Als je een verzetsgroep of actiegroep op kunt richten terwijl jij de touwtjes in handen hebt kun je middels beïnvloeding de boel controleren.
Bijvoorbeeld alleen al het feit dat er een verzetsgroep lijkt te zijn die een prominent zou hebben vermoord is al aanleiding voor bepaalde retoriek. Terwijl men misschien de persoon uit de weg wilde ruimen, of misschien een reactie of beweging uit wil lokken (bijvoorbeeld een algehele mobilisatie uit wil lokken).
We weten het niet. Waarom niet? Omdat we tot voor kort nog nooit van deze groepering hadden gehoord. Dat is verdacht.
Hoe moet het voelen om verantwoordelijk te zijn om een passagiersvliegtuig met 300 onschuldige burgers uit de lucht te halen? Hoe moet het voelen om zo'n S300 op een stad af te vuren? Dan ben je toch een gevoelloze, koude kikker. Desensitization. Maar dat zie je ook terug in die graaicultuur, welke ern soort van massapsychose lijkt te zijn. Een collectief, nationaal trauma.
En in geval van het eerste een domme fout, misschien poging tot genocide (maar het waren geen UAers). Mbt het laatste is het vrij duidelijk dat Rusland poogt genocide te plegen tov het Oekraïense volk. Plus terrorisme, maar dat is in deze context eigenlijk een te zwak woord.
Dat gezegd hebbende was deze vrouw een volwassen burger. Geen kind, maar een kind van. Ze was zelf een prominente burger, maar ook dochter van een prominent. Ze was geen onderdeel van het Russische leger. En dat maakt haar ogenschijnlijk een burgerslachtoffer aan Russische zijde. Echter moet je dat wel in de context zien van dit gruwelijke conflict.
Wat zich in Mariupol heeft afgespeeld (en nog steeds) is afgrijselijk. Vele malen ernstiger dan Dresden 1945 of Grozny 1999 (en ik heb de cijfers vergeleken; 1/4 van de bevolking in een paar maanden tijd is in afgelopen eeuw in deze omvang uniek). Om je een context te geven:
ernstigere algehele impact dan Holodomor (muv uitschieter Kharkiv waar middels blacklisting 40% van de bevolking stierf).
Als het bericht uit Mariupol waar is, dan heeft daar een genocide plaatsgevonden. Opzet is makkelijk te bewijzen. Humanitaire hulp is er immers nauwelijks. Lijken begracen onder cement zoals in theater riekt naar sporen uitwissen van oorlogsmisdaad.
Helaas, ook in geval van Mariupol weten we het niet. Want betreft 1 bron in Russisch of Oekraïens. Ik hoop op bewijzen, en ik heb er vertrouwen in dat die er komen want satellietbeelden e.a. OSINT zoals cameras. Riekt naar een eenvoudigere casus dan duiding verzetsgroep (o.a. mbt bestaan en omvang).