscow clubs, detain men for military service
Heel benieuwd naar het netto resultaat qua aantal nieuwe rekruten, denk dat de bulk van de gasten tot de rijke Moskovieten behoort die vast wel wat invloed heeft op de lokale politie.
In a coordinated operation, Russian authorities conducted raids on three of Moscow’s largest and most popular nightclubs on Friday night, detaining hundreds of men and taking them to military conscription offices.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/DguDINUJFQEvZYG7ch5BpA5qIWE=/800x/filters:strip_exif()/f/image/PhTFYCViiHjqcU2YeRUjXErV.webp?f=fotoalbum_large
https://defence-blog.com/...men-for-military-service/
Reports of these mass raids come amid growing pressures on the Putin regime to replenish forces as Russia’s military operations continue. In recent months, there have been multiple indications that the Kremlin is struggling to meet manpower requirements, with stepped-up conscription efforts throughout the country. The raids in Moscow, targeting some of the city’s most high-profile entertainment venues, represent a new level of intensity in these efforts.

[ Voor 20% gewijzigd door Tens op 30-11-2024 14:28 ]

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • rapture
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 01:56

rapture

Zelfs daar netwerken?

Tens schreef op zaterdag 30 november 2024 @ 14:19:
[...]

Heel benieuwd naar het netto resultaat qua aantal nieuwe rekruten, denk dat de bulk van de gasten tot de rijke Moskovieten behoort die vast wel wat invloed heeft op de lokale politie.

[...]

[Afbeelding]
https://defence-blog.com/...men-for-military-service/


[...]
In rusland wordt iemand politieagent voor bijverdienmogelijkheden, want 600 roebels per uur is in moskou niet veel. Wat de russen willen kopen en in huis willen halen is geimporteerd spul (tegen Westerse prijzen). Van 6 dollar per uur naar 5 dollar per uur voelen ze wel.

Als je het verkeer mag stoppen om boetes aan automobilisten uit te delen, voor een "klein" bedragje wordt de bon verscheurd.

Uiteindelijk wil je nog een pakje boter kunnen kopen om niet door je vrouw en kinderen als een arme sloeber gezien te worden.

Soms moeten ze aan de leidinggevenden laten zien dat ze hun werk doen. Dus eventjes paar razzia's voor de war effort doen en iedereen kan bijverdienen aan de jongemannen die een bezoek aan de rekruteringskantoren kunnen afkopen.

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 19:56

Tens

No 24 hours, no 3 or 100 days.

Grote brand in Jekaterinenburg, zie nog geen claim van Oekraïense drones.
56°45'51.9"N 60°49'08.9"E


if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

32% van het Russische budget gaat naar het leger:

Putin has signed the budget law for 2025. The figures have been known for quite some time, so there are no surprises, but nonetheless — 32% of all expenditures, amounting to 41.47 trillion rubles, will be allocated to military spending, setting an absolute record.

WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated.bsky.social) 1 december 2024

[ Voor 3% gewijzigd door YakuzA op 02-12-2024 08:27 ]

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • C00P
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 16:29
YakuzA schreef op zondag 1 december 2024 @ 19:32:
32% van het Russische gaaat naar het leger:
[Embed]
Om het in perspectief te plaatsen, wij in de lage landen tikken net de 2% aan.

We kunnen dus stellen dat Rusland helemaal in een oorlogseconomie zit, en hier kom je niet zo makkelijk meer uit.

AMD XP2200+ ASUS A7V8X 2X256 RAM@333MHz Geforce4ti600


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

C00P schreef op maandag 2 december 2024 @ 04:41:
[...]

Om het in perspectief te plaatsen, wij in de lage landen tikken net de 2% aan.

We kunnen dus stellen dat Rusland helemaal in een oorlogseconomie zit, en hier kom je niet zo makkelijk meer uit.
Nederland zit op 4-5% oid dacht ik. 21 miljard voor defensie op een begroting van 450 miljard oid.

Die 2% is tov BNP, we moeten wel appels met appels vergelijken :)

Oekraïne zat ook op 50% van het budget richting defensie.

[ Voor 6% gewijzigd door YakuzA op 02-12-2024 08:28 ]

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • nst6ldr
  • Registratie: Mei 2010
  • Niet online

nst6ldr

Down with Big Tech.

YakuzA schreef op maandag 2 december 2024 @ 08:26:
[...]

Nederland zit op 4-5% oid dacht ik. 21 miljard voor defensie op een begroting van 450 miljard oid.

Die 2% is tov BNP, we moeten wel appels met appels vergelijken :)

Oekraïne zat ook op 50% van het budget richting defensie.
Laten we ook niet vergeten dat uitgiften niet 1:1 te vertalen zijn naar slagkracht.

Hoe Android ten einde kwam - Ben je wel kritisch?


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • teacup
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 21:17

teacup

Moderator General Chat

Think First, Write Later

Topicstarter
Waarschijnlijk een stukje "Rusland blijft vastbesloten" of "Rusland heeft haar verdediging op orde" promo campagne.
Gecommuniceerd dan via Belarus: Henadz Lepeshka, Head of the Permanent Commission on National Security of the Belarusian House of Representatives, as reported by state agency BelTA

Russia and Belarus to establish training centres for joint military preparation
Ukrainska Pravda
  • a training centre will be set up in Hrodna Oblast in Belarus, while Russia will establish centres in the Nizhny Novgorod and Kaliningrad oblasts. Personnel for these centres are currently being trained in military educational institutions in both countries.
  • three programmes in the defence sector began to be implemented in 2023. One programme focuses on strengthening border security, while the other two aim to improve infrastructure in Belarus and Russia to support the regional military grouping
  • the two countries have signed "over 160 agreements on joint military activities" for 2025.
Dit kan zich ook laten lezen dat de huidige militaire sterkte niet in overeenstemming is met wat Rusland en Belarus noodzakelijk vinden. Dit heeft twee kanten. Zo kan dit een gevolg zijn dat Rusland (en dan ook Belarus) aan militaire sterkte hebben ingeboet door de verliezen van Rusland in Oekraïne. Een andere reden voor deze stappen is dat beide landen bouwen aan hun militaire capaciteit.

Maar hiermee volgen we de redenering waarvan Rusland graag ziet dat we die volgen......Het kan natuurlijk ook een futiele poging zijn om een smoel te houden. Een loos gebaar, want zijn de rekruten er wel? Dat laatste punt trouwens, ik kon een glimlach niet onderdrukken. De samenwerking begint manische trekjes te vertonen.

Ook werd gecommuniceerd dat de NAVO zich als defensieve organisatie geen offensieve plannen moet ontwikkelen want..... de grenzen zijn goed bewaakt:
The official highlighted that Belarusian and Russian air forces periodically conduct "joint patrols of the Union State's air borders in Belarusian airspace". He emphasised the importance of this practice, citing the longstanding presence of American strategic and tactical aviation in Polish and Baltic airspace near the Union State's borders.
Het blijft wel een Belarussische communicatielijn, dus geen moeite wordt gespaard om de NAVO niet teveel tegen de haren in te strijken:
Lepeshka asserted that all joint exercises with Russia are of an "exclusively defensive nature".

Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • gise
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Rusland heeft per ongeluk wat nummers vrijgegeven over vermisten in de oorlog, freudian slip?:
Ana Tsivilyova, who is also the daughter of Putin’s cousin, told a meeting with lawmakers that the Kremlin had tens of thousands of appeals from relatives who are searching for missing or dead soldiers.

Speaking in a video published by the independent Astra Telegram channel, she said: “The ministry of internal affairs takes [DNA samples] absolutely free of charge at its own expense, and enters into its database for all the relatives who have applied to us. I’ve already said 48,000.”

Shortly after she let this detail slip, Russia’s defence committee chief Andrei Kartapolov cut in and told viewers: “I earnestly ask you not to use these figures anywhere.
“This is such sensitive, closed information. And when we draw up the final documents, we should not include these figures anywhere.”
Tsivilyova replied: “I didn’t give the numbers of missing people, but the number of requests to us. Many of them will be found. So this number is specifically requests, not data.”

The video was published by popular Telegram channel Astra and streamed at the time on the website for the parliament’s lower house, the Duma.
The exchange reportedly took place on 26 November. Reuters noted that it was not on the site on 4 December.
Bron: https://www.huffingtonpos..._6752fa95e4b0837423099852

[ Voor 4% gewijzigd door gise op 07-12-2024 11:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Compuchip87
  • Registratie: Februari 2021
  • Laatst online: 22:30
gise schreef op zaterdag 7 december 2024 @ 11:01:
Rusland heeft per ongeluk wat nummers vrijgegeven over vermisten in de oorlog, freudian slip?:


[...]


Bron: https://www.huffingtonpos..._6752fa95e4b0837423099852
Juist. "En toen ik zei, 500,000 soldaten dood bedoelde ik natuurlijk doodongelukkig dat het prachtige Rusland nog steeds aangevallen wordt door Oekraiense nazi's".

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

gise schreef op zaterdag 7 december 2024 @ 11:01:
Rusland heeft per ongeluk wat nummers vrijgegeven over vermisten in de oorlog, freudian slip?:

[...]

Bron: https://www.huffingtonpos..._6752fa95e4b0837423099852
Het is een soort van indirecte communicatie die er in Rusland af en toe doorheen glipt.

Als er 48.000 mensen dna samples hebben opgenomen is dat een indicatie dat er meer dan 48.000 MIA zijn aan RU kant.

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • teacup
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 21:17

teacup

Moderator General Chat

Think First, Write Later

Topicstarter
Een bruggetje naar een ander conflict, Syrië. Rusland heeft een aanzuigend effect gekregen op mensen die iets op hun kerfstok hebben. Toen ik (eer?)gisteren hoorde dat Rusland geen toelichting kon geven waar Assad uit hing, toen wist ik al hoe laat het was.

Voor wie het dus nog niet weet, Assad is in Moskou gearriveerd.

Op zondag kwam Rusland met de volgende statement (CNN):
Amid the rumors, Russia’s foreign ministry issued a statement Sunday saying Assad had “decided to leave the presidential post and left the country, giving instructions to transfer power peacefully.”
Terugkijkend lijkt hij op zondag nacht/ochtend om 2 uur lokale tijd te zijn vertrokken. Niets is echter helemaal zeker:
Flight tracking data shows that a plane departed from Damascus airport at just before 2 a.m. local time on Sunday in the direction of the coast before making a sudden U-turn over the city of Homs and disappearing off the map. CNN cannot confirm whether Assad was on this flight.
Mijn indruk is dat er contact is geweest tussen de HTS en de Russische overheid. Rusland heeft natuurlijk een belang in Syrië. De marinebasis aldaar staat met dit nieuwe bewind ter discussie.

Een site die zich richt op de ontwikkelingen rond havens Ports Europe meldt dat Rusland in onderhandeling zou zijn met de HTS om de haven te "kopen". Maar dat is dan ook alles:
Tartus, Syria (Ports Europe) December 8, 2024 – As Syrian dictator Bashar al-Assad left the country and his regime collapsed in the face of rapidly advancing insurgents led by the Islamist Hayat Tahrir al-Sham (HTS), Russia is negotiating with the HTS for the preservation of its only base in the Mediterranean Sea – Tartus port….
Naast deze marinebasis is er ook nog een luchtmachtbasis die in gebruik is bij de Russen (NBC)
Russian state media reported today that Syrian rebel forces have overtaken Jableh, a Syrian city that sits near the Russia-operated Khmeimim air base.
Rusland heeft dus nog steeds een doelstelling in Syrië, en heeft een belang in de relatie met HTS. Of het opnemen van Assad een deal is geweest tussen Rusland en HTS is onduidelijk. Deze zin in de CNN bron geeft de indruk van niet:
The statement added that Russia “did not participate in these negotiations.” Later came the disclosure that Assad had arrived in Moscow.
Maar vaak genoeg zegt Rusland precies het tegendeel van wat het doet. Ook elementen in HTS leken niet voorbereid op een vlucht:
After the rebels took the capital, they said he had fled and were searching for him. Some of the fighters along with civilians began ransacking his official residences.
Maar dit zegt ook niet alles. Niet alle niveaus binnen HTS hoeven toegang te hebben gehad tot dergelijke informatie.

Uit het volgende blijkt dat ook Rusland is overvallen door de snelle opmars van de HTS. Gisteren sprak Lavrov nog met de buitenlandse ministers van Iran en Turkije (Reuters).
Tijdens deze ontmoeting deed hij over de HTS nog de volgende uitspraak:
It's inadmissible to allow the terrorist group to take control of the lands in violation of agreements,

We called for an immediate end to hostile activities ... and for this purpose called for the dialogue between the government and legitimate opposition
Wie die oppositie dan wel precies was maakte hij op dat moment niet duidelijk:
Lavrov did not specify which opposition forces Russia regarded as legitimate but made clear it considered HTS a terrorist group.
Vandaag lijkt Rusland haar bakens te verzetten en wordt in plaats van over terroristen over gewapende oppositie gesproken (Tass):
Syria’s armed opposition units launched a large-scale offensive on government troops in the Aleppo and Idlib governorates on November 27. By December 7, Syrian President Bashar Assad’s opponents had seized several large cities, including Aleppo, Hama, Deir ez-Zor, Daraa, and Homs.
Het mag duidelijk zijn dat ook Rusland is overvallen door deze situatie in Syrië en dat het geen regie over het proces binnen Syrië heeft. Zoals haar buitenlandbeleid zich aanpast duidt voor mij erop dat Rusland in de improvisatiemodus staat.

Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • redwing
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 23:31
teacup schreef op zondag 8 december 2024 @ 22:57:
[...]

Het mag duidelijk zijn dat ook Rusland is overvallen door deze situatie in Syrië en dat het geen regie over het proces binnen Syrië heeft. Zoals haar buitenlandbeleid zich aanpast duidt voor mij erop dat Rusland in de improvisatiemodus staat.
Gezien hoeveel vliegtuigen ze die kant op hebben gestuurd om vooral in het westen nog zoveel mogelijk spullen weg te halen zijn ze inderdaad overvallen door de snelheid waarmee dit is gegaan. De 1e dag waren er nog rapporten dat ze spul die kant op aan het sturen waren om Assad te ondersteunen, een dag later werden ze vooral ingeladen. Maar vooral werden er meer vliegtuigen gestuurd.
De vraag is wat dit binnen rusland teweeg gaat brengen. Want dit geeft wel weer aan hoe verzwakt rusland militair gezien is door de oorlog in Oekraïne. Eerdere keren werden er veel troepen en materieel beschikbaar gesteld, maar als je ziet hoeveel rusland nu gedaan heeft is dat vooral hun eigen spullen terughalen.

[removed]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wozmro
  • Registratie: December 2016
  • Laatst online: 21:07
Zijn er nog andere landen of groeperingen die gesteund worden door Rusland?

Er zijn ook nog de 'vrienden' Iran en Noord-Korea.

En China, en India.

Die zullen nu ook wel eens hun positie evalueren denk ik.

Nu deze Assad dominosteen gevallen is zou de verandering wel eens snel kunnen gaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vincent_1971
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 23:25
Wozmro schreef op zondag 8 december 2024 @ 23:23:
Zijn er nog andere landen of groeperingen die gesteund worden door Rusland?

Er zijn ook nog de 'vrienden' Iran en Noord-Korea.

En China, en India.

Die zullen nu ook wel eens hun positie evalueren denk ik.

Nu deze Assad dominosteen gevallen is zou de verandering wel eens snel kunnen gaan.
Abchazie of transitie bijvoorbeeld worden actief nog door Rusland gesteund. Vraag is hoe lang nog? De basis in de middellandse zee zijn de Russen in ieder geval kwijt. Ben wel benieuwd waar die vloot naar toe gaat nu.

Acties:
  • +10 Henk 'm!

  • asing
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:00
Russia’s foreign currency reserves fall to lowest levels since 2008 amid mounting deficits

https://finance.yahoo.com...erves-fall-091013670.html
Russia’s foreign currency reserves, built over a decade from surplus revenues in the raw materials sector, are nearing exhaustion, The Moscow Times reported on Dec. 5.

Before Russia’s full-scale invasion, the National Welfare Fund (NWF) held approximately $140 billion in liquid assets. Over three years of war, this financial cushion has dwindled to nearly one-third of its former size.

As of Dec. 1, liquid assets in the NWF had fallen to $53.8 billion, according to the Russian Finance Ministry.
To address its budget shortfall, Russia has also begun selling off gold reserves from the NWF. Between June and early December, 50 tons of gold were sold, leaving 279 tons in reserve.
Men is ook bezig om het deel wat bedoeld is om de pensioenen te betalen in te zetten voor het dichten van de financiële gaten in de begroting.

Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Wozmro schreef op zondag 8 december 2024 @ 23:23:
Zijn er nog andere landen of groeperingen die gesteund worden door Rusland?

Er zijn ook nog de 'vrienden' Iran en Noord-Korea.

En China, en India.

Die zullen nu ook wel eens hun positie evalueren denk ik.

Nu deze Assad dominosteen gevallen is zou de verandering wel eens snel kunnen gaan.
Het voortvloeisel van Wagner zit in nog in Afrika. Tartus en Latakia zijn voor Afrika een springplank.

India en China zie ik niet als vrienden van Rusland, Hezbollah idem. Hezbollah is een vriend van Iran, en China is een vriend van Noord-Korea. Iran, Rusland, China, Noord-Korea zijn wel allemaal vijanden van het Westen. India is inmiddels af van het adagio dat ze Russisch oorlogsmaterieel moeten hebben. Die bestelde Armata's gaan ze ook nooit krijgen, haha.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


Acties:
  • +26 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Artikel over de Russische oorlogskas.

Russische oorlogskas raakt in sneltempo uitgeput, oligarchen zetten druk op Poetin

Langzaam aan komt het besef dat Rusland deze oorlog niet eindeloos kan volhouden.
Terwijl Oekraïne militair naar adem hapt, groeit het besef dat Rusland de oorlog economisch niet eindeloos kan volhouden. De elite is bang en viseert de centrale bank, president Poetin staat voor een dilemma.
Welke problemen zijn er zoal?
Ondanks Russische militaire terreinwinst in Oekraïne, gaat de Russische president Vladimir Poetin niet zonder zorgen de eindejaarsperiode in. Een snel stijgende inflatie, een zwakke roebel, gigantische personeelstekorten, en dalende activiteit in almaar meer sectoren en bedrijven voeden het besef dat de Russische economie stilaan gevaarlijk aan het overkoken is.
Waarom de schaarste op de arbeidsmarkt een probleem begint te worden:
De enorme schaarste op de arbeidsmarkt door de honderdduizenden Russen die nodig zijn aan het front, jaagt de lonen in Rusland almaar hoger. Dat jaagt de vraag aan, wat resulteert in hogere prijzen. Om die inflatie te counteren, trok de Russische centrale bank dit jaar de beleidsrente op tot 21 procent, het hoogste peil in 20 jaar.
Dan is er de hoge inflatie:
Geld lenen bij de bank is daardoor peperduur geworden en almaar meer Russische bedrijven komen in de problemen. Investeringen vallen stil, het aantal wanbetalingen op leningen stijgt snel, net als het aantal faillissementen. Vooral in de niet-militaire sectoren, zoals de groothandel, de bouw en de commerciële luchtvaart, zijn de vooruitzichten voor 2025 somber. In Moskou en omstreken alleen al flirten 200 winkelcentra met een faillissement.

Ook in het gewone leven is de economische fall-out van de oorlog voelbaar. In de lokale supermarkt zijn aardappelen en boter peperduur geworden. Op de woningmarkt zit vastgoedreus Samolet Group, de grootste grondbezitter van Rusland, diep in de problemen, omdat de vraag naar huizen en appartementen in elkaar klapt. “Een huis kopen wordt een luxe”, titelde staatskrant RBC onlangs, verwijzend naar de hoge rente en het stopzetten van een breed hypotheeksubsidieprogramma dat werd gefinancierd door het Kremlin.
En dan zijn er nog de dreigende wapentekorten:
Ook aan het front in Oekraïne is het stilaan code rood. Satellietfoto’s laten zien dat opslagplaatsen met Russisch militair materieel steeds leger raken, meldde Foreign Affairs. Het feit dat Rusland zoveel wapens in het buitenland bestelt, geeft aan dat de eigen industrie het verbruik aan het front niet kan bijbenen, in mensen én in materieel. Nu al is ongeveer de helft van alle artilleriegranaten aan de Russische kant afkomstig uit Noord-Koreaanse voorraden.
Het blijft schuiven met mensen:
Hoeveel werknemers Poetin ook probeert te verschuiven naar de oorlogsindustrie – volgend jaar zou 41 procent van het staatsbudget naar defensie vloeien, nog een kwart meer dan nu – het aantal mensen in Rusland is eindig en arbeiders kunnen geen vier shifts per dag draaien. De meeste defensiebedrijven draaien nu al 24/24. Resultaat: de industriële productiviteit in Rusland stagneert en daalt sinds kort zelfs.
Rusland heeft vooral moeite om kanonnen van groot kaliber te maken:
Ergens in de tweede helft van 2025 dreigt Poetin daardoor te maken krijgen met ernstige tekorten in verschillende categorieën wapens, voorspellen professoren Marc De Vore (St Andrews School of International Relations) en Alexander Mertens (Nationale Universiteit van Kiev-Mohyla Academy) in Foreign Affairs. Een belangrijk knelpunt is het onvermogen om kanonnen van groot kaliber te vervangen. Zelf produceert Rusland maar twintig kanonnen per maand, terwijl er volgens de berekeningen van Mertens en Devore aan het front elke maand 100 tanks en 220 artilleriestukken verloren gaan. De overige kanonnen moet het Russische leger strippen van oude tanks en artillerie uit de slinkende voorraden van het voormalige Sovjetleger.
Problemen in de civiele sectoren:
In de civiele sector is de situatie nog erger. 73 procent van de bedrijven in Rusland kampt met een personeelstekort, vooral in de bouw, de logistiek, de IT en de industrie. Dat drijft de prijzen op en weegt op deadlines en kwaliteit. In de regio Moskou alleen al zijn er 500.000 openstaande vacatures, aldus zakenkrant Kommersant. De minister van Economische Zaken, Maksim Resjetnikov, riep de regio’s daarom recent op om jongeren, gepensioneerden en mensen met een handicap aan te werven en de laatste beperkingen op overwerk op te heffen.

“Gewone bedrijven moeten concurreren met het Kremlin en het leger, die qua uitgaven geen limieten hebben en steeds hogere lonen en bonussen uitkeren”, verduidelijkt Natalia Zoebarevitsj, professor aan de staatsuniversiteit van Moskou, aan het persagentschap Bloomberg. In de regio Sverdlovsk bedraagt de eenmalige tekenbonus voor nieuwe rekruten nu al 2,1 miljoen roebel (18.000 euro). Dat is 25 keer het gemiddelde maandloon in Rusland. En dat voedt de inflatie.
Nou is het niet zo dat de Russische economie op punt van instorten staat:
Hoewel de schijn in de publieke cijfers hoog gehouden wordt (voor 2025 wordt nog altijd een groei van 2,5 procent voorspeld) en de Russische economie nog lang niet op instorten staat, begint nu ook de roebel tekenen van zwakte te tonen. Na extra Amerikaanse sancties tegen Gazprombank moest de centrale bank woensdag de kelderende roebel stutten. “De roebel? Er is geen reden tot paniek. De verklaring ligt bij tal van seizoensgebonden oorzaken”, reageerde Poetin een dag later sussend op vragen van ongeruste journalisten tijdens een bezoek aan buurland Kazachstan.
Over de oorlog mag niet gesproken worden, dus is de centrale bank de zondebok:
Toch lijkt de geest uit de fles. Omdat niemand openlijk de oorlog de schuld durft te geven, is de Russische centrale bank al wekende nationale zondebok. Het is per slot van rekening bankgouverneur Elvira Nabioellina die de rente zo enorm heeft opgeschroefd. “Door de acties van de centrale bank stevent de Russische economie af op een gevaarlijk scenario van stagflatie – een combinatie van economische stagnatie (of zelfs recessie) en hoge inflatie”, waarschuwt de Russische denktank TsMAKP. De baas van die belangrijke denktank is Dmitri Beloöesov, de broer van minister van Defensie Andrej Beloöesov.
Ook krijgt Putin te maken met boze oligarchen:
Ook Russische captains of industry trekken aan de alarmbel. “Rentetarieven beginnen de winstmarges van bedrijven te schaden en dreigen zelfs lucratieve sectoren als wapenexport onrendabel te maken”, waarschuwde Sergej Tsjemezov, hoofd van de Russische defensiereus Rostec. Invloedrijke oligarchen zoals aluminiummagnaat Oleg Deripaska en Aleksej Mordasjov, hoofd van het staalbedrijf Severstal, zitten op dezelfde lijn. “Het medicijn is stilaan schadelijker dan de ziekte”, sneerde Mordasjov woensdag nog op een zakencongres in Sint-Petersburg.

De boodschap van de critici is duidelijk: de versmachtende rente moet dringend omlaag. De Russische Unie van Industriëlen en Ondernemers – zeg maar het Russische VBO –pleit er zelfs openlijk voor om Poetin zo snel mogelijk de wettelijke bevoegdheid te geven om in te grijpen in het monetaire beleid. Dat zou het einde zijn van de onafhankelijkheid van de Russische centrale bank.
Putin komt dus voor een steeds groter dilemma te staan: de oorlog voortzetten of stoppen?
De vraag is hoelang Poetin (of Nabioellina) zal kunnen weerstaan aan de druk om toch in te grijpen. De oververhitte Russische economie stelt Poetin voor een nog groter dilemma: de oorlog in Oekraïne voortzetten of stoppen? Voortzetting van de strijd kan leiden tot nog meer oververhitting van de economie en extra druk op de centrale bank. Dat geldt zeker nu het Nationaal Welvaartsfonds –de enorme oorlogskas die Poetin vooraf had aangelegd om begrotingstekorten aan te vullen – in sneltempo uitgeput raakt.
De oorlog stoppen is niet zonder risico's:
Maar ook vrede kan leiden tot een economische crisis en binnenlandse onrust. Als Poetin de gigantische militaire uitgaven abrupt zou stopzetten, zakt het reële inkomen van veel Russen, klapt de defensie-industrie in elkaar en wordt het land overspoeld met getraumatiseerde oorlogsveteranen. Dat kan weer leiden tot grotere sociale spanningen en de stabiliteit van het heersende regime ondermijnen.
Dit alles leidt tot de speculatie dat Putin een wapenstilstand zal willen:
Alexander Mertens en Marc De Vore, experts bij de Amerikaanse denktank Atlantic Council, voorspellen dat het Kremlin zal kiezen voor een derde optie: een tijdelijke wapenstilstand – mee onderhandeld door Donald Trump –gevolgd door een minder intensieve hybride oorlog tegen het Westen. Op die manier kan Poetin de Russische economie afkoelen, zonder dat het Kremlin verplicht wordt zijn oorlogsmachine te ontmantelen. Zodra Rusland economisch zijn tweede adem heeft gevonden, kan Poetin dan nieuwe militaire doelwitten uitkiezen.

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
teacup schreef op zondag 8 december 2024 @ 22:57:

Terugkijkend lijkt hij op zondag nacht/ochtend om 2 uur lokale tijd te zijn vertrokken. Niets is echter helemaal zeker:

[...]

Mijn indruk is dat er contact is geweest tussen de HTS en de Russische overheid. Rusland heeft natuurlijk een belang in Syrië. De marinebasis aldaar staat met dit nieuwe bewind ter discussie.
Dat dat vliegtuig is verdwenen van de radar is een nothingburger. Dat is in die regio helemaal niet zo onwaarschijnlijk, gezien de jamming. Zoals ik al schreef:
Dat het vliegtuig verongelukt is, gelooft men op Bellingcat Discord niets van omdat OSintDefender dat deelde (waar is dan het wrakstuk en waarom is hier geen fysiek bewijs van? Is het eerste dat je zoekt wanneer het vliegtuig van een regent neerstort). Waarschijnlijk is de transponder uitgezet. Er is ook (nog?) een Syrisch vliegtuig gesignaleerd boven Turkije.

Argumenten die ik lees op Bellingcat Discord:

1) Flightradar is ondersteunend bewijs voor fysiek bewijs, niet leidend.

2) De omgeving wordt zwaar gejammed, dat wordt ook beaamd door mensen die werken met locatiedata aldaar.

3) De snelheden en lat/lon coördinaten kloppen waarschijnlijk niet omdat de IL-76 naar minder dan 40 knots heeft gevlogen.

4) Er is precedent dat ADS-B receivers in Syrië gejammed zijn. De meest dichtbijzijnde zijn dan Cyprus en Israel. Dat er jamming is vanuit Latakia / Kmeimim staat ook vast, zie

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/camo/438522c8a6a71d326ff82c7f783ff75233bba583/?url=https%3A%2F%2Fcdn.bsky.app%2Fimg%2Ffeed_thumbnail%2Fplain%2Fdid%3Aplc%3Anbm5sthf54yn2nn3wdlklw5v%2Fbafkreidfk7yqipyr5vnd2kijgv6m6uaywfcx3i5hwpn7iq5gzti7z4q6pi%40jpeg
Jerie in "Onrust, oorlog en IS in het Midden-Oosten"

Ook was er op 7 Dec nog het nieuws van Israëlische inlichtingendiensten dat Assad nog in Syrië zou zitten.

We mogen trouwens Israël en Turkije wel even bedanken voor hun rol in dit conflict.

Bovendien, in potentie zorgt dit voor lastigere bewapening van Hezbollah, en Syrië kan ook een bufferstaat worden voor Israël en Turkije. Al heeft Biden al aangegeven de Koerden te willen verdedigen, en ISIS nog steeds aan te blijven pakken (als het aan Trump ligt, wellicht niet :X)

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Avalaxy
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 18:04
Jerie schreef op maandag 9 december 2024 @ 00:19:
[...]

Al heeft Biden al aangegeven de Koerden te willen verdedigen
Interessant, dan is het eigenlijk een proxy-oorlog tussen de VS en Turkije.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jerie
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Avalaxy schreef op maandag 9 december 2024 @ 01:07:
[...]


Interessant, dan is het eigenlijk een proxy-oorlog tussen de VS en Turkije.
Ja, tot 20 Januari 2025. Dus wat doe je nu als Turkije zijnde? Even het water testen (de reactie is duidelijk), en je daarna rustig houden.

"Nobody is very good at self-reflection, I'm afraid." -- Linus Torvalds. Kindprofielen zijn binnenkort weer beschikbaar.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Snow_King
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 01:43

Snow_King

Konijn is stoer!

XWB schreef op maandag 9 december 2024 @ 00:16:
Artikel over de Russische oorlogskas.

Russische oorlogskas raakt in sneltempo uitgeput, oligarchen zetten druk op Poetin

Langzaam aan komt het besef dat Rusland deze oorlog niet eindeloos kan volhouden.


[...]


Welke problemen zijn er zoal?


[...]


Waarom de schaarste op de arbeidsmarkt een probleem begint te worden:


[...]


Dan is er de hoge inflatie:


[...]


En dan zijn er nog de dreigende wapentekorten:


[...]


Het blijft schuiven met mensen:


[...]


Rusland heeft vooral moeite om kanonnen van groot kaliber te maken:


[...]


Problemen in de civiele sectoren:


[...]


Nou is het niet zo dat de Russische economie op punt van instorten staat:


[...]


Over de oorlog mag niet gesproken worden, dus is de centrale bank de zondebok:


[...]


Ook krijgt Putin te maken met boze oligarchen:


[...]


Putin komt dus voor een steeds groter dilemma te staan: de oorlog voortzetten of stoppen?


[...]


De oorlog stoppen is niet zonder risico's:


[...]


Dit alles leidt tot de speculatie dat Putin een wapenstilstand zal willen:


[...]
Dank voor de samenvatting, dank. Gewaardeerd.

Vooral het laatste: Ik hoop echt dat ook Trump in ziet dat een wapenstilstand geen optie is. Rusland moet leeg/kapot bloeden en pas dan kan dit echt eindigen.

Ik zeg het al een tijdje (3 jaar): Rusland gaat een keer als een kaartenhuis in elkaar zakken. Wanneer? Dat moet je mij niet vragen, maar het gaat wel een keer gebeuren.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • teacup
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 21:17

teacup

Moderator General Chat

Think First, Write Later

Topicstarter
Russische schepen verlaten marinebasis in Syrië, tonen satellietbeelden
Volkskrant Liveblog
16:58 uur
Meerdere schepen van de Russische marine zijn vertrokken uit de Syrische havenstad Tartus. Rusland heeft daar een belangrijke marinebasis. Dat meldt persbureau Reuters op basis van satellietbeelden van Planet Labs. Daarop is te zien hoe drie Russische schepen op zo’n 13 kilometer van de kust voor anker zijn gegaan. Rusland heeft nog niet gereageerd op het vertrek van de schepen of uitgelegd wat de motivering is van hun vertrek.
Dat Rusland haar schepen terugtrekt geeft aan dat het land rekening houdt met alle mogelijke scenario's.

(Een van de opnames van Tartus waar de Russische schepen zouden missen. Bron: Planet Labs)
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/q0T2e6Do39hXk60W2ATXY0HQOmY=/800x/filters:strip_exif()/f/image/GDCvHKRGPB3B5gibDSSPzx7e.png?f=fotoalbum_large
Volgens de Syrische premier Mohammad Ghazi al-Jalali moeten de nieuwe Syrische machthebbers beslissen wat er met de Russische aanwezigheid in het land moet gebeuren. De nog zo’n zevenduizend Russische militairen in Syrië zijn in hoogste staat van paraatheid.
De militaire bases in Khmeimim en Tartus zijn voor Rusland van strategisch belang. Zo is de vliegbasis in Khmeimim voor Rusland belangrijk als transporthub voor Russische operaties in Libië, Soedan, de Centraal-Afrikaanse Republiek en de landen van de Sahel. De basis in Tartus gebruikt Rusland met name als herstel- en bevoorradingscentrum, schrijft Reuters.
De belangen in Libië zijn van belang voor Ruslands' services in diverse Afrikaanse landen. De mate waarin moet verder worden bekeken. Zie ook teacup in "Effecten Rusland-Oekraïne oorlog op Afrika"

Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Highland
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 00:17
De belangen in Libië zijn van belang voor Ruslands' services in diverse Afrikaanse landen. De mate waarin moet verder worden bekeken.
Ik verwacht dat de nieuwe machthebbers een deal sluiten met de Russen: ze mogen de (lucht)haven huren. Deviezen zijn altijd handig en anders mogen ze betalen door een beetje protectie te bieden. De Russen zullen dat maar al te graag bieden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

teacup schreef op dinsdag 10 december 2024 @ 21:21:
Russische schepen verlaten marinebasis in Syrië, tonen satellietbeelden
Volkskrant Liveblog

[...]

Dat Rusland haar schepen terugtrekt geeft aan dat het land rekening houdt met alle mogelijke scenario's.

(Een van de opnames van Tartus waar de Russische schepen zouden missen. Bron: Planet Labs)
[Afbeelding]

[...]


[...]

De belangen in Libië zijn van belang voor Ruslands' services in diverse Afrikaanse landen. De mate waarin moet verder worden bekeken. Zie ook teacup in "Effecten Rusland-Oekraïne oorlog op Afrika"
Als Asad verdreven is en die troepen hem ondersteunden lijkt het me beter dat ze gaan?

De prioriteiten van Rusland zullen momenteel ook elders liggen.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • mir4dor
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 22:46
Er zit weer beweging in de roebel :)

Daily driver; MB R171 SLK280


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 19:56

Tens

No 24 hours, no 3 or 100 days.

Highland schreef op dinsdag 10 december 2024 @ 21:40:
Ik verwacht dat de nieuwe machthebbers
Als in: HTS heeft Assad verdrongen en is nu de machthebber en heeft alles voor het zeggen?
Iets van democratie laten we maar achterwege?

[ Voor 5% gewijzigd door Tens op 11-12-2024 16:15 ]

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Highland
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 00:17
Tens schreef op woensdag 11 december 2024 @ 16:15:
[...]

Als in: HTS heeft Assad verdrongen en is nu de machthebber en heeft alles voor het zeggen?
Iets van democratie laten we maar achterwege?
'We' hebben er sowieso niks in te brengen en over de democratische inslag van de HTS maak ik me geen illusies. Uitgaan van opportunisme bij de verse lokale machthebbers lijkt me een reële verwachting.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 19:56

Tens

No 24 hours, no 3 or 100 days.

Highland schreef op woensdag 11 december 2024 @ 16:23:
[...]
'We' hebben er sowieso niks in te brengen en over de democratische inslag van de HTS maak ik me geen illusies. Uitgaan van opportunisme bij de verse lokale machthebbers lijkt me een reële verwachting.
Het kan nog alle kanten op, maar de geschiedenis heeft weinig voorbeelden van de goed kant inderdaad.

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

Morgen weer iemand die met een geldwagen de goud kluis in moet zie ik ;)

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

Highland schreef op dinsdag 10 december 2024 @ 21:40:
[...]

Ik verwacht dat de nieuwe machthebbers een deal sluiten met de Russen: ze mogen de (lucht)haven huren. Deviezen zijn altijd handig en anders mogen ze betalen door een beetje protectie te bieden. De Russen zullen dat maar al te graag bieden.
Ik weet het niet, de Russische campagne om Syrische ziekenhuizen te bombarderen heeft zelfs een eigen wiki pagina:
Wikipedia: Russian–Syrian hospital bombing campaign
During the Syrian Civil War, Russian and Syrian government forces have conducted a campaign that has focused on the destruction of hospitals and medical facilities within areas not under the control of the Syrian government.
In 2015, there were more than 300 attacks on medical facilities by Syrian and Russian forces.[9] From May to December 2016, medical facilities were attacked about 200 times by Russian and Syrian forces.
the UN repeatedly accused the Syrian government and Russian warplanes of conducting a deadly campaign that appears to target medical facilities.
Zodra er mensen persoonlijk of in de familie geraakt zijn ergens bij de bevelhebbers/mensen aan de macht, denk ik dat er niet veel animo voor is om dat toe te staan.
Maargoed, voor geld is veel te koop, dus we zullen het gaan zien.

Rusland heeft iig laten zien dat ze geen militaire kracht meer hebben om adequaat 'bescherming' te bieden, zoals we zien aan Assad.

[ Voor 30% gewijzigd door YakuzA op 11-12-2024 17:23 ]

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • teacup
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 21:17

teacup

Moderator General Chat

Think First, Write Later

Topicstarter
Highland schreef op woensdag 11 december 2024 @ 16:23:
[...]
'We' hebben er sowieso niks in te brengen en over de democratische inslag van de HTS maak ik me geen illusies. Uitgaan van opportunisme bij de verse lokale machthebbers lijkt me een reële verwachting.
Het kan nog alle kanten opvallen. De Russen hebben zich als facilitator van Assad niet geliefd gemaakt bij veel bevolkingsgroepen. Dat zou op zich een argument voor HTS kunnen zijn om een duidelijke knip te maken. Dit dan om te voorkomen dat het verleden van Assad via de Russische support ook aan HTS gaat kleven. Het hebben van support bij de hele bevolking is een voorwaarde om niet in een voortgezette burgeroorlog te vervallen.

Uit teacup in "Effecten Rusland-Oekraïne oorlog op Afrika" blijkt dat de Russen best al aan het afbouwen zijn. Hoe dit te lezen vind ik nog wel lastig. Syrië was een poort naar het Afrikaanse achterland. De beweging die Tsjaad kortgeleden richting Rusland maakte toont aan dat die invloed nog levend is. Desinteresse van Rusland uit geloof ik daarom nog niet direct. Zou dit het geval zijn dan zou Rusland de stekker uit het hele Afrika avontuur gaan trekken. De enige reden die ik daarvoor zie als Rusland Afrika niet meer kan supporten. De grondstoffen in Afrika zijn voor Rusland te relevant.

Los van wat de Russen willen heeft HTS, of beter de opvolgende Syrische regering de sleutel in handen.

Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Tens schreef op woensdag 11 december 2024 @ 16:15:
[...]

Als in: HTS heeft Assad verdrongen en is nu de machthebber en heeft alles voor het zeggen?
Iets van democratie laten we maar achterwege?
Meestal gaat het zo ja als rebellen het overnemen. Het klinkt nu allemaal nog heel redelijk wat ze willen, dus het is even afwachten. De Taliban klonk ook heel redelijk op dag 1.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Glashelder
  • Registratie: September 2002
  • Niet online

Glashelder

Anti Android

Tens schreef op woensdag 11 december 2024 @ 16:15:
[...]

Als in: HTS heeft Assad verdrongen en is nu de machthebber en heeft alles voor het zeggen?
Iets van democratie laten we maar achterwege?
Is er überhaupt één succesvol islamitische democratie?

PV 4915wp op oost, 2680 wp op west, 1900 wp op zuid. pvoutput - AUX 8 kW bi bloc


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • mir4dor
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 22:46
Glashelder schreef op woensdag 11 december 2024 @ 20:53:
[...]

Is er überhaupt één succesvol islamitische democratie?
Indonesië?

Daily driver; MB R171 SLK280


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • boyette
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 08-05 13:42
Glashelder schreef op woensdag 11 december 2024 @ 20:53:
[...]

Is er überhaupt één succesvol islamitische democratie?
Maleisie

Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • asing
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:00
Tens schreef op woensdag 11 december 2024 @ 16:55:
[...]

Het kan nog alle kanten op, maar de geschiedenis heeft weinig voorbeelden van de goed kant inderdaad.
Dat kunnen ze niet te vaak doen. Ze hebben nog 279 ton in reserve, maar het afgelopen half jaar ging er al 50 ton doorheen. Met de dalende inkomsten en hogere uitgaven zal het op gaan lopen.

In ander nieuws, Transnistrië gaat zich waarschijnlijk in het gewoel werpen. De reden is dat het gas transit contract door Oekraïne per 1-1-2025 stopt en dan heeft Transnistrië dus geen gas meer. Gratis gas, want ze kregen het.

Moldova zelf ging na de start van de invasie over op Europees gas. Transnistrië is daarmee een kleine kolonie van Moskou die op 1-1-2025 in de kou zit. Letterlijk, want geen gas meer. Moldova is zelf deels ook het haasje want in Transnistrië staat het Kuchurgan power station, welke stroom levert voor Moldova.

https://kyivinsider.com/r...lares-state-of-emergency/

Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

Ah, ja.
Scheepsmotoren van dit formaat komen uit Oekraine blijkbaar:

🚢Russia cannot complete a series of new frigates without Ukrainian engines, so they were forced to sell them to India. t.me/c/1305722586...

WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated.bsky.social) 12 december 2024

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


  • PASware
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:42
asing schreef op woensdag 11 december 2024 @ 23:33:
[...]

Dat kunnen ze niet te vaak doen. Ze hebben nog 279 ton in reserve, maar het afgelopen half jaar ging er al 50 ton doorheen. Met de dalende inkomsten en hogere uitgaven zal het op gaan lopen.

In ander nieuws, Transnistrië gaat zich waarschijnlijk in het gewoel werpen. De reden is dat het gas transit contract door Oekraïne per 1-1-2025 stopt en dan heeft Transnistrië dus geen gas meer. Gratis gas, want ze kregen het.

Moldova zelf ging na de start van de invasie over op Europees gas. Transnistrië is daarmee een kleine kolonie van Moskou die op 1-1-2025 in de kou zit. Letterlijk, want geen gas meer. Moldova is zelf deels ook het haasje want in Transnistrië staat het Kuchurgan power station, welke stroom levert voor Moldova.

https://kyivinsider.com/r...lares-state-of-emergency/
Ik zie mogelijkheden voor Oekraine en Moldavië om Transnistrië binnen te vallen. Zo heel veel soldaten zitten daar toch niet?

Tesla Model 3 SR+ | 4425wp (Dak) - 1920wp (platdak) - 840wp (gevel 90gr) | Panasonic 5kW warmtepomp | Hewalex WPB 200L boiler


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • asing
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:00
PASware schreef op donderdag 12 december 2024 @ 12:26:
[...]

Ik zie mogelijkheden voor Oekraine en Moldavië om Transnistrië binnen te vallen. Zo heel veel soldaten zitten daar toch niet?
Moldavié kan helemaal niks want veel te klein. Oekraïne heeft het niet op de radar staan anders hadden ze het al wel gedaan. De eerste reden is dat er "maar" 1000-1500 Russische militairen aanwezig zijn. de tweede reden is dat Transnistrië het grootste wapendepot uit de koude oorlog bevat.

Het is beter als de bevolking (450.000 personen) in opstand komt en de Russen eruit trapt.

Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • murphydrz
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 00:08
asing schreef op donderdag 12 december 2024 @ 12:43:
[...]

De eerste reden is dat er "maar" 1000-1500 Russische militairen aanwezig zijn.
Dat is een dagje werk dus..

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Stoney3K
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 08-05 12:40

Stoney3K

Flatsehats!

Gooi met wat euro-biljetten en het is een kwestie van 15 minuten. :+

Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud


  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

asing schreef op donderdag 12 december 2024 @ 12:43:
[...]

Moldavié kan helemaal niks want veel te klein. Oekraïne heeft het niet op de radar staan anders hadden ze het al wel gedaan. De eerste reden is dat er "maar" 1000-1500 Russische militairen aanwezig zijn. de tweede reden is dat Transnistrië het grootste wapendepot uit de koude oorlog bevat.

Het is beter als de bevolking (450.000 personen) in opstand komt en de Russen eruit trapt.
Het heeft niet veel meer met de situatie 'in rusland' te maken, maar Transnistrie heeft dus ook een 'eigen leger' van ongeveer 5000 militairen.

Het leger van Moldavie is ook maar ca 6500 militairen.

Dat soort getalllen zijn allemaal 4 dagen Russische verliezen aan het front voor een totaal leger ;)

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • PASware
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:42
asing schreef op donderdag 12 december 2024 @ 12:43:
[...]

Moldavié kan helemaal niks want veel te klein. Oekraïne heeft het niet op de radar staan anders hadden ze het al wel gedaan. De eerste reden is dat er "maar" 1000-1500 Russische militairen aanwezig zijn. de tweede reden is dat Transnistrië het grootste wapendepot uit de koude oorlog bevat.

Het is beter als de bevolking (450.000 personen) in opstand komt en de Russen eruit trapt.
Dan zou het toch juist een goede reden kunnen zijn. Er liggen veel wapens/munitie. Al is het volgens mij wel stokoud en mogelijk niet bruikbaar meer.

Tesla Model 3 SR+ | 4425wp (Dak) - 1920wp (platdak) - 840wp (gevel 90gr) | Panasonic 5kW warmtepomp | Hewalex WPB 200L boiler


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • phicoh
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 19:28
asing schreef op donderdag 12 december 2024 @ 12:43:
Oekraïne heeft het niet op de radar staan anders hadden ze het al wel gedaan.
Oekraïne gaat natuurlijk niet zomaar buurlanden aanvallen. Dat is net alsof Oekraïne zomaar Belarus binnen zou vallen. Zelfs als het miltair-strategisch nuttig zou kunnen zijn, dan is het niet een grens die Oekraïne zomaar over kan gaan.

  • Gwindorian
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 20:03
PASware schreef op donderdag 12 december 2024 @ 12:26:
[...]

Ik zie mogelijkheden voor Oekraine en Moldavië om Transnistrië binnen te vallen. Zo heel veel soldaten zitten daar toch niet?
Dit is wel een neerwaartse glijdende schaal die je inzet met zulke reacties.

Gwindorian's Diablo Profiel


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • asing
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 23:00
YakuzA schreef op donderdag 12 december 2024 @ 12:57:
[...]

Het heeft niet veel meer met de situatie 'in rusland' te maken, maar Transnistrie heeft dus ook een 'eigen leger' van ongeveer 5000 militairen.

Het leger van Moldavie is ook maar ca 6500 militairen.

Dat soort getalllen zijn allemaal 4 dagen Russische verliezen aan het front voor een totaal leger ;)
Dat bedoel ik, met wat Oekraïne kan is het een peuleschilletje om Transnistrië schoon te vegen. Ze zouden niet eens weten wat ze overkomt. Alleen, Trasnistrië is een "contained problem". Daar gebeurt niks geks en het is ook niet opportuun om in te vallen. Ook niet voor de voorraad koude oorlog wapens. Daar kan je waarschijnlijk weinig meer mee.

Makkelijker is het om te wachten tot geopolitieke golven het probleem voor je oplossen. In dit geval gaan ze gedwongen van het gas af. En dat gaan ze niet leuk vinden.

Who's General Failure and why is he reading my harddrive? - Projectmanager : a person who thinks nine women can make one baby in one month


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • vincent_1971
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 23:25
asing schreef op donderdag 12 december 2024 @ 14:12:
[...]

Dat bedoel ik, met wat Oekraïne kan is het een peuleschilletje om Transnistrië schoon te vegen. Ze zouden niet eens weten wat ze overkomt. Alleen, Trasnistrië is een "contained problem". Daar gebeurt niks geks en het is ook niet opportuun om in te vallen. Ook niet voor de voorraad koude oorlog wapens. Daar kan je waarschijnlijk weinig meer mee.

Makkelijker is het om te wachten tot geopolitieke golven het probleem voor je oplossen. In dit geval gaan ze gedwongen van het gas af. En dat gaan ze niet leuk vinden.
Vergeet niet dat Trasnistrië behoorlijk bergachtig is. Daarbij kijken de inwoners aldaar bijna uitsluitend Russische televisie. Vraag is wat er gaat gebeuren als dit aangevallen wordt? Ik gok de bevolking begint een guerilla oorlog ( zie Joegoslavië tijdens de tweede wereldoorlog ).

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • gise
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Gezellige boel in Rusland, met Assad erbij groeit de collectie aan ex-dictators en marionet bestuurders.
West of Moscow, a little way beyond the city’s MKAD orbital motorway along the A-106 Rublyovo-Uspenskoye Shosse, lies the village of Barvikha. (…) Now it has become a home for the more tastelessly wealthy new rich, and a selection of deposed dictators and their families.

First, there is the family of deposed Serbian president and war criminal Slobodan Milošević. There are no fewer than three former presidents: Askar Akayev of Kyrgyzstan (overthrown by the 2005 “Tulip Revolution”), Aslan Abashidze of Georgia’s Ajarian Autonomous Republic (convicted in absentia on terrorism and murder charges in his native country), and former Ukrainian president Viktor Yanukovych (who fled following the 2014 “Revolution of Dignity”). Bashar and Asma al-Assad are presumed to be the latest addition to the collection.

Acties:
  • +10 Henk 'm!

  • Fiber
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 23:38

Fiber

Beaches are for storming.

Vijanden van Oekraïne zijn ook dicht bij Moskou niet veilig:

https://nos.nl/artikel/25...odgeschoten-buiten-moskou
De Russische raketgeleerde Michail Sjatski is vlak bij Moskou doodgeschoten, melden meerdere Oekraïense media op basis van bronnen binnen de Oekraïense veiligheidsdiensten. Vermoedelijk is hij gedood door de militaire geheime dienst van Oekraïne.
:7

Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • gise
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Een olie opslag / pomp station in Rusland geraakt:

https://www.reddit.com/r/UkraineWarVideoReport/s/RoThcj5mWH

Ukrainian drone hits an oil depot / pumping station in Oryol, Russia. 14 December 2024

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Spykie
  • Registratie: Februari 2013
  • Laatst online: 23:17
https://nos.nl/artikel/25...anden-om-het-werk-te-doen
Rusland heeft nijpend tekort aan handen om het werk te doen
Wat mij vooral opvalt aan dit artikel, en andere artikelen van dezelfde auteur, is dat hij het woord oorlog vermijd. Bijzonder.

Bereken je warmteverlies


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • brecht_vb
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 22:31
Spykie schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 07:30:
https://nos.nl/artikel/25...anden-om-het-werk-te-doen


[...]


Wat mij vooral opvalt aan dit artikel, en andere artikelen van dezelfde auteur, is dat hij het woord oorlog vermijd. Bijzonder.
Eerste blok laatste zin, beetje verder referentie naar tweede wereldoorlog.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Compuchip87
  • Registratie: Februari 2021
  • Laatst online: 22:30
Spykie schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 07:30:
https://nos.nl/artikel/25...anden-om-het-werk-te-doen


[...]


Wat mij vooral opvalt aan dit artikel, en andere artikelen van dezelfde auteur, is dat hij het woord oorlog vermijd. Bijzonder.
Volgens een recent Trouw artikel woont en werkt hij nog steeds vanuit Rusland, zo'n beetje als enige Nederlandse journalist. Ik denk dat het een concessie is om te zorgen dat hij daar kan blijven wonen en werken, hij zal onder een vergrootglas liggen daar.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • brecht_vb
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 22:31
PASware schreef op donderdag 12 december 2024 @ 12:26:
[...]

Ik zie mogelijkheden voor Oekraine en Moldavië om Transnistrië binnen te vallen. Zo heel veel soldaten zitten daar toch niet?
Zolang er geen dreiging van uitgaat, gaat UKR daar geen energie in steken.

Op papier is dat nog altijd Moldavië, daar binnenvallen gaat niet goed scoren in de EU en de rest van de wereld.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sh4d0wman
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 17:03

sh4d0wman

Attack | Exploit | Pwn

@Spykie opzich is daar een makkelijke oplossing voor. Verleng geen paspoorten meer van de Russen die naar het buitenland gevlucht zijn. Dan kan men geen visum meer verlengen in veel landen en zullen ze uitgezet worden terug naar huis.

Maar ja, daar maakt Putin zich niet populair mee. O-)

This signature has been taken down by the Dutch police in the course of an international lawenforcement operation.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Spykie
  • Registratie: Februari 2013
  • Laatst online: 23:17
Compuchip87 schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 07:45:
[...]


Volgens een recent Trouw artikel woont en werkt hij nog steeds vanuit Rusland, zo'n beetje als enige Nederlandse journalist. Ik denk dat het een concessie is om te zorgen dat hij daar kan blijven wonen en werken, hij zal onder een vergrootglas liggen daar.
Ah, dat verklaart het wellicht. Dank voor het delen.

Bereken je warmteverlies


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • brecht_vb
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 22:31
sh4d0wman schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 07:51:
@Spykie opzich is daar een makkelijke oplossing voor. Verleng geen paspoorten meer van de Russen die naar het buitenland gevlucht zijn. Dan kan men geen visum meer verlengen in veel landen en zullen ze uitgezet worden terug naar huis.

Maar ja, daar maakt Putin zich niet populair mee. O-)
Putin gaat die deels naar het front en deels naar knelpuntberoepen sturen. Geen goed idee nu.

Ik reken er niet op dat ze zouden protesteren in RU.

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Compuchip87
  • Registratie: Februari 2021
  • Laatst online: 22:30
Spykie schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 07:57:
[...]


Ah, dat verklaart het wellicht. Dank voor het delen.
Je kan je overigens wel afvragen hoe vrij iemand nog verslag kan doen en hoeveel toegevoegde waarde het voor een NOS nog heeft. Ik respecteer dat hij zich niet laat wegjagen en uit liefde voor het land daar blijft, maar journalistiek ben je wel aardig beperkt, zoals ook uit het artikel blijkt dat ik linkte.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 23:43

Onbekend

...

Rusland zou steeds meer Noord-Koreaanse troepen naar de grensregio Kursk sturen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt zaterdag van een "merkbaar aantal" Noord-Koreaanse militairen, die de Russen helpen om de Oekraïeners uit de grensregio te verdrijven.
Zo te zien is dit alleen in Rusland, en niet over de grens in Oekraïne. Op zich niet zo vreemd dat dit zo gebeurt.

Speel ook Balls Connect en Repeat


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Spotmatic
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 21:31

Spotmatic

Ken sent me

Onbekend schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 17:12:
[...]
Zo te zien is dit alleen in Rusland, en niet over de grens in Oekraïne. Op zich niet zo vreemd dat dit zo gebeurt.
Inderdaad, we kunnen ook westerse soldaten in Oekraïne laten vechten (officieel). Op zich niet vreemd dat dat zou gebeuren. ;-)

Trotse Volkswagen T1 en T3 bezitter


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Freakertje
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 28-04 10:22

Freakertje

PC schopt kont, ik nog niet...

Onbekend schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 17:12:
[...]


Zo te zien is dit alleen in Rusland, en niet over de grens in Oekraïne. Op zich niet zo vreemd dat dit zo gebeurt.
Helaas, de Noord Koreanen zijn ook gesignaleerd bij Pokrovsk, zoals ik hier al meldde (2e vlog).

Ik ga een aantal zaken even helemaal anders doen!
Totale Modjesgekte


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • gise
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
gise schreef op zaterdag 14 december 2024 @ 00:22:
Een olie opslag / pomp station in Rusland geraakt:

https://www.reddit.com/r/UkraineWarVideoReport/s/RoThcj5mWH

Ukrainian drone hits an oil depot / pumping station in Oryol, Russia. 14 December 2024
Update: https://www.reddit.com/r/UkraineWarVideoReport/s/4wJV9mIC5g

Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 19:56

Tens

No 24 hours, no 3 or 100 days.

Klein taalprobleempje:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/F5YzhaaWwfvLJOFfokzlEFwYgcY=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/rkpwUxadPnqavjejrsW7ujbd.png?f=user_large

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • +11 Henk 'm!

  • Shabbaman
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 20:13

Shabbaman

Got love?

Barrier troops neergeschoten vanwege language barrier. Het heeft iets poëtisch.

"Our words are backed with NUCLEAR WEAPONS!" - Mahatma Gandhi

Pagina: 1 ... 84 ... 89 Laatste

Let op:
Dit is een topic met een gevoelig onderwerp dat bij veel van ons emoties oproept. Om die reden hanteren de we volgende topic regels:

Wat we vooral willen zien:
  • Een topic met onderbouwde argumenten, voor of tegen.
  • Bij voorkeur worden post onderbouwd met goed onderzochte bronnen.
  • Respect voor elkaars mening.


Wat willen we beslist niet zien:
  • Inzet van kernwapens erbij halen.
  • Rants.
  • Generaliserende, denigrerende en/of racistische opmerkingen.
  • Wegzetten van bevolkingsgroepen.
  • Ongefundeerde oneliners.
  • Linkdrops zonder duiding.
  • Persoonlijke aanvallen op voor- en tegenstanders.
  • Reacties op slechte berichten. Slechte berichten melden we met een issue report.

Voor inhoudelijke discussies en achtergronden zie:
UKR: Topic wegwijzer

Specifieke topic regels
  • Geen ongefundeerde speculaties over WW3
  • Gebruik embed [embed] link [/] tags voor tweets
  • Deel aub geen schokkende beelden. Bedenk daarbij goed of een twitter bericht wat toevoegt aan de discussie.
  • Geen drogredenen of onlogische en/of onnavolgbare gevolgtrekkingen.De volgende drogreden is expliciet niet toegestaan: neutraliteit claimen om vervolgens een waardeoordeel te geven over het conflict. Zie ook Wikipedia: Argument to moderation en Wikipedia: False balance
  • Geen omgekeerde bewijslast, wie beweert moet bewijzen.


AWM / themaforum beleidstopic: