Gamepc schreef op donderdag 14 september 2023 @ 20:02:
Bij mij gaat het reageren ook traag. Heb het volgende probleem:
Tijdens de testrun hadden de installateurs de vloerverwarmingsverdeler (zonder overleg) op 55 graden gezet. Ik heb een houtenvloer waarvan het oppervlakte niet boven de 28 graden mag komen. Zag dit gelukkig optijd alleen nu haal ik de gewenste flow van 800l/uur niet meer. Blijft volgens Quatt steken op 600l/uur. Ik heb boven alle radiatoren (5 stuks) en 2 badkamer radiatoren opengezet dus kan daar niet meer flow genereren. Ik hoor boven nu dus ook een sterk suizend geluid. Daarnaast gaat de druk van de intergas ketel 0,5 bar omhoog als de Quatt aangaat. Hebben jullie dit ook? Of komt dit omdat de flow niet wordt gehaald? Intergas raad tussen de 1-2 bar aan, dit kan bij een 1,9 instelling dus zomaar 2,4 worden waardoor je expansievat schade kan oplopen.
Quatt raad een bypass aan, wat ze bij de installatie al hadden moeten doen. Maar ze reageren traag en komen dan met reactie, vraag maar je lokale loodgieter want we kunnen niet met kunststof leidingen werken. Gereageerd dat onder de CV enkel koperen leidingen zijn bij de vv verdeler wel 2 kunststof leidingen maar die kan je denk prima met koper verlengen omdaar een bypass te maken.
Wat denken jullie moet de bypass bij de vv verdeler of kan het ook onder de cv ketel? Vv verdeler en cv staan dicht bijelkaar (miss 2,5 meter leiding er tussen).
Ga morgen maar dat noodnummer bellen want dit vind ik gewoon slechte service. Begon al met dat advies over de Quatt op een plat houtendak plaatsen. Nu skippen ze makkelijk een bypass en willen ze dit naderhand eigenlijk niet oplossen..
Ben benieuwd deze winter hoeveel klachten er komen over resonanties, flow problemen etc.
Bypass is ok-ish als je tijdelijk te weinig flow hebt omdat je teveel radiatoren dicht heb zitten, maar in jouw geval zoals beschreven heeft het ook wel serieuze nadelen.
Het probleem is hier dat je door de limitatie op 28 graden niet genoeg warmte via de vloer kunt wegzetten. Hierdoor gaat de thermostaat knijpen, maar daarmee is het probleem niet opgelost. Een deel van het water gaat direct terug naar de Quatt, de Quatt doet + 4 graden, en je thermostaat knijpt de flow nog verder af, enzovoort, enzovoort.
Uiteindelijk zit je dan met een hele kleine hoeveelheid water die met een hele hoge aanvoertemperatuur wordt bijgemengd met een heleboel water wat terug komt uit de vloer. Dat is behoorlijk beroerd voor je efficientie. Eigenlijk wil je dat de Quatt 28 graden water maakt met een hele hoge COP (of misschien net een beetje hoger, zodat je boven wat meer verwarmingscapaciteit hebt) en in plaats daarvan maakt de Quatt 55 graden met een beroerde COP, waarvan 90% door de bypass weer terug komt.
Ik zou als het even kan proberen dit te voorkomen. Een lijstje aan punten (mede omdat ik natuurlijk niet helemaal van je situatie op de hoogte ben).
- Hoe heb je getest? Testen op dit moment lijkt me lastig, aangezien je waarschijnlijk nog geen echte stookomstandigheden gehad hebt. Bij mij is het binnen niet onder de 21 geweest, en dan heb ik al een week lang s nachts ook op de beneden verdieping ramen open gehad. Verder bevat alle (bouw)materialen in het huis ook een goede portie aan warmte.
Het zou zo maar eens kunnen dat de vloerverwarming beneden veel minder knijpt als er wel daadwerkelijk verwarmd moet worden.
- Ik vind het eigenlijk wel een beetje apart dat de bovenverdieping de flow van 800 niet haalt met zoveel radiatoren die open staan. Zitten er ergens dunne leidingen / obstructies die je kunt vervangen om de flow te verhogen? Worden alle radiatoren ook warm? (zodat ze niet thermostatisch geknepen worden / vol met lucht zitten).
- Waarom raad Quatt de bypass aan. Is de 600 liter schadelijk voor de Quatt of is het gewoon een cijfertje wat ze in hun hoofd hebben zitten 'dit is een goede flow'?
- Wat gebeurd er als je de nachtmodus aanzet? (eerlijk gezegd zelf nog niet geprobeerd). Als dit de verwarmingscapaciteit van de Quatt afknijpt komt het water minder warm aan bij de thermostaat en wordt de flow dus minder afgeknepen. Ik weet alleen niet of het werkt, aangezien nachtmodus mogelijk (lijkt me logischer) de compressorsnelheid beperkt, maar met de huidige temperaturen heb je ook met een lage compressorsnelheid al een behoorlijke verwarmingscapaciteit.
- Zijn er manieren om de afgifte (op de radiatoren) te verhogen? Des te lager je de retour krijgt, des te lager de aanvoer gaat worden (retour + 4 tot 5 graden), en des te minder de vloerverwarmingthermostaat de flow afknijpt.
Mid-Limb, 2-ond-1-kap, 1965, 133m2, 12 ZP 4800wp met 4200wp GoodWe conv, 67m2 VVW, etage: 4 rad + 7 m2 VVW, 1 Quatt, Mits Heavy 5KW + 3.5KW, Toon 1, elec koken, CV uit, VVW mengt niet, 'oud' dubbel glas, isolatie RD 1.5 - 2.5.