MacD007 schreef op woensdag 24 mei 2023 @ 13:06:
[...]
Ik vind nu juist dat Quatt een van de partijen is die een warmtepomp voor een boel vernieuwing, m’n de prijs heeft gemaakt, met de prijzen van andere warmtepompen zoals bv de nieuwe Amber, waar je min 7000-8000 euro (hybride) moet neertellen en een TVT van gemiddeld 9-10 jaar heeft wordt je dus niet blij. Wil je Full electric dan gaat de Amber al heel snel richting 11.000-12.000 euro en dat al incl de subsidie meegerekend, met een TVT > 11-12 jaar.
En ja de Amber heeft een aantal voordelen oa R290 als koudemiddel, maar ook dat geeft weer de nodige problemen bij plaatsing omdat je hier met de ATEX 95 rekening moet houden.
Ik geef zelf dan ook aan dat de Quatt een goede prijs heeft en de ervaring met de monteurs vond ik ook best prima.
Waar velen hier zich vooral wat aan lijken te storen is het van een hoge toren blazen dat het
EEN WARMTEPOMP MET AI !!!! is, terwijl op dit moment zelfs iets basaals als de wifi nog niet foutloos werkt.
Ook qua communicatie laten ze nu niet echt iets zien wat marktvernieuwend is qua 'AI'.
En dan ben ik ook nog wel geneigd om ze hierin wat ruimte te geven. Het hoeft geen ChatGPT level AI te zijn, maar indertijd hebben ze bij mij wel de indruk gewekt dat ze een stuk 'slimmer' werden dan de concurrentie.
Misschien dat ze dit in de toekomst waar gaan maken, maar op dit moment heb ik er een hard hoofd in.
Overigens zie ik op dit moment weinig op de site meer staan over 'slim'. Het enige wat ik op dit moment nog wat voorbarig vindt is het 'All-Electric' ready stukje, maar ook dat neem ik ze niet erg kwalijk, aangezien ze dit al kunnen bereiken met wat software aanpassingen (niet meer de 18 graden cutoff temperatuur) en 'plaats er maar een WPB bij'.
Mid-Limb, 2-ond-1-kap, 1965, 133m2, 12 ZP 4800wp met 4200wp GoodWe conv, 67m2 VVW, etage: 4 rad + 7 m2 VVW, 1 Quatt, Mits Heavy 5KW + 3.5KW, Toon 1, elec koken, CV uit, VVW mengt niet, 'oud' dubbel glas, isolatie RD 1.5 - 2.5.