technoaddict schreef op zaterdag 10 september 2022 @ 15:19:
Zou zo graag willen weten wat er in die kop van Putin om gaat de laatste dagen.. Of eigenlijk sinds het begin van de oorlog.
Hoe radeloos moet hij zich wel niet voelen?
Uiteindelijk vecht hij tegen heel het westen als je ziet wat er allemaal aan oorlogsmateriaal Oekraine gegeven is.
Het "grappige" en misschien onwerkelijke deel van die stelling is dat Putin niet eens tegen het topje van de ijsberg aankijkt van wat het westen militair gezien op tafel kan brengen. Die vergelijking is niet eens eerlijk om te maken ( los van nucleaire mogelijkheden).
Vaak onderbelicht en zeker onderschat, maar de grootste ondersteuning die "wij" bieden is intel. Zonder die vrijwel directe data verbinding was kiev in mijn optiek verloren in februari/maart. ( En los van dat er sinds 2014 veel, heel veel geïnvesteerd is door het westen )
Direct daarop gevolgd en daaraan gekoppeld is advies, training en opleiding. Alles van piet de soldaat vertellen hoe een panzerfaust werkt tot complete doctrines aan hogerhand van... Hoe voer je nu effectief een aanval uit op een Russische linie met de middelen die je hebt.
En dan die middelen. Moord en brand werd er geschreeuwd. Waarom geen leopard 2 ? Waarom geen f16 of f35 ? Waarom al die oude meuk?
Omdat die oude meuk precies gemaakt was om te doen wat het nu doet.. Russen bestrijden. En voornamelijk omdat het laagdrempelig genoeg was om het snel aan te leren en in je doctrines toe te passen nu. Niet over een paar jaar, maar nu. Voor de winter.
Terwijl je territoriale defensie groep en vrijwilligers platgebombardeerd worden in de loopgraven, heldhaftig stand houdend moest er achter de schermen een leger gemoderniseerd, getraind en opgebouwd worden.
Een leger om russen te verslaan nu. En dan later gaan we eens kijken wat er voor iets meer gecompliceerde platformen er die kant op gaan.
Rusland verliest van Oekraïne. Natuurlijk met hulp van.. maar ze doen het echt zelf.
Mocht er in februari een inmenging van navo troepen geweest zijn als in daadwerkelijke inzet dan had de wereld iets gezien waar de afgelopen dagen bij in het niets verbleken. ( Ok met een nato patch op mijn borst ben ik iets bevooroordeeld maar toch..de middelen die dan samen ingezet zouden worden

)