Ik heb een onhandige ervaring te delen met onze vouwwagen.
Bij het wegrijden van onze laatste camping ben ik de handrem ervan af vergeten te halen. Vervolgens hebben we twee uur gereden tot we rook van de wielen zagen komen.
Tijdens het rijden niets gemerkt. Onze Tesla trok ‘m zonder moeite door de remmen heen. Het enige dat me opviel is dat het bereik terug liep, maar we reden ook in flink heuvelachtig gebied.
Natuurlijk waren de remmen aan gort gereden, maar helaas ook nog een wiellager helemaal stuk gereden. Opgekrikt op de pootjes kon ik het wiel zo’n 5cm heen en weer bewegen (in de breedte dus). Nog een geluk dat het wiel niet is losgeraakt, want we hebben rustig boven de 100km/u gereden.
Verder rijden was natuurlijk geen optie. En toen bleek ook dat dit niet zomaar verzekerd is. Niet met de reisverzekering en niet met de allrisk verzekering met pechhulp van de auto. Toch nog even de anwb alarmcentrale gebeld, maar die verwees me door naar een berger/vervoerder. Die berger gaf aan dat ik voor de 700km vanuit midden Frankrijk moest rekenen op een bedrag van tussen de € 1.500 en € 2.000 voor de repatriëring naar Nederland.
Dat was even zuchten en een flinke domper op onze verder zo lekkere vakantie. We waren expres later vertrokken van de camping om de vouwwagen mooi droog in te pakken en alles nog maar eens opgeruimd en schoongemaakt, zodat ie thuis gelijk terug naar de stalling kon. Dat was nu wel even anders.
We hebben in het stadje waar we waren een airbnb geboekt en we zijn heel goed uit eten geweest.

Ondertussen oplossingen bedacht en scenario’s.
Ik belde ook m’n handige broer die altijd wel goede adviezen heeft. En hij besloot direct om met een auto-ambulance mijn kant op te komen de volgende dag.
Na een nachtje B&B zijn we zonder vouwwagen naar Nederland gereden. Op de grens van Nederland en België ben ik uitgestapt en bij mijn broer ingestapt en hebben we hetzelfde eind weer terug gereden naar midden Frankrijk. Daar ‘s-nachts aangekomen en nog een nachtje geslapen in de b&b. De volgende ochtend vroeg opgestaan en met de vouwwagen op de trailer weer naar Nederland gereden. De vouwwagen om 17:00 afgeleverd bij een reparatiebedrijf en de gehuurde trailer weer ingeleverd bij de verhuurder.
De vouwwagen krijgt waarschijnlijk compleet nieuwe trommels met remmen en lagers en we zullen wel een forse rekening krijgen. Maar er zit ook wat emotionele waarde aan onze vouwwagen. Mijn vriendin heeft ‘m al 8 jaar en we gaan er graag mee kamperen. Het is een Holtkamper Cocoon.