@
Sparky
Oké, maar dus ook met langere pauzes. Maar gedurende die langere pauzes koelt de vloer dus ook weer af.
Met andere woorden; met de langere runs houdt je de vloer aangenaam warm, maar dit wordt weer teniet gedaan door de langere pauzes.
Ik probeer het even samen te vatten:
- De warmtepomp gaat te vroeg uit, omdat de aanvoerwatertemperatuur is bereikt, maar je gewenste kamertemperatuur nog niet (er is nog steeds warmtevraag).
- Je verhoogt de overregeling met een aantal graden.
Hierdoor kan de warmtepomp langer doorgaan, omdat de aanvoerwatertemperatuur een aantal graden hoger mag worden.
De aanvoerwatertemperatuur is dan dus hoger en bij een gelijkblijvende Delta T (stel = 3 graden), is dus ook de retourwatertemperatuur een aantal graden hoger. Dus wordt er meer energie in de vloer gepompt.
Dat betekent dat de ruimte sneller opgewarmd wordt en dus de warmtepomp dan uitgaat op het bereiken van de gewenste kamertemperatuur. Dus geen warmtevraag meer en omdat de vloer en dus de kamer is opgewarmd, komt er ook een tijd geen nieuwe warmtevraag vanwege de hysterese van de kamerthermostaat. En daardoor koelt de vloer weer af (wat je eigenlijk niet wilt).
Misschien maak ik hier een denkfout, maar ik zie eigenlijk geen verschil met het (tijdelijk) verhogen van de gewenste kamertemperatuur met de kamerthermostaat.
Misschien kan iemand mij dit duidelijk maken?
Buiten-unit: ERGA08EVAH7 | Binnen-unit: EHVH08S18EJ9W | Kamerthermostaat: BRC1HHDAW | 116 m² Vloerverwarming | 3 open verdelers zonder pomp | 13 groepen (3/5/5) | Gasloos sinds 21-09-2023 | Vrijstaande jaren-30 woning, goed geïsoleerd. Schuimbeton vloer.