htca schreef op vrijdag 18 maart 2022 @ 15:09:
[...]
Bijna, de 14 stappen van het proces....
[...]
Er zijn regionale woningbouwafspraken, selchts 25% van de (sociale huur)woningen mogen exclusief aan mensen van de eigen woonplaats worden aangeboden. Praktijk is dat 60 tot 70% van de woningen aan mensen uit de eigen woonplaats worden toegewezen (omdat er geen anderen reageren). Er gaan wel stemmen op om dit percentage te verhogen.
Ik kom uit Barendrecht. Wat ik gemerkt heb in mijn omgeving is het volgende: veel mensen in Barendrecht zijn boos geweest over de toestand bij de vorige verkiezingen. Ze voelden zich niet gehoord.
Daarnaast zijn er de afgelopen jaren veel besluiten genomen die discutabel zijn:
Een nieuw afvalsysteem wat zo slecht is ingevoerd en wordt uitgevoerd dat men zich hier echt voor moet schamen.
Steeds een zweem van vriendjespolitiek rondom belangrijke beslissingen, zoals aanleg van een nieuw industrieterrein, windmolens met een bevriend adviesbureau en datzelfde afvalbeleid...
Daarbij is te merken dat veel van de andere partijen een stadse aanpak willen, terwijl er nog veel dorpse Barendrechters wonen, die nog veel verbondenheid hebben.
Die verbondenheid is door evb goed ingezet door actief rondjes in de wijken te lopen, in gesprek te gaan met bewoners, verenigingen en veel van die punten op te nemen in het programma.
Daarbij komt dat ze een vrij stabiele partij zijn, de afgelopen jaren is praktisch niemand gestopt, terwijl bij de andere partijen wel regelmatig gewisseld is.
Ik woon zelf ook mijn hele leven al Barendrecht en moet zeggen dat ik bij evb dit jaar voor het eerst het gevoel had, dat zij nog de enige zijn die echt luisteren naar bewoners.
Veel van de andere partijen lijken vooral bezig met het upgraden van Barendrecht naar een soort yuppen walhalla, sorry voor het ongenuanceerde woord, maar kom even geen alternatief bedenken 🤣.