Ik ben bezig met het proberen van het gas af te komen.
Koelen en verwarmen zal met een L/L warmtepomp gaan gebeuren, dit probleem is getackeld. Alleen nu het warme tapwater nog. Er zijn natuurlijk boilers om dat op te lossen, maar ik zit ook met ruimte die er niet in overmaat is. Het betreft een appartement met een WTW unit. 2 ventilatieschachten naar de gemeenschappelijke koker. De cv ketel zal verwijderd worden, deze ruimte komt dan vrij.
Ik heb een berging/technische ruimte waar alles in moet komen. Nu staan ook de wasmachine en droger daar, die zullen daar moeten blijven staan, iig de wasmachine ivm wateraansluiting.
De WTW unit wil ik ook vervangen ivm leeftijd en eventueel een kleiner model. Nu hangt er een Ferroli Optifor 350. Afmeting van de unit = 90 cm hoog; 69 cm breed; 60 cm diep.
Eventueel kan deze unit daarvoor in de plaats: Itho Daalderop HRU 200. Deze heeft wel een kleinere capaciteit dan wat ik nu heb. Is dit erg/kan dit kwaad? De huidige turbostand gebruik ik nooit!
Indien de ruimte en de betreffende wpb het toelaten wil ik de koude lucht die wpb uitstoot in de zomer gebruiken om de woning iets mee af te koelen. De luchtuitlaat van de wpb zou dan op de ventilatieschacht worden aangesloten die de woning in blaast. Met een extra klep waardoor de lucht ook eventueel naar de schacht kan, die naar buiten loopt (voor in de winter).
Het liefst wil ik een boiler die op de grond staat, de muren er omheen zijn niet van beton en kunnen denk ik ook niet het gewicht van de boiler+water houden. Of is dat wel het geval voor een boiler van bijvoorbeeld 100 liter?
Ik heb geen waterontharder en het water uit de kraan is hier gemiddeld pH 8,0, geleidbaarheid gemiddeld 44 mS/m.
Uit wat voor wpb heb ik dan keuze?
Zelf heb ik de Vaillant VWL B 100/5 gevonden, deze kan eventueel op pootjes worden gezet. Is 100 liter en het formaat is 1287 mm hoog, diameter 525 mm.
https://www.vaillant.nl/c...stor-53760.html#downloads
Op de foto's de situatie hoe het er nu voor staat. De laatste foto is de wateraansluiting, die zit rechts van de wasmachine, dit is de enige aansluiting voor water.
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1