Okasha schreef op dinsdag 9 december 2025 @ 09:05:
[...]
hehe herkenbaar. Paar reviews van de E5008 op youtube bekeken en dat was echt niet te doen. Sowieso dat hij dan alleen snel laad met een hoedenplank als ondersteuning of een pasje erin geklikt. De levertijd is ook nog eens heel uitdagend met het ding.
Gisteravond de GLB geconfigureerd (bij mercedes zelf, nog niet live bij de LM) maar met de opties die ik tenminste wil komt hij uit net iets ten zuiden van de 63k (netto maandlast ~600 euro). Gewoon 18inch, goede elektrisch verstelbare stoelen, trekhaak, leuk kleurtje. Dat is ongeveer 8k meer dan een ID4 (netto maandlast ~500 euro) waar echt álles op zit aan gadgets. Ze zijn allebei uiterlijk niet de mooiste, waarbij de Id4 ook nog eens niet echt in leuke kleur beschikbaar is, maar op hun eigen manier. Luxe problemen, eerst maar eens de LM configurator afwachten.
Is gewoon echt heel jammer. Ik zou zo graag die modellen van Stellantis in overweging willen nemen, zeker een DS8 heeft gewoon een fraaier interieur wat de Duitsers naar de kroon steekt. Wat minder PK en FWD, dat wil ik dan nog wel door de vingers zien, maar de techniek moet wel gewoon op orde zijn. Mijn EQE is al niet perfect, maar als je dan naar de charging curve kijkt, dan is dat gewoon echt niet van deze tijd:
https://evkx.net/models/d...long_range/chargingcurve/
Met die van de EQE ben ik meer dan tevreden, gewoon zo vlak mogelijk, zodat even een top-up ook de moeite waard is wanneer je de auto niet tot <10% hebt leeggereden:
https://evkx.net/models/mercedes/eqe/eqe_300/chargingcurve/
Waarom krijgt men dan tenminste dát niet voor elkaar? Gewoon die curve tot even voorbij de 70% nog netjes boven de 100 kW houden, ipv reeds bij 50% zwaar daaronder te duiken?
Alpine biedt ook geen geen spannende cijfers voor de brochure, maar zal in de praktijk toch wel wat fijner zijn:
https://evkx.net/models/alpine/a390/a390_gt/chargingcurve/
10-80% in 40 minuten is een no go voor mij, want dat is een beetje de gebruikelijke lange stop van me. En dan heb ik, zeker in de winter, baat aan nét even 10-20% extra.
Range van de EQE is me namelijk precies goed genoeg voor de ritjes naar kantoor (lees: ~600 km Autobahn richting Beieren in de avonduren), om deze met één stop te kunnen doen. In de zomer een pause even na Würzburg, in de winter in de regel net er voor. Kruissnelheid 160/180, afhankelijk van verkeer, i.c.m. een zeer anticiperende rijstijl. EQE300 op 19" voor de duidelijkheid, de aerovelgen in de winter, petjesvelgen, had geen vrije keus hierin, in de zomer.
Heb de auto sinds januari en heb een gemiddeld verbruik van 20.8 kWh / 100km. Iets zegt me dat dit met de nieuwe GLC ook wel gehaald zou moeten kunnen worden, daar waar de CLA er natuurlijk toch wel flink onder zou moeten kunnen duiken. Al met al ben ik onder de indruk. Mijn, hopelijk niet ijdele, hoop is, dat de tweede versnelling daar de aerodynamica van een hutkoffer zal weten te compenseren. De warmtepomp en algemene optimaliseringen zullen natuurlijk ook helpen. Al blijft het afwachten natuurlijk bij de door mij beoogde snelheden. De officiële milieusticker geeft 19.4 kWh vs 21.2 kWh / 100km voor snelwegverbruik aan, op basis van de beoogde configuraties.
Dat laatste maakt me dan toch wel weer wat huiverig, tot het punt dat even wachten op de nieuwe 3-Serie en C-Klasse misschien geen slecht idee is, ondanks de erg goede aanbieding die nu voor m'n neus ligt. Zijn er mensen met een EQE SUV die een beetje ervaring hebben met het rijden naar Zuid-Duitsland?